collapse

Reklama


Autor Wątek: Ewuś - dyskusja  (Przeczytany 226362 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline egol

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 466
  • Pomógł? 2
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #255 dnia: Lutego 13, 2013, 19:41:45 pm »
Sprawdzamy poza KSPPS.
Dzisiaj zaimportowałam pliki do KS, no i wyszło..
A co do klawisza "I" -  nie znałam jego działania. Przyda się.
Dzięki
egol

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1305
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #256 dnia: Lutego 13, 2013, 21:38:46 pm »
Nie przeraża Was wizja awarii sprzętu? serwery nie są wieczne. Mam dwa i kopie.. Awaria kabla, Miałem 23 stycznia awarię routera, wszystko się psuje. Generalnie, żeby się zabezpieczyć przed każdą możliwą awarią do dostępu do EWUŚ to są ogromne nakłady finansowe. Nie da się tego zrobić tanio. W sumie to przecież może być blackout w połowie miasta. Zbierać wtedy oświadczenia przy świeczkach?

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #257 dnia: Lutego 13, 2013, 21:47:27 pm »
Ja mam w jednym miejscu internet po wifi (korzystają nieodpłatnie z czyjegoś internetu) i nie dość że ostatnio codziennie dzwoni do mnie pielęgniarka prosząc żebym coś zrobił bo nie działa jej net (chyba router się wiesza bo trzeba go resetować i po kilku minutach jest net - ale to nie ich router więc wymienić go nie można a właściciel routera ma wszystko na kablu i tam działa) to jeszcze teraz kupują używanego laptopa (bo nowy za drogi).
Ja tam na każdej przychodni mam coś do zarzucenia i prawie wszystkich straszę utratą danych ale oni i tak mają to gdzieś...

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1305
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #258 dnia: Lutego 13, 2013, 21:50:05 pm »
Własnie i jak rozwiązać to. Ciekawe czy router z USB w które się wtyka modem automagicznie się przełączają przy zaniku WAN. Nie testowałem tego rozwiązania nigdy a teraz to jest cholernie potrzebne.

Offline devgron

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Pomógł? 3
  • If u know what I mean
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #259 dnia: Lutego 13, 2013, 21:51:47 pm »
Przeraza. Ja mialem awarie 15 stycznia. Wklepywanie dokumentow zajelo tyle czasu prawie co rozliczenie... Pozniej jeszcze bitwa z pacjentami a dlaczego ja mam podac Panu przez telefon dane z legitymacji itd. Najfajniejsza sytuacja z pacjentka ktora zmarla w SPO... Dzwonic do rodziny jak sep po dokumenty bo pieniedzy nie dostane.
Wyobrazcie sobie to...

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1305
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #260 dnia: Lutego 13, 2013, 22:15:55 pm »
Czyli tak:
1. Zapasowy serwer z ta samą wersja PPSa gotowy do pracy 24h. Backup co godzinę co zamula PPS.
2. Backupy na ten serwer i  od razu trzymanie go w odpowiednim katalogu serwerze zapasowym. Potem tylko zmiana IP na klientach lub zmiana domyślnego IP dla PPS na serwerze na nową maszynę.  Problem bo mam tez tam serwer plików. Waga około 120GB a tego nie przewalę przez lana od ręki. Do tego pada tylko np. baza pps a na plikach innych pracują ludzie.
3. Dwóch dostawców internetu lub jeden z CIRem. Koszty duże.

Spać nie mogę przez to :)


Offline devgron

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Pomógł? 3
  • If u know what I mean
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #261 dnia: Lutego 13, 2013, 22:18:51 pm »
Ale to i tak Cie nie zabezpieczy przed najgorszym.
Po prostu bledem czlowieka. A to nie sprawdzilem a to to a to tamto a wtedy juz nie ma przebacz... I nawet najlepsze zabezpieczenia wysiadaja przy tym

Offline egol

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 466
  • Pomógł? 2
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #262 dnia: Lutego 13, 2013, 23:36:24 pm »
A to dobre.
My, żuczki nie możemy spać, bo się nie znamy na sprzęcie i tej całej otoczce internetowej,
Znawcy nie mogą spać, bo za dużo wiedzą.
Pozdrawiam - egol

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #263 dnia: Lutego 14, 2013, 00:20:37 am »
Witam i na końcu wpadniemy w taki obłęd jak Kondrat przy sprawdzaniu czy zakluczył drzwi w "Dniu Świra"- bedziemy robić kopię kopii kopii kopii, potem na płyty, pendriva,  a potwierdzenia na dyskietki, potem dla pewności wszystko na dysk zewnętrzny i na dropboxa, na końcu dostaniemy w łeb i trafimy do psychiatry niestety nie przyjmą nas w poradni bo okaże się , że ewuś nie potwierdza naszego ubezpieczenia.... ;) :'( ???

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #264 dnia: Lutego 14, 2013, 07:40:18 am »
Własnie i jak rozwiązać to. Ciekawe czy router z USB w które się wtyka modem automagicznie się przełączają przy zaniku WAN. Nie testowałem tego rozwiązania nigdy a teraz to jest cholernie potrzebne.

u mnie w drayteku to działało. Jak kupiłem ten router to włożyłem swój prywatny modem z playonline i przy ustawieniu, że ma służyć jako łącze backupowe (możesz też ustawić jako load balancing, ale w tym wypadku to nie o to chodzi) ładnie się przełączył. Będę musiał powalczyć żeby faktycznie dokupić jakiś niedrogi modem z niedużym pakietem na potrzeby ewusia.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #265 dnia: Lutego 14, 2013, 11:51:07 am »
Nie przeraża Was wizja awarii sprzętu? serwery nie są wieczne. Mam dwa i kopie.. Awaria kabla, Miałem 23 stycznia awarię routera, wszystko się psuje. Generalnie, żeby się zabezpieczyć przed każdą możliwą awarią do dostępu do EWUŚ to są ogromne nakłady finansowe. Nie da się tego zrobić tanio. W sumie to przecież może być blackout w połowie miasta. Zbierać wtedy oświadczenia przy świeczkach?
Miałem już w styczniu awarię... nie zapowiedziany brak prądu przez ponad 2h, ubezpieczenia sprawdzałem na przez serwusia na smartfonie - dodatkowo telefony z prośbą o sprawdzenie z poradni spec która jest w innej lokalizacji :) . Miałem też awarię serwera i musiałem przenosić wszystko na innego kompa - całe szczęście nie padł dysk i mogłem przegrać bazę (kopię miałem z nocy, czyli bym był kilka godzin w plecy).
Odnośnie backupu co godzinę, czy skryptami można robić kopię w czasie pracy systemu?

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #266 dnia: Lutego 14, 2013, 12:26:46 pm »
też to wszystko mi wisi nad głową non stop od 2 miesięcy..

temat drugiego łącza internetowego wałkuje już ponad rok ale mam problemy z przeforsowaniem :-/
jak się nie uda załatwić nic porządnego to może coś z sieci komórkowej na rezerwę.. ale tam są gówniane limity danych i firma by to momentalnie zabiła (wystarczą same aktualizacje windowsa i antywira..)
no chyba, żeby na routerze przepuszczać na sieć komórkową tylko ruch do eWUŚ..
a może dało by się do tego wykorzystać Aero2 ? tylko nie wiem jak u mnie z zasięgiem

w temacie routingu i failover łącza też się zastanawiałem nad jakimś drytekiem albo .... ale chyba stanie jak zwykle na czymś "za darmo" czyli stary komp a na nim jakiś linux albo zeroshell/pfsense/endian - łącze z sieci komórkowej na modemach USB (niektórych) też potrafią obsłużyć

na stworzenie prawdziwego live backupu programu i bazy nie mam szans bez sporych nakładów finansowych
postawiłem za to na starym serwerze FreeNAS (a dokładniej to obecnie jest Nas4Free) jako serwer backupu i lecą na to kopie katalogu CWU co jakieś 30 minut (było co 10 - ale za bardzo się rozrosło :-/ - trzeba będzie nad przyrostowym backupem pomyśleć)
automatyczna kopia bazy ppsa standardowa raz na dobę bo za długo się robi żeby to uruchomić np co godzinę
w czasie pracy systemu robię kopie z programu po każdej wysyłce do NFZ
Cobian Backup powinien sobie jednak bez problemu radzić z kopią chodzącej bazy bo korzysta z Volume Shadow Copy

w razie padu PPSa - plan awaryjny to przekierowanie całej rejestracji pacjentów na rejestrację główną, a tam portal ewuś i zapisywanie potwierdzeń do plików - i w międzyczasie odzyskiwanie danych z kopii bazy i importy brakujących ewusiów z kopii CWU
w razie padu internetu/ewusia/prądu/końca świata - zbieranie oświadczeń i dokumentów

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2013, 13:04:32 pm wysłana przez PiotrSz »

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #267 dnia: Lutego 14, 2013, 15:31:21 pm »
mimo technologicznego bumu , cyfryzacji Pana Boniego, papier najpewniejszy..... ;)

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1305
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW

Offline Szept

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Pomógł? 0
Odp: Ewuś - dyskusja
« Odpowiedź #269 dnia: Lutego 16, 2013, 15:57:09 pm »
Dobra Panie i Panowie, sprawa przedstawia się następująco: używam ks ppsa do sprawdzania pacjentów codziennie przed rozpoczęciem pracy w przychodni, z tego co czytam na Szoi i tutaj w lutym w raportach swx MUSI być z pacjentem połączony kod autoryzacji ( jeżeli dobrze zrozumiałem ). Mam u siebie folder CWU w którym jest cała masa zzipowanych pliczków ( jak rozumiem są to potwierdzenia sprawdzenia ubezpieczenia danego pacjenta ). Pytanko jest takie: czy muszę coś z tymi pliczkami coś zrobić żeby rozliczyć się w lutym, czy też wystarczy, że pacjenta codziennie sprawdzałem. Jeżeli muszę mieć ( tak zrozumiałem ) jakąś licencję na automatyczne "przypinanie" pacjenta do jego kodu to jak to się nazywa i ile kosztuje? Czy da się te istniejące pliczki podpiąć pod wcześniej sprawdzone ubezpieczenia? Czy jest sposób na automatyczne wbijanie kodu autoryzacji przy weryfikacji ubezpieczenia przez ks ppsa,  jeżeli tak to jak to zrobić?
Pozdrawiam ::)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 97
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]