collapse

Reklama


Autor Wątek: Ewuś - dyskusja  (Przeczytany 225391 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline puciol

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 216
  • Pomógł? 7
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #60 dnia: Stycznia 08, 2013, 13:53:38 pm »
Może sami napiszmy jakiś artykuł
Apel do Administratorów forum: proponuję utworzyć dział Nasze Publikacje.

Offline matti.tm

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #61 dnia: Stycznia 09, 2013, 00:09:01 am »
Czy ktoś może słyszał o takich planach?
"
Narodowy Fundusz Zdrowia wygasi 1 lutego 2013 roku dotychczasową ścieżkę logowania w eWUŚ i wprowadzi nowe narzędzia dostępu do systemu. Wygasa 31 stycznia hasło dostepu potrzebne do rozliczenia usług. Szpitale obawiają się, że nie rozliczą świadczeń za styczeń."

link do artykułu:
http://www.medicalnet.pl/Logowanie-w-eWUS-do-konca-stycznia,,wiadomosc,7,styczen,2013.aspx

Kurde, co to za pier%*&^(* tam wypisują? Autor się nie ośmielił podpisać nawet...

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #62 dnia: Stycznia 09, 2013, 07:50:07 am »
Jak to się nie podpisał?

Autor: Shutterstock

:)

Offline ted

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Pomógł? 7
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #63 dnia: Stycznia 09, 2013, 08:12:22 am »
No właśnie hasła, zmieniam hasło na jednym kompie z inny ip, podaję je przez telefon rejestratorce w przychodni, a ona nie może się zalogować, ja oczywiście już wylogowany jestem w tym momencie. Czy serwer nie pozwala na wejścia w krótkim czasie z różnych ip? też tak macie ? zdarza mi się to przy każdej zmianie hasła, po kilku godzinach hasło załapuje.

Może potrzebuje czasu na nabranie mocy urzędowej.

po wpisaniu 3 krotnie złego hasła e-wuś blokuje konto na 15 minut. Jak rejestratorka próbowała sprawdzić pacjenta  kilka razy to taki jest efekt

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #64 dnia: Stycznia 09, 2013, 12:04:32 pm »
Witam , a ja mam pytanie - jeżeli zbieram potwierdzenia w rejestracji zapisujac je do jednego katalogu pacjentów, a jak widziałem zdarza się też ze rejestratorka dwa razy pobiera to samo potwierdzenie lub sprawdza dwa razy tego samego pacjenta, czy przy importowaniu tych plików do kspps ( jeżeli dostępny będzie moduł) nic się nie popi.......przy , oraz co z plikami potwierdzeń pacjentów których nie bedzie w kspps , a zostaną wczytane do programu.....?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #65 dnia: Stycznia 09, 2013, 12:20:47 pm »
A któż to wie jak to będzie. Dowiemy się 1 lutego.

Offline Seler

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Pomógł? 8
  • MOW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #66 dnia: Stycznia 09, 2013, 12:26:13 pm »

A czy również akceptował byś tą samą logikę gdyby stosowali ją lekarze wobec pacjentów? Jeśli nie to również podejście Kamsoftu jest automatycznie co najmniej nieetyczne.

Spróbuj odpowiedzieć sobie sam na następujące pytania:

Dlaczego wszyscy się burzą jak wyjdzie że lekarz wykorzystał okazję do by zarobić?
Dlaczego wszyscy oczekują darmowej służby zdrowia?
Dlaczego lekarze nie mogą postępować tak jak się im podoba?
Umówmy się, gdyby wizyta w gabinecie kosztowała "psie pieniądze" tj. tyle co licencja Kamsoftu, to można było by się zgodzić z tym co napisałeś.

Nie bardzo rozumiem co jedno ma wspólnego z drugim. "Lekarze stosowali taką samą logikę wobec pacjentów", czyli co robili?

Spróbuję sobie odpowiedzieć na pytania:
1. Lekarz wykorzystał okazję by dorobić, czyli co zrobił, bo nie bardzo rozumiem jaką, przykładowo, sytuację usiłujesz tu porównać do tego, że kamsoft każe sobie płacić za jakąś funkcjonalność nad którą się uczciwie napracował? Taka "okazja do dorobienia przez lekarza" to zazwyczaj praca w wielu miejscach w tym samym czasie, co już uczciwe nie jest, bo bilokacja nie jest dość powszechnym zjawiskiem. A może masz na myśli inny przykład?
2. Bo "wszyscy" płacą składki. Znów nie widzę związku. Pamiętaj, że oczekiwanie darmowej służby zdrowia wcale nie oznacza oczekiwania, że lekarze będą pracować za darmo.
3. I znów: co to znaczy "postępować jak im się podoba"? Mogą postępować jak im się podoba! Oczywiście w prywatnej służbie zdrowia, bo w publicznej obowiązują zasady nałożone przez NFZ.

Moja osobista pani stomatolog za załatanie dziury w zębie bierze 70zł i na taką operację rezerwuje w kalendarzu pół godziny. Po dwóch godzinach pracy może już sobie na rok kupić PPSa. Dlatego też wydaje mi się, że nie jest to strasznie dużo.

Aha, byłbym zapomniał. Te "psie pieniądze" za PPS to nie jest mój tekst. Usłyszałem to kiedyś od jednego ze świadczeniodawców. A... przepraszam. Użył chyba określenia "co to jest, przecież to są żadne pieniądze".

Jeszcze raz powtórzę: od kilku lat rynek programowania do rozliczania jest otwarty. Nie podoba Ci się polityka Kamsoftu? Idź do konkurencji. PPS jest za drogi? Idź do konkurencji. PPS jest do kitu bo nie ma opcji ręcznego wprowadzania kodów potwierdzeń? Idź do konkurencji, która ma taką opcję! Po co kopać się z koniem, jeśli można wziąć konia, który nie kopie?

Matti.tm nie denerwuj się tak bardzo, jeszcze sobie ludzie pomyślą, że jesteś z Kamsoftu. Bądź ostrożny bo stąpasz po grząskim gruncie. Ludzie tak nie za bardzo wierzą w wolny rynek i szczere intencje Kamsoftu. Przeczytaj co piszą poniżej i bądź bardziej ostrożny  ;).

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,10824055,Byl_nielegalny_kartel_NFZ_i_Kamsoft__Sad_podtrzymal.html

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #67 dnia: Stycznia 09, 2013, 12:29:03 pm »
To to pikuś przy zmowie firm informatycznych :)

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Wielka-e-ustawka-czyli-zmowa-firm-informatycznych-2522118.html

Cytuj
Sąd rozpatrywał jedynie odwołanie Kamsoftu, ponieważ NFZ złożył swoje po wyznaczonym przepisami terminie.

To tak jak poczta, która nie dostarczyła wezwania na rozprawę samej sobie :D
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2013, 12:32:19 pm wysłana przez Paweł »

Offline MoNiA112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Pomógł? 0
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #68 dnia: Stycznia 09, 2013, 20:11:01 pm »
Moje zapytanie może wydawac się , ale przyznam, iż nie wiem co mam z tym, fantem zrobić. Nie mam jeszcze umx z AOS (aneks podpisany, czekamy), więć świadczenia nie mogą być rozliczane w pps. Czy mimo to recepcjonostki powinny pobierać potwierdzenie ubezp. dla każdego pacjenta z 'nerwusia'?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #69 dnia: Stycznia 09, 2013, 20:13:23 pm »
Zawsze można sobie przedłużyć umowę w programie a później poprawić na poprawne świadczenia.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #70 dnia: Stycznia 09, 2013, 20:18:48 pm »
....Czy mimo to recepcjonostki powinny pobierać potwierdzenie ubezp. dla każdego pacjenta z 'nerwusia'?

No jak nie sprawdzasz w PPS-ie (na dzień wizyty), to raczej muszą pobierać , no chyba że masz dokumenty potwierdzające ubezpiecznie lub poskładane oświadczenia...
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline MoNiA112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Pomógł? 0
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #71 dnia: Stycznia 09, 2013, 20:35:55 pm »
Ot i cały problem - od początku stycznia zero pobranych potwierdzeń dla kilkunastu poradni. Przecież zanim dostane umx.... Ech.... Dobrze, że przynajmniej mogę liczyc na WASZĄ pomoc. Jutro od rana zaczniemy pobierać dla pacjentów, którzy mięli wykonane świadczenie. Zapewne później zwrocę się z zapytaniem co robic z tym dalej... Dziękuję raz jeszcze :)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #72 dnia: Stycznia 09, 2013, 20:39:51 pm »
Zawsze można pobrać z ewuni potwierdzenie a później wgrać (za drobną bądź nie) opłatą do programu. Ewentualnie skorzystać w programu naszego kolegi albo jeszcze z serwera naszej kochanej firmy (oczywiście też za drobną bądź nie opłatą).

Offline MoNiA112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Pomógł? 0
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #73 dnia: Stycznia 09, 2013, 20:44:58 pm »

Te opłaty  ;)
Strach się bac lutego....
W zasadzie nie tylko moim problemem jest to czy jeżeli pacjent nie ma pobranego potwierdzenia ubezpieczenia z nerwuś w dniu wizyty to oznacza że nie będzie go można rozliczyć. Przykładowo 9 stycznia wpisujemy poradę z 2 stycznia (i nie mamy pliku z potwierdzeniem ubezpieczenia - brak umowy).

Offline devgron

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Pomógł? 3
  • If u know what I mean
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #74 dnia: Stycznia 09, 2013, 20:49:14 pm »

Te opłaty  ;)
Strach się bac lutego....
W zasadzie nie tylko moim problemem jest to czy jeżeli pacjent nie ma pobranego potwierdzenia ubezpieczenia z nerwuś w dniu wizyty to oznacza że nie będzie go można rozliczyć. Przykładowo 9 stycznia wpisujemy poradę z 2 stycznia (i nie mamy pliku z potwierdzeniem ubezpieczenia - brak umowy).

http://forumpps.pl/index.php?topic=6101.0

Tu jest to opisane kiedy co i jak sprawdzasz. Jeżeli nie spełnisz warunków z tej tabeli to prawdopodobnie nie będzie zapłacone świadczenie. Ale kto to wie...

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 103
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 10
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 30.

[Pokaż zapytania]