collapse

Reklama


Autor Wątek: PPS-eWUŚ a kopia bazy danych  (Przeczytany 6065 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? 0
PPS-eWUŚ a kopia bazy danych
« dnia: Stycznia 09, 2013, 13:47:11 pm »
Witam,

Muszę się zapytać, bowiem Pani w Kamsofcie ( z głosu wynika, że nowa, chyba ) odpowiedziała mi na moje pytanie o kopię bazy PPS-a teraz po 1.I.13.
Pytanie moje było:
"Czy wykonując aktualnie codzienne kopie bazy PPSa w "serwisie" muszę też zarchiwizować wszystkie potwierdzenia z katalogu "CWU" ?"
Odp. : "Tak, trzeba"
 :-\
I tu już się mocno zastanowiłem sam, po co ? skoro to w bazie jest odnotowane. Czy rzeczywiście ten katalog CWU też trzeba ??

pozdrawiam,
kz

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: PPS-eWUŚ a kopia bazy danych
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 09, 2013, 14:05:42 pm »
Nikt nie wie czy w przyszłości te pliki nie będą potrzebne, więc na wszelki wypadek lepiej robić ich kopie. Jak baza Ci się kiedyś posypie i potwierdzenia z niej znikną to przynajmniej będziesz miał jak udowodnić, że sprawdzenie się odbyło.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline kz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? 0
Odp: PPS-eWUŚ a kopia bazy danych
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 09, 2013, 14:15:50 pm »
dzięki, już od wczoraj dołączam ten CWU w całości do zip-a z PPSa.
Trzeba obmyśleć kilka *.bat uruchamianych z harmonogramu zadań win, aby to wszytko gdzieś na bok się składowało.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: PPS-eWUŚ a kopia bazy danych
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 09, 2013, 14:16:37 pm »
Nikt nie wie czy w przyszłości te pliki nie będą potrzebne, więc na wszelki wypadek lepiej robić ich kopie. Jak baza Ci się kiedyś posypie i potwierdzenia z niej znikną to przynajmniej będziesz miał jak udowodnić, że sprawdzenie się odbyło.

ja ze swojej strony jeszcze dodam, że przydadzą się do odzyskania potwierdzeń których PPS w magiczny sposób NIE dodał do bazy a operatorowi wyświetlił zielone potwierdzenie (i zapisał plik do CWU)
wiem o jednym takim błędzie przy specyficznym zachowaniu w pewnym module ale czy w innych miejscach PPS nic jeszcze nie zgubi to nie wiem..

pozdrawiam

Offline nieznajomy234

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Pomógł? 12
Odp: PPS-eWUŚ a kopia bazy danych
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 09, 2013, 15:09:50 pm »
ja ze swojej strony jeszcze dodam, że przydadzą się do odzyskania potwierdzeń których PPS w magiczny sposób NIE dodał do bazy a operatorowi wyświetlił zielone potwierdzenie (i zapisał plik do CWU)
wiem o jednym takim błędzie przy specyficznym zachowaniu w pewnym module ale czy w innych miejscach PPS nic jeszcze nie zgubi to nie wiem..

pozdrawiam

PPS nigdy nie zapisuje potwierdzenia w bazie gdy sprawdza się je na liście pacjentów - dopiero podczas dodawania świadczenia, rezultat potwierdzenia jest wpisywany do bazy (ostatnio sprawdzane 1 stycznia)
:)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: PPS-eWUŚ a kopia bazy danych
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 09, 2013, 16:12:26 pm »
ja ze swojej strony jeszcze dodam, że przydadzą się do odzyskania potwierdzeń których PPS w magiczny sposób NIE dodał do bazy a operatorowi wyświetlił zielone potwierdzenie (i zapisał plik do CWU)
wiem o jednym takim błędzie przy specyficznym zachowaniu w pewnym module ale czy w innych miejscach PPS nic jeszcze nie zgubi to nie wiem..

pozdrawiam

PPS nigdy nie zapisuje potwierdzenia w bazie gdy sprawdza się je na liście pacjentów - dopiero podczas dodawania świadczenia, rezultat potwierdzenia jest wpisywany do bazy (ostatnio sprawdzane 1 stycznia)
:)

i tu się mylisz kolego ;-)
zarówno 2012.03.3.1 jak i 2012.3.4.1 zapisują!
nie mam ujednoliconego katalogu CWU i na każdym stanowisku widzę poprawne zapisy do bazy
z innych stanowisk

pozdrawiam

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: PPS-eWUŚ a kopia bazy danych
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 09, 2013, 16:26:17 pm »
ja ze swojej strony jeszcze dodam, że przydadzą się do odzyskania potwierdzeń których PPS w magiczny sposób NIE dodał do bazy a operatorowi wyświetlił zielone potwierdzenie (i zapisał plik do CWU)
wiem o jednym takim błędzie przy specyficznym zachowaniu w pewnym module ale czy w innych miejscach PPS nic jeszcze nie zgubi to nie wiem..

pozdrawiam

PPS nigdy nie zapisuje potwierdzenia w bazie gdy sprawdza się je na liście pacjentów - dopiero podczas dodawania świadczenia, rezultat potwierdzenia jest wpisywany do bazy (ostatnio sprawdzane 1 stycznia)
:)

i tu się mylisz kolego ;-)
zarówno 2012.03.3.1 jak i 2012.3.4.1 zapisują!
nie mam ujednoliconego katalogu CWU i na każdym stanowisku widzę poprawne zapisy do bazy
z innych stanowisk

pozdrawiam

Potwierdzam.
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline nieznajomy234

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Pomógł? 12
Odp: PPS-eWUŚ a kopia bazy danych
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 09, 2013, 16:26:51 pm »
ja ze swojej strony jeszcze dodam, że przydadzą się do odzyskania potwierdzeń których PPS w magiczny sposób NIE dodał do bazy a operatorowi wyświetlił zielone potwierdzenie (i zapisał plik do CWU)
wiem o jednym takim błędzie przy specyficznym zachowaniu w pewnym module ale czy w innych miejscach PPS nic jeszcze nie zgubi to nie wiem..

pozdrawiam

PPS nigdy nie zapisuje potwierdzenia w bazie gdy sprawdza się je na liście pacjentów - dopiero podczas dodawania świadczenia, rezultat potwierdzenia jest wpisywany do bazy (ostatnio sprawdzane 1 stycznia)
:)

i tu się mylisz kolego ;-)
zarówno 2012.03.3.1 jak i 2012.3.4.1 zapisują!
nie mam ujednoliconego katalogu CWU i na każdym stanowisku widzę poprawne zapisy do bazy
z innych stanowisk

pozdrawiam

Ok, zwracam honor - chodziło mi o okres przed pierwszym stycznia jak zaglądałem "podglądaczem" do bazy :)

Nie wiem czy też tak macie ale czasami przy dodawaniu świadczenia, przechodzę na drugą zakładkę zapala się zielony kolor, wpiszę jakieś dane do któregoś z pól i nagle pojawia się żółty kolor - oczywiście nie chodzi o zmianę daty! :) Taka sytuacja zdarzyła mi się może 2-3 razy :)

P.S
W bazie jest nowa kolumna, EKOD - ciekawe co ona oznacza  ::)

Offline nahida

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 0
Odp: PPS-eWUŚ a kopia bazy danych
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 25, 2013, 22:38:43 pm »
[quote ]

PPS nigdy nie zapisuje potwierdzenia w bazie gdy sprawdza się je na liście pacjentów - dopiero podczas dodawania świadczenia, rezultat potwierdzenia jest wpisywany do bazy (ostatnio sprawdzane 1 stycznia)
:)
[/quote]

czyli, jesli tylko weryfikuje pacjenta to pps tego nie zapamięta?
pytam, gdyz  w karcie pacjenta, w zakładce uprawnienia ewuś  danego dnia mam status i date uzupelniona, a nastepnego dnia  juz takiego zapisu nie widac... to w koncu zapisało czy nie?
jesli  jutro bede uzupelniac swiadczenia to takie sprawdzenie jest wazne czy bede musiala brac oswiaczenia?
(nie jestem informatykiem wiec prosze o wskazowke)

Offline jones

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 135
  • Pomógł? 5
Odp: PPS-eWUŚ a kopia bazy danych
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 25, 2013, 23:03:40 pm »
Wszystkie weryfikacje osób na liście pacjentów są pamiętane przez program. Można to sprawdzić na karcie pacjenta-zakładka uprawnienia z ewus; trzeba tylko w polu data usunąć aktualną datę (jak na screenie).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2013, 23:08:35 pm wysłana przez jones »

Offline nahida

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 0
Odp: PPS-eWUŚ a kopia bazy danych
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 26, 2013, 00:11:58 am »
no tak, niby banalne.. dziękuję za podpowiedź :):):)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 101
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]