collapse

Reklama


Autor Wątek: Alternatywny program  (Przeczytany 150426 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #75 dnia: Kwietnia 04, 2013, 09:00:43 am »
Oficjalnie chciałem podziękować autorowi za małe modyfikacje dla mnie . Działają wspaniale.
DZIĘKI!!!!!!!
Polegaj na : trzeciej opcji przycisku = Wklej sprawdź + kopiuj ID.
Pozwala to mi automatycznie wklejać ze schowka ID sprawdzenia .

Offline j00ls

  • Global Moderator
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 380
  • Pomógł? 11
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #76 dnia: Kwietnia 11, 2013, 20:22:04 pm »
Macieju!
Czy jest szansa, że znajdziesz chwilę na utworzenie do swojego programu funkcji raportującej pobrane potwierdzenia? Guziczek "zestawienie" - wybieram dzień lub (zakres dat ) i dostaję tabelkę z imieniem, nazwiskiem, peselem, statusem weryfikacji i godziną sprawdzenia.
gbak:finishing, closing, and going home

Offline maciej11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? 30
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #77 dnia: Kwietnia 15, 2013, 20:38:18 pm »
Myślę, że damy radę  ;) - jakoś pod koniec tygodnia, bo chwilowo mam mózg podłączony do zupełnie innych rzeczy  ;D

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #78 dnia: Kwietnia 16, 2013, 07:57:46 am »
Też się na to piszę :-)
Edward z Kętrzyna

Offline dobie

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 371
  • Pomógł? 8
  • Podlasie
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #79 dnia: Kwietnia 16, 2013, 10:15:38 am »
Ja również przyłączam się do prośby.

Offline maciej11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? 30
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #80 dnia: Kwietnia 22, 2013, 01:24:08 am »
Witam, przygotowałem aktualizację, ale traktujcie ją jako "BETA", bo wymaga przetestowania, więc nie wrzucam jej do pierwszego posta.

Program może teraz współpracować z zagnieżdżonym serwerem Firebird 2.5. Ale, ponieważ Firebird-y są za duże na załączniki na tym forum, musicie sami ściągnąć serwer, odpowiedni dla Waszego systemu (32-bit lub 64-bit) i wrzucić go do katalogu FbEmbed w programie. Linki podaję na końcu tego posta.

Znaczenie nowych opcji w ustawieniach programu jest takie:

"Używaj bazy danych" - przy pierwszym włączeniu tej opcji program próbuje stworzyć bazę danych w katalogu domowym; opcja ta oznacza, że program będzie zapisywać w bazie danych informacje o dacie każdego sprawdzenia, peselu, wyniku, a jeśli pacjent jest w bazie CWU, to też jego imię i nazwisko

"Zapisuj potwierdzenia w bazie danych" - oprócz w.w., program będzie zapisywać też pełną kopię potwierdzenia xml (można ją potem wyciągnąć z bazy i zapisać na dysk)

"Zapisuj potwierdzenia w folderze" - po wyłączeniu tego, przestaną być zapisywane pliki XML

"Zapisuj potwierdzenia dla negatywnie zweryfikowanych" - ta opcja już była, ale jej działanie odnosi się teraz zarówno do bazy danych, jak i plików

Na zakładce "Baza danych" są dwa przyciski. Pierwszy pozwala wyszukać w bazie danych potwierdzenia (i ewentualnie zapisać kopię), a drugi służy do importu potwierdzeń z plików xml do bazy.


Instalacja programu: należy ściągnąć RAR z załącznika i rozpakować (i ewentualnie dorzucić plik "config" z poprzedniej wersji, żeby mieć swoją konfigurację).

Następnie trzeba ściągnąć odpowiednią wersję "zagnieżdżoną" (embedded) Firebirda:

32-bit: http://sourceforge.net/projects/firebird/files/firebird-win32/2.5.2-Release/Firebird-2.5.2.26540-0_Win32_embed.zip/download

64-bit: http://sourceforge.net/projects/firebird/files/firebird-win64/2.5.2-Release/Firebird-2.5.2.26540-0_x64_embed.zip/download

rozpakować i skopiować pliki do katalogu FbEmbed. Minimalna lista plików serwera, wymagana przez program, jest taka:
- fbembed.dll
- firebird.msg
- ib_util.dll
- icudt30.dll
- icuin30.dll
- icuuc30.dll

---------------------
Edit:
I już poprawiłem pierwszy błąd - nie zapisywało w bazie żadnych informacji o negatywnych weryfikacjach, jeśli była odznaczona opcja "Zapisuj potwierdzania negatywnie zweryfikowanych"
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2013, 17:52:55 pm wysłana przez maciej11 »

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #81 dnia: Kwietnia 22, 2013, 08:51:42 am »
Proponuje pozostawić . tez poprzednia ostania wersję .
Jej funkcjonalność  i prostota jest tez dobra . Można przenosić np na pendrivie .itd

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #82 dnia: Kwietnia 22, 2013, 09:00:15 am »
maciej11 pierwszy test wypadł super, nie wiem może coś w trakcie wylezie, ale opcje  te dodatkowe jak dla mnie rewelacja
Edward z Kętrzyna

Offline dobie

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 371
  • Pomógł? 8
  • Podlasie
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #83 dnia: Kwietnia 22, 2013, 09:08:49 am »
U mnie test też wyszedł pomyślnie na 300 pacjentach. Nareszcie bedzie można sie bronić przed Paniami z rejestracji, ze nie było sprawdzane potwierdzenie dla pacjenta.


Offline j00ls

  • Global Moderator
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 380
  • Pomógł? 11
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #84 dnia: Kwietnia 22, 2013, 15:05:21 pm »
Rządzisz!

Nieśmiało jeszcze zaskomlę o :
- wydruk/eksport do pdf,
- wynik sprawdzenia na czerwono/zielono,
- radiobuttonik - pokaż nieuprawnionych/wszystkich z filtrowaniem odpowiedniej kolumny.
gbak:finishing, closing, and going home

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #85 dnia: Kwietnia 22, 2013, 18:45:26 pm »
 :-* oby tylko nie przesadzić z prośbami :-))
Edward z Kętrzyna

Offline dobie

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 371
  • Pomógł? 8
  • Podlasie
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #86 dnia: Kwietnia 23, 2013, 07:22:48 am »
Ja również dziękuję działa super.
Teraz bedzie można jakoś sie bronić przed Paniami z rejestracji.

Mam pytanie: w jaki sposób przesyłacie pliki xml z ośrodków oddalonych od głownej placówki?

Jeżeli w programie można by było jeszcze dodać przycisk "spakój i wyślij", a hasło do pliku np *.7z zapisać w pliku haslozip.txt w folderze programu to Panie z ośrodków mogłyby przesyłąc dane 31 dnia miesiaca bez potrzeby ich odwiedzania.


Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #87 dnia: Kwietnia 23, 2013, 08:42:20 am »
- wydruk/eksport do pdf,

wystarczy zainstalować w windowsie darmową drukarkę pdf np qprinter (pod XP) albo Bullzip PDF (Vista/7/8)

Mam pytanie: w jaki sposób przesyłacie pliki xml z ośrodków oddalonych od głownej placówki?

najprościej ?
skompresować i zaszyfrować katalog z XMLkami 7-zipem (AES-256 jest wystarczająco silny)
z odpowiednio długim hasłem i taki zaszyfrowany plik można spokojnie wysłać zwykłym mailem

pozdrawiam

Offline maxrange

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Pomógł? 0
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #88 dnia: Kwietnia 23, 2013, 12:42:10 pm »
Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum. Na wstępie chciałbym podziękować autorowi tego wspaniałego programu. Program jest super, a wersja z bazą danych  po prostu genialna :)
Dołączę jedną malutką prośbę, jeśli by się dało, to aby umieścić w ustawieniach możliwość zmiany umiejscowienia bazy danych, tak jak to jest w przypadku ustawiania folderu dla Cwu. Pozdrawiam.

Offline maciej11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? 30
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #89 dnia: Kwietnia 23, 2013, 14:54:28 pm »
Zrobiłem następną "BETĘ" - dodałem możliwość drukowania i eksportu danych do kilku formatów + kolorowanie i kilka drobniejszych zmian. Drukowanie/eksport załatwia jeden przycisk ze strzałką na formatce od raportu. Kolejne zmiany będą w następnej "becie"  :)

Trochę nieopatrznie użyłem Crystal Reports - zapomniałem, że one wymagają doinstalowania sporej paczki. Jeśli będziecie mieli z tym problem, to najwyżej potem zamienię na coś innego.


OK, procedura instalacji:

1) Należy ściągnąć RAR z załącznika i rozpakować - najlepiej nadpisać poprzednią wersję, aby mieć stary config i bazę danych.

2) Aby mieć obsługę bazy danych (opcja) - trzeba ściągnąć odpowiednią wersję "zagnieżdżoną" (embedded) Firebirda i rozpakować ją do folderu FbEmbed w katalogu programu:

32-bit: http://sourceforge.net/projects/firebird/files/firebird-win32/2.5.2-Release/Firebird-2.5.2.26540-0_Win32_embed.zip/download

64-bit: http://sourceforge.net/projects/firebird/files/firebird-win64/2.5.2-Release/Firebird-2.5.2.26540-0_x64_embed.zip/download

3) Aby mieć obsługę drukowania/eksportu danych (opcja), trzeba doinstalować CrystalReports:

32-bit: https://cims2.googlecode.com/files/CRRedist2005_x86.msi

64-bit: https://cims2.googlecode.com/files/CRRedist2005_X64.msi

P.s. PanDB: Program nadal może działać bez bazy, można go przenosić na pendrive, itd. - wówczas po prostu nie da się włączyć dodatkowych opcji, ale "stare" funkcje działają tak samo.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2013, 17:52:36 pm wysłana przez maciej11 »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 77
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]