collapse

Reklama


Autor Wątek: zmiana harmonogramu  (Przeczytany 63931 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Sas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Pomógł? 0
  • W-M OFZ
zmiana harmonogramu
« dnia: Listopada 07, 2011, 12:11:29 pm »
Witam.
Zmieniłem godziny pracy przychodni. W SZOI ustawiłem harmonogram wzorcowy pod nazwą "listopad 2011". Próbowałem edytować personel ale nie ma tam harmonogramu. Proszę o podpowiedź.

Offline Manioo SE

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1011
  • Pomógł? 77
  • Zachodniopomorski OW
Odp: zmiana harmonogramu
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 07, 2011, 12:24:10 pm »
zatrudnienie pracownika
miejsce pracy itp itd
kto przeżyje zdrowy będzie,
kto umiera zdrowy już

" Jeśli chcesz - znajdziesz sposób,
jeśli nie chcesz - znajdziesz powód "
...........................................................
Spechej pomalu. Pozdrawiam.

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: zmiana harmonogramu
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 07, 2011, 12:25:06 pm »
Witam , odszukaj ten harmonogram wśród harmonogramow wzorcowych i sprawdz czy jest zatwierdzony bo byc moze moze byc ze statusem do edycji i wowczas nie bedziesz go widział    chcąc go dodac

Offline Michał Sas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Pomógł? 0
  • W-M OFZ
Odp: zmiana harmonogramu
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 07, 2011, 23:32:30 pm »
Niestety nie jest to takie proste. Harmonogram zatwierdzony - zmienia pracę przychodni z 40 godzin tygodniowo na 36 (czyli mniej). Zmiana harmonogramu w personelu na 36-cio godzinny powoduje wywołaniem błędu, że niezgodny z harmonogramem komórki organizacyjnej. Zmiana w komórce - wywala błąd, że niezgodny z harmonogramem personelu. testowo wprowadziłem 40 godzinny harmonogram (rożny od tego co był poprzednio o godziny przyjęć) - wchodzi bezbłędnie. Jak to ruszyć? Niedługo konkurs ofert - może uaktualnić go w KO?

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: zmiana harmonogramu
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 07, 2011, 23:38:27 pm »
Sorry k.... ŁOPATOlogicznie:
1. zamykamy harmonogramy pracownikom !
2. zamykamy stary harmonogram (komórki)
3 otwieramy nowy harmonogram (komórki)
4. otwieramy nowe harmonogramy pracownikom

czy to jest na prawdę takie trudne... >:(

małe poprawki sorry, ale ludzie jeśli bierzecie się za oferty to są podstawy !!
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2011, 23:43:52 pm wysłana przez maciek777 »
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Michał Sas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Pomógł? 0
  • W-M OFZ
Odp: zmiana harmonogramu
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 07, 2011, 23:53:38 pm »
Dzięki za łopatologię - szkoda, że z emocjami. Sam pewnie nie raz przycinasz się na drobiazgach. Próbowałem zamknąć harmonogramy na 31 października i otworzyć nowe - niestety musiałbym zatrudnić sam siebie od 01 listopada oraz personel i obawiam się, że skończy się to z papierologią z NFZ. Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: zmiana harmonogramu
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 08, 2011, 01:15:31 am »
Dzięki za łopatologię - szkoda, że z emocjami. Sam pewnie nie raz przycinasz się na drobiazgach. Próbowałem zamknąć harmonogramy na 31 października i otworzyć nowe - niestety musiałbym zatrudnić sam siebie od 01 listopada oraz personel i obawiam się, że skończy się to z papierologią z NFZ. Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.

Rozumiem że mówimy o emocjach pozytywnych, oczywiście że nie jestem omnibusem i wszystkiego nie wiem, ale niestety jak się rusza harmonogram komórki to i PERSONEL* też trza ruszyć  8)......ale oczywiście wcześniej trzeba ruszyć głową ;)

*wcześniej było "łorkerów" mam nadzieję że nikt się nie obraził... ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2011, 01:25:09 am wysłana przez maciek777 »
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: zmiana harmonogramu
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 08, 2011, 07:26:24 am »
Próbowałem zamknąć harmonogramy na 31 października i otworzyć nowe - niestety musiałbym zatrudnić sam siebie od 01 listopada oraz personel i obawiam się, że skończy się to z papierologią z NFZ....

papierologia nic Ci nie da....musisz zrobić zmiany na SZOI.....
co to znaczy że będziesz musiał zatrudnić Sam Siebie?...żeby zmienić harmonogram komórki trzeba zamknąć harmonogramy dla wszystkich pracowników....nawet tych którym nie robisz żadnych zmian w harmonogramach...jak juz zamkniesz wszystkie to zamykasz harmonogram komórki i dodajesz nowy..później dodajesz wszystkie harmonogramy personelu i to by było na tyle...uwierz mi że nie jest to aż takie skomplikowane jak to sobie wyobrażasz....
Czasami trzeba tylko posłuchać innych i zrobić tak jak piszą...a nie na tzw. pół gwizdka....
Pozdrawiam

Piotr

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: zmiana harmonogramu
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 08, 2011, 08:16:21 am »
Dzięki za łopatologię - szkoda, że z emocjami. Sam pewnie nie raz przycinasz się na drobiazgach. Próbowałem zamknąć harmonogramy na 31 października i otworzyć nowe - niestety musiałbym zatrudnić sam siebie od 01 listopada oraz personel i obawiam się, że skończy się to z papierologią z NFZ. Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.

tak jak pisali poprzednicy - zamknięcie jednego harmonogramu dla pracownika i otworzenie nowego to nie nowe zatrudnienie! Jeśli pracownik pracuje w jednym miesiącu np. w pn, wt i śr, a w następnym zmienia na śr, czw, pia to musisz zamknąć poprzedni harmonogram i otworzyć nowy. W tym akurat przypadku gdybyś tylko zmienił harmonogram to w przypadku wstecznej weryfikacji NFZ by odrzucił usługi wykonane w poprzednim miesiącu w poniedziałki i wtorki z powodu błędu "inny dzień pracy lekarza....".

Wiele osób denerwuje się, że tego nie rozumie i że nie są informatykami. Tu nie ma potrzeby posiadać wiedzy informatycznej. Wszystko polega na logice - zawsze trzeba wiedzieć że jedno bierze się z drugiego. Jeśli system informatyczny w dniu 8 listopada 2011 będzie sprawdzał usługi wykonane w dniu np. 4 czerwca 2011 to weźmie pod uwagę m.in harmonogram obowiązujący w tym okresie. Jeśli zrobisz to poprawnie czyli nie zmienisz tamtego harmonogramu i go zamkniesz oraz utworzysz nowy to weryfikacja nie zwróci błędów.
Jeśli próbując zamknąć harmonogram komórki i system się "burzy", że nie można zamknąć bo są aktywne harmonogramy pracowników to należy najpierw zamknąć pracownikom i dopiero komórce.
Trzeba zachować pewien porządek, to jest tylko taki łańcuch z ogniwami - nic więcej.

Natomiast emocje o których piszesz spowodowane są tym, że wystarczyłoby gdyby wiele osób mających problemy z rozliczeniami częściej tu zaglądało i systematycznie czytało to forum to pytań byłoby o wiele mniej.
Twój problem nie jest odosobniony. Inne osoby miały taki sam kłopot, i zostało to już kilkakrotonie opisane na forum.
Niestety wchodząc na forum tylko wtedy jak mamy problem i nie przeszukując go powoduje się, że na te same (proste lub nie) pytania odpowiada się wielokrotnie.

Ale wywód...  ;)

Offline Michał Sas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Pomógł? 0
  • W-M OFZ
Odp: zmiana harmonogramu
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 08, 2011, 11:22:30 am »
Opiszę swoje poczynania na SZOI
Zakładka
Zatrudniony personel medyczny
? podgląd zatrudnienia
? edytuj osobę
? edytuj zatrudnienie
? rozwiąż zatrudnienie
? usuń zatrudnienie
? miejsca pracy

Informacja o miejscach pracy personelu medycznego

? podgląd
? edytuj
? usuń
? podziel

Edycja informacji o miejscu zatrudnienia personelu medycznego - Informacja o czasie pracy

? Edytuj

Edycja informacji o miejscu zatrudnienia personelu medycznego
(1) Harmonogram pracy

W tym momencie mogę wybrać harmonogram wzorcowy (chcę aby był ?LISTOPAD 2011?)

Wybieram i pojawia się jak niżej

Uwaga ? harmonogram wzorcowy nie zawiera się w harmonogramie komórk(i/rek)

Niestety nie dokopałem się do zamknięcia harmonogramu personelu.


Natomiast dezaktywacja harmonogramu komórki organizacyjnej zakończyła się komunikatem:
?Błąd operacji
Wykryto konflikt pomiędzy harmonogramem pracy osoby w miejscu, a harmonogramem komórki organizacyjnej - w okresie pracy osoby XXXXXXXXXXXX od 2008-01-01 do bezterminowo komórka organizacyjna o kodzie 001 nie pracuje?

Także ograniczenie harmonogramu komórki org. do 31 ?10-2011 kończy się komunikatem o błędzie.
I tak w kółko.
Harmonogramy wzorcowe tylko do podglądu

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: zmiana harmonogramu
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 08, 2011, 11:24:16 am »
Miejsce pracy->edytuj->odhacz bezterminowo i wpisz datę zakończenia.

Offline Manioo SE

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1011
  • Pomógł? 77
  • Zachodniopomorski OW
Odp: zmiana harmonogramu
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 08, 2011, 12:41:56 pm »

Natomiast dezaktywacja harmonogramu komórki organizacyjnej zakończyła się komunikatem:
?Błąd operacji
Wykryto konflikt pomiędzy harmonogramem pracy osoby w miejscu, a harmonogramem komórki organizacyjnej - w okresie pracy osoby XXXXXXXXXXXX od 2008-01-01 do bezterminowo komórka organizacyjna o kodzie 001 nie pracuje?

Także ograniczenie harmonogramu komórki org. do 31 ?10-2011 kończy się komunikatem o błędzie.
I tak w kółko.
Harmonogramy wzorcowe tylko do podglądu


1 zakoncz harmonogram pracownika
2 zakoncz harmonogram komorki
NIE DEAKTYWUJ NIC
3 dodaj nowy harmonogram komórki
4 dodaj nowy harmonogram pracownika
kto przeżyje zdrowy będzie,
kto umiera zdrowy już

" Jeśli chcesz - znajdziesz sposób,
jeśli nie chcesz - znajdziesz powód "
...........................................................
Spechej pomalu. Pozdrawiam.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: zmiana harmonogramu
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 08, 2011, 13:27:44 pm »
Opiszę swoje poczynania na SZOI
Zakładka
Zatrudniony personel medyczny
? podgląd zatrudnienia
? edytuj osobę
? edytuj zatrudnienie
? rozwiąż zatrudnienie
? usuń zatrudnienie
? miejsca pracy
(...)

Michale - tak jak pisałem wcześniej: wszystko jest ze sobą połączone w pewnym logicznym ciągu. Najpierw zatrudniasz personel potem dodajesz miejsce zatrudnienia a w nim harmonogram. Jeśli chcesz pracownika zwolnić to nie w takiej kolejności jak Ty napisałeś ale w odwrotnej do zatrudniania, czyli: kończysz harmonogram w danym miejscu, rozwiązujesz zatrudnienie.

Jednak w Twoim przypadku jak koledzy wyżej napisali nie rozwiązujesz zatrudnienia, zamykasz harmonogramy w miejscu pracy.
Twój podstawowy błąd: nie czytasz dokładnie tego co Ci piszemy. Wydaje mi się, że zakładasz, że i tak to jest za trudne ale dla świętego spokoju próbujesz coś zrobić.
Nikt nie pisał Ci o rozwiązywaniu zatrudnienia, a mimo to próbujesz to zrobić.

Offline Michał Sas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Pomógł? 0
  • W-M OFZ
Odp: zmiana harmonogramu
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 08, 2011, 13:44:31 pm »
Dziękuje Pawłowi za naprowadzenie.
Po zakończeniu 31-10-2011 miejsca pracy i zakończenia harmonogramu personelu 31-10-2011 musiałem na nowo ustawić miejsce pracy od 01-11-2011 (z nowym harmonogramem)  ? a co gorsze dodać personel (poprzedni zniknął) też z nowym harmonogramem ? ale poszło gładko ? tego najbardziej się obawiałem.
Bardzo dziękuję też Manioo SE za przestrogę o dezaktywacji ? gdybym dezaktywował to byłyby kłopoty z rozliczaniem wstecz.
Często sprawy wydają się proste i logiczne ale diabeł tkwi w szczegółach. Czasami trudno opisać co się zrobiło. Jeszcze raz wszystkim dziękuję.

Offline mufi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Pomógł? 2
Odp: zmiana harmonogramu
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 16, 2011, 09:05:29 am »
Czy przystępując do składania oferty trzeba w SZOI zakończyć dotychczasowe harmonogramy i wprowadzić nowe jeśli nic się nie zmienia (ten sam lekarz, miejsce, harmonogram) ?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 103
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]