collapse

Reklama


Autor Wątek: [admin] automatyczne rozlaczanie userow  (Przeczytany 29240 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
[admin] automatyczne rozlaczanie userow
« dnia: Kwietnia 03, 2008, 22:38:01 pm »
Wygodna bylaby opcja, automatycznego informowania userow w sieci o przeprowadzanej aktualizacji wersji programu i rozlaczanie ich z baza firebirda. Teraz musze albo dzwonic po gabinetach lub tez zatrzymywac ich konta na serwerze. Strasznie to niewygodne. Jako ze wprowadzili wersje sieciowa to powinna imho byc taka opcja zatrzymywania pracy wszystkich kont na czas aktualizacji.

Offline j00ls

  • Global Moderator
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 380
  • Pomógł? 11
Odp: [admin] automatyczne rozlaczanie userow
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 03, 2008, 22:49:17 pm »
Co prawda, to prawda! ja radzÄ? sobie w ten spos??b, ??e zatrzymujÄ? sieÄ? lokalnÄ? na serwie na czas aktualizacji ppsa. Je??li wy??Ä?czenie sieci jest niemo??liwe, mo??na dodaÄ? regu??kÄ? do firewalla blokujÄ?cÄ? port 3050.
gbak:finishing, closing, and going home

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: [admin] automatyczne rozlaczanie userow
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 03, 2008, 22:55:43 pm »
Ja z kolei aktualizacjÄ? wykonujÄ? w godzinach kiedy i tak nikt nie pracuje, ale wiem, ??e w wiÄ?kszych sieciach/zozach mo??e byÄ? z tym problem. PracujÄ? r??wnie?? w monitoringu sieci (taka dodatkowa fucha) i wiem, ??e jak nie poinformujÄ? wcze??niej ludzi o mo??liwych problemach to bÄ?dÄ? musia?? odbieraÄ? dziesiÄ?tki telefon??w.
Pomys?? z blokowaniem portu jest ciekawy a pomys?? Przema jest jeszcze bardziej ciekawy (jestem za).
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: [admin] automatyczne rozlaczanie userow
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 23, 2009, 09:07:53 am »
Ten genialny system jest tak zrobiony, ??e je??li podczas aktualizacji na serwerze, jaki?? klient w??Ä?czy PPS to na tym stanowisku praca jest potem niemo??liwa. Generuje r????ne b??Ä?dy zgodno??ci plik??w. Wystarczy co prawda przegraÄ? zainstalowanÄ? nowÄ? wersjÄ? z innego komputera w sieci lecz.... to nie jest wygodne. Pozostaje zabieraÄ? kable sieciowe od komputer??w klient??w lub blokowanie port??w bo nikt nie przewidzia?? takiej elementarnej funkcjonalno??ci.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: [admin] automatyczne rozlaczanie userow
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 23, 2009, 09:21:06 am »
ja to obchodze w inny sposob
jak juz poinformuje userow (tych ktorzy widze ze pracuja) zeby wylaczyli PPSa do czasu az im nie powiem ze mozna znowu wlaczyc
- to wylaczam firebirda
- zmieniam nazwe katalogu z baza (u mnie jest np r:/baza_pps na r:/baza_pps_ )
- odpalam firebirda
- odpalam PPSa i zmieniam mu sciezke bazy bo marudzi
- aktualizuje PPSa majac pewnosc ze nikt mi sie w trakcie nie wlaczy
- po udanej aktualizacji operacja odwrotna czyli wylaczenie PPSa, wylaczenie firebirda, zmiana nazwy katalogu, wlaczenie firebirda, wlaczenie PPSa i zmiana sciezki bazy
sposob troche pokrecony ale dziala ;-)

tyle ze w najblizszym czasie zamierzam migrowac na OracleXE i tam juz napewno takie triko nie przjdzie .. trzeba bedzie wymyslic cos nowego ;-)

pozdrawiam

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: [admin] automatyczne rozlaczanie userow
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 23, 2009, 10:01:49 am »
Genialne ;D
 ChcÄ? zmieniÄ? zamki  we wszystkich drzwiach i procedura bÄ?dzie wyglÄ?daÄ? tak wtedy:
1. Informuje wszystkich lokalnych z??odziei, ??eby nie przychodzili do mnie bo drzwi sÄ? otwarte.
2. Wywalam zamki z wszystkich drzwi jednocze??nie.
3. Maluje wszystkie drzwi na czarno aby czasem nikt nie pomy??la??, ??e to sÄ? moje drzwi.
4. Stawiam pod ka??dymi drzwiami stra??nik??w z psami.
5. Tak zabezpieczony wymieniam zamki bÄ?dÄ?c pewny bezpiecze??stwa.
6. Po wymianie, maluje drzwi na kolor pierwotny i melduje wszystkim z??odziejom, ??e moje drzwi sÄ? znowu bezpieczne.

Offline Waverane

  • Kamsoft
  • Zaawansowany
  • *****
  • Wiadomości: 83
  • Pomógł? 3
Odp: [admin] automatyczne rozlaczanie userow
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 23, 2009, 10:49:33 am »
Oczywi??cie ??e program blokuje bazÄ? danych na czas aktualizacji, chyba ??e u??ytkownicy ??Ä?czÄ? siÄ? jako sysdba, bo wtedy to Firebird ju?? ??adnej blokady nie wytrzyma, bo sysdba musi siÄ? daÄ? pod??Ä?czyÄ?, ??eby zdjÄ?Ä? blokadÄ?.

Offline mjmartino

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: [admin] automatyczne rozlaczanie userow
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 16, 2009, 10:36:34 am »
Witam
Na oracle XE po zalogowaniu siÄ? do panelu mozna zrobiÄ? kill sesion, jak kto?? podczas aktualizacji siÄ? pod??Ä?czy. Tak czy inaczej taka opcja przyda??a by siÄ? w PPSie, chodzby zwyk??y checkbox - blokuj dostep klienta podczas aktualizacji.
A po udanej aktualizacji automatycznie by zwalnia?? blokade.
Oczywi??cie w razie problem??w odblokowaniu taka opcja powinna byÄ? tez dostepna z poziomu ADMIN/SERWISU.

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: [admin] automatyczne rozlaczanie userow
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 03, 2010, 15:05:03 pm »
Minęły  ponad 2 lata i nic się nie zmienia. Przy 20 licencjach na pps jest to naprawdę upierdliwe. Dzwonić i prosić o wyłączenie ppsu na stanowiskach.
Chcę taką opcje w programie. Pojawienie się komunikatu - zakończ pracę w ciągu 5 minut, nastąpi aktualizacja oprogramowania. W razie nie wyłączenia monitor zacznie wysyłać promieniowanie gamma i nie będziesz mógł robić kolejnych zdjęć na NK/FB.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: [admin] automatyczne rozlaczanie userow
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 03, 2010, 15:25:34 pm »
Minęły  ponad 2 lata i nic się nie zmienia. Przy 20 licencjach na pps jest to naprawdę upierdliwe. Dzwonić i prosić o wyłączenie ppsu na stanowiskach.
Chcę taką opcje w programie. Pojawienie się komunikatu - zakończ pracę w ciągu 5 minut, nastąpi aktualizacja oprogramowania. W razie nie wyłączenia monitor zacznie wysyłać promieniowanie gamma i nie będziesz mógł robić kolejnych zdjęć na NK/FB.

heh popieram !

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 130
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]