collapse

Reklama


Autor Wątek: Liczba sprawozdanych świadczeń  (Przeczytany 26846 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpnia 16, 2012, 14:39:13 pm »
Mam jeszcze pytanie jak to wyglada w innych OW, (bo ponoć ma byc teoretycznie tak samo w całym królestwie) , no i co wówczas np. jak usunę poradę pacjentowi ktory był na wizycie i mial wystawiona recepte od psychiatry, wystarczy tylko , że bedzie mial wpis w kartotece.....

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpnia 16, 2012, 20:32:29 pm »
W warmińsko-mazurskim pojawił się komunikat "W związku z opublikowaniem przez Centralę NFZ nowego procesu weryfikacyjnego Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki NFZ w Olsztynie informuje, że zmieniono wagę sprawdzenia 50811005 - Liczba sprawozdanych świadczeń wykonanych przez osobę personelu medycznego przewyższa liczbę świadczeń możliwych do wykonania w czasie określonym w harmonogramie deklarowanym w okresie styczeń-czerwiec 2012 na ?ostrzeżenie? a od lipca 2012 na błąd ?istotny?. Pobrałem teraz raporty same z ostrzeżeniami przekroczenia są minimalne 15 min. Jestem ciekaw czy to będzie błędem :-(
Edward z Kętrzyna

Offline mmila13

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Pomógł? 2
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpnia 17, 2012, 14:55:52 pm »
w Wielkopolskim Oddziale dzisiaj włączono weryfikację od stycznia i na razie nie ma żadnej informacji czy efektem będą błędy czy ostrzeżenia - czekamy do poniedziałku...

Offline Tomasz

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 5
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpnia 20, 2012, 23:19:22 pm »
odnośnie WLKP i weryfikacji od stycznia
to z tego co widzę w Szoi to mam ostrzeżenia od stycznia o przekroczonym czasie i teraz sie zastanawiam czy poprawiać wszystko na spokojnie czy liczyć że fundusz odpuści te świadczenia do końca czerwca.

druga sprawy czy ktoś poza Pawłem, który próbował sprawozdać tryb przyjęcia "pilny" kontaktował się z funduszem w tej sprawie ? bo mi psychiatra mówił, że on czasem musi przyjąć w trybie pilny, mnie to przekonuje, tylko nie wiem jak do tego przekonać nfz ;)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpnia 20, 2012, 23:28:37 pm »
Pewnie trzeba napisać pismo, wyjaśnić sytuację i czekać na zgodę na przyjmowanie tych 2-3 osób dziennie w trybie nagłym. Inaczej tego nie widzę.

Offline Justek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? 2
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpnia 21, 2012, 09:21:29 am »
my wysłaliśmy pismo , w którym powołaliśmy się na pismo z NFZ z 2009 r, kiedy to NFZ 'dodał' na końcu informację o specyfice pracy poradni i o możliwości przekroczenia harmonogramu o 20%. Napisaliśmy także, że w związku z tym prosimy o korektę harmonogramu do takiego jaki podaliśmy w zgłoszeniu zmian do umowy z 6 sierpnia br. ( zwiększenia czasu pracy o te 20 %) i uznanie go jako obowiązującego od czerwca.
Na razie ani na pismo, ani na zgłoszenie nie dostaliśmy odpowiedzi , a  lipiec "leży" nierozliczony.
Księstwo W-M.

Offline Justek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? 2
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #66 dnia: Września 04, 2012, 22:12:37 pm »
dziś dostaliśmy odpowiedź NFZ (W-M) na nasze pismo w sprawie czasu pracy i te 20% przekroczenia- oto odpowiedź...
..." wyjątkowo w roku 2009 W-M OW NFZ dopuścił możliwość 20% przekraczania rzeczywistego czasu porad ponad czas zgłoszony w harmonogramie do umowy, co było podyktowane pierwszorazową weryfikacją raportów pod kątem czasu zrealizowanych świadczeń.
Dlatego też niezrozumiałym jest dla nas Państwa twierdzenie, że w roku bieżącym został zmieniony sposób sprawozdawania i rozliczania świadczeń, gdyż od wielu lat jest taki sam. Zwracamy Państwu uwagę na przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa, gdyż jeśli jednorazowo wyrażamy zgodę na jakieś odstępstwo to nie znaczy, że ono obowiązuje na przestrzeni wielu lat i wielu umów."
Wcześniej jescze powołują się na Rozporządzenie MZ w spr. świadczeń gwarantowanych i zarządzenie 65/2011/DSOZ.
Czyli walka z wiatrakami, a raczej młockarnią...

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #67 dnia: Września 05, 2012, 09:53:41 am »
W takim razie niech NFZ sam przyjmuje pacxjentów , którzy pilnie potrzebuja pomocy, np schizofrenicy , którzy u nas są w tzw. grupie czynnej, i moga przyjść w razie potrzeby , pomimo wyznaczonej dalszej wizyty...co to za system , który pozwala przyjsc komuś z F20 dwa razy w roku, to ma byc opieka....??.  wczoraj było to poruszone w Panoramie na 2 programie o 18.00.... oglądaliście....?

Offline Justek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? 2
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #68 dnia: Września 19, 2012, 08:49:30 am »
witam,
na SZOI pojawił się taki komunikat:
"Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki NFZ w Olsztynie informuje, że dla sprawdzeń weryfikacyjnych o nr 50811005 i 50811006 zmieniono wagę/status błędu z ?Krytyczny? na ?Do bazy? w raportach statystycznych w umowach z rodzaju PSY."
Co to znaczy status "do bazy"?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 137
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]