collapse

Reklama


Autor Wątek: PPS i eWUŚ  (Przeczytany 40556 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eMCeH

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Pomógł? 2
  • Świętokrzyski OW NFZ
    • www.compumix.pl
Odp: PPS i eWUŚ
« Odpowiedź #60 dnia: Stycznia 26, 2013, 12:17:01 pm »
21- Rozliczenia -> Rejestracje -> Pacjenci -> import eWUŚ
zaznaczasz pliki i Otwórz

wersja PPŚ 2013.00.0.6


ps. niestety u mnie przy próbie odczytu złgasza błąd
Cytuj
Exception EFOpenError in module GDR.DLL at 0002666A

Offline pool

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Pomógł? 0
Odp: PPS i eWUŚ
« Odpowiedź #61 dnia: Stycznia 26, 2013, 13:23:01 pm »
Cytuj
Exception EFOpenError in module GDR.DLL at 0002666A
Brak folderu CWU w programie.

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: PPS i eWUŚ
« Odpowiedź #62 dnia: Stycznia 26, 2013, 14:14:30 pm »
Wielkie dzięki ,już wszystkie kody autoryzacji zaimportowałam z dysku kompa do kspps,wszystko działa,pacjenci mają potwierdzenia przypisane,u mnie żaden błąd nie występuje,a czy na pewno zakupiłeś moduł i ściągnąłeś go poprzez aktualizacje licencji? No bo w nazwie błędu masz coś napisane o module.

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: PPS i eWUŚ
« Odpowiedź #63 dnia: Stycznia 26, 2013, 14:18:34 pm »
Acha pool już wyjaśnił co ten błąd oznacza.Pozdrawiam.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: PPS i eWUŚ
« Odpowiedź #64 dnia: Stycznia 26, 2013, 14:23:51 pm »
(...)No bo w nazwie błędu masz coś napisane o module.

hehe to nie ten moduł co o nim myślisz  :D

Offline eMCeH

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Pomógł? 2
  • Świętokrzyski OW NFZ
    • www.compumix.pl
Odp: PPS i eWUŚ
« Odpowiedź #65 dnia: Stycznia 26, 2013, 16:46:08 pm »
Dziękuję, utworzenie folderu CWU pomogło.

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: PPS i eWUŚ
« Odpowiedź #66 dnia: Stycznia 28, 2013, 12:34:40 pm »
witam , u mnie jak chciałem zaimportowac pliki około 1500 z katalogu , w którym miałem potwierdzenia z ewuś, wyskoczył znajomy komunikat o błedach w module GDR, ( katalog CWU Jest )  jak zacząłem importować po 100szt to wchodziły ok,  pózniej zrobiłem kopię i odtworzyłem jeszcze raz z przed imoprtu, katalog CWU wyczysciłem, i zaczytałem jak wczesniej po około 220 potwierdzen jednorazowo, jednak w info o zaimportowanych plikach pojawiało sie zawsze kilka duplikatów , w katalogu z potwierdzeniami nie miałem żadnych dubli, po zakończeniu  sprawdziłem ilość plików w katalogu na twardym i z tym w CWU , ilość się zgadzała, nie wiem co tylko oznaczały te niezaimportowane duplikaty?

Offline lenart_o

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Pomógł? 2
Odp: PPS i eWUŚ
« Odpowiedź #67 dnia: Lutego 04, 2013, 00:20:14 am »
Witam, wszystkich
Skoro system kosztował takie grube pieniądze to na pewno jest bardzo wydajny.
Skoro jest wydajny to czy nie można było zrobić przycisku do sprawdzenia wszystkich pacjentów na liście w PPS (Rejestracja => Pacjenci) o oczywiście zgodnie z etyką sprawdzeń "hurtowych" można by każdego wczesnego poranka sprawdzić wszystkie osoby więc każdy kto się pojawi u lekarza tego dnia będzie już zweryfikowany i w nosie można to mieć wiadomo nowi pacjenci na bieżąco ale jeśli chodzi o tych co są na liście to JEDNYM ICH KLIKNIECIEM!
Poza tym czy są osoby na tym forum, które obsługują gabinety w których nie ma komputerów i często lekarze nawet komputerem się nie potrafią posłużyć( ja mam do czynienia z takowymi) a jeszcze wejść w internet i sprawdzić ?? o zgrozo !!!rozliczanie dotychczas było raz w miesiącu dostawało się dokumentację wklepywało pacjentów i co jak coś nie pasowało to po prostu było poprawiane lub usuwane i jakoś można było przeżyć.Teraz jak lekarz niereformowalny i technicznie (komputerowo) wiedza zerowa to co?? zatrudniać kogoś do sprawdzania? codziennie dzwonić i podawać PESELE przyjętych ??? w przychodniach i gabinetach na wioskach to i z internetem nieraz jest problem. Czy mój problem jest odosobniony?
Pozdrawiam

Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9301
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: PPS i eWUŚ
« Odpowiedź #68 dnia: Lutego 04, 2013, 00:28:28 am »
Wyobraź sobie sytuację, że codziennie rano system dostaje 38 mln zapytań w jednej chwili. Myślisz, że podniósłby się po czymś takim? Za puszczanie całej listy pacjentów szybko zablokowaliby konto.
Zresztą reformowalny lekarz czy nie wyjścia nie ma. Znam wielu takich, ponarzekali trochę i nagle okazało się, że nie ma problemu z postawieniem laptopa w gabinecie (nawet internet mieli wykupiony ale nie używali) albo z obsługą ipada czy innego ustrojstwa.

Offline lenart_o

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Pomógł? 2
Odp: PPS i eWUŚ
« Odpowiedź #69 dnia: Lutego 04, 2013, 18:30:41 pm »
Nadal mi to do mnie mnie nie przemawia , lekarz od 3 miesiecy kombinuje ,żeby to opanować kupił sobie tablet, próbował ,działał ale słabo mu to wychodziło to postawiłem mu laptopa z PPS to już wogóle  zdrętwiał , zrezygnowałem z PPS i kazałem mu przez stronę i ale klikanie mu nie idzie wcale , jestem na etapie dyktowania peseli i ewentualnie nowych pacj,  internet dla niego to pomarańczowo-niebieska kulka (FF) wiec nie chce mu jeszcze tłumaczyć wszystkiego bo już chyba tu nic nie pomoże, zastanawiam się dlaczego EWUŚ jeszcze nie wprowadzono weryfikacji wstecznej chociaż miesięcznej albo 2 miesięcznej ułatwiłoby to życie napewno wielu osobom

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: PPS i eWUŚ
« Odpowiedź #70 dnia: Lutego 05, 2013, 08:05:01 am »
E-wus ma słuzyc nie tylko weryfikacji ubezpieczenia. To również kontrola świadczeniodawców i oczywiście nastepny element nieplacenia za prace z powodów czysto biurokratycznych  . Nie wiem co jest  ważniejsze . Bo czym tłumaczyć mozliwość weryfikacji swoich sprawdzeń na SZOI . ??? Maja je i wiedza kto i kiedy , to dlaczego sztywny wymóg raportowania tego???

Offline ted

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Pomógł? 7
Odp: PPS i eWUŚ
« Odpowiedź #71 dnia: Lutego 05, 2013, 21:51:27 pm »
Nadal mi to do mnie mnie nie przemawia , lekarz od 3 miesiecy kombinuje ,żeby to opanować kupił sobie tablet, próbował ,działał ale słabo mu to wychodziło to postawiłem mu laptopa z PPS to już wogóle  zdrętwiał , zrezygnowałem z PPS i kazałem mu przez stronę i ale klikanie mu nie idzie wcale , jestem na etapie dyktowania peseli i ewentualnie nowych pacj,  internet dla niego to pomarańczowo-niebieska kulka (FF) wiec nie chce mu jeszcze tłumaczyć wszystkiego bo już chyba tu nic nie pomoże, zastanawiam się dlaczego EWUŚ jeszcze nie wprowadzono weryfikacji wstecznej chociaż miesięcznej albo 2 miesięcznej ułatwiłoby to życie napewno wielu osobom

Ale nie wszyscy tacy sa jak piszesz. Lekarz juz dawno na emeryturze (ponad 70)i sam wszystko robi w KS-PPS.Uaktualnia program, wysyła raporty itp
Podejrzewam ze weryfikacji wstecznej nie ma bo by za duzo kombinowano. Jak na koniec miesiąca okazałoby sie ze np 200 osób jest na czerwono to co wtedy. Fikcyjne oświadczenia, RMUA na dowolny NIP?

Offline medall

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Pomógł? 0
Odp: PPS i eWUŚ
« Odpowiedź #72 dnia: Lutego 05, 2013, 23:49:32 pm »
W głębokim socjalizmie z przymusem ubezpieczeń codzienne sprawdzanie statusu niewolników jest tak potrzebne, jak codzienne zaglądanie sobie w majty, żeby sprawdzić płeć.
A jeśli już osiągniemy pełnię szczęścia i nie będzie wśród żywych ani jednego nieubezpieczonego (no chyba że w obozach) to dalej będziemy codziennie wszystkich sprawdzać, żeby mieć jakiś sukces?

Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9301
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: PPS i eWUŚ
« Odpowiedź #73 dnia: Lutego 05, 2013, 23:55:19 pm »
W głębokim socjalizmie z przymusem ubezpieczeń codzienne sprawdzanie statusu niewolników jest tak potrzebne, jak codzienne zaglądanie sobie w majty, żeby sprawdzić płeć.

Teraz system zagląda w majty i patrzy czy masz zielonego ptaszka.

A jeśli już osiągniemy pełnię szczęścia i nie będzie wśród żywych ani jednego nieubezpieczonego (no chyba że w obozach) to dalej będziemy codziennie wszystkich sprawdzać, żeby mieć jakiś sukces?

Kiedy już nadejdzie ten piękny dzień, że fundusz będzie wiedział, że wszyscy są uprawnieni do darmowych świadczeń to wprowadzi się dodatkowe obowiązkowe ubezpieczenia i będziemy sprawdzać czy pacjent ma to obowiązkowe dodatkowe ubezpieczenie. A jak już wszyscy będą mieli to dostaniemy przeglądarkowy olbrzymi system do ciągłego, bieżącego wprowadzania świadczeń. Wtedy nie będziemy matwić się importami ambulatoryjknymi, kodami autoryzacyjnymi, serwusiami czy innymi wymysłami - będzie obowiązek wpisania pacjenta w czasie rzeczywistym.

Offline kapi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 3
Odp: PPS i eWUŚ
« Odpowiedź #74 dnia: Lutego 08, 2013, 17:54:12 pm »
Witam
Czy można sprawdzić kto by sprawdzony w eWusiu w danym dniu. (Wiem e można sprawdzi na konkretnym pacjencie kiedy by sprawdzony). W katalogu CWU mam np 20 potwierdzeń z danego dnia, jak sprawdzić kogo one dotyczą ?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 73
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9301 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]