collapse

Reklama


Autor Wątek: Ewuś - dyskusja  (Przeczytany 225410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Ewuś - dyskusja
« dnia: Stycznia 06, 2013, 17:46:41 pm »
Tutaj wylewamy swoje żale i zadajemy pytania.

Offline Manioo SE

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1011
  • Pomógł? 77
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 06, 2013, 18:17:58 pm »

Kamsoft "DYMA"? No cóż, moim zdaniem nie "dyma", tylko korzysta z okazji na zarobienie pieniędzy, bo dlaczego miałby tego nie robić? To nie jest organizacja charytatywna czy non-profit. Dlaczego nie pozwolił na ręczne wklepanie kodów autoryzacji? Bo tak im się podoba i już. :) Umówmy się: przy kwotach, na które wystawiane są w PPSach rachunki do NFZtu koszty samego programu to i tak psie pieniądze.


 kto Ci dał prawo zaglądania innym do kieszeni i oceniania kogo na co stać i kto ma ile płacić ?

przykładowo: kontrakt logopedy z NFZ za 3,2 tys brutto m-c to są wielkie pieniądze ?
 i dlatego ma płacić drożej za PPS plus wprowadzenie stu kodów potwierdzeń w miesiącu ?
taką ilość można by śmiało wprowadzać ręcznie

« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2013, 18:39:26 pm wysłana przez Manioo SE »
kto przeżyje zdrowy będzie,
kto umiera zdrowy już

" Jeśli chcesz - znajdziesz sposób,
jeśli nie chcesz - znajdziesz powód "
...........................................................
Spechej pomalu. Pozdrawiam.

Offline devgron

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Pomógł? 3
  • If u know what I mean
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 06, 2013, 19:52:53 pm »
No i dobra dziś mam pierwszego pacjenta którego ewunia nie potwierdza. Podaje w takim razie Panu do podpisu oświadczenie tak? I tak przez kolejne 21 dni?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 06, 2013, 19:54:30 pm »
Albo dokument ubezpieczenia pokrywający swoją ważnością cały pobyt.

Offline lexus30

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Pomógł? 0
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 07, 2013, 08:02:34 am »
Mnie nurtuje jedna sprawa. Mam położną i pielęgniarki POZ w-g stawki kapitacyjnej, z tego co wcześniej wyczytałem deklaracji(pacjenta) nie potwierdzam w Ewuś przynajmniej na razie, natomiast pacjenta któremu wykonane zostały świadczenia wysyłane raportem wykonanych świadczeń ambulatoryjnych i szpitalnych muszę potwierdzać w Ewuś i tu pojawiają się rozbieżności - na forum można wyczytać, żeby potwierdzać takiego pacjenta przy każdej wizycie a w Delegaturze w Kaliszu podobno powiedziano, że przy pierwszej wizycie w miesiącu należy potwierdzić później przy kolejnych wykonywanych w tym miesiącu już nie. Więc jak to w końcu jest.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 07, 2013, 08:08:32 am »
Słuchaj urzędników w NFZ a zwłaszcza w delegaturach dalej to świetnie na tym wyjdziesz.
Swoją drogą to naprawdę mnie dziwi, że nie ma na coś takiego kary...

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 07, 2013, 08:13:01 am »
A później jak człowiek zadzwoni to nikt się nie przyzna, że coś takiego mówił. W telefonie będzie słychać jak bezradnie rozkładają ręce z tekstem "No cóż można poradzić. To Pana obowiązek był sprawdzać przy każdej wizycie. Mówili przecież o tym na szkoleniu".

Offline matti.tm

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 07, 2013, 08:16:57 am »

Kamsoft "DYMA"? No cóż, moim zdaniem nie "dyma", tylko korzysta z okazji na zarobienie pieniędzy, bo dlaczego miałby tego nie robić? To nie jest organizacja charytatywna czy non-profit. Dlaczego nie pozwolił na ręczne wklepanie kodów autoryzacji? Bo tak im się podoba i już. :) Umówmy się: przy kwotach, na które wystawiane są w PPSach rachunki do NFZtu koszty samego programu to i tak psie pieniądze.


 kto Ci dał prawo zaglądania innym do kieszeni i oceniania kogo na co stać i kto ma ile płacić ?

przykładowo: kontrakt logopedy z NFZ za 3,2 tys brutto m-c to są wielkie pieniądze ?
 i dlatego ma płacić drożej za PPS plus wprowadzenie stu kodów potwierdzeń w miesiącu ?
taką ilość można by śmiało wprowadzać ręcznie

Mam takie samo prawo oceny rzeczywistości jak każdy inny. Możesz się z tym zgadzać bądź nie.

3,2tys brutto to rzeczywiście niewiele. Znałem kiedyś stomatologa, który miał podobny kontrakt (może nieco większy) i mawiał, "panie, co to za pieniądze. Szkoda w ogóle zachodu."

A jeśli komuś PPS jest za drogi lub nie podoba się mu polityka Kamsoftu - zawsze może poszukać lepszego i tańszego programu innej firmy, na przykład takiego, w którym można ręcznie wprowadzać kody. A jako ostateczność zawsze pozostaje rozwiązanie całkowicie bezpłatne i wolne od wszelkich ograniczeń (acz niewygodne) - edytor tekstu na linuxie.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 07, 2013, 08:21:06 am »
Master Password Changer - level 10
6:35 rano - zmiana haseł dla 10 kont w ok 10 minut ..

szlag by ich #@$$#@%

pozdrawiam

Offline jawala

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? 0
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 07, 2013, 08:44:04 am »
No właśnie hasła, zmieniam hasło na jednym kompie z inny ip, podaję je przez telefon rejestratorce w przychodni, a ona nie może się zalogować, ja oczywiście już wylogowany jestem w tym momencie. Czy serwer nie pozwala na wejścia w krótkim czasie z różnych ip? też tak macie ? zdarza mi się to przy każdej zmianie hasła, po kilku godzinach hasło załapuje.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 07, 2013, 09:07:34 am »
No właśnie hasła, zmieniam hasło na jednym kompie z inny ip, podaję je przez telefon rejestratorce w przychodni, a ona nie może się zalogować, ja oczywiście już wylogowany jestem w tym momencie. Czy serwer nie pozwala na wejścia w krótkim czasie z różnych ip? też tak macie ? zdarza mi się to przy każdej zmianie hasła, po kilku godzinach hasło załapuje.

Może potrzebuje czasu na nabranie mocy urzędowej.

Offline rwmed

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Pomógł? 0
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 07, 2013, 09:08:49 am »
No i dobra dziś mam pierwszego pacjenta którego ewunia nie potwierdza. Podaje w takim razie Panu do podpisu oświadczenie tak? I tak przez kolejne 21 dni?

W/g rozmowy z pracownikami NFZ Warm-Maz, tylko za pierwszy dzień piszemy oświadczenie. Tyczy się to także rehabilitacji i pobytu w szpitalu.

Offline devgron

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Pomógł? 3
  • If u know what I mean
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 07, 2013, 09:11:00 am »
No i dobra dziś mam pierwszego pacjenta którego ewunia nie potwierdza. Podaje w takim razie Panu do podpisu oświadczenie tak? I tak przez kolejne 21 dni?

Dzis pacjent jest ubezpieczony wedlug ewusi...
Wiec jak to jest? Raz jest raz nie?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 07, 2013, 09:15:16 am »
No i dobra dziś mam pierwszego pacjenta którego ewunia nie potwierdza. Podaje w takim razie Panu do podpisu oświadczenie tak? I tak przez kolejne 21 dni?

W/g rozmowy z pracownikami NFZ Warm-Maz, tylko za pierwszy dzień piszemy oświadczenie. Tyczy się to także rehabilitacji i pobytu w szpitalu.

Czy podpiszą się pod tym i poniosą odpowiedzialność później jeżeli okaże się, że jednak tak nie jest?

No i dobra dziś mam pierwszego pacjenta którego ewunia nie potwierdza. Podaje w takim razie Panu do podpisu oświadczenie tak? I tak przez kolejne 21 dni?

Dzis pacjent jest ubezpieczony wedlug ewusi...
Wiec jak to jest? Raz jest raz nie?

Może wyjaśnił swój status :)

Offline devgron

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Pomógł? 3
  • If u know what I mean
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 07, 2013, 09:28:32 am »
Stary przez dwie godziny poniedzialku? Czy wczoraj w nocy?
Cos tu nie gra, wszyscy w polsce beta testerzy?
Oczywiscie tak jak sie spodziewalem: "Co Pan mi tu wymysla! Ja nie ubezpieczony? JA?!" Sposob nfz na luki w cwu i ubezpieczeniach. Ja nie mam innego pomyslu.
Rece opadaja na ten szajs.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 89
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]