Aplikacje NFZ > SZOI

Zgłoszenie zmiany do umowy POZ 2013

<< < (4/9) > >>

Manjak:
Potwierdzam, wczoraj robiłem zgłoszenie - wszystko po staremu (Kuj-Pom).

Anita:
Witam
Na szoi dodałam nową komórkę organizacyjną, jednak gdy robię "zmiane do umowy" to nie uwzględnia mi tej nowej komórki? Prosze o pomoc

mpi:
To wszystko zależy w jakim celu jest nowa komórka organizacyjna. Musisz kontaktować się z NFZ i spytać jaka jest procedura bo oni ciągle coś zmieniają. 2 lata temu jeden świadczeniodawca się przenosił to wystarczyło utworzyć nowe miejsce na SZOI, oni aneksem wrzucili to miejsce do umowy (zamykając w jednym dniu punkt umowy dla starego miejsca, a w następnym dniu otwierając punkt umowy dla nowego miejsca) i potem zgłoszeniem zmiany do umowy wrzuciłem do niego personel i sprzęt.
Teraz przenosi się inny świadczeniodawca to twierdzą że można to tylko zrobić przez złożenie dokumentacji aktualizacyjnej w NFZ-KO. Specjalnie dla mnie mają wygenerować zapytanie ofertowe, na podstawie którego mam zrobić tą aktualizację.

Pod koniec ubiegłego roku u dwóch świadczeniodawców "rozbijałem" gabinet pielęgniarki i położnej na dwa oddzielne (gabinet pielęgniarki i gabinet położnej) z tego wspólnego zrobiłem gabinet pielęgniarki a utworzyłem nowy gabinet położnej. U jednego świadczeniodawcy sporządzili najpierw aneks (do podpisania) którym ta nowa komórka "weszła" do umowy i widziałem ją w zgłoszeniu, a u drugiego (robionego kilka dni później) już tego aneksu do podpisania nie było tylko po otrzymaniu pisma robili jakimś aneksem wewnętrznym (mniej papierków i szybciej - nie trzeba czekać na papierowy aneks i go odsyłać).

Także te same czynności dziś można robić w jeden sposób a jutro w inny :) W związku z tym zadzwoń do NFZ i spytaj co masz zrobić.

Anita:
Dziękuję bardzo za rozjaśnienie sytuacji :), będę dzwonić do NFZ.

Paweł:
Nagadales sie mpi :-D
A wystarczylo - trzeba dzwonic i powiedziec zeby zrobili aneks z nowym miejscem. Pozniej zgloszenie zmiany do umowy i dodanie wszystkiego do tego miejsca :-)

Wysłane z mojej mikrofalowki

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej