collapse

Reklama


Autor Wątek: Alternatywny program  (Przeczytany 150156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #135 dnia: Sierpnia 05, 2013, 14:58:23 pm »
jasne :-) jak ja tego nie widziałem :-( dzięki
Edward z Kętrzyna

Offline j00ls

  • Global Moderator
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 380
  • Pomógł? 11
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #136 dnia: Sierpnia 06, 2013, 21:13:03 pm »
Macieju

Wchodzę w wyszukiwanie, klikam na pesel - podaję pesel (w sumie, to wszystko mogę w tym polu wpisać), klikam wyszukaj.
Teraz dodaję kolejny filtr - datę - od - do - klikam wyszukaj . Teraz chcę zrezygnować z kryterium pesel - i kicha - checkbox daje się co prawda odhaczyć ale zaznaczenie wciąż działa. No i nie da się wyczyścić tego pola, bo jak skasuję wszystkie znaczki, to 'zapisz' się deaktywuje. Mam nadzieję, że jasno opisałem.
gbak:finishing, closing, and going home

Offline maciej11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? 30
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #137 dnia: Sierpnia 07, 2013, 12:08:23 pm »
Po zmianie kryteriów wyszukiwania trzeba zawsze nacisnąć "wyszukaj". Dotyczy to także wyłączania warunków, zatem po odhaczeniu warunku na pesel, aby zobaczyć zmienione dane, trzeba nacisnąć "wyszukaj".

Chyba, że tak robiłeś, to nie wiem, bo kod wydaje się w porządku i "u mnie działa" :)

Offline j00ls

  • Global Moderator
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 380
  • Pomógł? 11
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #138 dnia: Sierpnia 07, 2013, 14:33:58 pm »
Po zmianie kryteriów wyszukiwania trzeba zawsze nacisnąć "wyszukaj". Dotyczy to także wyłączania warunków, zatem po odhaczeniu warunku na pesel, aby zobaczyć zmienione dane, trzeba nacisnąć "wyszukaj".
I owszem, klikałem na wszystkie sposoby.

Chyba, że tak robiłeś, to nie wiem, bo kod wydaje się w porządku i "u mnie działa" :)
Wiadomo: SOA#1
gbak:finishing, closing, and going home

Offline robson007

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Pomógł? 0
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #139 dnia: Listopada 08, 2013, 11:41:11 am »
czy jest szansa dodać ten program do harmonogramu zadań aby zautomatyzować codzienną weryfikację ubezpieczenia?

Offline dobie

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 371
  • Pomógł? 8
  • Podlasie
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #140 dnia: Listopada 08, 2013, 12:21:13 pm »
raczej tak - jest bodajże w pliku txt opisane jak w CMD to ustawić i potem możesz to podpiać do harmonogramu. Plik z instrukcją powinien być w folderze programu.

Offline robson007

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Pomógł? 0
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #141 dnia: Listopada 08, 2013, 12:51:27 pm »
dzięki za wskazówkę, pozdrawiam

Offline dobie

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 371
  • Pomógł? 8
  • Podlasie
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #142 dnia: Grudnia 30, 2013, 14:01:27 pm »
Informujemy, że w związku z przygotowywaniem systemu eWUŚ do udostępnienia funkcji zarządzania hasłem do konta za pośrednictwem usług sieciowych publikujemy zmodyfikowaną dokumentację. Zmianie uległy następujące pliki:

    System eWUŚ - opis interfejsu dostępowego v.1.6.pdf
    ServiceBrokerCwuAuth3.4.xml

Aktualizacje systemów oddziałów Funduszu będą przeprowadzane sukcesywnie do połowy stycznia 2014 r. Zachęcamy do dostosowywania systemów dedykowanych dla świadczeniodawców i testowania usługi sieciowej pod adresem: https://ewus.nfz.gov.pl.

źródło - Departament Informatyki
Opublikowany: 18.12.2013 r. Norbert Tyszka
Ostatnio zapisany: 18.12.2013 r. Norbert Tyszka

http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=9&dzialnr=3&artnr=5844

Offline spoon667

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • Pomógł? 2
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #143 dnia: Grudnia 10, 2014, 13:25:21 pm »
siemka, chciałem zainstalować program na jednym kompie, pobrałem z 1 posta... klikam a tam: "aplikacja nie została właściwie zainicjonowana 0xc0000135 kliknij OK aby zamknac" komp jest z windowsem xp o co kaman?

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #144 dnia: Grudnia 10, 2014, 13:36:04 pm »
trzeba dokładnie poczytać co tam jeszcze trzeba dograć aby śmigało
http://forumpps.pl/index.php?topic=6247.60
Edward z Kętrzyna

Offline spoon667

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • Pomógł? 2
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #145 dnia: Grudnia 10, 2014, 14:20:36 pm »
jes ser! komp nie mial frameworka i juz działa ;) (czytac temat czytac meaculpa posypuje glowie popiolem)

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #146 dnia: Marca 25, 2015, 14:00:41 pm »
Witam, pojawił się taki komunikat i mam pytanie czy coś to zmieni w FreeEwuś, byłbym załamany gdyby przestał działać :-(
"Informujemy, że dnia 27 kwietnia, w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w komunikacji ze świadczeniodawcami, nastąpi wyłączenie obsługi protokołu SSL v.3 w usłudze Web Service eWUŚ.
W związku z tym świadczeniodawcy, którzy korzystają z aplikacji komunikujących się z usługą eWUŚ poprzez WebService proszeni są o skontaktowanie się ze swoim dostawcą oprogramowania w celu przekazania informacji, że do dnia 27 kwietnia aplikacja powinna zostać dostosowana do komunikowania się z usługą eWUŚ zgodnie ze standardem TLS opublikowanym przez IETF w 1999 r. (RFC 2246), będącym następcą SSL v.3.
Wiele aplikacji świadczeniodawców na chwilę obecną jest już dostosowanych do obsługi obowiązujących standardów TLS, natomiast szczególnie uczulamy na ten problem  świadczeniodawców, którzy nie zostali uwierzytelnieni w usłudze eWUŚ po wyłączeniu obsługi protokołu SSL v. dnia 7 i 8 marca. Po zgłoszeniu problemu do Centrali, dnia 9 marca nastąpiło ponowne, przejściowe włączenie obsługi SSL, aby Ci dostawcy oprogramowania, którzy do tej pory nie byli gotowi do obsługi obowiązujących standardów, mogli przygotować stosowne zmiany.
Prosimy o dostosowanie Państwa aplikacji do obowiązujących standardów TLS w celu zapewnienia sprawnej obsługi świadczeniobiorców związanej z potwierdzaniem w systemie eWUŚ swoich uprawnień.
Edward z Kętrzyna

Offline dobie

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 371
  • Pomógł? 8
  • Podlasie
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #147 dnia: Marca 26, 2015, 14:47:58 pm »
którzy nie zostali uwierzytelnieni w usłudze eWUŚ po wyłączeniu obsługi protokołu SSL v. dnia 7 i 8 marca.

u mnie w tym dniu program sprawdzał ewusie a było to wyłaczenie na próbę wiec mżna przypuszczać ze bdzie działać.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #148 dnia: Marca 27, 2015, 09:39:14 am »
Na chwilę obecną wygląda to tak, że po wyłączeniu SSLv3 dla eWUŚ z programu wszyscy klienci na systemach poniżej Win7 (XP i Vista) nie będą mogli sprawdzać eWusia.. :-/
Zgłosiłem ten problem do Kamsoftu bo wydaje mi się, że jest jeszcze całkiem spora ilość świadczeniodawców którzy mają komputery na XP! Da się to prawdopodobnie ominąć ale trzeba zaimplementować obsługę TLSv1.2 w samym PPSie (aktualny Firefox i Opera na WinXP mają obsługę TLSv1.2 więc dać się da na pewno).

Pozdrawiam

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #149 dnia: Marca 27, 2015, 10:04:12 am »
Tylko, że PPS zapewne korzysta z silnika IE w zakresie komunikacji http.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 99
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]