collapse

Reklama


Autor Wątek: serwis Firebird Guardian DefaultInstance  (Przeczytany 13564 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Pomógł? 0
Odp: serwis Firebird Guardian DefaultInstance
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 10, 2013, 09:08:16 am »
ok a powiesz jak powinien być udostępniony pojawia się tak nawet jeżeli uprawnienie ntfs i share dam wszystkim r/w, ten problem nie pojawia się na moim laptopie, być może jest to spowodowane tym że ja mam z mapowany dysk z kspps

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: serwis Firebird Guardian DefaultInstance
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 10, 2013, 10:16:26 am »
Jeśli wszystko podczas instalacji programu na serwerze robiłeś domyślnie to powinieneś udostępnić na serwerze katalog KS-PPS.
Na końcówce powinieneś go zamapować np. jako X a wtedy na końcówce w pliku KSPPS.INI powinien być zapis:
SCIEZKAAKT=X:\
Jeśli na serwerze udostępnisz np. katalog KS i go zamapujesz to wtedy na końcówce w KSPPS.INI dajesz:
SCIEZKAAKT=X:\KS-PPS

Katalog udostępniony musi być co najmniej do odczytu. Żeby wszystko działało, zakładasz użytkownika z hasłem takiego samego na serwerze i na końcówce.
Jest jeszcze jedno ale - Windows XP Home. Po uruchomieniu tego systemu (nawet jak wszystko jest prawidłowo skonfigurowane) i odpaleniu KS-PPS pojawi się komunikat o przerwanej aktualizacji. KS-PPS "nie widzi" zamapowanego dysku. Jeśli przed odpaleniem KS-PPS wejdziesz w mój komputer i w zamapowany dysk X to będzie wszystko ok. Ja na WinXP Home porobiłem skrypty BAT mapujące dysk i uruchamiające KS-PPS - przykładowy:
net use x: /DELETE
net use x: \\serwer\ks-pps
c:\ks\ks-pps\kspps.exe

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1305
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: serwis Firebird Guardian DefaultInstance
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 10, 2013, 14:31:57 pm »
Informacja nieprawdziwa. Bez problemu przecież windows w wersji home loguje się na zamapowany dysk po starce systemu. Sytuacja taka jaką opisujesz występuje wtedy gdy jest inne hasło do udziału i do systemu. Jeśli jest takie samo automatycznie zamapowany dysk jest dostępny. Działa to u mnie od lat na około 15 stanowiskach na windows xp home i windows 2008R2.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: serwis Firebird Guardian DefaultInstance
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 10, 2013, 14:42:56 pm »
A u mnie nie działa w 2 przychodniach. Kiedyś w jednej firmie też widziałem podobny przypadek.
Jak może być inne hasło? Przecież napisałem, że jeśli po uruchomieniu windowsa wejdzie się w mój komputer a następnie w zamapowany dysk problemu nie ma. Gdyby było inne hasło to by był monit o hasło.
Natomiast jeśli odpalę komputer z xp home i po jego uruchomieniu włączę ks-pps to często jest komunikat, że dysk sieciowy jest niedostępny. Jak wtedy wejdę w mój komputer i zamapowany dysk i ponownie uruchomię ks-pps to już jest ok.
Dlatego porobiłem skrypty mapujące i mam z głowy.
Z takim przypadkiem spotkałem się też w przychodni gdzie PPSa instalował Kamsoft. Panie powiedziały, że komunikat o przerwanej aktualizacji wyskakuje co jakiś czas ale myślały że tak musi być.
W każdym z tych przypadków serwerem jest komputer z WinXP lub Win7.

Ale widziałem też podobny przypadek w firmie gdzie był 2003 server, windowsy xp home. Tylko że tam to było tak skonfigurowane wszystko że tragedia - właściwie ciężko mówić o jakiejkolwiek konfiguracji.

Aha - jeszcze w 3 przychodni gdzie są 2 xp home (na jednym baza, a drugi jako klient) co jakiś czas dzwonią, że mają komunikat iż program nie może zapisać pliku potwierdzenia z ewuś i zapisuje go w domyślnej lokalizacji. Wtedy im każę wejść w mój komputer, dysk sieciowy i zamknąć okienko, odpalić program i już zapisuje pliki potwierdzeń.
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2013, 14:46:03 pm wysłana przez mpi »

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1305
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: serwis Firebird Guardian DefaultInstance
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 10, 2013, 15:13:46 pm »
Dziwne, u mnie działa to bez żadnego problemu w kilku firmach.  Przy mapowaniu jest taki ptaszek - automatycznie połącz itp. Działa. W Vista i 7 jest chyba opcja zapamiętaj poświadczenie. Też działa.

edit:
OK. Przypomniało mi się po wypiciu kawy. Ja grzebałem coś w rejestrach kiedyś w tych xp home. Jutro Ci podeślę jak będę w firmie co trzeba zmienić.
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2013, 15:17:39 pm wysłana przez Przemyslaw »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: serwis Firebird Guardian DefaultInstance
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 10, 2013, 15:18:08 pm »
u mnie się to zdarza na lapkach, które łączą się z siecią przez wifi. Wg mnie próba podłączenia do zmapowanego dysku następuje zanim zestawi się połączenie.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: serwis Firebird Guardian DefaultInstance
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 10, 2013, 15:28:21 pm »
Przemek ja wiem że zaznacza się automatyczne mapowanie itd :) przecież gdyby nie mapował to ten udział nie był by widoczny w moim komputerze. Sam windows widzi udział i można na niego wejść, ale gdy nie wejdę dla dla aplikacji KS-PPS jest niewidoczny.

U mnie ten problem istnieje zarówno na wifi jak i po kablu.

Offline Lastryko

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Pomógł? 6
Odp: serwis Firebird Guardian DefaultInstance
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 10, 2013, 17:54:37 pm »
[...] U mnie ten problem istnieje zarówno na wifi jak i po kablu.

I nie tylko u Ciebie.
To jest powszechnie znany problem z Win 7.

Offline adek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Pomógł? 0
Odp: serwis Firebird Guardian DefaultInstance
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 11, 2013, 10:34:28 am »
Ok to jeszcze jedno czy firebirdguardian jest potrzebny do działania bazy sieciowo ??

Offline adek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Pomógł? 0
Odp: serwis Firebird Guardian DefaultInstance
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 12, 2013, 14:28:57 pm »
Jeśli wszystko podczas instalacji programu na serwerze robiłeś domyślnie to powinieneś udostępnić na serwerze katalog KS-PPS.
Na końcówce powinieneś go zamapować np. jako X a wtedy na końcówce w pliku KSPPS.INI powinien być zapis:
SCIEZKAAKT=X:\
Jeśli na serwerze udostępnisz np. katalog KS i go zamapujesz to wtedy na końcówce w KSPPS.INI dajesz:
SCIEZKAAKT=X:\KS-PPS

Katalog udostępniony musi być co najmniej do odczytu. Żeby wszystko działało, zakładasz użytkownika z hasłem takiego samego na serwerze i na końcówce.
Jest jeszcze jedno ale - Windows XP Home. Po uruchomieniu tego systemu (nawet jak wszystko jest prawidłowo skonfigurowane) i odpaleniu KS-PPS pojawi się komunikat o przerwanej aktualizacji. KS-PPS "nie widzi" zamapowanego dysku. Jeśli przed odpaleniem KS-PPS wejdziesz w mój komputer i w zamapowany dysk X to będzie wszystko ok. Ja na WinXP Home porobiłem skrypty BAT mapujące dysk i uruchamiające KS-PPS - przykładowy:
net use x: /DELETE
net use x: \\serwer\ks-pps
c:\ks\ks-pps\kspps.exe

Twoje rozwiązanie nie działa w dalszym ciągu pojawia się komunikat :( ręce mi opadają

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: serwis Firebird Guardian DefaultInstance
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 12, 2013, 14:33:58 pm »
1. Czy przy wejściu do programu na końcówce masz komunikat, że aktualizacja programu została przerwana?
2. Czy zamapowałeś na końcówce katalog na serwerze z ks-pps? Jeśli tak to czy możesz do niego wejść i skopiować jakikolwiek plik?

Offline problem

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 126
  • Pomógł? 2
Odp: serwis Firebird Guardian DefaultInstance
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 13, 2013, 18:54:39 pm »
Ja mam zrobione mapowanie w pliku bat w autostarcie (ze wzgl. na opóźnienie) i działa ALE musiałem oprócz tego podziałać z użytkownikami i uprawnieniami. Uzytkownik zalogowany na kliencie musi mieć konto na serwerze i odpowiednie uprawnienia. Taki komplet działa na 100%. Oczywiście pozostaje jeszcze firewall...

Offline dobie

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 371
  • Pomógł? 8
  • Podlasie
Odp: serwis Firebird Guardian DefaultInstance
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 14, 2013, 12:28:17 pm »
A mi już dzisiaj trz3eci raz FB zwraca taki komunikat i restartuje serwer:

-281 335544637 no_stream_plan Table @1 is not referenced in plan

Może wiecie czym to może być spowodowane?

Serwer to:
win serwer 2003
cpu 4 rdzenie
ram 4gb bodajze

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: serwis Firebird Guardian DefaultInstance
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 14, 2013, 13:05:21 pm »
A mi już dzisiaj trz3eci raz FB zwraca taki komunikat i restartuje serwer:
-281 335544637 no_stream_plan Table @1 is not referenced in plan

gdzie Ci zwraca taki komunikat ?
zobacz co masz w logu firebirda na serwerze

pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 39
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9303 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]