collapse

Reklama


Autor Wątek: Liczba sprawozdanych świadczeń  (Przeczytany 26842 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 02, 2012, 11:34:21 am »
Witam, z tego co się dowiedziałem to filtry ustawione są tak że jak przekroczy się dany czas harmonogramu nawet o jedna osobe to z automatu odrzuca cały dzień,  pytanie tylko czy biorą pod uwage jakis dopuszczalny margines ( tak jak było kiedyś te 20%) czy musi się zgadzac co do minuty...??? i nastepne pytanie co z pacjentami przyjetymi ponad ten limit czasowy , wysyłamy ich do nfz rap stat bez porady punktowej żeby był ślad czy usuwamy z ksppps?

Offline Qba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Pomógł? 3
  • Wielkopolski OW
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 02, 2012, 13:28:51 pm »
w wielkopolsce wywaliło narazie czerwiec i lipiec ale również wszystkie porady (dni w których limit czasowy jest przekroczony)

Offline olamotoc

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 02, 2012, 16:31:17 pm »
Ja pracuję w jednej z jednostek z kuj.-pom. NFZ odrzucił nam ponad 19.000 porad! weryfikując je od stycznia do czerwca 2012. Odrzucone są całe dnie w przypadku, gdy czasy porad przekraczają harmonogram lekarza Nie sposób klikać tyle porad! Czy może ktoś mi podpowiedzieć jak najszybciej to poprawić? Próbowałam wyeksportować te odrzucone świadczenia do pliku filtrując po lekarzach Niestety po zweryfikowaniu przykładowego dnia i zaimportowaniu ponownie do PPS odrzuca mi wszystkie z błędem: Brak punktu umowy dla produktu Punkt umowy jest na pewno poprawny Myślę, że to jest coś źle z formatem komórek Próbowałam to poprawiać ale efekt jest taki sam CZY MOŻE KTOŚ Z WAS MOŻE MI PODPOWIEDZIEĆ O CO CHODZI? CZY JEST JAKIŚ DOBRY SPOSÓB NA POPRAWIENIE TAK DUŻEJ ILOŚCI ŚWIADCZEŃ HURTEM?

Offline nzozmeandra

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 02, 2012, 17:39:49 pm »
U nas w 10 OW odrzuciło za półrocze cały dzień świadczeń które są ponad limit, poradźcie co z nimi teraz zrobić jaka jest dalsza procedura. Usunąć te z błędami i wysłać raport?  Słyszałem, że tylko usunąć rozliczenie produktu a resztę zostawić?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 02, 2012, 18:24:29 pm wysłana przez nzozmeandra »

Offline mmila13

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Pomógł? 2
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 03, 2012, 07:37:44 am »
Wielkopolski Oddział NFZ - na razie nie mam żadnych błędnych raportów - chociaż tak na szybko przeliczyłam że o kilka godzin w danym dniu są przekroczone limity - ale tak się zastanawiam czy możliwe, że skoro mieścimy się w limicie miesięcznym punktów zakontraktowanych to NFZ nie ma zastrzeżeń? Czy wszyscy, którzy mają zakwestionowane świadczenia mają przekroczenia punktów?

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpnia 03, 2012, 09:34:09 am »
Witam a wysyłałas raport za lipiec i jak miałałs przekroczony limit dzienny co do czasu harmonogramu to wrócił bez błędu...?

Offline cichy_811

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 03, 2012, 11:05:01 am »
witam!!!
jestem swierzyna na forum wiec wkupuje sie po pierwsze pozdrowieniami po drugie przyzeczeniem dzielenia sie wiedza i doswiadczenieniem (mimo ze nie wielkim)
u mnie podobnie jak u was od stycznia czystki czyli powywalalo mi cale dni dla personelu u ktorego bylo przekroczenie , a poniewaz z tych 20% nad korzystalem do tej pory u ponad polowy personelu to mam od stycznia 50% przerobu to jakas masakra >:(
moze ktos ma na papierze takie pozwolenie na te 20 % i ewentualnie kiedy je otrzymal to sprubuje odnalesc podobne pisemko u siebie i wyjasnic to w nfz jakoć
pozdrawiam  :)

Offline cichy_811

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 03, 2012, 12:47:18 pm »
znalazlem u siebie tez takie pisemko w ktorym jest mowa o tych 20% tak sie tylko zastanawiam czy jest na to jakas podstawa prawna czy to nfz tak chojnie dzielila swiadczeniodawcow bez jakiejkolwiek podstawy prawnej ???
szukam jak cos znajde dam znac !!!

Offline mmila13

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Pomógł? 2
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 03, 2012, 13:12:49 pm »
Lipca jeszcze nie wysyłałam - ale od stycznia do czerwca zero problemów na razie

Offline oliwka

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Pomógł? 0
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpnia 03, 2012, 14:04:51 pm »
Witam.

Po wysłanym raporcie za lipiec, usługi wróciły z błędem.

Wysłałam dziś na próbę jeden dzień w całości zakwestionowany:
wg. harmonogramu dziennego 6h

wcześniej  18 wizyt po 30 min
obecnie     12 wizyt na plus, 6 na minus

Mi pozostaje czekać na weryfikację.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpnia 03, 2012, 14:14:32 pm »
Ja wysłałem całe półrocze poprawione wg harmonogramów i wróciło ok.

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpnia 03, 2012, 14:23:24 pm »
Czyli rozumiem , że poprawiałes tak , że jak ktos sie nie miescil w harmonogramie to usuwałeś porade za punkty, czy całego pacjenta,,?  i drugie pytanie czy wstecz można teoretycznie można przeniesc pacjenta na inna wolne miejsce czy tylko usuniecie wchodzi w gre?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpnia 03, 2012, 14:48:23 pm »
Ja na razie usuwałem całą wizytę. Z tego co wiem to coś tak mają z tym kombinować ;)

Offline jawala

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? 0
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpnia 07, 2012, 09:01:13 am »
Ja na razie usuwałem całą wizytę. Z tego co wiem to coś tak mają z tym kombinować ;)
Usuwasz pacjentów przekraczających limit czasowy w danym dniu, a co z tymi którzy mieszczą się w limicie, a zostali przez raport zwrotny oznaczeni jako błąd ? Zwykle to trzeba było ich jeszcze raz potwierdzić czyli F4 (popraw) i enter. Jak to wygląda teraz. Bo ja mam ponad 2000 pacjentów do poprawienia.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpnia 07, 2012, 09:16:14 am »
Wysłałem wszystkich ponownie.

Czy wysyłał ktoś pacjenta ponad limit z trybem nagłym? Przechodzi coś takiego? Czekam na weryfikację takiego dnia i nie wiem czego się spodziewać.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 113
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]