collapse

Reklama


Autor Wątek: Jak wam działa serwer SZOI?  (Przeczytany 338472 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #45 dnia: Lipca 07, 2009, 10:24:22 am »
No i dzisiaj kolejny dzie?? ataku DDoS ??wiadczeniodawc??w na serwery SZOI.  >:(

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #46 dnia: Lipca 07, 2009, 11:22:56 am »
Ja ju?? drugi dzie?? "atakuje" aktualizacjÄ? zmian do umowy.
Hura, zrobi??em ju?? jednÄ? z dw??ch pielÄ?gniarek.

Tylko tydzie?? i ju?? mam z g??owy. Dwie pielÄ?gniarki poprawiÄ?.

A 9 i 10 lipca w Mazowieckim NFZ-cie ma byÄ? szkolenie na ten temat.
Ciekawe czy powiedzÄ? jakie zaklÄ?cia trzeba bÄ?dzie wym??wiÄ? aby SZOI sie nie zawiesza??o-dzia??a??o

Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #47 dnia: Lipca 07, 2009, 13:04:14 pm »
U nas ju?? standardowo, jak pada w dzie?? to od 16 bez problemu chodzi. Mo??e wszyscy tylko do 15 pracujÄ?. Dla mnie to lepiej bo nie trzeba siÄ? tak pchaÄ?.

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #48 dnia: Lipca 07, 2009, 13:16:39 pm »
Ja wczoraj zaczÄ???em wpisywaÄ? na SZOI o 19 i by??o te?? ??rednio. Przeklinam tego co wymy??li?? mega wygodny interfejs do aktualizacji danych w POZ. ZaklikaÄ? siÄ? mo??na na ??mierÄ? dodajÄ?c personel do ka??dego zakresu. Powinno byÄ? to inaczej rozwiÄ?zane. Brak s????w aby to jako?? nazwaÄ?, nawet tych niecenzuralnych. Sady??ci to zrobili. Fetyszy??ci klikania.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #49 dnia: Lipca 07, 2009, 13:21:10 pm »
Ja to robi??em w nocy z piÄ?tku na sobotÄ? i te?? by??o ??rednio, nie jest to chyba spowodowane tak wielkÄ? popularno??ciÄ? strony.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #50 dnia: Lipca 07, 2009, 13:27:29 pm »
Awaria systemu SZOI

07-07-2009

W zwiÄ?zku z awariÄ? systemu SZOI, praca w portalu ??wiadczeniodawcy chwilowo jest niemo??liwa. Problem zostanie usuniÄ?ty mo??liwie najszybciej.


Za utrudnienia przepraszamy.


??r??d??o: www.nfz-szczecin.pl
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #51 dnia: Lipca 07, 2009, 14:00:42 pm »
Ciekawe, ??e przy takim nak??adzie finansowym stale co?? nie dzia??a. Przecie?? niszowe portale spo??eczno??ciowe generujÄ? du??o wiÄ?kszy ruch i maja wiÄ?cej danych gromadzonych. Nie wiem kto ich obs??uguje ale to jest ??enada. Jak mo??na dopu??ciÄ? do awarii czy tak wolnego dzia??ania? Do tego ten problem z certyfikatami..  

Ka??da firma nawet mocno ??redniej jako??ci podaje ETA usuniÄ?cia problemu. NFZ nie...

Tw??j_stary

  • Gość
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #52 dnia: Lipca 07, 2009, 15:28:48 pm »
WidzÄ? ??e kolega pracuje w dziale IT i zna zawsze czas rozwiÄ?zania problemu (zwanego te?? awariÄ?) ale skoro macie takie awarie ??e znacie ich czas rozwiÄ?zania to pytanie kto siÄ? przyczynia do ich powstania...kilka lat w bran??y IT nauczy??o mnie jednego-nigdy nie da siÄ? przewidzieÄ? czasu potrzebnego na  rozwiÄ?zanie problemu.....chyba ??e zna siÄ? ??r??d??o powstania zanim pojawi?? siÄ? problem.

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #53 dnia: Lipca 07, 2009, 16:46:24 pm »
WidzÄ? ??e kolega pracuje w dziale IT i zna zawsze czas rozwiÄ?zania problemu (zwanego te?? awariÄ?) ale skoro macie takie awarie ??e znacie ich czas rozwiÄ?zania to pytanie kto siÄ? przyczynia do ich powstania...kilka lat w bran??y IT nauczy??o mnie jednego-nigdy nie da siÄ? przewidzieÄ? czasu potrzebnego na  rozwiÄ?zanie problemu.....chyba ??e zna siÄ? ??r??d??o powstania zanim pojawi?? siÄ? problem.
Jasne, ze czas awarii jest znany. Przecie?? po to siÄ? robi r????ne scenariusze. Nie widzÄ? mo??liwo??ci awarii czegokolwiek, kt??re nie sÄ? opisane. Zwyk??a amatorka i tyle. ??r??d??a problem??w MUSZÄ? BYÄ? ZNANE zanim wystÄ?piÄ?. Tak, naprawdÄ? pracujÄ? sysadmini. WiedzÄ? ile czasu im zajmie konkretna awaria. Dziwne? nie, chyba ze dla ludzi bez certyfikat??w i dla kt??rych GPO kojarzy siÄ? z  bankiem.

Tw??j_stary

  • Gość
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #54 dnia: Lipca 08, 2009, 08:45:29 am »
O kurde GPO widzÄ? ??e mamy fachurÄ? od MSa, kt??ry chwali siÄ? poka??nÄ? liczbÄ? certyfikat??w-gratuluje to one sprawiajÄ? ??e naprawdÄ? potrafisz wykorzystaÄ? swoje szare kom??rki. Je??eli chodzi o scenariusze to pewnie ??e sÄ? i te zdarzenia kt??re mogÄ? powstaÄ? sÄ? opisane ale drogi kolego Domena MSa to nie zintegrowany system informatyczny i przy tak dynamicznych zmieniajÄ?cym siÄ? ??rodowisku nie da siÄ? przewidzieÄ? wszystkiego. Ale ju?? wiem ??e kolega ma te?? fakultet z jasnowidztwa i wszystko jest w stanie opisaÄ? i przewidzieÄ? w ko??cu te certyfikaty MSa to powa??na sprawa. Napewno GPO rozwiÄ???e ka??dy problem z serwerem bazodanowym.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #55 dnia: Lipca 08, 2009, 08:50:22 am »
Wyt??umacz mi tylko dlaczego awarie zdarzajÄ? siÄ? w takich momentach?
A teraz pr??bujÄ? zrobiÄ? to co wymaga ode mnie fundusz ale niestety przerwa techniczna siÄ? pojawia. Ale to nic.

Tw??j_stary

  • Gość
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #56 dnia: Lipca 08, 2009, 09:17:28 am »
Widzisz im bardziej skomplikowany problem tym wiÄ?ksze prawdopodobie??stwo ??e co?? nie p??jdzie po naszej my??li-mam wra??enie ??e to w??a??nie jest przyczyna tych wszystkich niepowodze?? zwiÄ?zanych z funkcjonowaniem SZOIa. Zobaczcie jak czÄ?sto zmieniajÄ? siÄ? wersje aplikacji-z ka??dÄ? z nich jest co?? zmieniane. Zastanawia mnie tylko kto to testuje skoro po oddaniu wychodzi od razu jaka?? s??aba strona. Zak??adam ??e kilku programist??w tu siÄ? wypowiada wiÄ?c znajÄ? proces tworzenia aplikacji-testy i sprawdzenie poprawno??ci dzia??ania to czÄ???Ä? tego procesu a przy tak z??o??onych aplikacjach jakimi dysponuje fundusz, kt??re majÄ? s??u??yc tak szerokiemu gronu odbiorc??w dodatkowo komplikuje sytuacje.

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #57 dnia: Lipca 08, 2009, 10:25:11 am »
O kurde GPO widzÄ? ??e mamy fachurÄ? od MSa, kt??ry chwali siÄ? poka??nÄ? liczbÄ? certyfikat??w-gratuluje to one sprawiajÄ? ??e naprawdÄ? potrafisz wykorzystaÄ? swoje szare kom??rki. Je??eli chodzi o scenariusze to pewnie ??e sÄ? i te zdarzenia kt??re mogÄ? powstaÄ? sÄ? opisane
Je??li chcesz mnie obra??aÄ? to zmie?? forum. Na innych mo??e bÄ?dziesz m??g??. Nie widzia??e?? IT je??li uwa??asz, ??e nie da siÄ? przewidzieÄ? awarii. Pisanie w tym stylu NIE JEST mile widziane na tym forum. To forum za??o??y??em dla ??wiadczeniodawc??w kt??rzy maja problemy z ks-pps. Id?? sobie. Sio.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #58 dnia: Lipca 08, 2009, 10:39:36 am »
Czytam ten i inny wÄ?tek dotyczÄ?cy funkcjonowania SZOI i ju?? nie mogÄ? d??u??ej powstrzymywaÄ? siÄ? od komentarza.
Twoj_stary pewnie odczytasz to jako kolejny atak na twojÄ? osobÄ?, ale to ju?? tw??j problem.
Tak siÄ? sk??ada, ??e pracujÄ? w data center i zajmuje siÄ? m. in. monitoringiem serwer??w i infrastruktury sieciowej. Jest wiele program??w i darmowych i p??atnych, kt??re pozwalajÄ? niemal??e natychmiast powiadomiÄ? administratora o tym, ??e co?? siÄ? dzieje z serwerem i wstÄ?pnie okre??liÄ? co mo??e byÄ? przyczynÄ? problem??w. Poruszana przez ciebie kwestia pracy o ka??dej porze i jej niezgodno??Ä? z przepisami pracy to te?? nie jest rzaden argument. Admin nie musi pracowaÄ? 8h dziennie od 8 do 16. Umowy mo??na skonstruowaÄ? w zupe??nie inny spos??b i to w zgodzie z obowiÄ?zujÄ?cymi przepisami. Poza tym w takich przedsiÄ?wziÄ?ciach powinno byÄ? co najmniej dw??ch admin??w (a co jak admin pojedzie na urlop albo p??jdzie na zwolnienie?). Nie wiem jak wyglÄ?dajÄ? w NFZ procedury postÄ?powania w przypadku awarii (o ile w og??le takie sÄ?), ale wiesz mi, ??e czas reakcji, czas usuniÄ?cia awarii, spos??b powiadamiania klienta to dla ka??dego specjalisty IT nie powinny byÄ? terminy wziÄ?te z kosmosu.
Kwestia jako??ci oprogramowania to inna sprawa. Na pewno jest na to jaka?? umowa i w niej powinny byÄ? zawarte czasy reakcji i naprawy oraz kary umowne. Pozostaje kwestia egzekwowania tego przez NFZ od Kamsoftu.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Tw??j_stary

  • Gość
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #59 dnia: Lipca 08, 2009, 10:51:07 am »
Poruszana przez ciebie kwestia pracy o ka??dej porze i jej niezgodno??Ä? z przepisami pracy to te?? nie jest rzaden argument.
To akurat nie m??j argument i z do??wiadczenia wiem ??e mo??na spokojnie sobie z tym poradziÄ?, ale sprawa przewidywania czasu naprawy awarii to inna sprawa. Niestety ale te?? pracuje przy du??ych serwerach i problemy z okre??leniem czasu przywr??cenia systemu do sprawno??ci czÄ?sto nie sÄ? tak ??atwe jak siÄ? wydaje...byÄ? mo??e jest to kwestia ??rodowiska ale podtrzymuje zdanie i?? nie jest to proste i takie oczywiste jak pisa?? kolega. Poruszasz tu innÄ? kwestiÄ? - informowanie o awarii-jest ich na prawde wiele i sÄ? jak najbardziej przydatne tylko ??e w tej rozmowie chodzi??o o co?? trochÄ? innego...mianowicie o to ??e SZOi jak i ka??dy system nie mo??e byÄ? online 24/7 365 dni w roku. Same aktualizacje oprogramowania wymagajÄ? od??Ä?czenia ??rodowiska, oczywi??cie sÄ? rozwiÄ?zania umo??liwiajÄ?ce i takie dzia??ania (rozwiÄ?zania typu HA) ale te ju?? maja jednak wp??yw na wydatki i inwestycje.

Je??eli chodzi o jako??Ä? oprogramowania i egzekwowanie zapis??w umowy...c???? to ju?? nie nale??y do nas i ciÄ???ko mi sie na ten temat wypowiadaÄ? nie znajÄ?c umowy serwisowej.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 100
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 8
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]