collapse

Reklama


Autor Wątek: Zgłoszenie zmiany do umowy POZ 2013  (Przeczytany 15889 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Manjak

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Pomógł? 1
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy POZ 2013
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 10, 2013, 14:09:17 pm »
Potwierdzam, wczoraj robiłem zgłoszenie - wszystko po staremu (Kuj-Pom).

Offline Anita

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy POZ 2013
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 25, 2013, 18:54:15 pm »
Witam
Na szoi dodałam nową komórkę organizacyjną, jednak gdy robię "zmiane do umowy" to nie uwzględnia mi tej nowej komórki? Prosze o pomoc

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy POZ 2013
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 25, 2013, 19:34:03 pm »
To wszystko zależy w jakim celu jest nowa komórka organizacyjna. Musisz kontaktować się z NFZ i spytać jaka jest procedura bo oni ciągle coś zmieniają. 2 lata temu jeden świadczeniodawca się przenosił to wystarczyło utworzyć nowe miejsce na SZOI, oni aneksem wrzucili to miejsce do umowy (zamykając w jednym dniu punkt umowy dla starego miejsca, a w następnym dniu otwierając punkt umowy dla nowego miejsca) i potem zgłoszeniem zmiany do umowy wrzuciłem do niego personel i sprzęt.
Teraz przenosi się inny świadczeniodawca to twierdzą że można to tylko zrobić przez złożenie dokumentacji aktualizacyjnej w NFZ-KO. Specjalnie dla mnie mają wygenerować zapytanie ofertowe, na podstawie którego mam zrobić tą aktualizację.

Pod koniec ubiegłego roku u dwóch świadczeniodawców "rozbijałem" gabinet pielęgniarki i położnej na dwa oddzielne (gabinet pielęgniarki i gabinet położnej) z tego wspólnego zrobiłem gabinet pielęgniarki a utworzyłem nowy gabinet położnej. U jednego świadczeniodawcy sporządzili najpierw aneks (do podpisania) którym ta nowa komórka "weszła" do umowy i widziałem ją w zgłoszeniu, a u drugiego (robionego kilka dni później) już tego aneksu do podpisania nie było tylko po otrzymaniu pisma robili jakimś aneksem wewnętrznym (mniej papierków i szybciej - nie trzeba czekać na papierowy aneks i go odsyłać).

Także te same czynności dziś można robić w jeden sposób a jutro w inny :) W związku z tym zadzwoń do NFZ i spytaj co masz zrobić.

Offline Anita

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy POZ 2013
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 25, 2013, 19:48:19 pm »
Dziękuję bardzo za rozjaśnienie sytuacji :), będę dzwonić do NFZ.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy POZ 2013
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 25, 2013, 21:19:03 pm »
Nagadales sie mpi :-D
A wystarczylo - trzeba dzwonic i powiedziec zeby zrobili aneks z nowym miejscem. Pozniej zgloszenie zmiany do umowy i dodanie wszystkiego do tego miejsca :-)

Wysłane z mojej mikrofalowki

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy POZ 2013
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 25, 2013, 21:28:50 pm »
Jeszcze kilka dni temu bym tak napisał. Ale jeszcze kilka dni temu byłem pewien, że obecne "przenosiny" które robię będą na podobnej zasadzie - wprowadzam nowe miejsca, oni robią aneks, ja zgłoszenie zmian.
Ale okazuje się, że muszę dokumentację aktualizacyjną zrobić. Mało tego - do tej aktualizacji muszę dołożyć pismo z danymi które się zmieniają a nie można tego zrobić samodzielnie ani na SZOI ani w NFZ-KO (czyli adres świadczeniodawcy, podmiotu, przedsiębiorstwa itd...)

To po huj ta aktualizacja jak aktualizacją wysyłam stare dane a nowe pismem? Dlatego teraz nie jestem już pewien czy opisany przez Ciebie sposób jest poprawny :)

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy POZ 2013
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 25, 2013, 21:37:39 pm »
...To po huj...

Błąd ortograficzny ;) 8) :P

Dostane bana :(
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy POZ 2013
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 25, 2013, 21:44:06 pm »
Napisanie w sposób poprawny spowodowałoby wygwiazdkowanie a ja chciałem to dosadnie ująć  8)

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy POZ 2013
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 25, 2013, 23:29:51 pm »
Napisanie w sposób poprawny spowodowałoby wygwiazdkowanie a ja chciałem to dosadnie ująć  8)

Czułem, że jest chaczyk/haczyk  ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Anita

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy POZ 2013
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 29, 2013, 14:46:54 pm »
Witam
Zadzwoniłam do NFZ i informatyk powiedzaił, że muszę utworzyć nowe miejca wykonywania świadczeń (nowa komórka gabinet położnej) oraz pielęgniarki (nowy gabinet pielegniarki POZ), ale co zrobić z gabinetem Punkt Szczepiń i Gabinetem Diagnostyczno-Zabiegowym, ten Pan wspomniał tylko żeby pismo dotyczyło tylko tych dwóch gabinetów, ja wiem że umowa dotyczy lekarza, położnej i pielęgniarki, a te dwa pozostałe dwa gabinety nie będą nigdzie widnieć? Przepraszam z góry za moje pytanie, bo napewno większości wyda sie ono banalne, ale ja do tej pory miałam gabinet zabiegowy i tam wszystkie pielęgniarki, a teraz co mam zrobić z tymi co pracują w gabinecie Punkt Szczepień i Diag-Zabieg wcale nie wykazywac ich harmonogramów. Z góry dziękuję za pomoc :) licze na wyrozumiałość ;D

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy POZ 2013
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 29, 2013, 15:40:34 pm »
Znowu się rozpiszę.
A więc tak: co do osób pracujących w punkcie szczepień lub gabinecie zabiegowym. Myślisz tak jak wszyscy "po staremu". Zgodnie z materiałami ofertowymi nie ma czegoś takiego jak pielęgniarka w gabinecie zabiegowym itd. Jest pielęgniarka POZ, której wymagania i zakres obowiązków jest określony. Ta pielęgniarka udziela świadczeń w domu pacjenta oraz w gabinecie.
Ale oczywiście to teoria. Ja pielęgniarki które zajmują się szczepieniami, czy też pracują wyłącznie w gabinecie zabiegowym wykazuję jako personel w gabinecie lekarza poz i lekarza poz dla dzieci ponieważ to z tymi świadczeniami są one związane. Pielęgniarkom wykazanym w taki sposób nie trzeba wykazywać harmonogramów - można łączną liczbę godzin tyg.
Jak wykazujesz zestawienie zbiorcze dotyczące pielęgniarki POZ? Świadczenia w gabinecie zabiegowym wykonane przez pielęgniarki nie poz też wskażesz? Jeśli nie to nie wykażesz ich nigdzie.
Jedynie w jednej przychodni gdzie wszystkie pielęgniarki (nawet te z zabiegowego) spełniały wymogi pielęgniarki POZ wykazaliśmy je jako pielęgniarki poz i jest spokój. Nie wysłuch*ję co miesiąc pytań czy dawaćdo sprawozdania świadczenia z zabiegowego czy nie :)

Jeżeli chodzi o gabinet zabiegowy i punkt szczepień to pomimo tego że na SZOI wprowadzisz te komórki to w umowie ich widać nie będzie. W umowie są tylko te miejsca, które powiążesz z jakimś zakresem świadczeń tj. świadczenia lekarza poz, świadczenia pielęgniarki poz itd...
Ja dodałem gabinet zabiegowy jako pomieszczenie - tam gdzie dodaje się sprzęt. Lokalizacja to gabinet lekarza poz i udostępniłem dla innych żebym mógł go wybrać dla gabinetu lekarza poz dla dzieci.

EDIT: nie chce mi się szukać, ale coś mi chodzi po głowie, że przy lekarzu po jest wymieniona osoba od szczepień. Ale tak jak pisałem wcześniej - nie ma czegoś takiego jak pielęgniarka w gabinecie zabiegowym.

EDIT2: I kto mi powie czym różni się ta sytuacja (dodanie dwóch nowych miejsc) od przeniesienia przychodni - a więc dodania 4 nowych miejsc? W tym przypadku skończy się pewnie na piśmie, zrobią aneks itd. A ja muszę zrobić dokumentację aktualizacyjną. Ktoś powie - zmieniły się dane (adres, telefon) więc logiczne jest, że trzeba dokumentację aktualizacyjną. Problem polega na tym, że dokumentację aktualizacyjną przesyłam nieaktualne dane bo w NFZ-KO nie mogę dokonać zmian.

Może ja już za stary jestem ale nie mogę zrozumieć co to za dokumentacja aktualizacyjna przesyłająca nieaktualne dane?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2013, 16:25:15 pm wysłana przez mpi »

Offline Anita

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy POZ 2013
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 29, 2013, 16:37:38 pm »
Dziękuję bardzo za odpowiedz i wyjaśnienie. Więc w gabinecie szczepień i diagn-zab nie muszę wykazywać personelu, harmonogramu pracy ani sprzętu? Teraz sobie popłaczę bo normalnie sie juz nie łapię w tym wszystkim :'(, a później jakos to ogarnę spróbuję cos zrobić. 
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2013, 16:41:14 pm wysłana przez Anita »

Offline jozefa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Pomógł? 1
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy POZ 2013
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 29, 2013, 18:17:40 pm »
a w jaki sposób NFZ kontroluje godziny szczepień? czy nie trzeba im jakoś wykazać kiedy lekarz szczepi dzieci?

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy POZ 2013
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 29, 2013, 18:45:45 pm »
NFZ skontroluje szczepienia jak przyjdzie do Ciebie z wizytacją i sprawdzi harmonogramy na punkcie szczepień.

Co do wykazywania gabinetu zabiegowego i punktu szczepień. W jednej przychodni lekarz sam wypełniał sobie strukturę wraz ze sprzętem i wpisał wtedy gabinet zabiegowy z punktem szczepień i to tam dodał np. EKG, zestaw reanimacyjny itd... no bo tak jest w rzeczywistości.

Ja już mu nie poprawiałem. Zrobiłem tylko dostępność dla innych w godzinach pracy komórki i podczas robienia oferty (bądź zgłoszenia zmian do umowy) można wybrać sprzęt dostępny w lokalizacji i dla poszczególnych gabinetów lekarskich wybieram oprócz przypisanego do danej komórki to jeszcze ten z zabiegowego.

U innych mam ten sprzęt przypisany na gabinet lekarza poz.

Offline jozefa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Pomógł? 1
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy POZ 2013
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 29, 2013, 20:33:17 pm »
NFZ skontroluje szczepienia jak przyjdzie do Ciebie z wizytacją i sprawdzi harmonogramy na punkcie szczepień.
czyli samą wywieszkę na drzwiach?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 117
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]