collapse

Reklama


Autor Wątek: Ewuś - dyskusja  (Przeczytany 226558 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #270 dnia: Lutego 16, 2013, 17:29:11 pm »
Jak sprawdzasz PPS-em to nie musisz mieć licencji na import ewusia /serwusie. Wystarczy.
Ja sprawdzałem w module pacjenci i potem przypieło automatycznie do świadczeń w dniu ich wykonania . Oczywiście importowałem świadczenia "rapstatem" . Ale wpisując je na koniec "ręcznie" też będziesz mial potwierdzenie ,że Ewus był sprawdzany.
Oczywiście o ile pracujesz na tym samym PPS. W innym przypadku możesz te ściągniete pliki zipowe zassać na inny program PPS o ile wykupisz licencje na import Serwus/ewuś za m/w 105 zł.

Offline Szept

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Pomógł? 0
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #271 dnia: Lutego 16, 2013, 18:35:14 pm »
Sprawdzam w KSPPS codziennie i okienko "kod autoryzacji" przy pacjencie pozostaje puste, pomimo zmiany statusu świadczenia na "nfz potwierdza prawo do świadczeń". Jak w module rozliczenia---pacjenci pstrykam "importuj z ewuś" to wyskakuje że nie mam odpowiedniego modułu... o co tu chodzi? Przecież to głupie - raport mogę wygenerować ( w styczniu mogłem ). Czyli pomimo tego, że w rozpisce na dany dzień u pacjenta nie mam wypełnionego pola "kod autoryzacji" to raport będzie miał wszystko ok?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #272 dnia: Lutego 16, 2013, 18:45:05 pm »
Mogę się mylić ale do pola kod autoryzacji nie mamy dostępu w programie. To pole o którym piszesz nie ma nic wspólnego z ewuś.

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #273 dnia: Lutego 16, 2013, 18:46:06 pm »
Jaki kod autoryzacji ??? Patrzysz w uprawnienia.. uprawnienia E-wuś.


Ps. Mam tez pytanko czy wywalenie zip-kodów z katalogu CWU w przyszłości  jest mozliwe . Wydaje mi sie ,że tak.

I tak gwoli info . Ponoć tylko pierwsze sprawdzenie zostaje w PPs. Ma to znacznie w przypadku sprawdzenia przez innego operatora , np. przy wspólnej bazie . Mialo to miejsce u mojej slubnej . O czym pisałem . Inna pielęgniarka od innej dr. sprawdzała pacjenta mojej zony. Ponowne sprawdzenie nic nie dało . Zostaje poprzednie . Trzeba dezaktywowac i ponownie F6
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2013, 18:50:02 pm wysłana przez PanDB »

Offline Szept

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Pomógł? 0
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #274 dnia: Lutego 17, 2013, 11:19:59 am »
Dzięki za podpowiedzi, kamień z serca. Pozdrawiam.

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #275 dnia: Lutego 18, 2013, 09:01:38 am »
Ciekawy przypadek. Bonusowo PESEL i dane koordynatora eWUŚ w zachodniopomorskim...

Offline bartolinio

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Pomógł? 4
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #276 dnia: Lutego 18, 2013, 09:12:11 am »
toż to jakaś bzdura... gdzie w ewuś masz informacje o rodzicach??? przecież tam jest tylko PESEL, imię i nazwisko pacjenta
nawet jakby nazwisko było "skopane" to, że niby dziecko od razu domyśliło się, że jest adoptowane?? no bez jaj

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #277 dnia: Lutego 18, 2013, 09:18:01 am »
Poza tym to ewidentny błąd lekarza, który przekazała informacje jakie nazwisko jest wpisane. Widać, że nie czytał materiałów udostępnionych przez NFZ, gdzie jest wyraźnie napisane, że jeżeli nazwisko nie będzie się zgadzać to należy poinformować pacjenta o tym fakcie, ale nie podawać jakie nazwisko znajduje się w eWUŚ.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #278 dnia: Lutego 18, 2013, 09:33:46 am »
Kolejny artykuł dziennikarski przygotowany przez jakiegoś głąba, który nawet nie zadał sobie tudu sprawdzenie tego o czym pisze. Do tego zdjecie z danymi osobowymi. Jakby tego było mało artykuł  z lutego a sprawdzenie wykonane w grudniu 2012. Długo czekali z taką sensacją.

Do tego komentarz naszego kolegi :)
http://forum.gazeta.pl/forum/w,904,142613650,142613997,Przez_system_eWUS_dziecko_dowiedzialo_sie_ze_z_.html

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #279 dnia: Lutego 18, 2013, 09:55:07 am »
Ludzie to są dane rocznika 1980 - oczywiście są osoby dla których jest to dziecko (jego rodzice) ale z pewnością nie dotyczą dziecka o którym mowa w artykule :)

Cytuj
- Testujemy go. Przez pierwszy miesiąc chęć przystąpienia do systemu wyraziło 405 z ok. 1800 zachodniopomorskich ZOZ-ów - mówi Łukasz Frąckowiak, koordynator systemu eWUŚ w zachodniopomorskim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia.

źródło
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2013, 10:05:29 am wysłana przez mpi »

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #280 dnia: Lutego 18, 2013, 11:04:29 am »
Ludzie to są dane rocznika 1980 - oczywiście są osoby dla których jest to dziecko (jego rodzice) ale z pewnością nie dotyczą dziecka o którym mowa w artykule :)

Cytuj
- Testujemy go. Przez pierwszy miesiąc chęć przystąpienia do systemu wyraziło 405 z ok. 1800 zachodniopomorskich ZOZ-ów - mówi Łukasz Frąckowiak, koordynator systemu eWUŚ w zachodniopomorskim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia.

źródło
To przynajmniej już wiemy kiedy Panu Łukaszowi wysyłać życzenia urodzinowe :)

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #281 dnia: Lutego 18, 2013, 11:14:57 am »
Cytuj
Problemy mogą pojawić się za kilka miesięcy - mówi Wiewiórowski. Chodzi o uruchomienie kolejnego etapu elektronicznej weryfikacji pacjentów, jaką jest możliwość samodzielnego sprawdzania przez chorego, jakie świadczenia medyczne zostały mu udzielone.

Gdzie można przeczytać coś więcej na ten temat?

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #282 dnia: Lutego 18, 2013, 11:18:33 am »

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #283 dnia: Lutego 18, 2013, 11:26:31 am »
Ciekawe, tylko po co mi to? Pacjenci będą sprawdzać gdzie są zadeklarowani? Albo jakie recepty wykupywali czy jakie świadczenia im zostały udzielone?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #284 dnia: Lutego 18, 2013, 11:30:16 am »
To będzie bat na tych co wykazują pacjentów, którzy nie zjawili sie w gabinecie :)
Pacjent sobie sprawdzi, że niby był na wizycie i zawsze się znajdzie jakiś nadgorliwy, który będzie robił dym. Ot tak dla zasady :)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 78
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]