collapse

Reklama


Autor Wątek: pacjent w kilku miejscach  (Przeczytany 4491 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline beatriks0

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Pomógł? 0
pacjent w kilku miejscach
« dnia: Września 23, 2013, 11:53:27 am »

Mam pytanko, czy przyczepi się do mnie fundusz jak wykażę pacjenta u siebie na masażu i w tym samym dniu jakaś inna przychodnia wykaże go z innego skierowania na zabiegach rehabilitacyjnych?

Offline puciol

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 216
  • Pomógł? 7
Odp: pacjent w kilku miejscach
« Odpowiedź #1 dnia: Września 23, 2013, 13:01:33 pm »
Zaraz tam "przyczepi" ;) Najpierw świadczenie wróci z błędem 3000246: Wykluczające Się Usługi Wykonane W Pokrywającym Się Okresie. W SZOI, w umowy/lista umów/bieżące rozliczenie/wykaz pozycji z problemami po oznaczeniu wagi problemu jako błąd znajdziesz przychodnię, w której pacjent masował się drugi raz..

Offline beatriks0

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Pomógł? 0
Odp: pacjent w kilku miejscach
« Odpowiedź #2 dnia: Września 23, 2013, 13:19:22 pm »
Nawet jeśli "szanowny pacjent" ma odrębne skierowanie od  lekarza na inne zabiegi?

Offline puciol

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 216
  • Pomógł? 7
Odp: pacjent w kilku miejscach
« Odpowiedź #3 dnia: Września 23, 2013, 14:23:32 pm »
Rozliczam rehabilitację w ośrodku/oddziale dziennym i czasem zdarza się, że "moi" pacjenci korzystają z fizjoterapii ambulatoryjnej u świadczeniodawcy z sąsiedztwa. Skierowania na bank mają od innego lekarza i na inne zabiegi, a mimo to świadczenia opatrzone są błędem o wykluczających się usługach.

Offline beatriks0

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Pomógł? 0
Odp: pacjent w kilku miejscach
« Odpowiedź #4 dnia: Września 23, 2013, 14:43:48 pm »
Dzięki

Offline dziadek007

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Pomógł? 0
Odp: pacjent w kilku miejscach
« Odpowiedź #5 dnia: Września 25, 2013, 13:00:39 pm »
Dokładnie wczoraj dzwoniłem do warszawy z takim pytaniem. Potwierdzam że dostałem informacje iż ambulatoryjna z ambulatoryjną się nie może pokrywać. Nawet jeżeli dwa są dwa różne skierowania, różne zabiegi i nie jest przekroczona liczba 5-ciu zabiegów.
Ambulatoryjna jaką rozliczam i oddział dzienny to normalka że na czerwono wraca he he pozdrawiam odziały dzienne ;D

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: pacjent w kilku miejscach
« Odpowiedź #6 dnia: Września 25, 2013, 13:04:06 pm »
Szkoda, że pacjentowi tego nie powiedzą.
Pacjentowi wszystko się należy. Tylko jak trzeba zapłacić za to to już nie bardzo jest jak to pięknie poinformują w funduszu..

Offline dziadek007

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Pomógł? 0
Odp: pacjent w kilku miejscach
« Odpowiedź #7 dnia: Września 25, 2013, 13:10:58 pm »
Fundusz funduszem ale niektórych świadczeniodawców też bym na gałęziach porozwieszał.

Wczoraj spotkałem się z taką sytuacją iż pacjenta chciała się zapisać na ambulatoryjną do jakiegoś świadczeniodawcy i dostała odpowiedź że owszem na dwa zabiegi zapiszą ale za trzeci musi zapłacić. Więc poszła po kolejne skierowanie i chciała się zapisać na trzeci zabieg osobno u nas (z tym że w tych samych dniach).  Stąd się orientowałem czy taka sytuacja jest dozwolona.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: pacjent w kilku miejscach
« Odpowiedź #8 dnia: Września 25, 2013, 13:19:13 pm »
No ale przecież pacjentowi wolno bo pytał się w funduszu i powiedzieli, że jak chce to może sobie każdy zabieg zrobić u kogoś innego do tego jak ma kartę unijną to może sobie na nią chodzić do każdego lekarza na planowe wizyty a na koniec dowiedział się jeszcze, że karty tej nie musi mieć przy sobie. Zapomniałby jeszcze, że w razie czego to może wziąć sobie oryginał dokumentacji medycznej jakby była mu czasem potrzebna.

Offline former-employee

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Pomógł? 3
Odp: pacjent w kilku miejscach
« Odpowiedź #9 dnia: Września 27, 2013, 18:00:19 pm »

Mam pytanko, czy przyczepi się do mnie fundusz jak wykażę pacjenta u siebie na masażu i w tym samym dniu jakaś inna przychodnia wykaże go z innego skierowania na zabiegach rehabilitacyjnych?

W moim byłym oddziale wojewódzkim tego nie zwracaliśmy z błędem. Dla nas logiczna była (i nadal chyba jest) sytuacja, że pacjent nie spędza u jednego św-dawcy całego dnia i może być w dwóch miejscach. Błąd 300246 był zwracany jako "ostrzeżenie" (bądź "informacja" - jak kto woli). Płaciliśmy obydwu św-dawcom.

Offline gosiaczek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Pomógł? 2
Odp: pacjent w kilku miejscach
« Odpowiedź #10 dnia: Września 28, 2013, 14:26:29 pm »
w takiej sytuacji najlepiej dogadać się pomiędzy placówkami , ta która więcej straci płaci tej drugiej wg. cennika NFZ za zabiegi a po otrzymaniu potwierdzenia przelewu usuniesz zabiegi i tamci dostaną refundacje. Ja tak robię oczywiście czasami jest problem z przelewem dlatego nie usuwam zanim nie otrzymam potwierdzenia . Ponadto każdy pacjent w momencie zapisu zapoznaje się z informacją o możliwości skorzystania z zabiegów tylko w jednej placówce w tym samym czasie.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 111
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]