collapse

Reklama


Autor Wątek: Weryfikacja ubezpieczenia u prowadzących DG  (Przeczytany 6230 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Weryfikacja ubezpieczenia u prowadzących DG
« dnia: Stycznia 03, 2013, 14:50:33 pm »
Przed chwila miałam telefony od moich lekarzy , że u wszystkich ,którzy opłacają składki sami za siebie weryfikacja jest negatywna ( palą się na czerwono) . Posprawdzali nawet swoje pesele i też są negatywnie zweryfikowanie. Jest to tym bardziej dziwne, gdyż w sobotę sprawdzali sobie wszyscy pesele i wszyscy byli ubezpieczeni ( zieloni). Na pewno ma to związek z tym ,że w sobotę był jeszcze poprzedni miesiąc.  W związku z tym mam pytanie jakie daty wpisywać przy dokumencie potwierdzającym opłacanie składek. Składkę zdrowotną opłaca się jak pozostałe , do 10 każdego miesiąca i tu jest brak logiki. Jeżeli 30 dni , to powinni być zweryfikowani pozytywnie od daty opłacenia składek np.od 8 do 8 następnego miesiąca. Jeżeli weryfikacja będzie poprawna od 1-do 30 każdego miesiąca to trzeba zmienić termin opłacania składek na 1 dzień każdego miesiąca.
Może ja czegoś po prostu nie rozumiem?

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 954
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Weryfikacja ubezpieczenia u prowadzących DG
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 03, 2013, 18:59:07 pm »
sama data nie ma tu nic do rzeczy. Składki są opłacane do 10 dnia miesiąca za miesiąc poprzedni. Ubezpieczeniem objęte są osoby do 30 dni od chwili wygaśnięcia obowiązku ubezpieczenia czyli 30 dni od ostatniego dnia miesiąca za który jest opłacona składka.
Ale wydaje mi się że jak składka w terminie nie dotrze do ZUS, to automatycznie nie jest ktoś skreślany z listy ubezpieczonych.

Offline dana51

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Pomógł? 8
Odp: Weryfikacja ubezpieczenia u prowadzących DG
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 04, 2013, 10:03:45 am »
'Ale wydaje mi się że jak składka w terminie nie dotrze do ZUS, to automatycznie nie jest ktoś skreślany z listy ubezpieczonych."
To jest pytanie czy stwierdzenie?
W 2012r. miałam pacjentkę, która pracowała w sektorze państwowym, w testowanym e-wusiu wychodziła na czerwono, zasugerowałam jej żeby się tym zainteresowała i wysłała dokumenty do zgłoszenia  w CWU- zrobiła to, po m-cu przyszła odp. iż fundusz potwierdza prawo do świadczeń, ale z tym zastrzeżeniem, iż nie pracodawca lecz zus od 10lat !!!! nie przekazał ani jednej składki zdrowotnej do nfz-tu- więc w jakimś stopniu jest to powiązane - składka-kolor.
W tym wypadku proponuję zrobić mały teścik i niech Szanowne grono czerwonych lekarzy opłaci składkę szybciej np. 1 danego m-ca. i dalej sprawdzać kiedy z czerwonych na zielonych wyjdą ;D

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Weryfikacja ubezpieczenia u prowadzących DG
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 04, 2013, 10:22:42 am »
Moja żona jeszcze nie płaciła składki za grudzień 2012 i jest dalej na zielono.

Offline dana51

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Pomógł? 8
Odp: Weryfikacja ubezpieczenia u prowadzących DG
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 04, 2013, 10:27:19 am »
Poddaje się  ::)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Weryfikacja ubezpieczenia u prowadzących DG
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 04, 2013, 10:33:21 am »
Ja miałem w tamtym miesiącu tygodniowe opóźnienie w składce (cholera musiałem pisać podanie o przywrócenie chorobowego, mam nadzieję, że mi uznają) i dalej jestem na zielono.

A co do problemu. Być może w międzyczasie ci ludzie pracowali gdzieś na etat, potem zostali wyrejestrowani a nie zarejestrowali się ponownie na DG?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2013, 10:37:19 am wysłana przez mpi »

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Weryfikacja ubezpieczenia u prowadzących DG
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 04, 2013, 12:38:36 pm »
Cały czas pracują na swoim czyli jako Indywidualne Praktyki Lekarskie. Składki opłacają koło 7 . Dziś sprawdzili , nadal figurują jako nieubezpieczeni. Śmieszne to jest , bo  każdy z nich ma gabinet (siedzibę)w innej miejscowości. Sprawdziły się tez pielęgniarki pracujące na kontraktach - jest to samo. Jeden lekarz w przychodni ma ćwiartkę umowy o pracę i już jest "zielony". W/g  mnie to coś nie halo jest z przekazywaniem danych z ZUS

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Weryfikacja ubezpieczenia u prowadzących DG
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 04, 2013, 13:07:26 pm »
Jeden z moich lekarzy też jest czerwony, również prowadzi działalność.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Weryfikacja ubezpieczenia u prowadzących DG
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 04, 2013, 13:24:27 pm »
A może po prostu osoby odpowiedzialne za eWUŚ nie lubią lekarzy?

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Weryfikacja ubezpieczenia u prowadzących DG
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 05, 2013, 01:19:11 am »
To nie tylko lekarze, to również pielęgniarki  na kontraktach z jednej przychodni, a również jedna pani sprzątająca. Generalnie chodzi tu o osoby prowadzące jednoosobowa DG. Dziś poszła księgowa wyjaśniać do ZUS- jeszcze nie znam wyników rozmowy.

Offline eMCeH

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Pomógł? 2
  • Świętokrzyski OW NFZ
    • www.compumix.pl
Odp: Weryfikacja ubezpieczenia u prowadzących DG
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 05, 2013, 06:24:26 am »
jaki wynik rozmów z ZUS?

ja prowadzę 1os DG i jestem na "zielono", dzieci nz "zielono", żona na "czerwono", czyżby czas na zmianę? ;)
wysłałem jeszcze raz ZCNA z ub. roku i będę czekał - może system ZUS (nota bene wart 2 wyprawy na Marsa) w końcu poprawnie to przemieli :)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 88
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]