collapse

Reklama


Autor Wątek: EWUS a raport swx  (Przeczytany 16945 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: EWUS a raport swx
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 05, 2012, 08:28:02 am »
Spryciarz. Wymienił z nazwy PPS-a?
A nie powiedział gdzie go trzeba wgrać?

Offline spoon667

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • Pomógł? 2
Odp: EWUS a raport swx
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 05, 2012, 09:27:28 am »
do programu swiadczeniodawcy (u mnie to pps), mowil cos o tym zeby zalozyc najlepiej jakis katalog i tam to zapisywac a program sam to sobie zaciagnie, fajnie nie? ale potem dodal... to jest szkolenia dla rejestracji, tym sie nie musicie przejmowac, to bedzie robil wasz administrator, statystyka...abracadabra, padlo pytanie kiedy szkolenie dla statystyki

edit: o jest katalog /CWU w pps do tych "komunikatów"
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2012, 09:38:25 am wysłana przez spoon667 »

Offline Tommy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski Oddział NFZ
Odp: EWUS a raport swx
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 05, 2012, 23:52:47 pm »
do programu swiadczeniodawcy (u mnie to pps), mowil cos o tym zeby zalozyc najlepiej jakis katalog i tam to zapisywac a program sam to sobie zaciagnie, fajnie nie?
edit: o jest katalog /CWU w pps do tych "komunikatów"

Też słyszałem, że Kamsoft przygotowuje rozwiązanie dla wpisywania wizyt wstecznie. Myślę, że bardzo duży procent gabinetów i przychodni zleca prowadzenie rozliczeń więc powinni zareagować dla adminów klientów odpowiednią funkcjonalnością w aplikacji. To rozwiązywałoby problem konieczności wpisywania ręcznie kodów potwierdzeń (20 znaków, więc duże prawdopodobieństwo popełnienia błędów), zbierania oświadczeń itd. Lekarz lub rejestrator sprawdzałaby przez portal uprawnienia pacjentów, po czym zapisywałby te pliki na dysku i zbiorczo przekazywał wraz z kartami do rozliczeń. Umieszczać się je będzie w katalogu i kiedy wprowadzi się dane rozliczeniowe, system sam zidentyfikuje poświadczenie po peselu i dacie wizyty.
Pytanie, czy taka możliwość wczytywania na pewno i od kiedy będzie działała (może ktoś wie?) i czy Kamsoft będzie sprzedawał :) tę opcję?

Offline nieznajomy234

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Pomógł? 12
Odp: EWUS a raport swx
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 06, 2012, 00:02:50 am »
do programu swiadczeniodawcy (u mnie to pps), mowil cos o tym zeby zalozyc najlepiej jakis katalog i tam to zapisywac a program sam to sobie zaciagnie, fajnie nie?
edit: o jest katalog /CWU w pps do tych "komunikatów"

Też słyszałem, że Kamsoft przygotowuje rozwiązanie dla wpisywania wizyt wstecznie. Myślę, że bardzo duży procent gabinetów i przychodni zleca prowadzenie rozliczeń więc powinni zareagować dla adminów klientów odpowiednią funkcjonalnością w aplikacji. To rozwiązywałoby problem konieczności wpisywania ręcznie kodów potwierdzeń (20 znaków, więc duże prawdopodobieństwo popełnienia błędów), zbierania oświadczeń itd. Lekarz lub rejestrator sprawdzałaby przez portal uprawnienia pacjentów, po czym zapisywałby te pliki na dysku i zbiorczo przekazywał wraz z kartami do rozliczeń. Umieszczać się je będzie w katalogu i kiedy wprowadzi się dane rozliczeniowe, system sam zidentyfikuje poświadczenie po peselu i dacie wizyty.
Pytanie, czy taka możliwość wczytywania na pewno i od kiedy będzie działała (może ktoś wie?) i czy Kamsoft będzie sprzedawał :) tę opcję?

Jeśli dobrze zrozumiałem, chodzi Ci o możliwość importu potwierdzeń wygenerowanych w ciągu miesiąca?
Jeśli tak to jest to filarem działania eWUŚia.
Możliwość sprawdzania od razu w KS-PPSie jest późniejszym wytworem niż potwierdzenia generowane przez przeglądarkową wersję eWUŚ.

NFZ najpierw udostępnił cały mechanizm, Kamsoft go zaimplementował i dzięki temu podczas wprowadzania świadczenia następuje weryfikacja.

Wymieniłem z nimi kilka maili ale nie odpowiedzieli mi kiedy dostarczą w aktualizacji mechanizm importowania tych plików.

Offline Tommy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski Oddział NFZ
Odp: EWUS a raport swx
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 06, 2012, 00:11:26 am »
Jeśli dobrze zrozumiałem, chodzi Ci o możliwość importu potwierdzeń wygenerowanych w ciągu miesiąca?
...
Wymieniłem z nimi kilka maili ale nie odpowiedzieli mi kiedy dostarczą w aktualizacji mechanizm importowania tych plików.
Dokładnie o to chodzi :) Prowadzę rozliczenia dla wielu gabinetów i przychodni więc szukam rozwiązania na Ewunię. Współpracuję też z Comarchem (Optimed24) i wiem, że oni chcą tę funkcję importu wprowadzić.
Od początku pisałem na forum, że wprowadzając Ewunię i nowy raport SWIAD wymuszono niejako pracę on-line. A obowiązek prowadzenia dokumentacji elektronicznej ma wejść dopiero w sierpniu 2014 :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2012, 00:17:37 am wysłana przez Tommy »

Offline Seler

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Pomógł? 8
  • MOW
Odp: EWUS a raport swx
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 11, 2012, 01:53:03 am »
.. Prowadzę rozliczenia dla wielu gabinetów i przychodni .... Współpracuję też z Comarchem (Optimed24) ...


A według Ciebie co jest lepsze, łatwiejsze w obsłudze, KSPPS czy Optimed24?

Offline Tommy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski Oddział NFZ
Odp: EWUS a raport swx
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 12, 2012, 07:17:19 am »
To dwa różne programy - nie podejmę się wyrażenia opinii, który jest lepszy :) Optimed24 jest bardziej odpowiednikiem KS-SOMED. Dla użytkownika zdecydowanie przyjaźniejszy i nowoczesny jest moim zdaniem Optimed24.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 92
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]