collapse

Reklama


Autor Wątek: PPS i eWUŚ  (Przeczytany 40564 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: PPS i eWUŚ
« Odpowiedź #75 dnia: Lutego 08, 2013, 20:19:33 pm »
W orinalnym CWU w PPs-e tylko w podglądzie uprawnień pacjenta. Te potwierdzrnia są spakowane i zabezpieczone haslem . Ja tego nierozkminiam . Natomiast sprawdzane innym programem i zapisane owszem bez problemu w przeglądarce. I dlatego nie sprawdzam ppsem tylko je potem zasysam imoprtem

Offline Lastryko

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Pomógł? 6
Odp: PPS i eWUŚ
« Odpowiedź #76 dnia: Lutego 08, 2013, 21:30:38 pm »
Wyobraź sobie sytuację, że codziennie rano system dostaje 38 mln zapytań w jednej chwili. Myślisz, że podniósłby się po czymś takim? [...]

Pozwalam sobie odgrzebać ten temat.
Dzisiaj (wczoraj) w radiu usłyszałem info o ewusiu (jaki to rewelacyny jest itp.).
Podano liczbę zapytań jaką system wytrzymuje (pewnie wartość szczytowa).
Jest to ok. 400 zapytań na sekundę, co daje 1,5 mln. req. / godz.
Do 38 jeszcze trochę brakuje ale nie tak znowu wiele.

Offline kapi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 3
Odp: PPS i eWUŚ
« Odpowiedź #77 dnia: Lutego 08, 2013, 21:59:06 pm »
W orinalnym CWU w PPs-e tylko w podglądzie uprawnień pacjenta. Te potwierdzrnia są spakowane i zabezpieczone haslem . Ja tego nierozkminiam . Natomiast sprawdzane innym programem i zapisane owszem bez problemu w przeglądarce. I dlatego nie sprawdzam ppsem tylko je potem zasysam imoprtem
Bo mam dziwny przypadek w jednym gabinecie. Pielęgniarki sprawdzają w dniu wizyty Ewusia poprzez moduł Rozliczenia/Pacjenci a świadczenia uzupełniają później i okazuję się,że brakuje części potwierdzeń. Pielęgniarki twierdzą że na pewno pacjenta sprawdzały w dniu wizyty. Co ciekawe w katalogu CWU mam np. 20 potwierdzeń z danego dnia, i było 20 wizyt a w PPS brakuje 10 potwierdzeń. Czyli  albo pielęgniarki sprawdzają nie tych pacjentów co trzeba, albo PPS nie dokleja potwierdzeń do świadczeń. Napisałem też do Kamsoftu, ale nie wiem kiedy doczekam się odpowiedzi.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: PPS i eWUŚ
« Odpowiedź #78 dnia: Lutego 09, 2013, 20:44:13 pm »
Bo mam dziwny przypadek w jednym gabinecie. Pielęgniarki sprawdzają w dniu wizyty Ewusia poprzez moduł Rozliczenia/Pacjenci a świadczenia uzupełniają później i okazuję się,że brakuje części potwierdzeń. Pielęgniarki twierdzą że na pewno pacjenta sprawdzały w dniu wizyty.

http://www.nfz.gov.pl/new/?katnr=9&dzialnr=1&artnr=5306
Zobacz czy twój OW NFZ już to udostępnił
Sprawdzałem już i część zagubionych znalazło a część nie
Co zrobić ze znalezionymi znajdziesz w innym wątku na forum
Dla tych dla których system NFZ twierdzi, że nie było sprawdzane wychodzę z założenia, że personel nie sprawdził (no bo PPS się w końcu nie myli ;-)

Cytuj
Co ciekawe w katalogu CWU mam np. 20 potwierdzeń z danego dnia, i było 20 wizyt a w PPS brakuje 10 potwierdzeń. Czyli  albo pielęgniarki sprawdzają nie tych pacjentów co trzeba, albo PPS nie dokleja potwierdzeń do świadczeń. Napisałem też do Kamsoftu, ale nie wiem kiedy doczekam się odpowiedzi.

Ciekawy jestem co Ci odpowiedzą..
Ja pisałem już na forum o jednej fajnej minie w PPSie w wersjach z końca roku (które już obsługiwały eWUŚ) gdzie pomimo tego, że personelowi wyświetliło się zielone światełko to kod nie został zapisany w bazie (i kartotece pacjenta)! Na szczęście pliki w CWU zostały
Kiedy już kupiłem opcję importu z serwuś/ewuś, to poza importem kilkuset potwierdzeń z 2 poradni które nie mogły sprawdzać z PPSa i ściągały potwierdzenia z Portalu eWUŚ, zaimportowałem też dane z katalogu CWU z komputerów na których wiedziałem że PPS dał ciała i nie zapisał kodu do bazy.. odzyskałem ok 1000 sprawdzeń!

Oczywiście importowałem jeszcze na wersji która miała kolejny błąd (do którego się Kamsoft nie przyznał a poprawił w późniejszych aktualizacjach) i musiałem po każdym importowanym pliku kilkać 2x OK na błędzie o niemożliwości zapisu pliku do CWU
Ten problem też opisywałem na forum ale wtedy nie byłem 100% pewny gdzie był błąd..
Podejrzewam, że ktoś zdolny z Kamsoftu tak genialnie zaprogramował funkcję zapisywania plików do CWU, że do nazwy pliku wpisywany był kod świadczeniodawcy (dla sprawdzeń z PPSa w nazwie pliku jest id operatora)
Genialne rozwiązanie.. tylko ten ktoś zapomniał, że w części PL kody świadczeniodawcy mają postać 000/000000
Spróbuj sobie na dysku zapisać plik z "/" w nazwie..
A ja przez taką kolejną pierdołę straciłem 2 dni i kliknąłem na OK prawie 4tys razy (bo musiałem 31.01 zaimportować wszystkie brakujące potwierdzenia)!

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2013, 20:46:08 pm wysłana przez PiotrSz »

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: PPS i eWUŚ
« Odpowiedź #79 dnia: Lutego 09, 2013, 20:55:15 pm »
4 tyś razy klikałeś ?? To nie kumam.  Nazwa pliku nie ma u mnie znaczenia mam rózne w zależności czym ściągałem
np.

 BRONEK_20130208084225380
lub
160000963_20130208094749392

PPS wpisuje wszystkie nawet spakowane  wcześniej z własnego skopiowanego katalogu CWU.

Mam nadzieję ,że sie mylę . ????
 Ale ściągałeś pojedyńczo ???
CTRL +A i wszytko leci.

A i jeszcze jedno importować sobie mozna do woli i tak wywali duplikaty czyli jak importowałeś na starej to trzeba było jeszcze raz na nowa . Tylko nieusuwać " pliku źródłowego "" - To z informacji okienka po zaimportowaniu . Bo wykasuje tak mozolnie zbierane ewusie.
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2013, 20:58:04 pm wysłana przez PanDB »

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: PPS i eWUŚ
« Odpowiedź #80 dnia: Lutego 09, 2013, 21:13:23 pm »
4 tyś razy klikałeś ?? To nie kumam.  Nazwa pliku nie ma u mnie znaczenia mam rózne w zależności czym ściągałem
np.

 BRONEK_20130208084225380
lub
160000963_20130208094749392

od wersji 2013.00.1.3 bodajże automagicznie się to naprawiło w programie
wcześniej tak jak pisałem powyżej był problem
ktoś na forum też pisał o tym problemie ale u niego wyskakiwał on przy każdym sprawdzeniu z programu bo miał użytkowników
ewusia gdzie w nazwie użytkownika był znak niedozwolony w systemie plików (bodajże *)
rozumiem że twój kod świadczeniodawcy to dokładnie 160000963 ? mój to 061/300201 i plik z takim początkiem nazwy PPS próbował zapisać do CWU!

Cytuj
PPS wpisuje wszystkie nawet spakowane  wcześniej z własnego skopiowanego katalogu CWU.

nie rozumiem.. ?

Cytuj
Mam nadzieję ,że sie mylę . ????
 Ale ściągałeś pojedyńczo ???
CTRL +A i wszytko leci.


no bez jaj ;-)
dawałem mu do importu pulę np kilkuset XMLków z danego katalogu
i on je importował jeden po drugim tyle, że po każdym musiałem kliknąć OK
na 2 komunikaty ostrzegawcze, że nie może zapisać pliku do CWU (drugi był trochę dłuższy komunikat)

Cytuj
A i jeszcze jedno importować sobie mozna do woli i tak wywali duplikaty czyli jak importowałeś na starej to trzeba było jeszcze raz na nowa . Tylko nieusuwać " pliku źródłowego "" - To z informacji okienka po zaimportowaniu . Bo wykasuje tak mozolnie zbierane ewusie.

wiem
na nowej "poprawnej" wersji ponownie zaimportowałem część zakresów żeby zobaczyć czy przypadkiem czegoś nie przegapiło znowu ale dla wszystkiego PPS pokazał, że były duplikaty!
ale mimo tego pliki do CWU dodał ponownie!!! (dla tych zakresów dla których już były bo te braki spowodowane poprzednim błędem mi zassał wreszcie poprawnie)

a pliki z CWU mam pozabezpieczane w kilku miejscach i robią się jeszcze kopie na żywca co chwilę..

pozdrawiam

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: PPS i eWUŚ
« Odpowiedź #81 dnia: Lutego 09, 2013, 21:27:22 pm »
No to żyjemy w róznych światach . I dobrze . Bo to Polska wlaśnie
U mnie bez klikania  OK . Ale trzeba patrzeć w ekran i sie nie ruszać. To go denerwuje .
Po jakiej minucie dwóch , braku reakcji , nawet klepsydry .
Gdy już ma odejść po fajki ... BUM i jest okienko komunikatu Tak jest u mnie.
 I co ??? widocznie mnie lubi.

U mnie ssie i nadpisuje , ale obojętnie czy takie czy siakie , jak sprawdzam w pacjencie to jest jedno.  Były trzy przypadki gdzie dodatkowo pojawił sie ptaszek ,że jest ubezpieczony . I to wyłazi w błędach GDR . Wtedy ręcznie wywalam te ptaszki . I ten raport robie nowy i GIT. Tak było PRZYSIĘGAM>

W KATAOLGU CWU w PPS pliki sa spakowane zipem i zabezpieczone hasłem . Spróbowałem je też ściągnąć , tak dla jaj z innej instalacji i wlazły bez problemu.
Katalogów KS Mam od cholery na róznych kompach .

Offline wyfruniety

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Pomógł? 0
Odp: PPS i eWUŚ
« Odpowiedź #82 dnia: Lutego 12, 2013, 16:51:18 pm »
Nie wiem czy była już odpowiedź na to pytanie, ale muszę spróbować.

Jeżeli mam KS-PPS plus licencja serWUŚ, to muszę jeszcze dokupić licencję IMPORT do KSPPS, czy PPS i SERWUŚ jakoś się dogadują i wymieniają kodami ?

Offline bartolinio

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Pomógł? 4
  • Zachodniopomorski OW
Odp: PPS i eWUŚ
« Odpowiedź #83 dnia: Lutego 12, 2013, 16:54:34 pm »
nie musisz
lic. na serwuś zawiera w sobie również import potwierdzeń z plików xml

Offline wyfruniety

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Pomógł? 0
Odp: PPS i eWUŚ
« Odpowiedź #84 dnia: Lutego 12, 2013, 16:58:37 pm »
Czyli śmiało, pani doktor może w swoim gabinecie klikać na serWUSIU pacjentów, a ja na koniec miesiąca wpisze pacjentów do PPS i zaimportuje plik XML z serwusia z kodami ?

Offline bartolinio

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Pomógł? 4
  • Zachodniopomorski OW
Odp: PPS i eWUŚ
« Odpowiedź #85 dnia: Lutego 12, 2013, 17:00:24 pm »
tak

Offline wyfruniety

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Pomógł? 0
Odp: PPS i eWUŚ
« Odpowiedź #86 dnia: Lutego 12, 2013, 17:03:50 pm »
piękne dzięki, czy ty już masz licencję serWUŚ? Jeszcze nie wiem w jaki sposób mogę ją zamówić.. ?

Offline bartolinio

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Pomógł? 4
  • Zachodniopomorski OW
Odp: PPS i eWUŚ
« Odpowiedź #87 dnia: Lutego 12, 2013, 17:09:03 pm »
mam
najlepiej napisać mail (zamow@kamsoft.pl) z prośbą o rozszerzenie licencji o import serwuś, podając wszystkie dane kontrahenta i nr lic.

Offline wyfruniety

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Pomógł? 0
Odp: PPS i eWUŚ
« Odpowiedź #88 dnia: Lutego 12, 2013, 17:15:25 pm »
wielkie dzięki.

Pomogłeś :)

Offline wyfruniety

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Pomógł? 0
Odp: PPS i eWUŚ
« Odpowiedź #89 dnia: Lutego 12, 2013, 17:18:08 pm »
aha jeszcze jedno pytanie. Jak to wygląda od strony technicznej. Rozumiem ze kody są zapisywane na serwerach kamsoft. Dla każdego pacjenta jest kod i osobny plik, tak ? Jak pobrać zatem ten plik bądź pliki xml ?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 150
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9310 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]