collapse

Reklama


Autor Wątek: Komunikat w sprawie szczególnych zasad rozliczania świadczeń za styczeń 2013 r  (Przeczytany 7373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9317
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Cytuj
Komunikat w sprawie szczególnych zasad rozliczania świadczeń za styczeń 2013 r. po wprowadzeniu systemu Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców (eWUŚ)

W celu ułatwienia świadczeniodawcom rozliczenia świadczeń wykonanych w styczniu 2013 r. oraz złagodzenia ewentualnych skutków nieprawidłowego działania systemu sprawozdawczego świadczeniodawców umożliwiamy, w przypadku wystąpienia problemów, rozliczenie umowy w trybie uproszczonym.

W okresie przejściowym, na wniosek świadczeniodawcy złożony do dyrektora oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, możliwe jest rozliczenie wykonanych świadczeń za styczeń 2013 r. w oparciu o uproszczoną sprawozdawczość.
W ramach uproszczonej sprawozdawczości świadczeniodawca będzie zobowiązany dołączyć do rachunku raport statystyczny (przygotowany w dowolnym narzędziu informatycznym), zawierający informacje o świadczeniach zrealizowanych w poszczególnych zakresach, obejmujący co najmniej następujące dane:
- liczbę faktycznie zrealizowanych i podlegających rozliczeniu jednostek rozliczeniowych,
- cenę jednostki rozliczeniowej,
- wartość ogólną zrealizowanych świadczeń.

Dane przedstawione w raporcie oraz w rachunku powinny być zgodne, co do wartości. Kwota określona w rachunku oraz w raporcie statystycznym nie może być wyższa od przewidzianej w umowie na styczeń 2013 r.
Jednocześnie na świadczeniodawcy będzie spoczywał obowiązek szczegółowego rozliczenia świadczeń udzielonych w okresie przejściowym - nie później niż do 10 marca 2013 r., w wymaganym formacie elektronicznym (raport statystyczny i rachunek) - oraz ewentualnego wystawienia rachunku korygującego wartość świadczeń sfinansowanych w oparciu o zastosowany, czasowo uproszczony system rozliczeń.

Powyższy wyjątek wprowadzamy, mimo że nowe zasady sprawozdawczości zostały przedstawione przez Narodowy Fundusz Zdrowia w listopadzie 2012 r.

Jednocześnie oczekujemy dostosowania przez świadczeniodawców swoich systemów sprawozdawczych do przekazywania danych w wymaganym formacie elektronicznym, w możliwie krótkim terminie.

http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=9&dzialnr=1&artnr=5307

Bez komentarza  ::)

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Komunikat w sprawie szczególnych zasad rozliczania świadczeń za styczeń 2013 r
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 31, 2013, 17:48:04 pm »
ale oni wspaniałomyślni wr..... syndykat zbudowali MZ+NFZ+Kamsoft, ale to nasze systemy są nieprzygotowane. Co za syfffffff.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 961
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Komunikat w sprawie szczególnych zasad rozliczania świadczeń za styczeń 2013 r
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 31, 2013, 19:46:56 pm »
Wydaje mi się że wszyscy chyba będą musieli zastosować uproszczoną formę za 01-2013 bo NFZ nie jest informatycznie przygotowany na przyjęcie rapstatów w nowej wersji dlatego to ogłoszenie

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9317
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Komunikat w sprawie szczególnych zasad rozliczania świadczeń za styczeń 2013 r
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 31, 2013, 19:50:16 pm »
Bez jaj. Przyjmują już u nas raporty w nowej wersji. Ja nawet nie mam zamiaru korzystać z tej wspaniałej wpaniałomyślności.
Prędzej doszło do nich, że nie jest tak różowo jak wszędzie o tym trąbią.

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 961
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Komunikat w sprawie szczególnych zasad rozliczania świadczeń za styczeń 2013 r
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 31, 2013, 20:11:48 pm »
a czym wykonane te raporty?

Offline devgron

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Pomógł? 3
  • If u know what I mean
Odp: Komunikat w sprawie szczególnych zasad rozliczania świadczeń za styczeń 2013 r
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 31, 2013, 20:50:26 pm »
No dobra ale o czym tak na prawdę mówi ten komunikat?
Bo jak zwykle trochę bełkotu i ja wynoszę z tego że gdzieś tu popełniłem błąd?
Tylko cóż ja im zawiniłem biedny?

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Komunikat w sprawie szczególnych zasad rozliczania świadczeń za styczeń 2013 r
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 31, 2013, 20:57:23 pm »
nie po to , sprawdzam w Ewuni, kseruję ubezpieczenia, biorę oswiadczenia, płacę za moduł, żeby zrobić teraz rachunek z palca,  ;D

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Cytuj
(...)
Powyższy wyjątek wprowadzamy, mimo że nowe zasady sprawozdawczości zostały przedstawione przez Narodowy Fundusz Zdrowia w listopadzie 2012 r.

kiedy k***a? Jak mnie coraz bardziej denerwuje ta bezczelność!

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 826
  • Pomógł? 76
  • W-M OW NFZ
Zapewne mają na "myśli" rozporządzenie emzeta.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Tzn które rozporządzenie?

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 826
  • Pomógł? 76
  • W-M OW NFZ

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Komunikat w sprawie szczególnych zasad rozliczania świadczeń za styczeń 2013 r
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 01, 2013, 08:40:40 am »
I w dodatku dla twórców oprogramowania nie dla świadczeniodawców.
No chyba, że NFZ uważa iż twórcy oprogramowania tworzą comiesięczne biuletyny na temat zmian w sprawozdawczości, kontraktowaniu świadczeń ogólnych warunkach umów itd...

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 826
  • Pomógł? 76
  • W-M OW NFZ
Odp: Komunikat w sprawie szczególnych zasad rozliczania świadczeń za styczeń 2013 r
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 01, 2013, 08:47:23 am »
Myślę, że wzorowali się na tym sposobie ogłaszania zmian.

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Komunikat w sprawie szczególnych zasad rozliczania świadczeń za styczeń 2013 r
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 01, 2013, 11:55:38 am »
No dobra , ale czy np. PPs wygeneruje jakikolwiek raport. No może gdy ktoś ma starą wersje , ale nie wszyscy przecież maja . Aktualizują na bieżąco . i może sie okazac ,że jest tylko wersja od 10 wzwyż.
A co potem. jak zrobic gdy w nawet starej wersji poniżej ósemki sie uda wyslać . Jak połączyc dwie różne bazy.
Jak będę nadgorliwy i wyslę "po staremu" to potem może byc problem. A kto wtedy pomoże. W OW zachodniopomorskim przy zmianie harmonogramu , gdzies tam wypadło mi , iż do 7-go stycznie go nie mam. Myślicie ,że wykazano sie choć życzliwościa . Jeden stary dupek , zresztą ponoć doktor nieudacznik , stwierdził , że to go nie obchodzi bo on ma inny program i tyle. Bo to gó...ny system jest . Ja jako świadczeniodawca , pracownik , jedyny . Mam Miejsce , komórkę , pracowniki , operatora jednego , drugiego do E-wus. Chore

a to :
. Kwota określona w rachunku oraz w raporcie statystycznym nie może być wyższa od przewidzianej w umowie na styczeń 2013

Raport w przypadku nadwykonań zawsze był wyższy , rachunek pierwszy maksymalnie do kwoty w umowie. Potem sie to korelowało .
To co ??? wywalać świadczenia nad limitowe ??? Chore.
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2013, 12:09:37 pm wysłana przez PanDB »

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Komunikat w sprawie szczególnych zasad rozliczania świadczeń za styczeń 2013 r
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 01, 2013, 16:47:18 pm »
No dobra , ale czy np. PPs wygeneruje jakikolwiek raport. No może gdy ktoś ma starą wersje , ale nie wszyscy przecież maja . Aktualizują na bieżąco . i może sie okazac ,że jest tylko wersja od 10 wzwyż.
A co potem. jak zrobic gdy w nawet starej wersji poniżej ósemki sie uda wyslać . Jak połączyc dwie różne bazy.
Jak będę nadgorliwy i wyslę "po staremu" to potem może byc problem. A kto wtedy pomoże. W OW zachodniopomorskim przy zmianie harmonogramu , gdzies tam wypadło mi , iż do 7-go stycznie go nie mam. Myślicie ,że wykazano sie choć życzliwościa . Jeden stary dupek , zresztą ponoć doktor nieudacznik , stwierdził , że to go nie obchodzi bo on ma inny program i tyle. Bo to gó...ny system jest . Ja jako świadczeniodawca , pracownik , jedyny . Mam Miejsce , komórkę , pracowniki , operatora jednego , drugiego do E-wus. Chore

a to :
. Kwota określona w rachunku oraz w raporcie statystycznym nie może być wyższa od przewidzianej w umowie na styczeń 2013

Raport w przypadku nadwykonań zawsze był wyższy , rachunek pierwszy maksymalnie do kwoty w umowie. Potem sie to korelowało .
To co ??? wywalać świadczenia nad limitowe ??? Chore.

przeczytaj sobie jeszcze raz na spokojnie komunikat NFZ ..

podpowiem
dowolne narzędzie informatyczne = np Excel lub Word (lub Calc czy Writer ;-)
w nim robisz sobie tabelke i w niej wpisujesz
ile punktow, za jaka kase, za jaka wartosc dla danego punktu umowy
wykonales w styczniu (do limitu)
do tego w dowolnym programie wystawiasz rachunek czy fakturkę
do tego pismo z prośbą o rozliczenie w uproszczonej formie do dyrektora twojego OW NFZ
i tyle na razie
problemy beda pozniej .. bo do tego korekty w programie nie zrobisz..
ale z tego co sie dowiedzialem w moim OW to trzeba bedzie do tego robic korekte minusujaca do zera
i dopiero z programu normalne rozliczenie jak sie juz bedzie dalo

my sie staramy rozliczyc normalna sciezka ale jak sie nie uda do polowy przyszlego tygodnia to moze sprobujemy ta droge

aha - tutaj masz jeszcze komunikat mojego OW NFZ a w nim zalacznik - szablon do uproszczonego rozliczenia
http://www.nfz-krakow.pl/index.php?com=komunikaty&id=1759

pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 109
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9317 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3181 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]