collapse

Reklama


Autor Wątek: serWUŚ  (Przeczytany 52664 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: serWUŚ
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 28, 2012, 20:04:40 pm »
Teoretycznie powinno wystarczyć skoro potwierdzenie ważne jest w jednym dniu. Ewentualnie mogą się przyczepić, że weryfikacji dokonał operator innego świadczeniodawcy (no chyba, że specjalista pracuje u tego samego świadczeniodawcy).

No dobra .. a jeżeli eWUŚ pokaże czerwone światełko i pacjent zdecyduje się np na Oświadczenie to co ? 1 czy 2 ? ;-)

Pozdrawiam

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: serWUŚ
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 28, 2012, 20:11:11 pm »
Ze względu na:
Cytuj
Pieczątka adresowa świadczeniodawcy uwzględniająca numer umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia
sugerowałbym 2, ale najlepiej pana ministra zapytać :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: serWUŚ
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 28, 2012, 20:44:56 pm »
Ze względu na:
Cytuj
Pieczątka adresowa świadczeniodawcy uwzględniająca numer umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia
sugerowałbym 2, ale najlepiej pana ministra zapytać :)

Pan Minister juz nie osiągalny na Sylwka wyjechał ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: serWUŚ
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 28, 2012, 20:50:33 pm »
To ja dorzucę kolejną wątpliwość.

Czy jeden kod autoryzacyjny można użyć do kilku świadczeń w tym samym dniu ?
Np Pacjent poszedł do Lekarza POZ który go skierował do specjalisty i został tam przyjęty w tym samym dniu.

Teoretycznie nie powinno być z tym problemu bo kod autoryzacyjny jest przypisany dla danego dnia i pacjenta ale o to jeszcze nikt nie pytał.. ;-)

pozdrawiam

w KS-PPS jeśli raz sprawdzisz pacjenta, każdy następny jego wybór już nie jest weryfikowany w eWUŚ tylko pobierane potwierdzenie z bazy. Wynika z tego, że mając POZ i AOS w jednym systemie jeśli w tym samym dniu wprowadzimy tego samego pacjenta zostanie użyty jeden kod.

PS. A co to za specjalista, że dziś skierowanie dziś wizyta? :)

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: serWUŚ
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 28, 2012, 20:55:16 pm »
To ja dorzucę kolejną wątpliwość.

Czy jeden kod autoryzacyjny można użyć do kilku świadczeń w tym samym dniu ?
Np Pacjent poszedł do Lekarza POZ który go skierował do specjalisty i został tam przyjęty w tym samym dniu.

Teoretycznie nie powinno być z tym problemu bo kod autoryzacyjny jest przypisany dla danego dnia i pacjenta ale o to jeszcze nikt nie pytał.. ;-)

pozdrawiam

...PS. A co to za specjalista, że dziś skierowanie dziś wizyta? :)

Wszystko jest możliwe, na układy nie ma rady ;)

Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Tomasz

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 5
Odp: serWUŚ
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 28, 2012, 22:49:23 pm »
mam pytanie jeśli ustawię w PPS automatyczną weryfikację ubezpieczenia z ewuś i większość usług będzie wpisywana bezpośrednio do pps, ale część usług będzie na bieżąco jedynie weryfikowana w serwuś a dopiero kolejnego dnia wpisywana do pps i na koniec miesiąca będzie prowadzona synchronizacja  to czy nie będzie konfliktu pomiędzy pomiędzy tą automatyczną weryfikacją (dla błędnej daty) i właściwą weryfikacją z serwuś? Czy na etapie synchronizacji system sam wybierze właściwy "kod weryfikacji" lub czy będzie to można zrobić ręcznie?

najlepiej wysłać to pytanie do Kamsoftu i oczywiście wklej odpowiedź :)


-> Paweł - tutaj nikt nie wątpi w inteligencję programu, jakby chciał to sam robiłby wszystko, ale chce dać nam, userom, pole do popisu ;)

oczywiście napisałem do Kamsoftu równocześnie z zamieszczeniem pytania tutaj :)

odpowiedź:

Cytuj
Potwierdzenia zapisywane są w katalogu CWU – system wybierze właściwy kod weryfikacji (czy to z automatycznej weryfikacji w systemie bądź z pliku z weryfikacji ze strony www lub serwuś). Ważne aby weryfikacji ubezpieczenia dokonywać w dniu świadczenia – import pliku weryfikacji (opcja dodatkowo płatna)  i wpis świadczenia do systemu można dokonać później.

1) musimy wierzyć w inteligencje programu :)
2) wychodzi na to, że pliki pobrane z www też będę mogły być importowane, a wcześniej była mowa, że nie będzie takiej możliwości.


Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: serWUŚ
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 29, 2012, 18:48:50 pm »
mam pytanie jeśli ustawię w PPS automatyczną weryfikację ubezpieczenia z ewuś i większość usług będzie wpisywana bezpośrednio do pps, ale część usług będzie na bieżąco jedynie weryfikowana w serwuś a dopiero kolejnego dnia wpisywana do pps i na koniec miesiąca będzie prowadzona synchronizacja  to czy nie będzie konfliktu pomiędzy pomiędzy tą automatyczną weryfikacją (dla błędnej daty) i właściwą weryfikacją z serwuś? Czy na etapie synchronizacji system sam wybierze właściwy "kod weryfikacji" lub czy będzie to można zrobić ręcznie?

najlepiej wysłać to pytanie do Kamsoftu i oczywiście wklej odpowiedź :)


-> Paweł - tutaj nikt nie wątpi w inteligencję programu, jakby chciał to sam robiłby wszystko, ale chce dać nam, userom, pole do popisu ;)

oczywiście napisałem do Kamsoftu równocześnie z zamieszczeniem pytania tutaj :)

odpowiedź:

Cytuj
Potwierdzenia zapisywane są w katalogu CWU – system wybierze właściwy kod weryfikacji (czy to z automatycznej weryfikacji w systemie bądź z pliku z weryfikacji ze strony www lub serwuś). Ważne aby weryfikacji ubezpieczenia dokonywać w dniu świadczenia – import pliku weryfikacji (opcja dodatkowo płatna)  i wpis świadczenia do systemu można dokonać później.

1) musimy wierzyć w inteligencje programu :)
2) wychodzi na to, że pliki pobrane z www też będę mogły być importowane, a wcześniej była mowa, że nie będzie takiej możliwości.

wcześniej była mowa, że nie będzie można ręcznie wpisywać kodów z portalu eWUŚ, pliki miało się niby dać importować przez dodatkową opcję .. ale jak patrzę na nowy cennik PPSa po wydaniu aktualnej wersji progrmau to jest opcja ale importu plików z serWUŚia ... QWA ...

kolejne pytanie to co z oświadczeniami .. skoro jest opcja wydruku oświadczenia z PPSa to czy można też wypisywać i numerować ręcznie oświadczenia ze wzoru ministra i potem się to będzie dało wpisać do PPSa czy zostaje tylko oświadczenie z programu ..

pozdrawiam

ps.: a specjaliscie przyjmujacy w dniu zgloszenia to się zdażają, bywają pilne przypadki

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9306
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: serWUŚ
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 29, 2012, 19:03:09 pm »
wcześniej była mowa, że nie będzie można ręcznie wpisywać kodów z portalu eWUŚ, pliki miało się niby dać importować przez dodatkową opcję .. ale jak patrzę na nowy cennik PPSa po wydaniu aktualnej wersji progrmau to jest opcja ale importu plików z serWUŚia ... QWA ...

Nie czytasz uważnie.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: serWUŚ
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 29, 2012, 19:35:52 pm »
wcześniej była mowa, że nie będzie można ręcznie wpisywać kodów z portalu eWUŚ, pliki miało się niby dać importować przez dodatkową opcję .. ale jak patrzę na nowy cennik PPSa po wydaniu aktualnej wersji progrmau to jest opcja ale importu plików z serWUŚia ... QWA ...

Nie czytasz uważnie.

oświeć mnie bo już dzisiaj nie myślę

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9306
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: serWUŚ
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 29, 2012, 19:39:12 pm »
Funkcja importu dokumentów potwierdzających uprawnienia z systemu SerWUŚ

Możliwość zamawiania modułu zostanie uruchomiona w styczniu 2013 roku. Moduł zapewnia automatyczną współpracę z systemem SerWUŚ oraz import ręcznie zapisanych dokumentów potwierdzających uprawnienia ze strony https://ewus.nfz.gov.pl.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: serWUŚ
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 29, 2012, 19:43:11 pm »
Funkcja importu dokumentów potwierdzających uprawnienia z systemu SerWUŚ

Możliwość zamawiania modułu zostanie uruchomiona w styczniu 2013 roku. Moduł zapewnia automatyczną współpracę z systemem SerWUŚ oraz import ręcznie zapisanych dokumentów potwierdzających uprawnienia ze strony https://ewus.nfz.gov.pl.

No i ? Jest opcja importu z SerWUŚ (czyli kolejny QWA Portal z kontami i szkoleniem kilkudziesięciu osób ?) a nie z Portalu eWUŚ do którego już są konta i nt którego szkoliłem personel, żeby używać w sytuacji awaryjnej (lub na kompach w poradniach na których nie mogę mieć PPSa)

No chyba, że ja dalej czegoś nie kumam ..

Pozdrawiam

Offline Manioo SE

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1011
  • Pomógł? 77
  • Zachodniopomorski OW
Odp: serWUŚ
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 29, 2012, 20:01:21 pm »
ja bym chciał to rozumieć tak, że import to import
tak samo jak pacjentow, deklaracji, swiadczen
co nie wyklucza recznego wprowadzania
także kodów z ewusi  :P
a przynajmniej nie powinno
kto przeżyje zdrowy będzie,
kto umiera zdrowy już

" Jeśli chcesz - znajdziesz sposób,
jeśli nie chcesz - znajdziesz powód "
...........................................................
Spechej pomalu. Pozdrawiam.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: serWUŚ
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 29, 2012, 20:04:25 pm »
Funkcja importu dokumentów potwierdzających uprawnienia z systemu SerWUŚ

Możliwość zamawiania modułu zostanie uruchomiona w styczniu 2013 roku. Moduł zapewnia automatyczną współpracę z systemem SerWUŚ oraz import ręcznie zapisanych dokumentów potwierdzających uprawnienia ze strony https://ewus.nfz.gov.pl.

No i ? Jest opcja importu z SerWUŚ (czyli kolejny QWA Portal z kontami i szkoleniem kilkudziesięciu osób ?) a nie z Portalu eWUŚ do którego już są konta i nt którego szkoliłem personel, żeby używać w sytuacji awaryjnej (lub na kompach w poradniach na których nie mogę mieć PPSa)

No chyba, że ja dalej czegoś nie kumam ..

Pozdrawiam

No właśnie może uściślijmy ja rozumiem to tak, że mamy 3 możliwości:
1)  Sprawdzanie ubezpieczenie w PPS-ie po skonfigurowaniu ustawień Ewusia w programie (bezpłatne)
2) Przez Ewusia i możliwość importu przez dodatkowy moduł w PPS-ie (płatne)
3)  Przez SerWusia i możliwość importu przez moduł dodatkowy w PPS-ie (płatne)

Mam rację czy się mylę?
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9306
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: serWUŚ
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 29, 2012, 20:13:50 pm »
No właśnie może uściślijmy ja rozumiem to tak, że mamy 3 możliwości:
1)  Sprawdzanie ubezpieczenie w PPS-ie po skonfigurowaniu ustawień Ewusia w programie (bezpłatne)
2) Przez Ewusia i możliwość importu zapisanych na dysku plików xml przez dodatkowy moduł w PPS-ie (płatne)
3)  Przez SerWusia i możliwość importu przez moduł dodatkowy w PPS-ie (płatne)

Mam rację czy się mylę?

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: serWUŚ
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 29, 2012, 20:15:37 pm »
Ale serio Paweł też tak to rozumiesz? Bo ja mam zamiar skupić się na wersji nr 1 jak zdrowie pozwoli ::)

Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 106
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9306 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]