collapse

Reklama


Autor Wątek: Ewuś - dyskusja  (Przeczytany 225449 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 07, 2013, 16:21:11 pm »
No i git :)
Pielęgniarska opieka długoterminowa oraz tlenoterapia wystarczy na początku miesiąca :D

Nie ma za to w tabelce nic o programach profilaktycznych, czyżby małe przeoczenie  ::)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2013, 16:26:23 pm wysłana przez Paweł »

Offline devgron

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Pomógł? 3
  • If u know what I mean
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 07, 2013, 17:03:26 pm »
No i git :)
Pielęgniarska opieka długoterminowa oraz tlenoterapia wystarczy na początku miesiąca :D

Nie ma za to w tabelce nic o programach profilaktycznych, czyżby małe przeoczenie  ::)

Myślicie że do każdego księstwa ma to zastosowanie?:>

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 07, 2013, 17:14:56 pm »
Do już drugi taki "sygnał" (pisałem o tym kilka dni temu) i to z innego "księstwa".
Pismo w tej sprawie otrzymały wszystkie OW z Centrali parę dni temu.

Uczciwie to by Centrala 'zagrała" gdyby to centralnie wywiesiła
np jako np. zarządzenie Prezesa dot. zasad weryfikacji w tym nowym systemie,
a tak to mamy  komunikaty informatyków Centrali  i niejasne doniesienia prasowe oraz niepodpisane komunikaty w pojedynczych OW .

coż .. był czas przywyknąć ... ;)

Offline matti.tm

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 07, 2013, 22:41:24 pm »

A czy również akceptował byś tą samą logikę gdyby stosowali ją lekarze wobec pacjentów? Jeśli nie to również podejście Kamsoftu jest automatycznie co najmniej nieetyczne.

Spróbuj odpowiedzieć sobie sam na następujące pytania:

Dlaczego wszyscy się burzą jak wyjdzie że lekarz wykorzystał okazję do by zarobić?
Dlaczego wszyscy oczekują darmowej służby zdrowia?
Dlaczego lekarze nie mogą postępować tak jak się im podoba?
Umówmy się, gdyby wizyta w gabinecie kosztowała "psie pieniądze" tj. tyle co licencja Kamsoftu, to można było by się zgodzić z tym co napisałeś.

Nie bardzo rozumiem co jedno ma wspólnego z drugim. "Lekarze stosowali taką samą logikę wobec pacjentów", czyli co robili?

Spróbuję sobie odpowiedzieć na pytania:
1. Lekarz wykorzystał okazję by dorobić, czyli co zrobił, bo nie bardzo rozumiem jaką, przykładowo, sytuację usiłujesz tu porównać do tego, że kamsoft każe sobie płacić za jakąś funkcjonalność nad którą się uczciwie napracował? Taka "okazja do dorobienia przez lekarza" to zazwyczaj praca w wielu miejscach w tym samym czasie, co już uczciwe nie jest, bo bilokacja nie jest dość powszechnym zjawiskiem. A może masz na myśli inny przykład?
2. Bo "wszyscy" płacą składki. Znów nie widzę związku. Pamiętaj, że oczekiwanie darmowej służby zdrowia wcale nie oznacza oczekiwania, że lekarze będą pracować za darmo.
3. I znów: co to znaczy "postępować jak im się podoba"? Mogą postępować jak im się podoba! Oczywiście w prywatnej służbie zdrowia, bo w publicznej obowiązują zasady nałożone przez NFZ.

Moja osobista pani stomatolog za załatanie dziury w zębie bierze 70zł i na taką operację rezerwuje w kalendarzu pół godziny. Po dwóch godzinach pracy może już sobie na rok kupić PPSa. Dlatego też wydaje mi się, że nie jest to strasznie dużo.

Aha, byłbym zapomniał. Te "psie pieniądze" za PPS to nie jest mój tekst. Usłyszałem to kiedyś od jednego ze świadczeniodawców. A... przepraszam. Użył chyba określenia "co to jest, przecież to są żadne pieniądze".

Jeszcze raz powtórzę: od kilku lat rynek programowania do rozliczania jest otwarty. Nie podoba Ci się polityka Kamsoftu? Idź do konkurencji. PPS jest za drogi? Idź do konkurencji. PPS jest do kitu bo nie ma opcji ręcznego wprowadzania kodów potwierdzeń? Idź do konkurencji, która ma taką opcję! Po co kopać się z koniem, jeśli można wziąć konia, który nie kopie?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #49 dnia: Stycznia 07, 2013, 23:00:30 pm »
Moja osobista pani stomatolog za załatanie dziury w zębie bierze 70zł i na taką operację rezerwuje w kalendarzu pół godziny. Po dwóch godzinach pracy może już sobie na rok kupić PPSa. Dlatego też wydaje mi się, że nie jest to strasznie dużo.

Nie do końca tak jest bo powietrzem dziury nie załata. :)
Zresztą to jak za darmo ja daję 120 za zęba :D

Aha, byłbym zapomniał. Te "psie pieniądze" za PPS to nie jest mój tekst. Usłyszałem to kiedyś od jednego ze świadczeniodawców. A... przepraszam. Użył chyba określenia "co to jest, przecież to są żadne pieniądze".

Są lekarze, którzy sami wiedzą, że trzeba płacić za faktury, licencje, itp. A są tacy co to: nic do mnie nie dotarło, niczego nie dostałem i wrzuciłem do szuflady i zapomniałem. Nie można aż tak generalizować :)

Offline matti.tm

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #50 dnia: Stycznia 07, 2013, 23:18:54 pm »
Moja osobista pani stomatolog za załatanie dziury w zębie bierze 70zł i na taką operację rezerwuje w kalendarzu pół godziny. Po dwóch godzinach pracy może już sobie na rok kupić PPSa. Dlatego też wydaje mi się, że nie jest to strasznie dużo.

Nie do końca tak jest bo powietrzem dziury nie załata. :)

Jasne, że powietrzem nie. Chodzi mi o to, że na ten materiał, którym łata musi pewne pracować ze dwie - trzy godziny codziennie, a PPSa za dwie godziny kupuje na cały rok. Różnica zasadnicza, prawda?

Zresztą to jak za darmo ja daję 120 za zęba :D
Cóż, jestem z Białegostoku :)

Aha, byłbym zapomniał. Te "psie pieniądze" za PPS to nie jest mój tekst. Usłyszałem to kiedyś od jednego ze świadczeniodawców. A... przepraszam. Użył chyba określenia "co to jest, przecież to są żadne pieniądze".

Są lekarze, którzy sami wiedzą, że trzeba płacić za faktury, licencje, itp. A są tacy co to: nic do mnie nie dotarło, niczego nie dostałem i wrzuciłem do szuflady i zapomniałem. Nie można aż tak generalizować :)
Nie o to chodzi. On wiedział, że trzeba za to zapłacić, stwierdził tylko, że to bardzo mało...

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #51 dnia: Stycznia 07, 2013, 23:23:55 pm »
Nie o to chodzi. On wiedział, że trzeba za to zapłacić, stwierdził tylko, że to bardzo mało...

Dla jednych mało a dla innych dużo. Jak się człowiek buduje i wymienia samochody co 2 lata to te 2 czy 3 stówy to będzie dużo ;)

Offline dobie

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 371
  • Pomógł? 8
  • Podlasie
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #52 dnia: Stycznia 08, 2013, 12:34:18 pm »
Czy ktoś może słyszał o takich planach?
"
Narodowy Fundusz Zdrowia wygasi 1 lutego 2013 roku dotychczasową ścieżkę logowania w eWUŚ i wprowadzi nowe narzędzia dostępu do systemu. Wygasa 31 stycznia hasło dostepu potrzebne do rozliczenia usług. Szpitale obawiają się, że nie rozliczą świadczeń za styczeń."

link do artykułu:
http://www.medicalnet.pl/Logowanie-w-eWUS-do-konca-stycznia,,wiadomosc,7,styczen,2013.aspx

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #53 dnia: Stycznia 08, 2013, 12:50:09 pm »
Cytuj
Narodowy Fundusz Zdrowia wygasi 1 lutego 2013 roku dotychczasową ścieżkę logowania w eWUŚ i wprowadzi nowe narzędzia dostępu do systemu. Wygasa 31 stycznia hasło dostepu potrzebne do rozliczenia usług

Czy jest to gdzieś oficjalnie podane?

Cytuj
Pierwsza faktura w nowym systemie za zostać wystawiona w styczniu 2013 roku.

Na pewno zostanie wystawiona w styczniu. Data wystawienia w styczniu nie znaczy, że w styczniu została wystawiona.

Cytuj
System eWUŚ obowiązuje od 1 stycznia 2013 roku. Rozpoczął funkcjonowanie bez większych problemów, choć placówki wahały się z pobraniem aplikacji warunkujących jego działanie. Na początku stycznia eWUŚ zainstalowało ponad 90 procent świadczeniodawców. Konieczność instalacji systemu wynika z Ustawy o prawach pacjenta.

Przyznać się kto jeszcze nie zainstalował systemu ewuś? I czy naprawdę konieczność instalacji wynika z Ustawy o prawach pacjenta?

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #54 dnia: Stycznia 08, 2013, 13:00:26 pm »
ja to się dowiedziałem z tego artykułu, że w eWUSi się faktury wystawia
(vide podpis pod obrazkiem - Pierwsza faktura w eWUŚ ma zostać wystawiona w styczniu)
 ???

Nie zdziwiłbym się gdyby to było napisane na se.pl ale w portalu mieniącym się "portalem rynku medycznego" takie bzdury nie uchodzą .
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2013, 13:02:34 pm wysłana przez bart »

Offline puciol

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 216
  • Pomógł? 7
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #55 dnia: Stycznia 08, 2013, 13:01:45 pm »
Przyznać się kto jeszcze nie zainstalował systemu ewuś?
No ja jeszcze nie zainstalowałem ;) Skąd można go pobrać? ;D

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #56 dnia: Stycznia 08, 2013, 13:03:18 pm »
ja to się dowiedziałem z tego artykułu, że w eWUSi się faktury wystawia
(vide podpis pod obrazkiem - Pierwsza faktura w eWUŚ ma zostać wystawiona w styczniu)
 ???


Cóż to za diabelski system fundusz wymyśił. To dopiero bat na szpitale. Będziecie niegrzeczni to wam wygasimy dostęp do ewusia i nie wystawicie tam faktury. Rozumiem, że rachunki będzie można wystawić bez dostępu do ewusia? ;p

Offline puciol

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 216
  • Pomógł? 7
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #57 dnia: Stycznia 08, 2013, 13:08:18 pm »
Jak chcesz wystawić rachunek bez ściągnięcia i zainstalowania e-WUŚa???
 ;D ;D ;D

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #58 dnia: Stycznia 08, 2013, 13:12:49 pm »
Może sami napiszmy jakiś artykuł np.

"eWUŚ bezpłatny tylko do 31.01.2012 "
NFZ znalazł sposób na podratowanie budżetu.
Od 1.02. za sprawdzenie PESEL-a w systemie eWUS będą pobierane opłaty
- za jedno sprawdzenie 1 PLN+vat. To powinno radykalnie odciążyć ten wspaniały
system od bezzasadnego  nadużywania i poprawić sytuację finansową NFZ ... 

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #59 dnia: Stycznia 08, 2013, 13:19:39 pm »
Z ostatniej chwili!!

Cytuj
"Szpitale z oczywistych względów przerzuciły obowiązek płacenia na pacjentów. Od 1 lutego pacjent zostanie przyjęty do szpitala po okazaniu dowodu zapłaty za sprawdzenie numeru PESEL w systemie ewuś. Dzięki pieniądzom uzyskanym za weryfikację uprawnień pensje w NFZ wzrosną średnio o 43% - poinformował rzecznik NFZ. Dzięki temu pracownicy będą z większym zaangażowaniem wypełniać swoje obowiązki a w wolnych chwilach będą mogli pograć sobie w ping-ponga"

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 113
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]