collapse

Reklama


Autor Wątek: Zasady sprawozdawania hospitalizacji osób skierowanych sądownie do leczenia w za  (Przeczytany 5377 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mariusz80

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 0
  • Zachodniopomorski OW NFZ
Zgodnie z komunikatem
http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=0&dzialnr=2&artnr=4315
i zarządzeniem Nr 60/2009/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 2 listopada 2009 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień 183.27 KB, 2.11.2009 r. paragraf pkt 2 "Zmniejszenie poziomu finansowania, o którym mowa w ust. 1, nie dotyczy
hospitalizacji osób skierowanych sądownie do leczenia w zakładach psychiatrycznych oraz w zakładach leczenia odwykowego zgodnie z(...)"


można rozliczyć pacjenta bez zmniejszania poziomu finansowania.
Do NFZ przekazywany jest raport, to jego wycinek informujący o jednostce zlecającej
<zlecenie typ="I" data="RRRR-MM-DD">
<instyt-zlec nazwa="REGON - NAZWA SĄDU"/>
</zlecenie>

i powraca odrzucony z komunikatem WYKONANIE USŁUGI PRZEKRACZA LIMIT DLA GRUPY USŁUG (W RAMACH UMOWY)

NFZ, z rozmów telefonicznych nie widzi że jest to pacjent skierowany przez sąd. Gdzie tkwi błąd? Bo już nie wiemy czego szukać.

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Zasady sprawozdawania hospitalizacji osób skierowanych sądownie do leczenia w za
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 29, 2011, 14:57:59 pm »
jaka jest data zlecenia? czy równa dacie przyjęcia?....ja wpisuję w nazwie tylko sąd ...bez REGONU....
Pozdrawiam

Piotr

Offline mariusz80

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 0
  • Zachodniopomorski OW NFZ
Odp: Zasady sprawozdawania hospitalizacji osób skierowanych sądownie do leczenia w za
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 30, 2011, 07:46:22 am »
jaka jest data zlecenia? czy równa dacie przyjęcia?....ja wpisuję w nazwie tylko sąd ...bez REGONU....

To rzeczywiste dane.
<zlecenie typ="I" data="2008-12-16">
<instyt-zlec nazwa="000645659 - Sąd Rejonowy w Choszcznie"/>
</zlecenie>
Data przyjęcia 22 luty 2011 roku. Daty różne.
W innym analogicznym przypadku data wystawienia zlecenia jest równa dacie przyjęcia błąd ten sam.

Nazwa wynika ze słownika który mamy w systemie informatycznym szpitala. Więc sprawozdanie do NFZ w ten sposób jednostki zlecającej <instyt-zlec nazwa="000645659 - Sąd Rejonowy w Choszcznie"/> czy też w ten <instyt-zlec nazwa="Sąd Rejonowy w Choszcznie"/> Nie powinno wg mnie mieć znaczenia. NFZ powinien rozróżnić sąd po atrybucie zlecenie typ="I" a reszta danych identyfikuje zlecającego. Choć może się mylę.

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Zasady sprawozdawania hospitalizacji osób skierowanych sądownie do leczenia w za
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 30, 2011, 07:54:09 am »
jak tak patrzę to wydaje mi się  że ten błąd nie musi dotyczyć pacjentów sądowych...w sądowych z reguły chodzi o przekroczenie dopuszczalnego czasu rozliczeń bez uwzględnienia korektora....sprawdź jaki produkt chcesz rozliczyć i jakie masz limity w skali roku...bo być może za dużo czegoś wykonujesz...
Pozdrawiam

Piotr

Offline mariusz80

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 0
  • Zachodniopomorski OW NFZ
Odp: Zasady sprawozdawania hospitalizacji osób skierowanych sądownie do leczenia w za
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 30, 2011, 12:55:40 pm »
jak tak patrzę to wydaje mi się  że ten błąd nie musi dotyczyć pacjentów sądowych...w sądowych z reguły chodzi o przekroczenie dopuszczalnego czasu rozliczeń bez uwzględnienia korektora....sprawdź jaki produkt chcesz rozliczyć i jakie masz limity w skali roku...bo być może za dużo czegoś wykonujesz...

gdzieś ja nie łapię
Pacjent leży od 22 lutego do 21 kwietnia 2011.
Ma rozpisane procedury w następujący sposób:
5.15.12.0000085 od 22 lutego do 28 lutego 6 osobodni PROCEDURA UZNANA
5.15.12.0000085 od 28 luty do 31 marzec 31 osobodni PROCEDURA UZNANA
5.15.12.0000085 od 31 marzec do 21 kwiecień 21 osobodni PROCEDURA ODRZUCONA Z KOMUNIKATEM J.W.
pacjent leży 58 osobodni zgodnie z załącznikiem nr 1 do zarządzenia Nr 60/2009/DSOZ: Czas udzielania świadczenia płatnego 100% do 8 tygodni. więc wg mnie powinien być zastosowany w pewnym momencie korektor czasu (procedura 5.15.12.0000087) gdyż: paragraf 26 pkt. 1 zarządzenia mówi:

W całodobowych oddziałach psychiatrycznych, oddziałach/ ośrodkach leczenia uzależnień, oddziałach/ ośrodkach dziennych, w przypadku przekroczenia czasu leczenia wskazanego w załączniku nr 1 do zarządzenia, finansowanie świadczenia w części przekroczonej zmniejsza się do poziomu 70% wartości jednostki rozliczeniowej.

gdyby nie fakt, iż
pkt 2:
Zmniejszenie poziomu finansowania, o którym mowa w ust. 1, nie dotyczy hospitalizacji osób skierowanych sądownie do leczenia w zakładach psychiatrycznych oraz w zakładach leczenia odwykowego (...)

To jest pacjent skierowany sądownie do leczenia w zakładzie leczenia odwykowego i w raporcie xml przekazana jest informacja
<zlecenie typ="I" data="2008-12-16">
<instyt-zlec nazwa="000645659 - Sąd Rejonowy w Choszcznie"/>
</zlecenie>

wg komunikatu NFZ zawarte są potrzebne informacje w xml, lecz NFZ nie widzi iż jest to pacjent skierowany sądownie.

Jakie mam limity w skali roku? nie ma to żadnego znaczenia. Nie ma znaczenia czy mam limit przekroczony czy też nie, nfz nie uznaje usługi gdy ż nie widzi iż jest to pacjent sądowy i zapewne jak bym zastosował korektor to było by ok, ale nie widzę powodu.
Niestety nie mamy szczęścia dodzwonić się do działu IT NFZ.

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Zasady sprawozdawania hospitalizacji osób skierowanych sądownie do leczenia w za
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 30, 2011, 13:54:57 pm »
sprawdż czy nie masz pozycji powiązanych....i czy to jest jedyny błąd do tego świadczenia...
Pozdrawiam

Piotr

Offline mariusz80

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 0
  • Zachodniopomorski OW NFZ
Odp: Zasady sprawozdawania hospitalizacji osób skierowanych sądownie do leczenia w za
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 04, 2012, 14:16:12 pm »
Istniał problem, którego nie było.
Po "wskazaniu palcem" wspomnianego pkt 2:
Zmniejszenie poziomu finansowania, o którym mowa w ust. 1, nie dotyczy hospitalizacji osób skierowanych sądownie do leczenia w zakładach psychiatrycznych oraz w zakładach leczenia odwykowego (...)

usługa została uznana.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 126
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 9
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9304 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]