collapse

Reklama


Autor Wątek: serWUŚ  (Przeczytany 52447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: serWUŚ
« Odpowiedź #90 dnia: Stycznia 03, 2013, 20:23:15 pm »
Podejrzewam, że tyle ile Twój operator skasuje :D
Czyli w przypadku play nic w ofercie na kartę. Ciekawe rozwiązanie w terenie.. Modem na usb i soft, który obsługuje wysyłanie masowo smsów :)

Offline m.rozumek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Pomógł? 0
Odp: serWUŚ
« Odpowiedź #91 dnia: Stycznia 03, 2013, 20:28:05 pm »
Witam,
mam pierwszy problem z serwusiem.
Dziś do południa rejestratorka sprawdzała normalnie pesele przez serwuś.
Po południu nagle pojawił się komunikat o błędnym haśle.
Okazało się, że trzeba je po prostu zmienić w SZOI (tak się działo już wcześniej, więc niby nic nowego). Zmieniłam hasło w SZOI, uaktualniłam hasło w serwusiu i UWAGA co się stało- wszystkie dzisiejsze sprawdzenia z potwierdzonych przez NFZ zostały zmienione na brak weryfikacji - czyli tak jakby ich nie było....
Co w takich sytuacjach? Teraz straciłam dane z jednego dnia, a co będzie jeśli skasują się z połowy miesiąca????? Zgłosić do Kamsoftu?

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: serWUŚ
« Odpowiedź #92 dnia: Stycznia 03, 2013, 21:15:45 pm »
Zgłosić do Kamsoftu?

To chyba oczywiste
Pozdrawiam
Bartosz

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: serWUŚ
« Odpowiedź #93 dnia: Stycznia 03, 2013, 21:24:59 pm »
heh coraz bardziej mi się ten SerWUŚ podoba :-D
jak ja się cieszę, że jednak wybrałem inna drogę sprawdzania (niestety też Kamsoftową i trochę wyboistą..)

pozdrawiam

Offline Carlos

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 6
Odp: serWUŚ
« Odpowiedź #94 dnia: Stycznia 03, 2013, 22:05:15 pm »
Po ilu błędnych logowaniach do ewuś przez serwuś blokuje się ten pierwszy?
Dziś miałem "przygodę" w jednej sieci lokalnej kobitka przez nerwusia sprawdzała pesele, a ja odpalałem połączenie w pps na tym samym loginie do ewuś. Za chiny ludowe nie chciało działać, teksty w stylu złe hasło itp. Miałem wrażenie, że firewall w antywirusie blokował, ale nie. Do szoia logowałem się tym użytkownikiem bez problemu. Po chwili już nie, w nerwusiu nie autoryzował połączenia do szoia. W końcu pomogła zmiana hasła w szoiu dla tego użytkownika. W ewusiu po zmianie hasła, przy próbie logowania podał info, że użytkownik został zablokowany na 15 minut. Po jakiś 5 minutach zalogował się na nowe hasło w ewuś. W nerwusiu nie działa do tej pory.
Carlos

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: serWUŚ
« Odpowiedź #95 dnia: Stycznia 03, 2013, 22:15:11 pm »
a ja odpalałem połączenie w pps na tym samym loginie do ewuś.
Czasem, nie to jest przyczyną? pewności nie mam tylko spekuluje.

Offline Carlos

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 6
Odp: serWUŚ
« Odpowiedź #96 dnia: Stycznia 03, 2013, 22:33:13 pm »

Czasem, nie to jest przyczyną? pewności nie mam tylko spekuluje.
[/quote]

Mogłoby by być, ale czy musi blokować od razu konto?
I drugi przypadek. Znajoma sprawdzała w nerwusiu pesele, gdy ja rozmawiając z nią przez telefon zalogowałem się na te same konto. Ją oczywiście wyrzuciło z sesji i na dodatek tak dla zgrzytu zawiesił cały windows włącznie z przejściem kompa w stan uśpienia natychmiastowego (migała dioda power). Komputer nie wstał już tak normalnie. Potrzebne było wciśnięcie power do czasu wyłączenia zasilania
Przypadek?
Carlos.

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: serWUŚ
« Odpowiedź #97 dnia: Stycznia 03, 2013, 22:41:03 pm »
Do już sprawa dla X-FIles ale sprawdź dwa różne konta działające jednocześnie i powinno być OK. U mnie działa ponad 20 kont i nie ma takich problemów. Myślę, że logowanie w tym samym momencie na konto kilku osób zawiesza Ewuś.

Offline Carlos

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 6
Odp: serWUŚ
« Odpowiedź #98 dnia: Stycznia 03, 2013, 22:46:04 pm »
Do już sprawa dla X-FIles ale sprawdź dwa różne konta działające jednocześnie i powinno być OK. U mnie działa ponad 20 kont i nie ma takich problemów. Myślę, że logowanie w tym samym momencie na konto kilku osób zawiesza Ewuś.

Jasna sprawa, najlepiej każdemu osobne konto. Chciałem sprawdzić tylko stany nieustalone.
Idę spać. Mam nadzieję, że Ewuś się nie przyśni, chyba, że jakaś znajoma.  ::)

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: serWUŚ
« Odpowiedź #99 dnia: Stycznia 03, 2013, 22:53:15 pm »
Longoria  ;D

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: serWUŚ
« Odpowiedź #100 dnia: Stycznia 04, 2013, 01:25:31 am »
Po tym wszystkim co się naczytałem na forum i nasłuchałem na infolini Kamsoftu postanowiłem weryfikować pacjentów których w ciągu dnia personel sprawdza  poprzez serWUS.
Wykorzystałem: e-WUŚ klient, skopiowana lista peseli z nerWusia, Tasker i po 20min patrzenia jak komp automatycznie sprawdza wszystkie pesele z danego dnia i już mam wszystko na dysku - kasowanie kont przez tel w serWusiu już mi nie straszne :)

Oby tylko import kodów autoryzacji poszedł bez problemów.

Offline maciej11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? 30
Odp: serWUŚ
« Odpowiedź #101 dnia: Stycznia 04, 2013, 09:17:11 am »
Co do logowania na to samo konto - generalnie nie polecam, ponieważ każde kolejne logowanie powoduje wylogowanie poprzedniej sesji. Innymi słowy, jeśli A i B pracują przy różnych komputerach i A się zaloguje, a następnie B, to A już nie jest zalogowany.

Ten serWuś musi być chyba szczególnie uczulony na takie sytuacje, skoro reaguje nerwowo :)

P.s. Ogólnie, praca na 1 loginie jest możliwa, ale tylko w ramach aplikacji sieciowej napisanej w taki sposób, aby wszyscy klienci wykorzystywali ten sam token i identyfikator sesji. Przy zwykłym logowaniu przez stronę/PPS/serWusia tego efektu nie da się osiągnąć, dlatego - odradzam.

Offline Pablo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolska
Odp: serWUŚ
« Odpowiedź #102 dnia: Stycznia 04, 2013, 10:32:58 am »
Ja mam wiele kont w SerWusiu ale wszystkie podpięte pod jedno konto eWUŚ - śmiga póki co elegancko :-)

Offline maciej11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? 30
Odp: serWUŚ
« Odpowiedź #103 dnia: Stycznia 04, 2013, 13:29:01 pm »
Ja mam wiele kont w SerWusiu ale wszystkie podpięte pod jedno konto eWUŚ - śmiga póki co elegancko :-)

Mozliwe, że serWuś jest na tyle sprytyny, aby nie logować 2 razy tego samego konta eUWŚ-owego, tylko korzystać istniejącej sesji :)

Poza tym, nawet jeśli nie jest sprytny, a różne konta serWUś pracujące na tym samym koncie eWUŚ nie wchodzą sobie za często w paradę, też nic złego nie powinno się wydarzyć.

To jest moje zdanie, a nie wiedza "oficjalna" i oczywiście mogę się mylić :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2013, 13:30:58 pm wysłana przez maciej11 »

Offline nieznajomy234

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Pomógł? 12
Odp: serWUŚ
« Odpowiedź #104 dnia: Stycznia 04, 2013, 17:11:45 pm »
Wykorzystałem: e-WUŚ klient, skopiowana lista peseli z nerWusia, Tasker i po 20min patrzenia jak komp automatycznie sprawdza wszystkie pesele z danego dnia i już mam wszystko na dysku - kasowanie kont przez tel w serWusiu już mi nie straszne :)

W ten weekend lub po próbnych maturach uruchomię import z Excela i plików tekstowych, tak więc "masówka" będzie jeszcze prostsza :)

Oby tylko import kodów autoryzacji poszedł bez problemów.

Jak potwierdzenie pobrane bezpośrednio z strony ewus.nfz.gov.pl pomyślnie zostanie zaimportowane to nie ma najmniejszej szansy żeby potwierdzenie które wypluł mój program stwarzało jakiekolwiek problemy - to jest to samo :)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 88
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]