collapse

Reklama


Autor Wątek: Ewuś - dyskusja  (Przeczytany 225470 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #195 dnia: Stycznia 29, 2013, 19:53:34 pm »
Szczerze to nie wiem co powiedzieć. U mnie jak ktoś zadzwoni to w tym momencie ewuś nie działa. Owszem jak się pytam to mówią że czasami są problemy ale nie dzwonią - nie wiem czy im się blokują hasła czy akurat z ewusiem są problemy.

Trochę dziwne, że po jednorazowej zmianie IP blokuje się konto. Miało być:
Cytuj
Na początku w przypadku nadmiernej częstotliwości logowań można się spodziewać 15 minutowego ograniczenia dostępu do usługi eWUŚ, sygnalizującego świadczeniodawcom posiadanie wadliwego oprogramowania.

Zmiana IP to jest raptem dwukrotne zalogowanie się w krótkim okresie na to samo konto. U mnie w jednej przychodni zauważyłem że panie potrafiły na dwóch stanowiskach na tym samym koncie "jechać". Ostrzegłem je żeby tak nie robiły, ale nic nie słyszałem żeby miały problemy z ewuś.
Ale jeśli jesteś pewien Michał, że to zmiana IP powoduje blokowanie to proponuję kontakt z Departamentem Informatyki Centrali NFZ. Ja gdybym miał taki problem to bym zadzwonił do nich.

Cytuj
Departament Informatyki

Andrzej Strug
Dyrektor Departamentu Informatyki

pokój P1-13

Marek Ujejski
z-ca Dyrektora

pokój P1-12

sekretariat - pokój P1-11
tel. 22 572 61 61
faks 22 824 07 49

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 821
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #196 dnia: Stycznia 29, 2013, 20:03:36 pm »
najgorsze jest to że dzisiaj jest 29.01 a w programie nie mamy możliwości wyłapania czy nie brakuje gdzieś uprawnienia - chociaż w eksporcie by się przydało do podglądu ...

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #197 dnia: Stycznia 29, 2013, 20:21:42 pm »
najgorsze jest to że dzisiaj jest 29.01 a w programie nie mamy możliwości wyłapania czy nie brakuje gdzieś uprawnienia - chociaż w eksporcie by się przydało do podglądu ...
też mi tego brakuje jak pewnie większości.

Marcin, może jutro jak będę miał chwilę to zadzwonię :)
Jestem pewien, że "nie jadą" na jednym koncie bo takie zmyślne im hasła powymyślałem, że nie ma szans żeby każda wszystkie zapamiętała. Zresztą po nazwach plików potwierdzeń z eWUŚ widać, że każda swojego używa.

Sam ostatnio przetestowałem blokadę. Zmieniłem hasło do konta korzystając z internetu w Poznaniu, a później przez VPNa w przychodni odpaliłem stronę eWUŚ i przy próbie zalogowania pojawił się komunikat o blokadzie konta na 15 minut.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #198 dnia: Stycznia 29, 2013, 21:57:08 pm »
najgorsze jest to że dzisiaj jest 29.01 a w programie nie mamy możliwości wyłapania czy nie brakuje gdzieś uprawnienia - chociaż w eksporcie by się przydało do podglądu ...

na mojego wczorajszego maila z pytaniem czy zrobią w Rozliczenia->Świadczenia filtr na zestawy bez potwierdzenia ubezpieczenia dostałem odpowiedź, że będzie to w pierwszej wersji lutowej
no to teraz wszyscy trzymamy ich za słowo!

pozdrawiam

Offline dobie

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 371
  • Pomógł? 8
  • Podlasie
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #199 dnia: Stycznia 29, 2013, 22:01:16 pm »
Mam pytanie czy wiadomo kiedy pojawi sie możliwość generowania raportów statystycznych w nowej wumaganej wersji bo luty tuż tuż a z Kamsoftu sie nie odzywają??


Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #200 dnia: Stycznia 29, 2013, 22:03:22 pm »
Co za różnica. Obstawiam 1 luty, ewentualnie 31 stycznia wieczorem. Wcześniej i tak raportu nie da się wysłać.

Offline dobie

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 371
  • Pomógł? 8
  • Podlasie
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #201 dnia: Stycznia 29, 2013, 22:05:43 pm »
Paweł wiem ze mój OW dopiero wczoraj miał testować jk ma to wszystko dzialac bo dopiero wczoraj mieli mieć aktualizacje wgrywane. JA licze pocichu ze jutro moze coś sie ukaże bo szpital czeka na peniadze.

Offline dobie

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 371
  • Pomógł? 8
  • Podlasie
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #202 dnia: Stycznia 30, 2013, 11:27:02 am »
Informacja z jednego z oddziąłów Kamsoft
Aktualizacja ma sie ukazac 31.01.2013 po 15:00 ale przed 23:59 która pozwoli tworzyć raporty statystyczne w nowej wersji.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #203 dnia: Stycznia 30, 2013, 11:28:06 am »
Ciekawe czy fundusz będzie gotowy.

Offline dobie

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 371
  • Pomógł? 8
  • Podlasie
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #204 dnia: Stycznia 30, 2013, 11:29:13 am »
Ma być gotowy
ponoć od Poniedzialku jest - ale nie wim ile w tym prawdy.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #205 dnia: Stycznia 30, 2013, 11:30:00 am »
Zawsze są gotowi na czas tylko okazuje się, że później coś nie działa :)

Offline Jarasz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Pomógł? 33
  • Bydgoszcz
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #206 dnia: Stycznia 30, 2013, 11:54:15 am »
Pozwólcie, że zadam jedno pytanie w sprawie regulaminu eWUŚ. Jak zaczynałem uzyskiwać dostęp do eWUŚ (jakoś w listopadzie 2012 roku) to był do przeczytania i zaakceptowania regulamin (który oczywiście tak na wszelki wypadek mam pobrany). W chwili obecnej nigdzie takiego regulaminu nie potrafię znaleźć (podczas dodawania upoważnienia dla świadczeniodawcy, ani administratora, ani operatora). Czy wiecie coś co się stało z regulaminem? Przestał obowiązywać? I jedynym warunkiem korzystania z eWUŚ jest zaakceptowanie tego co podaje SZOI podczas dodawania upoważnienia?
Kurcze chyba cichaczem wycofali regulamin...

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #207 dnia: Stycznia 30, 2013, 11:56:05 am »
Pozwólcie, że zadam jedno pytanie w sprawie regulaminu eWUŚ. Jak zaczynałem uzyskiwać dostęp do eWUŚ (jakoś w listopadzie 2012 roku) to był do przeczytania i zaakceptowania regulamin (który oczywiście tak na wszelki wypadek mam pobrany). W chwili obecnej nigdzie takiego regulaminu nie potrafię znaleźć (podczas dodawania upoważnienia dla świadczeniodawcy, ani administratora, ani operatora). Czy wiecie coś co się stało z regulaminem? Przestał obowiązywać? I jedynym warunkiem korzystania z eWUŚ jest zaakceptowanie tego co podaje SZOI podczas dodawania upoważnienia?
Kurcze chyba cichaczem wycofali regulamin...

jak nie ma jak jest
http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=9&dzialnr=1&artnr=5113

a co do gotowości OW NFZ na rozliczenia po nowemu to z Małopolskiego OW mam info, że jeszcze nie są gotowi ale jutro-pojutrze powinni być

pozdrawiam

Offline Jarasz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Pomógł? 33
  • Bydgoszcz
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #208 dnia: Stycznia 30, 2013, 11:58:56 am »
Tak zgadza się, ale uzyskując upoważnienie dla podmiotu nie ma wzmianki o tym, że zobowiązuję się do przestrzegania regulaminu.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #209 dnia: Stycznia 30, 2013, 15:57:41 pm »
Ale jeśli jesteś pewien Michał, że to zmiana IP powoduje blokowanie to proponuję kontakt z Departamentem Informatyki Centrali NFZ. Ja gdybym miał taki problem to bym zadzwonił do nich.
Dzwoniłem i dostałem namiar mailowy i opisałem swoje problemy. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Wczoraj pracowałem trochę i natknąłem się na pacjenta, którego kilka razy już sprawdzano w eWUŚ. Jak to jednak trzeba wszystkich zawsze sprawdzać. Pacjent niby cały czas ubezpieczony, ale czasami eWUŚ tego nie potwierdzi :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 116
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]