collapse

Reklama


Autor Wątek: Czy może ofertę złożyć i zawrzeć umowe spółka z o.o.  (Przeczytany 20198 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cetrzy

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Pomógł? 4
  • Świętokrzyski OW
Czy może ofertę złożyć i zawrzeć umowe spółka z o.o.
« dnia: Listopada 03, 2011, 20:20:01 pm »
Pomóżcie bo z różnych źródeł docierają do mnie sprzeczne informacje. Z ofertą o zawarcie umowy z nfz może wystąpić co oczywiste  podmiot leczniczy, grupowa i indywidualna praktyka lekarska, pielęgniarska itd., spółka cywilna. Ale czy może ofertę złożyć i zawrzeć umowe spółka z o.o.?? Według mnie może ale moze ja źle myślę ???


zmieniłem temat :P //Paweł
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2011, 20:24:37 pm wysłana przez Paweł »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: forma działalności
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 03, 2011, 20:23:57 pm »
Rodzaj podmiotu: * przedsiębiorca (działalność gospodarcza)
Forma właścicielska: * spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Czy może ofertę złożyć i zawrzeć umowe spółka z o.o.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 03, 2011, 20:38:07 pm »
A w czym jest gorsza spółka z ograniczoną odpowiedzialnością? Zrozumiałbym spółkę cywilną, która nie ma osobowości prawnej najprościej - spółka cywilna nie tworzy firmy, tworzą ją wspólnicy.
Jednak dlaczego spółka z o.o.? Mógłbyś podać jakikolwiek powód? Jeśli gdzieś usłyszałeś o tych problemach to domyślam się, że spytałeś o powody?

Offline cetrzy

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Pomógł? 4
  • Świętokrzyski OW
Odp: Czy może ofertę złożyć i zawrzeć umowe spółka z o.o.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 03, 2011, 20:48:02 pm »
Ja osobiście nie znam żadnego powodu na "nie" i dla mnie w niczym nie jest gorsza, co więcej uważam tak jak sam napisałes,  tzn.  że sp. z o.o posiadając osobowość prawną tym bardziej może o zawarcie umowy wystąpić. Wszystkim swoim ewentualnym oferentom zawsze mówię że mogą działać jako świadczeniodawca w dowolnie wybranej przez soebie formie prawnej w tym m.in. w formie sp. z o.o. A ta  "rewelacja" na temat tego że sp. zo.o. nie może oferty złożyć została udzielona jednemu ze świadczeniodawców przez pracownika oddziału nfz :o szkoda gadać :-\

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Czy może ofertę złożyć i zawrzeć umowe spółka z o.o.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 03, 2011, 20:53:36 pm »
Ja w takich sytuacjach dzwonię do danego pracownika i pytam się co miał na myśli. Być może powstało jakieś przekłamanie przez świadczeniodawcę. Często jest tak że zarówno świadczeniodawcy jak i pracownik NFZ nie wiedzą o czym ale ze sobą rozmawiają i wtedy powstają niesamowite teorie.
Wiedząc o tym, zawsze w takich sytuacjach dzwonię osobiście do NFZ chociażby dla zaspokojenia swojej ciekawości...

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Czy może ofertę złożyć i zawrzeć umowe spółka z o.o.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 03, 2011, 20:54:11 pm »
Nigdy, w żadnej sprawie nie kierowałbym się zdaniam pracowników Funduszu jeżeli nie dadzą tego na piśmie i nie wezmą odpowiedzialności za bzdury, które czasami wygadują.

Offline cetrzy

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Pomógł? 4
  • Świętokrzyski OW
Odp: Czy może ofertę złożyć i zawrzeć umowe spółka z o.o.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 03, 2011, 21:08:45 pm »
Dziś niestety nie mogłam już tam zadzwonic, bo  dowiedziałam się o całej rozmowie  późnym popołudniem kiedy nfz zamknięty na cztery spusty, ale oczywiście nie daruję im tego i z przyjemnością zadzwonię jutro i zapytam dlaczego i od kiedy sp. z o o nie może być już świadczeniodawcą. Z ciekawości zresztą weszłam na wykaz umów z roku 2011 i cały szereg okazuje się że zawartych zostało właśnie ze sp. z o.o.
No i jak ma być dobrze skoro tacy "fachowcy" tam pracują, aż mam ochotę komuś krzywdę zrobic...masakra >:(

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Czy może ofertę złożyć i zawrzeć umowe spółka z o.o.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 03, 2011, 21:44:47 pm »
Niekoniecznie tym "fachowcem" musi być pracownik NFZ. Być może chodziło o coś innego, a "fachowcem" jest np. osoba przekazująca Tobie te informacje, która nie do końca zrozumiała "teks słyszany"  ;D.
Jak już się dowiesz o co chodzi, to poinformuj nas o tym  :)

Offline cetrzy

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Pomógł? 4
  • Świętokrzyski OW
Odp: Czy może ofertę złożyć i zawrzeć umowe spółka z o.o.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 04, 2011, 11:20:58 am »
Jestem po rozmowie z pracownikiem funduszu. Dowiedziałam się tyle że sp. z o.o może zawrzeć umowę pod warunkiem że zarejestruje sie jako podmiot leczniczy. Jako podstawę prawną podali mi art 16. ustawy o działalności leczniczej w którym mowa jest że działanośc lecznicza jest działanością regulowaną.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Czy może ofertę złożyć i zawrzeć umowe spółka z o.o.
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 04, 2011, 11:50:21 am »
... sp. z o.o może zawrzeć umowę pod warunkiem że zarejestruje sie jako podmiot leczniczy ....

a na to jest rok czas od wejścia w życie tej ustawy

pozdrawiam

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Czy może ofertę złożyć i zawrzeć umowe spółka z o.o.
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 04, 2011, 12:22:19 pm »
(...)Dowiedziałam się tyle że sp. z o.o może zawrzeć umowę pod warunkiem że zarejestruje sie jako podmiot leczniczy.(...)

ale chyba niezależnie od formy czy to będzie spółka cywilna, czy jawna to i tak musi być zarejestrowana jako podmiot leczniczy? Czy drążyłaś temat prosząc o jakieś konkrety? Jak to się ma według niego do aktualnie istniejących spółek zarejestrowanych wcześniej w RZOZ?

Offline SieKam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 1
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: Czy może ofertę złożyć i zawrzeć umowe spółka z o.o.
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 04, 2011, 13:09:45 pm »
Mogę się mylić, ale albo Cetrzy został wprowadzony w błąd albo pracownik NFZ namieszał lub nie zrozumial o co chodzi.
Cytuj
Jak to się ma według niego do aktualnie istniejących spółek zarejestrowanych wcześniej w RZOZ?

Spółki z o. o. zarejestrowane jako podmiot leczniczy mogły, mogą i będą mogły składać oferty do NFZ, tak jak każdy inny zarejetrowany podmiot leczniczy (chyba, że w międzyczasie jakaś ustawa to zmieni, ale na dzień dzisiejszy mogą podpisywać umowy z NFZ).

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: Czy może ofertę złożyć i zawrzeć umowe spółka z o.o.
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 04, 2011, 21:03:34 pm »

czy ta spółka posiada "stary" wpis do RZOZu ?

Jeżeli tak to nie ma problemu.

Jeżeli nie to trzeba postarać się o rejestrację, tylko nie wiem czy rejestrują teraz czy nie...

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Czy może ofertę złożyć i zawrzeć umowe spółka z o.o.
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 08, 2011, 18:52:19 pm »
Już wiem o co pewnie chodziło pracownikowi NFZ. Być może on nie potrafił wytłumaczyć o co mu chodzi albo świadczeniodawca nie potrafił zrozumieć, ale chyba ma to związek z art. 5 ustawy

Cytuj
Art. 5. 1. Lekarze i pielęgniarki mogą wykonywać swój zawód w ramach działalności leczniczej na zasadach określonych w ustawie oraz w przepisach odrębnych, po wpisaniu do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą, o którym mowa w art. 100.
2. Działalność lecznicza:
  1)   lekarzy może być wykonywana w formie:
a)  jednoosobowej działalności gospodarczej jako indywidualna praktyka lekarska, indywidualna praktyka lekarska wyłącznie w miejscu wezwania, indywidualna specjalistyczna praktyka lekarska, indywidualna specjalistyczna praktyka lekarska wyłącznie w miejscu wezwania, indywidualna praktyka lekarska wyłącznie w przedsiębiorstwie podmiotu leczniczego na podstawie umowy z tym podmiotem lub indywidualna specjalistyczna praktyka lekarska wyłącznie w przedsiębiorstwie podmiotu leczniczego na podstawie umowy z tym podmiotem,
b)  spółki cywilnej, spółki jawnej albo spółki partnerskiej jako grupowa praktyka lekarska,
  2)   pielęgniarki może być wykonywana w formie:
a)  jednoosobowej działalności gospodarczej jako indywidualna praktyka pielęgniarki, indywidualna praktyka pielęgniarki wyłącznie w miejscu wezwania, indywidualna specjalistyczna praktyka pielęgniarki, indywidualna specjalistyczna praktyka pielęgniarki wyłącznie w miejscu wezwania, indywidualna praktyka pielęgniarki wyłącznie w przedsiębiorstwie podmiotu leczniczego na podstawie umowy z tym podmiotem lub indywidualna specjalistyczna praktyka pielęgniarki wyłącznie w przedsiębiorstwie podmiotu leczniczego na podstawie umowy z tym podmiotem,
b)  spółki cywilnej, spółki jawnej albo spółki partnerskiej jako grupowa praktyka pielęgniarek
- zwanych dalej "praktykami zawodowymi".
3. Wykonywanie zawodu w ramach praktyki zawodowej nie jest prowadzeniem podmiotu leczniczego.

mowa jest tu o indywidualnych i grupowych praktykach lekarskich, których tak jak dawniej nie rejestrujemy u Wojewody. I to by się zgadzało, z tym co pisze cetrzy - że spółka z o.o. musi być zarejestrowana jako podmiot leczniczy.

Ale teraz nasunęło mi się inne pytanie: skoro indywidualna praktyka nie jest prowadzeniem podmiotu leczniczego to nie powinniśmy nic pisać w tych polach. I w takiej sytuacji druga wersja poradnika naszego OW prawidłowo wskazuje, żeby w przypadku praktyk lekarskich w tych polach wprowadzić nazwy które obowiązywały do tej pory.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Czy może ofertę złożyć i zawrzeć umowe spółka z o.o.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 19, 2012, 20:00:27 pm »
Witam, mam takie pytanie odnośnie grupowej praktyki pielęgniarskiej (Medycyna Szkolna). Chodzi o to, że zarejestrowane są jako Spółka Cywilna i twierdzę, że do końca czerwca muszą się przekształcić w Spółkę Jawną bo taki jest niby wymóg NFZ. Ja jednak uważam, że nie muszą skoro pracują tylko w tej swojej spółce cywilnej. Jak sądzicie Panie i Panowie :-)
Edward z Kętrzyna

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 79
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]