collapse

Reklama


Autor Wątek: wydruk oznaczenia oferty- nazwa i adres oferenta  (Przeczytany 10347 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline puciol

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 216
  • Pomógł? 7
Odp: wydruk oznaczenia oferty- nazwa i adres oferenta
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 15, 2011, 19:39:40 pm »
U mnie wyglądało to tak:
Stowarzyszenie (wpis w KRS) utworzyło sobie Dział, w którym postanowiło leczyć. Dział ten nazwano, wyrobiono mu pieczątkę i do tego roku było ok: nazwa Działu była (i jest jeszcze) w SZOI, kierownik Działu miał pełnomocnictwo, wszystko było z nazwą Działu. Od wizyty w Rejestrze Podmiotów Leczniczych nic już nie było takie proste... Okazało się, że podmiotem leczniczym jest teraz Stowarzyszenie, a Dział tylko przedsiębiorstwem Stowarzyszenia. Co za tym idzie w NFZ-KO Stowarzyszenie jest podmiotem leczniczym wykonującym działalność leczniczą, jest też stroną umowy i jest organem założycielskim. Telefon do przyjaciela wniósł tyle, że w polu "nazwa świadczeniodawcy" też pojawiło się Stowarzyszenie. Zastanawiam się teraz czym stemplować oferty za świadczeniodawcę? :-\

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: wydruk oznaczenia oferty- nazwa i adres oferenta
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 15, 2011, 20:15:10 pm »
Ja miałem jeszcze lepsze kwiatki. Nasz OW kazał w przypadku NZOZów wpisać to co jest we wpisie do RZOZ w pozycji organ założycielski. Tam było imię i nazwisko a adres to adres domowy. Działalność (w ewidencji gospodarczej) jest na inny adres - nigdzie poza tym jednym miejscem nie ma adresu domowego. Na wydruku oferty jest w tym miejscu "adres siedziby" :). Wpisałem adres prowadzonej działalności a tym samym adres NZOZu.

Ja też wpisywałem imię i nazwisko, jednak moim zdaniem powinno się wpisać to co jest w ewidencji działalności gospodarczej. OW Wielkopolski ładnie to napisał - osoba fizyczna prowadzi działalność pod nazwą przy czym nazwa ta obejmuje imię i nazwisko. I tak jest - działalność gospodarcza prowadzona przez osobę fizyczną musi w nazwie zawierać imię i nazwisko. I w takiej sytuacji jest np. w ewidencji gospodarczej NZOZ X Jan Kowalski i ja bym właśnie tak to wpisał w podmiot prowadzący działalność leczniczą. No ale co się będę kłócił ;) wiecie już gdzie to mam  8)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: wydruk oznaczenia oferty- nazwa i adres oferenta
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 16, 2011, 09:44:02 am »
Ja miałem jeszcze lepsze kwiatki. Nasz OW kazał w przypadku NZOZów wpisać to co jest we wpisie do RZOZ w pozycji organ założycielski. Tam było imię i nazwisko a adres to adres domowy. Działalność (w ewidencji gospodarczej) jest na inny adres - nigdzie poza tym jednym miejscem nie ma adresu domowego. Na wydruku oferty jest w tym miejscu "adres siedziby" :). Wpisałem adres prowadzonej działalności a tym samym adres NZOZu.

Za to nasz OW (Małopolski) ma jeszcze inna wizje ;-)
Dla przykładowego NZOZ Nazwa s.c. gdzie w RZOZ organem zalozycielskim jest NZOZ Nazwa s.c. Nazwisko1, Nazwisko2, Nazwisko3, Nazwisko4
przysłał aneks gdzie podmiotem jest "Nazwisko1, Nazwisko2, Nazwisko3, Nazwisko4 wspólnicy spółki cywilnej" ...
ale Portal podpowiadał dane takie jak w RZOZ i tak to zostawiłem i zatwierdziłem!
burdel Panie burdel totalny ..

pozdrawiam

Offline puciol

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 216
  • Pomógł? 7
Odp: wydruk oznaczenia oferty- nazwa i adres oferenta
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 15, 2011, 20:00:10 pm »
Nie przypuszczałem, że wrócę do tego postu kiedykolwiek.
Kilka wypowiedzi wyżej i dokładnie miesiąc temu pisałem o tym, że "Telefon do przyjaciela wniósł tyle, że w polu nazwa świadczeniodawcy" wprowadziłem nazwę podmiotu leczniczego.
Właśnie otrzymałem negatywną ocenę złożonej dokumentacji aktualizacyjnej, dotyczącej zupełnie innego zakresu świadczeń, w której podano powód odrzucenia: "błędne dane identyfikacyjne świadczeniodawcy". Wykonałem telefon i dowiedziałem się, że zrobiłem źle bo świadczeniodawca to nie podmiot leczniczy tylko to co jest w księdze rejestrowej... A u mnie w księdze jest nazwa... przedsiębiorstwa podmiotu leczniczego ;D
Już nie co Księstwo, ale co sekcja to obyczaj!!!
Dlatego warto dzwonić do każdej sekcji oddzielnie i pytać "Jak Państwo dziś interpretujecie zapis ustawy?"

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 121
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]