Aplikacje NFZ > SZOI

Zgłoszenie zmiany do umowy POZ 2013

<< < (6/9) > >>

mpi:
Znowu się rozpiszę.
A więc tak: co do osób pracujących w punkcie szczepień lub gabinecie zabiegowym. Myślisz tak jak wszyscy "po staremu". Zgodnie z materiałami ofertowymi nie ma czegoś takiego jak pielęgniarka w gabinecie zabiegowym itd. Jest pielęgniarka POZ, której wymagania i zakres obowiązków jest określony. Ta pielęgniarka udziela świadczeń w domu pacjenta oraz w gabinecie.
Ale oczywiście to teoria. Ja pielęgniarki które zajmują się szczepieniami, czy też pracują wyłącznie w gabinecie zabiegowym wykazuję jako personel w gabinecie lekarza poz i lekarza poz dla dzieci ponieważ to z tymi świadczeniami są one związane. Pielęgniarkom wykazanym w taki sposób nie trzeba wykazywać harmonogramów - można łączną liczbę godzin tyg.
Jak wykazujesz zestawienie zbiorcze dotyczące pielęgniarki POZ? Świadczenia w gabinecie zabiegowym wykonane przez pielęgniarki nie poz też wskażesz? Jeśli nie to nie wykażesz ich nigdzie.
Jedynie w jednej przychodni gdzie wszystkie pielęgniarki (nawet te z zabiegowego) spełniały wymogi pielęgniarki POZ wykazaliśmy je jako pielęgniarki poz i jest spokój. Nie wysłuch*ję co miesiąc pytań czy dawaćdo sprawozdania świadczenia z zabiegowego czy nie :)

Jeżeli chodzi o gabinet zabiegowy i punkt szczepień to pomimo tego że na SZOI wprowadzisz te komórki to w umowie ich widać nie będzie. W umowie są tylko te miejsca, które powiążesz z jakimś zakresem świadczeń tj. świadczenia lekarza poz, świadczenia pielęgniarki poz itd...
Ja dodałem gabinet zabiegowy jako pomieszczenie - tam gdzie dodaje się sprzęt. Lokalizacja to gabinet lekarza poz i udostępniłem dla innych żebym mógł go wybrać dla gabinetu lekarza poz dla dzieci.

EDIT: nie chce mi się szukać, ale coś mi chodzi po głowie, że przy lekarzu po jest wymieniona osoba od szczepień. Ale tak jak pisałem wcześniej - nie ma czegoś takiego jak pielęgniarka w gabinecie zabiegowym.

EDIT2: I kto mi powie czym różni się ta sytuacja (dodanie dwóch nowych miejsc) od przeniesienia przychodni - a więc dodania 4 nowych miejsc? W tym przypadku skończy się pewnie na piśmie, zrobią aneks itd. A ja muszę zrobić dokumentację aktualizacyjną. Ktoś powie - zmieniły się dane (adres, telefon) więc logiczne jest, że trzeba dokumentację aktualizacyjną. Problem polega na tym, że dokumentację aktualizacyjną przesyłam nieaktualne dane bo w NFZ-KO nie mogę dokonać zmian.

Może ja już za stary jestem ale nie mogę zrozumieć co to za dokumentacja aktualizacyjna przesyłająca nieaktualne dane?

Anita:
Dziękuję bardzo za odpowiedz i wyjaśnienie. Więc w gabinecie szczepień i diagn-zab nie muszę wykazywać personelu, harmonogramu pracy ani sprzętu? Teraz sobie popłaczę bo normalnie sie juz nie łapię w tym wszystkim :'(, a później jakos to ogarnę spróbuję cos zrobić. 

jozefa:
a w jaki sposób NFZ kontroluje godziny szczepień? czy nie trzeba im jakoś wykazać kiedy lekarz szczepi dzieci?

mpi:
NFZ skontroluje szczepienia jak przyjdzie do Ciebie z wizytacją i sprawdzi harmonogramy na punkcie szczepień.

Co do wykazywania gabinetu zabiegowego i punktu szczepień. W jednej przychodni lekarz sam wypełniał sobie strukturę wraz ze sprzętem i wpisał wtedy gabinet zabiegowy z punktem szczepień i to tam dodał np. EKG, zestaw reanimacyjny itd... no bo tak jest w rzeczywistości.

Ja już mu nie poprawiałem. Zrobiłem tylko dostępność dla innych w godzinach pracy komórki i podczas robienia oferty (bądź zgłoszenia zmian do umowy) można wybrać sprzęt dostępny w lokalizacji i dla poszczególnych gabinetów lekarskich wybieram oprócz przypisanego do danej komórki to jeszcze ten z zabiegowego.

U innych mam ten sprzęt przypisany na gabinet lekarza poz.

jozefa:

--- Cytat: mpi w Stycznia 29, 2013, 18:45:45 pm ---NFZ skontroluje szczepienia jak przyjdzie do Ciebie z wizytacją i sprawdzi harmonogramy na punkcie szczepień.
--- Koniec cytatu ---
czyli samą wywieszkę na drzwiach?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej