collapse

Autor Wątek: Zgłoszenie zmiany do umowy POZ 2013  (Przeczytany 4434 razy)

Offline Manjak

• Początkujący
  • *
  • Pomógł? 0
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy POZ 2013
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 10, 2013, 14:09:17 pm »
Potwierdzam, wczoraj robiłem zgłoszenie - wszystko po staremu (Kuj-Pom).

Offline Anita

• Zaawansowany
  • **
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 25, 2013, 18:54:15 pm »
Witam
Na szoi dodałam nową komórkę organizacyjną, jednak gdy robię "zmiane do umowy" to nie uwzględnia mi tej nowej komórki? Prosze o pomoc

Offline mpi

• Administrator
  • Ekspert
  • Pomógł? 90
  • Kujawsko-Pomorskie
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 25, 2013, 19:34:03 pm »
To wszystko zależy w jakim celu jest nowa komórka organizacyjna. Musisz kontaktować się z NFZ i spytać jaka jest procedura bo oni ciągle coś zmieniają. 2 lata temu jeden świadczeniodawca się przenosił to wystarczyło utworzyć nowe miejsce na SZOI, oni aneksem wrzucili to miejsce do umowy (zamykając w jednym dniu punkt umowy dla starego miejsca, a w następnym dniu otwierając punkt umowy dla nowego miejsca) i potem zgłoszeniem zmiany do umowy wrzuciłem do niego personel i sprzęt.
Teraz przenosi się inny świadczeniodawca to twierdzą że można to tylko zrobić przez złożenie dokumentacji aktualizacyjnej w NFZ-KO. Specjalnie dla mnie mają wygenerować zapytanie ofertowe, na podstawie którego mam zrobić tą aktualizację.

Pod koniec ubiegłego roku u dwóch świadczeniodawców "rozbijałem" gabinet pielęgniarki i położnej na dwa oddzielne (gabinet pielęgniarki i gabinet położnej) z tego wspólnego zrobiłem gabinet pielęgniarki a utworzyłem nowy gabinet położnej. U jednego świadczeniodawcy sporządzili najpierw aneks (do podpisania) którym ta nowa komórka "weszła" do umowy i widziałem ją w zgłoszeniu, a u drugiego (robionego kilka dni później) już tego aneksu do podpisania nie było tylko po otrzymaniu pisma robili jakimś aneksem wewnętrznym (mniej papierków i szybciej - nie trzeba czekać na papierowy aneks i go odsyłać).

Także te same czynności dziś można robić w jeden sposób a jutro w inny :) W związku z tym zadzwoń do NFZ i spytaj co masz zrobić.

Offline Anita

• Zaawansowany
  • **
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 25, 2013, 19:48:19 pm »
Dziękuję bardzo za rozjaśnienie sytuacji :), będę dzwonić do NFZ.

Offline Paweł

• Administrator
  • Ekspert
  • Pomógł? 324
  • Zachodniopomorski OW
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 25, 2013, 21:19:03 pm »
Nagadales sie mpi :-D
A wystarczylo - trzeba dzwonic i powiedziec zeby zrobili aneks z nowym miejscem. Pozniej zgloszenie zmiany do umowy i dodanie wszystkiego do tego miejsca :-)

Wysłane z mojej mikrofalowki

Offline mpi

• Administrator
  • Ekspert
  • Pomógł? 90
  • Kujawsko-Pomorskie
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 25, 2013, 21:28:50 pm »
Jeszcze kilka dni temu bym tak napisał. Ale jeszcze kilka dni temu byłem pewien, że obecne "przenosiny" które robię będą na podobnej zasadzie - wprowadzam nowe miejsca, oni robią aneks, ja zgłoszenie zmian.
Ale okazuje się, że muszę dokumentację aktualizacyjną zrobić. Mało tego - do tej aktualizacji muszę dołożyć pismo z danymi które się zmieniają a nie można tego zrobić samodzielnie ani na SZOI ani w NFZ-KO (czyli adres świadczeniodawcy, podmiotu, przedsiębiorstwa itd...)

To po huj ta aktualizacja jak aktualizacją wysyłam stare dane a nowe pismem? Dlatego teraz nie jestem już pewien czy opisany przez Ciebie sposób jest poprawny :)

Offline maciek777

• Global Moderator
  • Ekspert
  • Pomógł? 51
  • Mazowiecki OW
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 25, 2013, 21:37:39 pm »
...To po huj...

Błąd ortograficzny ;) 8) :P

Dostane bana :(
Staram się pisać poprawnie po Polsku, chociaż mi nie wychodzi... to się staram ;)

Offline mpi

• Administrator
  • Ekspert
  • Pomógł? 90
  • Kujawsko-Pomorskie
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 25, 2013, 21:44:06 pm »
Napisanie w sposób poprawny spowodowałoby wygwiazdkowanie a ja chciałem to dosadnie ująć  8)

Offline maciek777

• Global Moderator
  • Ekspert
  • Pomógł? 51
  • Mazowiecki OW
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 25, 2013, 23:29:51 pm »
Napisanie w sposób poprawny spowodowałoby wygwiazdkowanie a ja chciałem to dosadnie ująć  8)

Czułem, że jest chaczyk/haczyk  ;)
Staram się pisać poprawnie po Polsku, chociaż mi nie wychodzi... to się staram ;)

Offline Anita

• Zaawansowany
  • **
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 29, 2013, 14:46:54 pm »
Witam
Zadzwoniłam do NFZ i informatyk powiedzaił, że muszę utworzyć nowe miejca wykonywania świadczeń (nowa komórka gabinet położnej) oraz pielęgniarki (nowy gabinet pielegniarki POZ), ale co zrobić z gabinetem Punkt Szczepiń i Gabinetem Diagnostyczno-Zabiegowym, ten Pan wspomniał tylko żeby pismo dotyczyło tylko tych dwóch gabinetów, ja wiem że umowa dotyczy lekarza, położnej i pielęgniarki, a te dwa pozostałe dwa gabinety nie będą nigdzie widnieć? Przepraszam z góry za moje pytanie, bo napewno większości wyda sie ono banalne, ale ja do tej pory miałam gabinet zabiegowy i tam wszystkie pielęgniarki, a teraz co mam zrobić z tymi co pracują w gabinecie Punkt Szczepień i Diag-Zabieg wcale nie wykazywac ich harmonogramów. Z góry dziękuję za pomoc :) licze na wyrozumiałość ;D

Offline mpi

• Administrator
  • Ekspert
  • Pomógł? 90
  • Kujawsko-Pomorskie
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 29, 2013, 15:40:34 pm »
Znowu się rozpiszę.
A więc tak: co do osób pracujących w punkcie szczepień lub gabinecie zabiegowym. Myślisz tak jak wszyscy "po staremu". Zgodnie z materiałami ofertowymi nie ma czegoś takiego jak pielęgniarka w gabinecie zabiegowym itd. Jest pielęgniarka POZ, której wymagania i zakres obowiązków jest określony. Ta pielęgniarka udziela świadczeń w domu pacjenta oraz w gabinecie.
Ale oczywiście to teoria. Ja pielęgniarki które zajmują się szczepieniami, czy też pracują wyłącznie w gabinecie zabiegowym wykazuję jako personel w gabinecie lekarza poz i lekarza poz dla dzieci ponieważ to z tymi świadczeniami są one związane. Pielęgniarkom wykazanym w taki sposób nie trzeba wykazywać harmonogramów - można łączną liczbę godzin tyg.
Jak wykazujesz zestawienie zbiorcze dotyczące pielęgniarki POZ? Świadczenia w gabinecie zabiegowym wykonane przez pielęgniarki nie poz też wskażesz? Jeśli nie to nie wykażesz ich nigdzie.
Jedynie w jednej przychodni gdzie wszystkie pielęgniarki (nawet te z zabiegowego) spełniały wymogi pielęgniarki POZ wykazaliśmy je jako pielęgniarki poz i jest spokój. Nie wysłuch*ję co miesiąc pytań czy dawaćdo sprawozdania świadczenia z zabiegowego czy nie :)

Jeżeli chodzi o gabinet zabiegowy i punkt szczepień to pomimo tego że na SZOI wprowadzisz te komórki to w umowie ich widać nie będzie. W umowie są tylko te miejsca, które powiążesz z jakimś zakresem świadczeń tj. świadczenia lekarza poz, świadczenia pielęgniarki poz itd...
Ja dodałem gabinet zabiegowy jako pomieszczenie - tam gdzie dodaje się sprzęt. Lokalizacja to gabinet lekarza poz i udostępniłem dla innych żebym mógł go wybrać dla gabinetu lekarza poz dla dzieci.

EDIT: nie chce mi się szukać, ale coś mi chodzi po głowie, że przy lekarzu po jest wymieniona osoba od szczepień. Ale tak jak pisałem wcześniej - nie ma czegoś takiego jak pielęgniarka w gabinecie zabiegowym.

EDIT2: I kto mi powie czym różni się ta sytuacja (dodanie dwóch nowych miejsc) od przeniesienia przychodni - a więc dodania 4 nowych miejsc? W tym przypadku skończy się pewnie na piśmie, zrobią aneks itd. A ja muszę zrobić dokumentację aktualizacyjną. Ktoś powie - zmieniły się dane (adres, telefon) więc logiczne jest, że trzeba dokumentację aktualizacyjną. Problem polega na tym, że dokumentację aktualizacyjną przesyłam nieaktualne dane bo w NFZ-KO nie mogę dokonać zmian.

Może ja już za stary jestem ale nie mogę zrozumieć co to za dokumentacja aktualizacyjna przesyłająca nieaktualne dane?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2013, 16:25:15 pm wysłana przez mpi »

Offline Anita

• Zaawansowany
  • **
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 29, 2013, 16:37:38 pm »
Dziękuję bardzo za odpowiedz i wyjaśnienie. Więc w gabinecie szczepień i diagn-zab nie muszę wykazywać personelu, harmonogramu pracy ani sprzętu? Teraz sobie popłaczę bo normalnie sie juz nie łapię w tym wszystkim :'(, a później jakos to ogarnę spróbuję cos zrobić. 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2013, 16:41:14 pm wysłana przez Anita »

Offline jozefa

• Początkujący
  • *
  • Pomógł? 1
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 29, 2013, 18:17:40 pm »
a w jaki sposób NFZ kontroluje godziny szczepień? czy nie trzeba im jakoś wykazać kiedy lekarz szczepi dzieci?

Offline mpi

• Administrator
  • Ekspert
  • Pomógł? 90
  • Kujawsko-Pomorskie
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 29, 2013, 18:45:45 pm »
NFZ skontroluje szczepienia jak przyjdzie do Ciebie z wizytacją i sprawdzi harmonogramy na punkcie szczepień.

Co do wykazywania gabinetu zabiegowego i punktu szczepień. W jednej przychodni lekarz sam wypełniał sobie strukturę wraz ze sprzętem i wpisał wtedy gabinet zabiegowy z punktem szczepień i to tam dodał np. EKG, zestaw reanimacyjny itd... no bo tak jest w rzeczywistości.

Ja już mu nie poprawiałem. Zrobiłem tylko dostępność dla innych w godzinach pracy komórki i podczas robienia oferty (bądź zgłoszenia zmian do umowy) można wybrać sprzęt dostępny w lokalizacji i dla poszczególnych gabinetów lekarskich wybieram oprócz przypisanego do danej komórki to jeszcze ten z zabiegowego.

U innych mam ten sprzęt przypisany na gabinet lekarza poz.

Offline jozefa

• Początkujący
  • *
  • Pomógł? 1
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 29, 2013, 20:33:17 pm »
NFZ skontroluje szczepienia jak przyjdzie do Ciebie z wizytacją i sprawdzi harmonogramy na punkcie szczepień.
czyli samą wywieszkę na drzwiach?

* Szukaj

* Reklama

* Wiadomości z NFZ

* Shoutbox

Odśwież Historia
  • cilazapril: legła biurokracja i ci co biorą kasę za grę zespołu :(
    Sierpień 08, 2014, 23:45:55 pm
  • maciek777: No i legła Legia  ::)
    Sierpień 08, 2014, 12:21:07 pm
  • Diabolina: pomocy! Korekta korekty korekty
    Sierpień 07, 2014, 12:34:47 pm
  • maciek777: Legia miażdży!
    Sierpień 06, 2014, 22:37:00 pm
  • kturyla: prosze o kontakt na pw
    Sierpień 01, 2014, 13:08:19 pm
  • kturyla: potrzebuje niewielkiej pomocy a od paru dni nie moge dac sobie rady..
    Sierpień 01, 2014, 13:08:07 pm
  • kturyla: hej, pomoże mi ktoś poprawić błędy w ks somed?
    Sierpień 01, 2014, 13:07:08 pm
  • maciek777: No no będziemy oglądać,jak chcą awansować to 2:0 minimum  ;)
    Lipiec 30, 2014, 20:07:18 pm
  • cilazapril: Legia vs Celtic - kto wygra mecz :)
    Lipiec 30, 2014, 18:42:41 pm
  • Przemyslaw: grzeje i grzmi tutaj:>
    Lipiec 28, 2014, 15:37:11 pm
  • maciek777: Grzeje i to jak masakra  :-\
    Lipiec 28, 2014, 07:57:02 am
  • maciek777: Leje i to jak  >:(
    Lipiec 25, 2014, 13:21:01 pm
  • maciek777: u mnie jednak Wieje  ;)
    Lipiec 23, 2014, 19:58:05 pm
  • puciol: Leje :(
    Lipiec 23, 2014, 14:55:10 pm
  • maciek777: Grzeje  ;)
    Lipiec 22, 2014, 17:34:27 pm
  • Przemyslaw: wieje:(
    Lipiec 22, 2014, 17:26:26 pm
  • cilazapril: bo Mundial się skończył ;)
    Lipiec 20, 2014, 20:59:25 pm
  • maciek777: Cicho tu jakoś  ;)
    Lipiec 19, 2014, 23:41:48 pm
  • cilazapril: wczoraj za szybko dziś za wolno
    Lipiec 09, 2014, 22:59:31 pm
  • maciek777: Ale szachy  ::)
    Lipiec 09, 2014, 22:51:10 pm

* Kto jest on-line

• Kropka Gości: 33
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online: