collapse

Reklama


Autor Wątek: pierwszy raz z ewuś  (Przeczytany 20314 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: pierwszy raz z ewuś
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 06, 2012, 10:29:29 am »
sprawdzałem na marketplace nie ma. Leki refundowane są jednak :o

Offline nieznajomy234

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Pomógł? 12
Odp: pierwszy raz z ewuś
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 06, 2012, 16:25:49 pm »
eWUŚ znowu odpoczywa, bez żadnego komunikatu i ostrzeżenia...

Offline kleksiq

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 125
  • Pomógł? 1
Odp: pierwszy raz z ewuś
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 06, 2012, 18:55:16 pm »
Cytuj
Komunikat operatora
Numer komunikatu:    63947
Data publikacji:    2012-12-06
Temat:    Przerwa serwisoawa w eWUŚ
Załączniki:    brak   

Ze względu na planowane prace konserwacyjne systemu, dnia 6 grudnia 2012 r. od godz. 16:00 do około godz. 18:00  może nastąpić przerwa w dostępie do serwisu eWUŚ.

Za utrudnienia przepraszamy
Kielce Ostrzegły :)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: pierwszy raz z ewuś
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 06, 2012, 18:58:45 pm »
Jakie to mogą być prace konserwacyjne systemu? Ciekaw jestem propozycji.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: pierwszy raz z ewuś
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 06, 2012, 21:29:21 pm »
Jakie to mogą być prace konserwacyjne systemu? Ciekaw jestem propozycji.

Ewunia się po porostu zmęczyła.....nie słabe ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: pierwszy raz z ewuś
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 07, 2012, 08:35:29 am »
Z jakiej opcji wchodzicie na e-wuś w kspps,bo próbuję wszędzie tam gdzie są zakładki e-wuś,niestety nic się nie dzieje,zaznaczam,że z głównej strony internetowej wchodzę na e-wuś bez problemu.Proszę o podpowiedż.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: pierwszy raz z ewuś
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 07, 2012, 08:41:28 am »
W KS-PPS podczas wprowadzania w module ROZLICZENIA usługi, po wybraniu pacjenta i przejściu do następnego pola program powinien automatycznie sprawdzać uprawnienia. Przy pierwszym razie zadaje pytanie czy ma sprawdzać automatycznie, ręcznie czy wyłączyć. Być może wyłączyłaś EWUŚ w KS-PPS i nic się u Ciebie nie dzieje.
W module ADMIN ustawiasz opcję EWUS_STATUS na 1, po ewej stronie w tym module masz przycisk [eWUŚ] gdzie możesz wprowadzić dane niezbędne do logowania.

Offline Manioo SE

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1011
  • Pomógł? 77
  • Zachodniopomorski OW
Odp: pierwszy raz z ewuś
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 07, 2012, 08:46:36 am »
dodam jeszcze , że w module POZ przy w oknie wyboru pacjenta mamy przycisk F6 do sprawdzania uprawnień, działa szybko jeśli chcemy tylko sprawdzać pacjenta z listy bez wpisywania świadczeń
kto przeżyje zdrowy będzie,
kto umiera zdrowy już

" Jeśli chcesz - znajdziesz sposób,
jeśli nie chcesz - znajdziesz powód "
...........................................................
Spechej pomalu. Pozdrawiam.

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: pierwszy raz z ewuś
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 07, 2012, 08:56:35 am »
Dziękuję za podpowiedzi,na razie nie wprowadzam pacjentów on-line,ale jak w weekend będę wprowadzać pacjentów za miniony tydzień to popróbuję czy e- wuś działa,czasami myślę,że zamiast stomatologa wolałabym być informatykiem,Pozdrawiam.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: pierwszy raz z ewuś
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 07, 2012, 12:08:07 pm »
Nie będzie działał. Przynajmniej nie tak jak powinien. Będziesz miała żółte paski, że nie zweryfikowano uprawnień ponieważ będziesz wsteczne daty wybierać.

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: pierwszy raz z ewuś
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 07, 2012, 17:49:01 pm »
Dzięki,ale mam nadzieję,że w 2013 nie muszę wprowadzać pacjentów on-line,planuję sprawdzać ubezpieczenia pacjentów na bieżąco w e-wuś ,ale tylko spisywać kod autoryzacji i w weekend przy wprowadzanych pacjentach wpisywać te nr kodów lub ewentualnie nr oświadczenia,myślicie ,że tak może być?

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: pierwszy raz z ewuś
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 07, 2012, 19:42:53 pm »
Nie wiem jaką funkcjonalność będzie oferować KS-PPS w tym zakresie.
Podobno ma być możliwość importowania potwierdzeń pobranych z EWUŚ, ale czy również będzie można wprowadzić jedynie kod autoryzacji i datę? Tego nie wiem. Ponadto jak chcesz to robić? Te kody będziesz kopiować do np. notatnika czy zapisywać gdzieś na kartce? Jeśli wybierzesz ten drugi sposób to będziesz mieć problemy chociażby myląc literę O z cyfrą 0 itp.
Myślę że problem wprowadzania usług w terminie późniejszym dotknie wszystkich ze względu na coroczny brak umów w wersji elektronicznej. Ja chyba wybiorę sprawdzanie pacjentów w KS-PPS. Na chwilę obecną można to zrobić np. w module ROZLICZENIA rozpoczynając dodawanie usługi - wybrać pacjenta i przejść do następnego pola, następnie wybrać pacjenta i do następnego pola i tak w kółko. Można też w POZ. Sprawdzanie ma być również możliwe na liście pacjentów w module ROZLICZENIA.
Niezależnie jak to zrobimy KS-PPS zapisze sobie w bazie danych że pacjent w danym dniu został sprawdzony (no i chyba oczywiście kod autoryzacji również) i wprowadzenie usługi w terminie późniejszym będzie możliwe. Jedynie co mnie zastanawia to to, że potwierdzenia zapisywane przez KS-PPS w podkatalogu CWU są zahasłowane.

W każdym razie jeśli ktoś chce sprawdzać pacjentów w EWUŚ na tym samym komputerze co ma KS-PPS to uważam że jest to niepotrzebna praca. Sprawdzając w KS-PPS odbędzie się wszystko dużo szybciej. Oczywiście musimy mieć w bazie pacjenta wpisanego żeby go sprawdzić.

Na razie to wszystko to teoria. Jak to będzie wyglądało w praktyce przekonamy się przy następnych aktualizacjach KS-PPS.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: pierwszy raz z ewuś
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 07, 2012, 20:50:42 pm »
Nie wiem jaką funkcjonalność będzie oferować KS-PPS w tym zakresie.
Podobno ma być możliwość importowania potwierdzeń pobranych z EWUŚ, ale czy również będzie można wprowadzić jedynie kod autoryzacji i datę? Tego nie wiem. Ponadto jak chcesz to robić? Te kody będziesz kopiować do np. notatnika czy zapisywać gdzieś na kartce? Jeśli wybierzesz ten drugi sposób to będziesz mieć problemy chociażby myląc literę O z cyfrą 0 itp.
Myślę że problem wprowadzania usług w terminie późniejszym dotknie wszystkich ze względu na coroczny brak umów w wersji elektronicznej. Ja chyba wybiorę sprawdzanie pacjentów w KS-PPS. Na chwilę obecną można to zrobić np. w module ROZLICZENIA rozpoczynając dodawanie usługi - wybrać pacjenta i przejść do następnego pola, następnie wybrać pacjenta i do następnego pola i tak w kółko. Można też w POZ. Sprawdzanie ma być również możliwe na liście pacjentów w module ROZLICZENIA.
Niezależnie jak to zrobimy KS-PPS zapisze sobie w bazie danych że pacjent w danym dniu został sprawdzony (no i chyba oczywiście kod autoryzacji również) i wprowadzenie usługi w terminie późniejszym będzie możliwe. Jedynie co mnie zastanawia to to, że potwierdzenia zapisywane przez KS-PPS w podkatalogu CWU są zahasłowane.

W każdym razie jeśli ktoś chce sprawdzać pacjentów w EWUŚ na tym samym komputerze co ma KS-PPS to uważam że jest to niepotrzebna praca. Sprawdzając w KS-PPS odbędzie się wszystko dużo szybciej. Oczywiście musimy mieć w bazie pacjenta wpisanego żeby go sprawdzić.

Na razie to wszystko to teoria. Jak to będzie wyglądało w praktyce przekonamy się przy następnych aktualizacjach KS-PPS.

Taki prazencik na gwiazdkę ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 102
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]