collapse

Reklama


Autor Wątek: LEKARZE PSY (1700)  (Przeczytany 7514 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MEDIK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 0
LEKARZE PSY (1700)
« dnia: Grudnia 20, 2011, 19:46:53 pm »
Czy w Poradni Zdrowia Psychicznego dla dorosłych (PSY 1700) zgodnie z załącznikiem numer 6 wystarczy, że zatrudniony jest 1 lekarz psychiatra? Będziemy realizować wariant nr 2 czyli świadczenia psychiatryczne i psychologiczne, nie jasny jest jedynie zapis wymaganego personelu. 1).lekarz psychiatra lub lekarz w trakcie specjalizacji..... w równoważaniku nie mniej niż 3/4 czasu pracy poradni tygodniowo 2).lekarz psychiatra .... Mam to rozumieć jako dwóch lekarzy czy jeden nam wystarczy? :)

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: LEKARZE PSY (1700)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 20, 2011, 20:59:08 pm »
Czy w Poradni Zdrowia Psychicznego dla dorosłych (PSY 1700) zgodnie z załącznikiem numer 6 wystarczy, że zatrudniony jest 1 lekarz psychiatra? Będziemy realizować wariant nr 2 czyli świadczenia psychiatryczne i psychologiczne, nie jasny jest jedynie zapis wymaganego personelu. 1).lekarz psychiatra lub lekarz w trakcie specjalizacji..... w równoważaniku nie mniej niż 3/4 czasu pracy poradni tygodniowo 2).lekarz psychiatra .... Mam to rozumieć jako dwóch lekarzy czy jeden nam wystarczy? :)

Tego nie wie nikt, mi w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży zarzucili ze nie mam psychoterapeuty z certyfikatem PTP chociaż jestem na 99% pewien (1% musi zostać w razie coś ;) ) że wymagany jest tylko w trakcie szkolenia do uzyskania... Tak więc proponuję zasięgnąć opinii radcy prawnego  :-\
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline MEDIK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 0
Odp: LEKARZE PSY (1700)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 20, 2011, 21:35:41 pm »
:) chyba jedynie ten radca prawny pozostał :) w Funduszu od dwóch różnych osób uzyskałam dwie różne odpowiedzi.... nic dodać, nic ująć.. myślałam, że może ktoś kontraktował z Was w tym roku i może coś na ten temat powiedzieć.. my mamy wpisanych dwóch lekarzy ale chętnie bym z jednego zrezygnowała dlatego jest to dla mnie tak ważne.. Żeby nie odrzucili oferty, mamy dwóch..

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: LEKARZE PSY (1700)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 21, 2011, 08:11:52 am »
Wystarczy jeden ale na większą część etatu....czyli pierwszy nie mniej niż 1/4 i do tego jeszcze z 1/4 i masz spełnione jak by było dwóch...
Pozdrawiam

Piotr

Offline MEDIK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 0
Odp: LEKARZE PSY (1700)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 21, 2011, 08:21:07 am »
do tej pory miałam poradnie czynną 15 godzin tygodniowo, w tym 12 godzin jeden lekarz specjalista psychiatra, 2 godziny drugi lekarz specjalista psychiatra i 6 godzin psycholog (1/3 czasu pracy poradni). W takim razie ile musi przyjmować nasz 1 Lekarz, aby te dwa warunki były spełnione? Czy jeżeli nie będziemy mieli drugiego lekarza tylko ten 1 będzie przyjmował 14 godzin i 6 godzin psycholog to spełniamy warunki czy nie? :)

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: LEKARZE PSY (1700)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 21, 2011, 08:49:27 am »
do tej pory miałam poradnie czynną 15 godzin tygodniowo, w tym 12 godzin jeden lekarz specjalista psychiatra, 2 godziny drugi lekarz specjalista psychiatra i 6 godzin psycholog (1/3 czasu pracy poradni). W takim razie ile musi przyjmować nasz 1 Lekarz, aby te dwa warunki były spełnione? Czy jeżeli nie będziemy mieli drugiego lekarza tylko ten 1 będzie przyjmował 14 godzin i 6 godzin psycholog to spełniamy warunki czy nie? :)

Teoretycznie Tak ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline MEDIK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 0
Odp: LEKARZE PSY (1700)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 21, 2011, 09:44:00 am »
a praktycznie? jeżeli by tak nie mogło być to jakie będą dla mnie konsekwencje? odrzucą wniosek o zmianę czy coś gorszego mi grozi? :)

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: LEKARZE PSY (1700)
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 21, 2011, 11:44:40 am »
odrzucą wniosek....a co gorszego masz na myśli?  :D
Pozdrawiam

Piotr

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: LEKARZE PSY (1700)
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 21, 2011, 11:48:39 am »
Czy w zakresie ŚWIADCZENIA PSYCHIATRYCZNE AMBULATORYJNE DLA DOROSŁYCH muszę spełniać wszystkie wymagania dotyczące koszyka świadczeń gwarantowanych? Tj. lekarz specjalista, psycholog kliniczny i 2 psychoterapeutów czy co tam jeszcze jest w ustawie? Nawet jeśli nie chcemy prowadzić np terapii grupowej? 

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: LEKARZE PSY (1700)
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 21, 2011, 12:41:20 pm »
Czy w zakresie ŚWIADCZENIA PSYCHIATRYCZNE AMBULATORYJNE DLA DOROSŁYCH muszę spełniać wszystkie wymagania dotyczące koszyka świadczeń gwarantowanych? Tj. lekarz specjalista, psycholog kliniczny i 2 psychoterapeutów czy co tam jeszcze jest w ustawie? Nawet jeśli nie chcemy prowadzić np terapii grupowej?

Musisz spełniać wszystkie wymagania dotyczące koszyka świadczeń gwarantowanych, nie możecie nie chcieć prowadzić np. terapii grupowej  ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline MEDIK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 0
Odp: LEKARZE PSY (1700)
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 21, 2011, 13:13:08 pm »
NIE TRZEBA MIEĆ WSZYSTKICH, ZALEŻY JAKI WARIANT BĘDZIECIE REALIZOWAĆ.. JEŻELI 2 LUB 3 NIE SĄ WYMAGANI PSYCHOTERAPEUCI

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: LEKARZE PSY (1700)
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 21, 2011, 23:30:32 pm »
Jasne jesli poradnia 2 poziomu to bez sesji grupowych i indywidualnych, mało kto ma dostęp do psychoterapeutów

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 40
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3177 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3034 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]