Aplikacje NFZ > SNRL

Recepty od stycznia 2013

(1/10) > >>

Michał:
Hej,

kto mi wyjaśni jak to dokładnie będzie z receptami od stycznia 2013 roku? Wg tego co udało mi się dowiedzieć recepty od stycznia obowiązkowo będą musiały zawierać kod kreskowy z NPWZ lekarza, REGON świadczeniodawcy i PESEL pacjenta. Czy to prawda? O ile z dwoma pierwszymi kodami nie powinno być problemu o tyle w przypadku kodu kreskowego PESELa pacjenta podczas np. wizyt domowych może być problem.
Ponadto zmienia się sposób numeracji recept.
Dotychczasowe recepty mają być ważne do 31 marca 2013 roku o ile wejdzie w życie projekt rozporządzenia MZ.

Ciekawe co mam zrobić z ostatnio zamówionymi receptami (a jest ich sporo) jeżeli nie wykorzystam ich do końca marca. Przecież nie ma jeszcze możliwości drukowania recept z nowymi kodami, zgadza się?

maciek777:

--- Cytat: Michał w Grudnia 21, 2012, 11:14:28 am ---Hej,

kto mi wyjaśni jak to dokładnie będzie z receptami od stycznia 2013 roku? Wg tego co udało mi się dowiedzieć recepty od stycznia obowiązkowo będą musiały zawierać kod kreskowy z NPWZ lekarza, REGON świadczeniodawcy i PESEL pacjenta. Czy to prawda? O ile z dwoma pierwszymi kodami nie powinno być problemu o tyle w przypadku kodu kreskowego PESELa pacjenta podczas np. wizyt domowych może być problem.
Ponadto zmienia się sposób numeracji recept.
Dotychczasowe recepty mają być ważne do 31 marca 2013 roku o ile wejdzie w życie projekt rozporządzenia MZ.

Ciekawe co mam zrobić z ostatnio zamówionymi receptami (a jest ich sporo) jeżeli nie wykorzystam ich do końca marca. Przecież nie ma jeszcze możliwości drukowania recept z nowymi kodami, zgadza się?
--- Koniec cytatu ---

Te pobrane (do wydruku) z SNRL mają już trzy kody ;)

Michał:
Twierdzisz, że plik xml który przekazuję do drukarni powinien zawierać nową numerację zaczynajacą się od 02?

Tapnięte z SGS3

maciek777:
Numeracja  od 01, ale trzy kody kreskowe mają ;)

Michał:
Co mi po tych kodach skoro numeracja jest stara. Po 31 marcu recepty wydrukowane do końca roku będą nieważne bo nie można jeszcze pobrać nowej numeracji.

Tapnięte z SGS3

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej