collapse

Reklama


Autor Wątek: Jak wam działa serwer SZOI?  (Przeczytany 338471 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tw??j_stary

  • Gość
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #60 dnia: Lipca 08, 2009, 10:58:03 am »

 Nie widzia??e?? IT je??li uwa??asz, ??e nie da siÄ? przewidzieÄ? awarii.
[/quote]
Twoja wypowied?? cytowana powy??ej jak i ta:
Generalnie przy ka??dej ofercie pracy powinien byÄ? zapis - wymagane minimum my??lenia.
sÄ? na tym samym poziomi jak to co ja napisa??em wiÄ?c nie m??w o obra??aniu bo robisz to samo...w IT akurat pracuje od kilku lat ale ok skoro uwa??asz ??e siÄ? nie znam i nie mam o tym pojÄ?cia...nie mi to oceniaÄ? tylko moim prze??o??onym i tym kt??rzy mnie uczyli. Nadal jednak uwa??am i?? nei da siÄ? przewidzieÄ? wszelkich awarii-powiedz mi jak np przewidzisz ??e za 2 dni spali Ci siÄ? kontroler macierzy....?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #61 dnia: Lipca 08, 2009, 11:02:55 am »
tylko ??e w tej rozmowie chodzi??o o co?? trochÄ? innego...mianowicie o to ??e SZOi jak i ka??dy system nie mo??e byÄ? online 24/7 365 dni w roku.

Czy kto?? tutaj wymaga aby SZOI dzia??a?? 24h? PrzyznaÄ? siÄ?.
Jak dla mnie dzia??a?? w godz. 05:30-23:00 i by??o ok, tylko przy ofertach ewentualnie przy masowych uzupe??nieniach dzia??a?? d??u??ej.

Tw??j_stary

  • Gość
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #62 dnia: Lipca 08, 2009, 11:08:02 am »
No ja jestem za tym aby dzia??a?? 6-23 i bÄ?dzie ok. Przy kontraktowaniu to ju?? w og??le jest sytuacja ekstremalna....

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #63 dnia: Lipca 08, 2009, 12:14:45 pm »
WOW co?? nowego siÄ? pojawi??o:

(2) Dodanie zg??oszenia o zmianÄ? do umowy - Podsumowanie

 B??Ä?d operacji  

--------------------------------------------------------------------------------
Zbyt du??e obciÄ???enie systemu. Prosimy spr??bowaÄ? p????niej
--------------------------------------------------------------------------------
 

 

Jeszcze trochÄ? i znowu przestanie dzia??aÄ?, ju?? ledwo zipie. Przynajmniej u mnie.
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2009, 12:28:00 pm wysłana przez pav »

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #64 dnia: Lipca 08, 2009, 13:54:24 pm »
Nadal jednak uwa??am i?? nei da siÄ? przewidzieÄ? wszelkich awarii-powiedz mi jak np przewidzisz ??e za 2 dni spali Ci siÄ? kontroler macierzy....?
Przecie?? od tego sÄ? scenariusze. I musisz mieÄ? ka??dy element zapasowy. Wymieniasz i dzia??a. Wiesz ile to bÄ?dzie trwaÄ?.

Tw??j_stary

  • Gość
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #65 dnia: Lipca 08, 2009, 14:25:26 pm »
Wybacz ale nie mam drugiego takiego samego serwera stojÄ?cego w magazynie na wypadek jakby pad??a mi czÄ???Ä?....nie przekonasz mnie za nic ??e wszystko siÄ? da przewidzieÄ? i opisaÄ? scenariuszem....wszystko piÄ?knie wyglÄ?da w teorii ale rzeczywisto??Ä? weryfikuje to w skuteczny spos??b i wiem ??e nie wszystko jeste?? w stanie przewidzieÄ?. Jakby tak by??o to ka??da awaria by??aby rozwiÄ?zywana zanim siÄ? pojawi...bo czemu niby nie:)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #66 dnia: Lipca 08, 2009, 17:10:51 pm »
WidzÄ?, ??e kolega obiektywny nie jest bo tylko w temacie dotyczÄ?cym SZOI siÄ? wypowiada - znaczy siÄ? ma co?? na sumieniu  ;D

a m??wiÄ?c powa??nie i bez ??art??w - ja tam staram siÄ? podchodziÄ? do wszystkiego spokojnie. ZgodzÄ? siÄ? z wieloma wypowiedziami Twojego? Mojego? starego  :D dotyczÄ?cymi awarii. Trudno mieÄ? w zapasie serwery, kt??re w razie awarii podpinamy i po sprawie.
Ale... jest te?? druga strona: aktualizacje, konserwacje czy jak by tam tego nie zwa?? przewa??nie odbywajÄ? siÄ? wtedy kiedy jest najwiÄ?cej pracy. Na poczÄ?tku tego roku, jak ukaza??y siÄ? umowy POZ i trzeba by??o szybko listy POZ robiÄ? wr??ci??em specjalnie z nart w piÄ?tek a nie w niedzielÄ? wieczorem (500km) poniewa?? komunikat by?? ??e termin jest do wtorku (chyba?). Jak wr??ci??em okaza??o siÄ? ??e przez ca??y weekend serwer nie dzia??a!

Je??li awaria wystÄ?pi w piÄ?tek po po??udniu to do poniedzia??ku SZOI jest nieczynne. Nikogo z NFZ nie obchodzi, ??e dla niekt??rych ??wiadczeniodawc??w sobota i niedziela to jedyne dni kiedy mogÄ? wykonaÄ? rozliczenia. Przecie?? to nie tylko z NFZ ??wiadczeniodawca siÄ? rozlicza, jest jeszcze ZUS, US, GUS itd... czÄ?sto jest na to czas dopiero wieczorami i w weekendy.

Kiedy NFZ wyznacza termin np. na z??o??enie ofert muszÄ? z??o??yÄ? je na czas, nikogo nie obchodzi ??e pracujÄ? przez to w sobotÄ? czy niedzielÄ?. Ale mnie musi obchodziÄ? ??e administratorzy w NFZ majÄ? dni wolne od pracy, mnie musi obchodziÄ? ??e pracownik weryfikujÄ?cy raporty ma urlop itd itd...

Offline Manioo

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Pomógł? 20
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #67 dnia: Lipca 09, 2009, 11:11:01 am »
na szoi to chyba najwiÄ?cej dzia??ajÄ? Apacze  ;)
Spechej pomalu!  Pozdrawiam.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #68 dnia: Lipca 09, 2009, 11:53:29 am »
I jak siÄ? tu nie denerwowaÄ?, u mnie K-P OWNFZ nie ma takich problem??w, a i w innych OWNFZ jako?? te?? nie zauwa??y??em takich komunikat??w:

Przerwa techniczna SZOI

09-07-2009

Z powodu przeciÄ???enia serwera SZOI, zatwierdzanie zg??osze?? zmian do umowy w dniu dzisiejszym w godzinach 11:00 - 13:00 bÄ?dzie niemo??liwe.
Za utrudnienia przepraszamy.

Zbigniew Wyryszuk
Wydzia?? Informatyki
Zachodniopomorski Oddzia?? Wojew??dzki NFZ

??r??d??o: www.nfz-szczecin.pl
Pozdrawiam
Bartosz

Offline jerry

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 2
  • Podlasie
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #69 dnia: Lipca 10, 2009, 16:36:50 pm »
Teraz u mnie: "Serwer sdsikch.nfz-bialystok.pl zbyt d??ugo nie odpowiada." bez zapowiedzi, tak lubiÄ? najbardziej. 8)

Offline Carlos

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 6
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #70 dnia: Lipca 13, 2009, 16:16:41 pm »
WOW co?? nowego siÄ? pojawi??o:

(2) Dodanie zg??oszenia o zmianÄ? do umowy - Podsumowanie

 B??Ä?d operacji  

--------------------------------------------------------------------------------
Zbyt du??e obciÄ???enie systemu. Prosimy spr??bowaÄ? p????niej
--------------------------------------------------------------------------------
 

 



w mazowieckim dzi?? to samo. Do licha przecie?? w systemie istnieje sko??czona liczna u??ytkownik??w i mo??na zaprojektowaÄ? go tak by da?? radÄ? obs??u??yÄ? ich.
Jeszcze trochÄ? i znowu przestanie dzia??aÄ?, ju?? ledwo zipie. Przynajmniej u mnie.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #71 dnia: Lipca 13, 2009, 16:24:23 pm »
Komunikat dla ??wiadczeniodawc??w:
?šwiÄ?tokrzyski Oddzia?? Wojew??dzki NFZ informuje, ??e w zwiÄ?zku z pracami serwisowymi dnia 13 lipca 2009 roku od godziny 16.00 niedostÄ?pne bÄ?dÄ?: systemy SZOI i SNRL oraz Publikator informacji o postÄ?powaniach. Przerwa w dostÄ?pie mo??e potrwaÄ? do dnia 14 lipca 2009 roku do godziny 9.00.


  ??r??d??o - Wydzia?? Informatyki / www.nfz-kielce.pl

Pozdrawiam
Bartosz

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI? Nie dzia??a!
« Odpowiedź #72 dnia: Lipca 19, 2009, 21:06:18 pm »
Programi??ci Kamsoftu postanowili udoskonaliÄ? funkcjonalno??Ä? zg??aszania zmian do umowy (wersja SZOI: 2009.04.2.215) i dodali nowe statusy wniosk??w: do przygotowania, w trakcie przygotowania, do zatwierdzenia, w trakcie zatwierdzania. No i niestety zn??w nie wysz??o  :(  A szkoda, mo??e nastÄ?pnym razem siÄ? uda  ;D

To co mi odpowiedzia?? serwer SZOI jak chcia??em utworzyÄ? wniosek (m??j wniosek mia?? status: do przygotowania):

UWAGA
Podczas przetwarzania na serwerze proces zako??czy?? siÄ? b??Ä?dem kt??ry przerwa?? zainicjowanÄ? operacje
Komunikat b??Ä?du
SPE058 Zg??oszenie o zmianÄ? do umowy ma status inny ni?? w trakcje przygotawania


Operacje jakie mog??em wykonaÄ? to anulowaÄ? zg??oszenie lub sprawdziÄ? b??Ä?d jaki zwr??ci?? serwer. I lipa z dzisiejszej pracy w SZOI.

A wnioski wys??ane 6 lipca, nie sÄ? jeszcze ocenione przez NFZ >:(
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #73 dnia: Lipca 19, 2009, 22:18:06 pm »
A wnioski wys??ane 6 lipca, nie sÄ? jeszcze ocenione przez NFZ >:(

Hmmm wys??a??em ju?? du??o takich wniosk??w i jeszcze tak d??ugo nie czeka??em. W porywach to wiszÄ?c na telefonie taki wniosek zatwierdzali. A oni wiedzÄ? o tym, ??e te wnioski sÄ? do oceny? Bo u mnie jak ich nie poinformujesz to klapki na oczach i nic nie widzÄ?.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #74 dnia: Lipca 19, 2009, 22:33:21 pm »
A oni wiedzÄ? o tym, ??e te wnioski sÄ? do oceny? Bo u mnie jak ich nie poinformujesz to klapki na oczach i nic nie widzÄ?.

wiedzÄ?, wiedzÄ?... tylko ??e onie w przecwie??stwie do nas muszÄ? wypoczÄ?Ä?. Okres urlopowy w ko??cu jest...

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 94
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]