collapse

Reklama


Autor Wątek: nadwykonania I półrocze 2012!  (Przeczytany 13168 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: nadwykonania I półrocze 2012!
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 13, 2012, 19:58:35 pm »
Trzeba dzwonić i prosić o odblokowanie rozliczenia żądania, widać samą statystykę odblokowali.

Potwierdzam to częsta praktyka tel. 22 582-81-30 przynajmniej mi tam nie robią problemu... ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline musztarda2005

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Pomógł? 0
Odp: nadwykonania I półrocze 2012!
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 14, 2012, 08:57:56 am »
Telefonicznie nie dało rady, muszę wniosek pisać i faxować :D

Offline jakub1980

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Pomógł? 0
Odp: nadwykonania I półrocze 2012!
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 24, 2013, 12:12:44 pm »
Witam
A jak wygląda rozliczenie nad wykonań w Wielkopolsce czy jest możliwe otrzymanie kasy.

Pozdrawiam

Offline halina

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? 0
Odp: nadwykonania I półrocze 2012!
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 30, 2016, 18:41:32 pm »
Dzień dobry,

poprawiam świadczenia z lat 2006-2014, na mój wniosek I i II faza rozliczeniowa zostały odblokowane, mam wymienione w piśmie konkretne umowy. Świadczenia poprawiłam, wysłałam statystykę, zwrotki wróciły bez błędów, więc kolejno wysyłam żądania rozliczenia do kolejnych lat. Dobiłam do 2009 i wywaliło błąd:
SQL0438] BL - Blokada przetwarzania żądań rozliczenia
To samo dotyczy kolejnych lat w tył, czyli 2008 itd.
Czy to możliwe, żeby odblokowali mi tylko statytykę za te lata? Czy też przyczyną może być to, że mam sporo niezatwierdzonych korekt ze wcześniejszych lat i do momentu ich zatwierdzenia będzie wisiała blokada?
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2016, 18:44:33 pm wysłana przez halina »

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: nadwykonania I półrocze 2012!
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 30, 2016, 19:19:26 pm »
Z komunikatu wynika, że żądanie rozliczenia jest zablokowane. Sprawdź, co było na wniosku o odblokowanie. A poza tym żądania rozliczenia robiło się jeśli dobrze pamiętam od 2011 roku, więc za lata wcześniejsze powinnaś robić raporty rozliczeniowe (i pewnie takie są odblokowane) - chyba, że został zmieniony dla tych umów model rozliczeń.

Offline halina

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? 0
Odp: nadwykonania I półrocze 2012!
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 30, 2016, 21:43:48 pm »
Hm, pewnie chodzi o zrobienie raportu rozliczeniowego. Rozliczeniami zajmuję się sama od niedawna, więc nie wiem, jak to kiedyś wyglądało. Jakaś podpowiedź, jak mam wygenerować ten raport? Szukam na liście komunikatów, ale za cholerę nie mogę znaleźć takiej pozycji.

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: nadwykonania I półrocze 2012!
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 30, 2016, 22:16:25 pm »
rozliczenia/raporty/dodaj/raport2014 i wcześniejsze/raport rozliczeniowy do umowy.
Pamiętaj, żeby wszystkie raporty zwrotne za ten okres były wczytane, aby statusy były odpowiednie i do raportu poszło to, co ma zostać rozliczone / skorygowane.

Offline halina

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? 0
Odp: nadwykonania I półrocze 2012!
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 31, 2016, 07:19:07 am »
Zdaje się jednak, że po stronie Funduszu coś jest nie tak, bo raport nie wchodzi. Ech, siwieję od tego.
Błąd operacji importu Raport rozliczeniowy (medyczny)
(E)R024 ? W umowie stosowany jest nowy protokół korygowania danych w komunikacie SWIAD oraz naliczanie świadczeń do zapłaty po stronie OW NFZ. Nie można przekazać raportu rozliczeniowego.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: nadwykonania I półrocze 2012!
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 31, 2016, 10:06:11 am »
Czyli umowa na pewno naliczana po stronie NFZ (przynajmniej automat NFZtu ma takie informacje) i jeśli nie da się naliczenia dać po stronie NFZtu to na 99% po ich stronie piłeczka.
Nawiasem mówić w parametrach umowy powinna być możliwość sprawdzenia/zmiany modelu naliczania - parametry są przynajmniej na PŚ, na SZOI może być inaczej.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: nadwykonania I półrocze 2012!
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 31, 2016, 11:41:40 am »
Tak, jak napisał 09061303 wychodzi na to, ze naliczanie jest po stronie NFZ, a umowa nie odblokowana w zakresie żądania rozliczenia. Może tez być odblokowana wyłącznie do korekt i gdy generujesz rachunki i korekty, to wtedy nie przechodzi (wygeneruj tylko szablony korekt). Sprawdź, co na wniosku napisałaś i jeśli odblokowanie nie jest zgodne z wnioskiem, to kkontakt z NFZ. W załączniku masz zrzut ekranu, gdzie sprawdzisz model naliczania (nic tam nie zmieniaj!).

Offline halina

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? 0
Odp: nadwykonania I półrocze 2012!
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 31, 2016, 13:49:07 pm »
Naliczanie jest po stronie NFZ, więc będę już u nich dochodzić, dlaczego odblokowali tylko wybrane umowy. Próba generacji tylko szablonu korekty też kończy się błędem.
We wniosku była prośba o odblokowanie umów z lat takich i takich w celu korekty błędnie sprawozdanych świadczeń. W odpowiedzi przyszło pismo, że wyrażają zgodę na odblokowanie I i II fazy rozliczeniowej umów (i tu wyliczenie umów). Spośród siedmiu z nich dwie są zablokowane w zakresie rozliczenia (raporty statystyczne udało mi się wygenerować i wrzucić na SZOI).

Dziękuję za dotychczasową pomoc, szczególnie Panu, który zadał sobie trud zrobienia zrzutów :0   

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 129
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]