collapse

Reklama


Autor Wątek: Ewuś - dyskusja  (Przeczytany 225394 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vers

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 0
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #300 dnia: Marca 02, 2013, 14:45:00 pm »
Witam,

Mam dwa pytania dot EWUŚ i noworodkow:
1. Czy przypadek, o ktorym mpi pisal z dopisywaniem PESELu i sprawdzeniami w EWUŚ zostal jakos naprawiony, czy problem wciaz wystepuje? Mysle nad zbieraniem w przypadku patronazu oswiadczen o ubezpieczeniu. I tak importuje je do PPSa, wiec moglbym w Excelu wpisac dane oswiadczenia. Czy to rozwiazuje problem?

2. Po wprowadzeniu ptronazy za styczen zrobilem "wyslij bez dokumentow" i swiadczenia zostaly zaakceptowane, mimo, ze nie mam sprawdzen w EWUŚ. Czy to znaczy, ze teraz musze uzupelnic dokumenty i wyslac ponownie swiadczenia, bo inaczej mi zrobia korekte?

Offline memfis

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #301 dnia: Marca 08, 2013, 09:41:58 am »
Osobiście mam w domu taki router TP-linka i sprawuje sie dobrze przełącza się automatycznie przy zaniku internetu tylko musi zaniknąć całkowicie bo problemy np. z samym DNS nie powoduje przełączenia. No i musiałem dokupić antenkę do modemu USB bo miałem słaby sygnał. W moim przypadku skorzystałem z tego 1 raz w ciągu 9 miesięcy (nie liczą testów) ale internet GSM wykorzystuje w terenie jak jestem i tyle. Ogólnie mogę polecić takie rozwiązanie.

Czy możesz nam zdradzić jaki to model routera i jaki modem masz wpięty? Takie rozwiązanie może się przydać :)

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #302 dnia: Marca 25, 2013, 10:12:37 am »
Witam U was też przerwa w dostępie do Ewuś,,,..?

Offline dobie

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 371
  • Pomógł? 8
  • Podlasie
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #303 dnia: Marca 25, 2013, 10:37:03 am »
działa ale z problemami - co raz wyskakuje przerwa techniczna ale za 1min działa ponownie - tak jest od rana

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #304 dnia: Marca 25, 2013, 11:08:26 am »
u nas to samo...

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #305 dnia: Marca 25, 2013, 11:51:27 am »
ma ktos jakies info co się dzieje..? atak hakerów na ewusia czy co?

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #306 dnia: Marca 26, 2013, 11:05:54 am »
Cytat: nfz.gov.pl
Ze względu na planowane prace konserwacyjne 27 marca (środa) 2013 r. od godziny 18.00 do 21.00 może nastąpić przerwa w dostępie do systemu eWUŚ. Za utrudnienia przepraszamy.
źródło

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #307 dnia: Marca 27, 2013, 14:33:26 pm »
Informujemy, że prace konserwacyjne zaplanowane na 27 marca 2013 r. zostaną przeprowadzone jutro, tj. w czwartek 28.03.2013 r. w godzinach 18.00 - 21.00. W tym czasie systemy informatyczne NFZ (także eWUŚ) będą niedostępne. Przepraszamy za utrudnienia.

http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=9&dzialnr=4&artnr=5373

Offline dobie

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 371
  • Pomógł? 8
  • Podlasie
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #308 dnia: Kwietnia 03, 2013, 12:23:40 pm »
....
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2013, 13:44:17 pm wysłana przez dobie »

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
eWUŚ - przerwa techniczna
« Odpowiedź #309 dnia: Kwietnia 25, 2013, 14:29:59 pm »
Cytat: nfz.gov.pl
Ze względu na planowane prace konserwacyjne nastąpi przerwa w dostępie do systemu eWUŚ w dniu 26 kwietnia (piątek) 2013 r. w godzinach 21.00 - 22.00. Za utrudnienia przepraszamy.
źródło
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2013, 08:28:49 am wysłana przez gnth »

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #310 dnia: Kwietnia 25, 2013, 22:23:20 pm »
No nich robią ten przegląd konserwacyjny , bo dziś przy sprawdzaniu dłuższej listy sypie wyjatkami :

[SQL0913] Row or object NTF in EWUSUBFILE type *DTAARA in use. Cause . . . . . :   The requested object NTF in EWUSUBFILE type *DTAARA is either in use by another application process or a row in the object is in use by either another application process or another cursor in this application process. Recovery  . . . :   Look at the previously listed messages in the job log (DSPJOBLOG command) or from interactive SQL press F10 (Display messages in job log) on this display to determine if this is an object or record lock wait time out. Do one of the following: -- If the object is locked by another application process, try the SQL statement again when the object is not in use. Use the Work with Object Locks (WRKOBJLCK) command to determine who is currently using the object. -- If the object is a schema and an attempt was made to create a table, view, or index into this schema under commitment control, a save-while-active operation may be in progress on the same schema by another job in the system. Try the request again when the save-while-active processing is complete. -- If a record is locked by another application process, try the SQL statement again when the record is not in use.  The Display Record Locks (DSPRCDLCK) command will determine who is currently using the record.  -- If this is a record lock held by another cursor in the same application process, you must issue a COMMIT, ROLLBACK, or another FETCH statement on the cursor that is holding the lock before issuing this SQL statement. If this error occurs frequently, use the Change Physical File (CHGPF), Change Logical File (CHGLF), or Override Data Base File (OVRDBF) command to change the object or record wait time out.

Offline Elethar

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 1
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #311 dnia: Sierpnia 07, 2013, 23:00:51 pm »
Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy Ewunia nie miała działać 24h/7 - no z ewentualnymi krótkimi przerwami "konserwacyjnymi"? Właśnie postanowiłem trochę popracować i Ewuś wisi aż miło. Co prawda mogę zalogować się na swoje konto, ale sprawdzenie uprawnień pacjenta jest niemożliwe - "System chwilowo niedostępny. Przepraszamy! Prosimy spróbować później" :D. Pps wiesza się na sprawdzeniu uprawnień operatora. Ja rozumiem, że SZOI jest wyłączany przez kończącą pracę sprzątaczkę, ale Ewuś? :D

Edit.

No dobra. Czepiam się.  Po 30 min już działa. Dzika radość - jestem zachwycony :D.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2013, 23:20:37 pm wysłana przez Elethar »

Offline T

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? 2
  • Łódzki OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #312 dnia: Sierpnia 17, 2013, 23:00:36 pm »
Wydaje mi się czy znowu nie działa ?;>

EDIT:
i dzisiaj znowu to samo:
"System chwilowo niedostępny
Przepraszamy! Prosimy spróbować później!"
Można się zalogować ale nie można sprawdzić prawa do świadczeń !!
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 18, 2013, 23:10:52 pm wysłana przez T »

Offline T

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? 2
  • Łódzki OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #313 dnia: Sierpnia 25, 2013, 22:27:34 pm »
Panowie czy to tylko u mnie (Łódzki OW) wieczorami pojawia się komunikat "System chwilowo niedostępny Przepraszamy! Prosimy spróbować później!" ?
Już drugi tydzień z rzędu o tej porze.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #314 dnia: Sierpnia 26, 2013, 07:25:03 am »
Mi też się to przytrafiło jednego dnia ok. 22:00.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 107
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 9
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]