Aplikacje NFZ > EWUŚ

serWUŚ

(1/22) > >>

miszol:
Osobiście planuje wprowadzić serWUŚ w kilku poradniach, w trakcie testów nasunęło mi się kilka pytań, wysłałem je do Kamsoftu i otrzymałem następujące odpowiedzi, może kogoś też te kwestie nurtowały:
1.       Czy w serWUŚ'u po wprowadzeniu PESELA pacjenta będą również wyświetlane pozostałe dane - Imię i Nazwisko - jest to niezbędne do weryfikacji uprawnień o ubezpieczeniu pacjenta?

- tak imię i nazwisko będzie wyświetlane

 

2.       Czy w przypadku gdy założę konta na serWUŚ'u dla kilku pracowników nie będzie problemu z synchronizacją PPS'a z kilkoma kontami serWUŚ'a?

- nie będzie problemu, każdy import będzie dokonywany po podaniu loginu i hasła operatora korzystającego z SerWUŚ

 

3.       Czy po synchronizacji dane będą już zapisane w lokalnej bazie danych?

- tak

 

4. Czy będzie możliwość zapisania na lokalnym dysku kodów autoryzacji
np: z danego dnia - w celu zapewnienia kopii bezpieczeństwa na własnym dysku dla zweryfikowanych pacjentów?

- nie będzie takiej możliwości.

Yaro:
Ja bym miał jeszcze jedno pytanie - czy sprawdzając w Serwuś dzieci będzie informacja o kodzie DN na receptach, gdyż teraz wszystkie dzieciom wyskakują jako posiadające ubezpieczenie. Przy sprawdzaniu w Ewuś niektóre mają dopisek DN a w serwuś tego nie ma. Czy będzie taka opcja. Przy okazji czy korzystając KS-Somed mogę wprowadzać porady co weekend a na koniec miesiąca jak już wszytskjo wprowadzę to zsynchronizować wpisane porady z Serwusiem przed sporządzeniem raportu statystycznego. Czy będzie taka możliwość aby nie synchronizować porad często w miesiącu a tylko raz na koniec miesiąca przed wysyłaniem raportu do NFZ. Wiadomo, że oświadczenia wpisze w trakcie wprowadzania porad, które tego będą wymagały. Przy okazji u nas będzie kilka operatorów Serwusia czy program będzie miał możliwość bez problemu pobrać potwierdzenia sprawdzone wszystkich operatorów danego świadczeniodawcy. Styczeń się zbliża a tyle jeszcze niejasności.

I na koniec



--- Cytat: miszol w Grudnia 27, 2012, 15:31:46 pm ---
4. Czy będzie możliwość zapisania na lokalnym dysku kodów autoryzacji
np: z danego dnia - w celu zapewnienia kopii bezpieczeństwa na własnym dysku dla zweryfikowanych pacjentów?

- nie będzie takiej możliwości.

--- Koniec cytatu ---

W razie awarii systemu kto ma się martwić, że brak będzie potwierdzeń potrzebnych do rozliczenia porad? Czy Kamsoft to jakoś zabezpieczy?

Patrycja:
Czy sama rejestracja na serwusiu łączy się z jakimiś opłatami? Czytałam regulamin i nic tam nie ma na ten temat.
Chciałabym korzystać z serwusia i zastanawiam się, czy to jest tak, że ja mogę od chwili tej rejestracji z niego w pełni korzystać (w szczególności od 2 stycznia), a np. dopiero za tydzień zakupić dodatkowy moduł ppsa żeby móc dokonać importu.

Paweł:
Korzystanie z tego nic nie kosztuje, zapłacić trzeba za możliwość importu tych danych do programu.

bart:

--- Cytat: Paweł w Grudnia 27, 2012, 19:06:46 pm ---Korzystanie z tego nic nie kosztuje, zapłacić trzeba za możliwość importu tych danych do programu.

--- Koniec cytatu ---
Tylko co właściwie daje korzystanie z tergo "serwusia" bez tej opłaty ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej