collapse

Reklama


Autor Wątek: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?  (Przeczytany 77955 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 18, 2012, 17:27:52 pm »
Czy dopuszczalne jest aby spisywac kody autoryzacji ręcznie i wprowadzać pod koniec tygodnia wpisywanym pacjentom w kspps ,zaznaczam,że pacjentów tygodniowo nie jest dużo ,bo mały kontrakt.Proszę o odpowiedź.

pomylisz literę O z cyfrą 0, duże I z literą l itd... Jeśli już to lepiej kopiować do pliku tekstowego a potem w programie wklejać.

Offline marcin330

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #31 dnia: Grudnia 18, 2012, 17:28:20 pm »
robson007
Niestety to tylko plotka. Status ubezpieczenia musimy sprawdzać każdego dnia hospitalizacji. Jednak tak naprawdę powinien to robić system informatyczny z automatu. Naszym zadaniem jest pilnowanie ważności hasła dostępowego do ewusia.
Gdybym miał codziennie klikać kilkaset pobytów ręcznie to chyba poszukałbym innego zajęcia :)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #32 dnia: Grudnia 18, 2012, 18:16:20 pm »
Gdybym miał codziennie klikać kilkaset pobytów ręcznie to chyba poszukałbym innego zajęcia :)

Ja bym tam poklikał za odpowiedznie wynagrodzenie :)

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #33 dnia: Grudnia 18, 2012, 18:32:11 pm »
Z tego co zaobserwowałam to jedynymi literami w kodzie autoryzacji są L-zaraz potem nr nfz oraz M-miesiąc,wszystkie pozostałe pozycje to cyfry.Czy mam rację?

Offline nieznajomy234

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Pomógł? 12
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #34 dnia: Grudnia 18, 2012, 20:27:04 pm »
Z tego co zaobserwowałam to jedynymi literami w kodzie autoryzacji są L-zaraz potem nr nfz oraz M-miesiąc,wszystkie pozostałe pozycje to cyfry.Czy mam rację?

W opisie API do eWUŚia jest taka informacja:
Format [wart. dom.]: od 8 do 17
Opis: Unikalny identyfikator operacji

Brak określenia rodzaju danych może spowodować, że w przyszłości potwierdzenie będzie wyglądać następująco: %^TVc@:&%0.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 18, 2012, 20:31:30 pm »
Z tego co zaobserwowałam to jedynymi literami w kodzie autoryzacji są L-zaraz potem nr nfz oraz M-miesiąc,wszystkie pozostałe pozycje to cyfry.Czy mam rację?

W opisie API do eWUŚia jest taka informacja:
Format [wart. dom.]: od 8 do 17
Opis: Unikalny identyfikator operacji

Brak określenia rodzaju danych może spowodować, że w przyszłości potwierdzenie będzie wyglądać następująco: %^TVc@:&%0.

nie patrzyłem jeszcze w API (bo mi w sumie niepotrzebna ta wiedza, ja softu nie piszę) ani w schemat nowego SWIAD

powiedz mi czy znalazły się tam może jakieś dodatkowe informacje poza informacją czy jest potwierdzenie czy nie i kodem autoryzacji ?
pytam bo mi dzisiaj pediatria pokazał kilka dzieciaków dla których poza zielonym światełkiem pojawiła się rejestracja o wystawianiu recept na DN (czy coś takiego)
qde szkoda ze to nich XMLka nie ściągłem :-/ można by coś więcej wyczytać!

pozdrawiam

Offline marcin330

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #36 dnia: Grudnia 18, 2012, 21:15:33 pm »
DN pojawia się w przypadku dzieci do 18 roku życia. Fundusz potwierdza tym prawo do świadczenia, a koszty za świadczenie poniesie budżet Państwa.

Poniżej link do broszury o ewusiu, jednak trzeba patrzeć na numery stron, bo są troszkę pomieszane :)
http://www.nfz-lublin.pl/uimg/pdf/poradnik_ewus_broszura.pdf

Pozdrawiam

Offline nieznajomy234

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Pomógł? 12
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #37 dnia: Grudnia 18, 2012, 21:21:06 pm »
Tak, w najnowszym komunikacie dla twórców oprogramowania jest taka informacja:
http://nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=9&dzialnr=3&artnr=5240

Offline robson007

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Pomógł? 0
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 19, 2012, 04:57:30 am »
robson007
Niestety to tylko plotka. Status ubezpieczenia musimy sprawdzać każdego dnia hospitalizacji. Jednak tak naprawdę powinien to robić system informatyczny z automatu. Naszym zadaniem jest pilnowanie ważności hasła dostępowego do ewusia.
Gdybym miał codziennie klikać kilkaset pobytów ręcznie to chyba poszukałbym innego zajęcia :)

marcin330
powinien robić system inf. automatycznie również w weekend, ale czy już jakiś robi?np PPS? z tego co rozmawiałem z Kamsoftem to zamierzenie było takie, że będzie filtr na nie zamknięte hospitalizacje danego dnia i hurtem sprawdź eWUŚ ale nie wiem czy to już jest no i to nie zmienia faktu że w weekend i święta trzeba to zrobić. Może masz jakieś gotowe rozwiązanie na to?

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #39 dnia: Grudnia 19, 2012, 09:31:40 am »
...jednak trzeba patrzeć na numery stron, bo są troszkę pomieszane :)
http://www.nfz-lublin.pl/uimg/pdf/poradnik_ewus_broszura.pdf

Pozdrawiam

Bo to jest książeczka jak się  złoży to jest ok  ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline kleksiq

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 125
  • Pomógł? 1
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 19, 2012, 16:05:59 pm »
W Somedzie widnieje takowa funkcja sprawdzania wszystkich pacjentów na dzień. Całkiem pomocna :).

Offline robson007

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Pomógł? 0
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 19, 2012, 19:01:44 pm »
oczywiście że pomocna pod warunkiem że pracujesz na somedzie cały czas i do tego oczywiście zachęcamy :) . Funkcja ta sprawdza pacjentów ale nie wszystkich, tych umówionych w terminarzu na dany dzień oraz tych, którym danego dnia odbyła się porada.
Dzisiaj w Kamsofcie usłyszałem od "przemiłej" Pani że w PPS będzie (i że mają na to przecież jeszcze półtora tygodnia - a potem to MY na wariata wdrażamy!!!) funkcja odfiltrowania w świadczeniach pacjentów hospitalizowanych (nadal czyli bez wypisu) i jednym przyciskiem sprawdzenie ubezpieczenie odfiltrowanym na dany dzień. Cały czas drążę temat pacjentów hospitalizowanych ale to z nimi jest raczej najgorzej bo trzeba klikać również w weekend i święta itp. oczywiście ktoś powie że za kasę może klikać i klikać .....
Np rehabilitacja, oczywiście można wdrożyć moduł rehabilitacja somed/pps tylko często gęsto nie ma tam osobnej osoby do samej rejestracji a fizjoterap. bronią się teraz od codziennego sprawdzania eWUŚ.
Czy ktoś spotkał się już z aplikacją pobierającą poświadczenia eWUŚ automatycznie codziennie dla zadanej grupy peseli? i tu znowu stanowisko Pani szanownej z Kamsoftu, że to użytkownik np PPSa ma sam decydować czy pobierać czy nie a nie ich program za ok 200zł ......... pozostawię to bez komentarza tą wypowiedź bo program może nie jest drogi ale firma raczej jest poważna.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 20, 2012, 16:43:25 pm »
Może to: SerWUŚ

Systematyczną Elektroniczną Rejestrację wyników Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców i co najważniejsze AUTOMATYCZNE (bez konieczności zbierania, nagrywania, przechowywania plików dostarczanych przez eWUŚ) wykorzystanie ich w procesie rozliczania świadczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia!

http://www.kamsoft.pl/prod/serwus/wiecej.htm
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 20, 2012, 18:19:18 pm »
Jako, ze jeszcze konta nie zalozylem to zgaduje, ze bedzie mozna pobrac cala historie sprawdzania peseli i wgrac ja poprzez platna funcje do PPS-a?

OK. Ju zwszystko sprawdziłem i doczytałem:)

Lekarze wpisują PESEL a na koniec miesiąca:
wystarczy że uruchomisz moduł integracyjny KS-PPS lub SERUM, który automatycznie pobierze wyniki weryfikacji uprawnień, a następnie powiąże dane z wykonanymi na rzecz pacjentów świadczeniami medycznymi.
Ciekawe ile będzie kosztować. Chyba, że trzeba będzie zakupić komplet garnków :D
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2012, 19:03:31 pm wysłana przez Paweł »

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 20, 2012, 19:02:53 pm »
Oczywiście że funkcja płatna, kwestia tylko ceny - pewnie 250zł.
Pozdrawiam
Bartosz

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 102
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]