collapse

Reklama


Autor Wątek: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?  (Przeczytany 39269 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline in_di

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Pomógł? 1
  • kujawsko-pomorski OW
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #75 dnia: Października 19, 2011, 21:49:29 pm »
 
Osoba fizyczna prowadzi działalność. Ja w takim przypadku wpiszę normalnie adres siedziby firmy, który we wszystkich przypadkach jakie mam jest taki sam we wpisach do wojewody i w ewidencji gospodarczej.

Jedynie co to muszę się przyjrzeć indywidualnym praktykom lekarskim bo teraz sobie uświadomiłem że tam może być inaczej....

Ale w rejestrze czy wpisie nie masz adresu osoby fizycznej-właściciela i adresu jednostki, którą założył? W ustawie jak dla mnie nie jest jednoznaczne przecież skoro strona umowy jest osoba fizyczna to jej dane powinny być podane jakoświadczeniodawcy, ale z drugiej strony nie prowadzi przecież działalności w domu. Jutro spróbuję chyba maila do prawnika napisać ale czy ktoś mi odpisze..

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #76 dnia: Października 19, 2011, 22:25:07 pm »
Z drugiej strony musisz podać REGON, więc jak dla mnie musisz też podać adres siedziby a nie adres zamieszkania.

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #77 dnia: Października 20, 2011, 07:37:05 am »
No to ostro...się narobiło...ciekawe co teraz zrobią świadczeniodawcy którzy mają zamiar zatrudnić kogoś od początku 2012 roku....a w jakich zakresach tak jest w ankietachi?

W K-P w REH, PRO też tak jest. Będą takie odpowiedzi wszędzie, bo szablony ankiet mają z centrali.

słuchajcie to jak wpisujecie jeśli np. personel będzie zatrudniony od początku roku? trzeba wpisać że "nie spełniam"...macie jakiś pomysł jak to obejść? zatrudnić od zaraz...czy jak...
Pozdrawiam

Piotr

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #78 dnia: Października 20, 2011, 10:17:33 am »
No a w tym roku nie spełniałeś warunków? Ja wiem tylko o specjalistyce gdzie te kryteria zostały podniesione (chyba że projekt wejdzie w życie).
Czy gdzieś się jeszcze pozmieniało?

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #79 dnia: Października 20, 2011, 11:34:26 am »
Nie chodzi o spełnianie obecnej umowy...chodzi mi o nowy zakres który chciałbym np. uruchomić od 1 stycznia i teraz nie bardzo wiem co wpisywać w ankietach skoro mają być tylko te dwie możliwości "spełniam..." "nie spełniam..." ....
Pozdrawiam

Piotr

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #80 dnia: Października 20, 2011, 11:40:40 am »
Myślę, że jest to spowodowane ostatnim konkursem ofert. Pojawiło się nowych świadczeniodawców, którzy "będą spełniali od początku obowiązywania umowy" a później okazywało się, że tak różowo to nie było. Zasadnicze pytanie jest takie: Czy zaznaczenie "nie spełniam" dyskwalifikuje taką ofertę?

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #81 dnia: Października 20, 2011, 12:00:43 pm »
Piotrze, tylko że nasze (z K-P) spostrzeżenia dotyczące ankiet dotyczą dokumentacji aktualizacyjnych. U nas nie ma na razie konkursu ofert w żadnym zakresie (i nie wiem czy będą ponieważ te zakresy które ja np. mam to wszystko umowy 3-letnie).

Nowy zakres to raczej konkurs ofert - a tam mogą być inne odpowiedzi. Ale oczywiście nigdy nic nie wiadomo. Tak jak pisze Paweł - pytanie czy odpowiedź "nie spełniam w dniu złożenia oferty" wraz z dołączonym oświadczeniem że te warunki będziesz spełniać od 1 stycznia dyskwalifikuje ofertę.

I jeszcze z innej strony: czy nie spełniasz w dniu złożenia oferty kryteriów skoro masz już zagwarantowanego lekarza od 1 stycznia? Masz zapewnionego lekarza, który zobowiązuje się pracować u Ciebie od 1 stycznia. Wykazujesz jego harmonogram - a więc już dziś spełniasz wymagania :)

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #82 dnia: Października 20, 2011, 12:13:36 pm »
No właśnie jak to wszystko zbieram do tzw. kupy to wydaje się to proste i nawet czasami logiczne...ale w praktyce często bywa inaczej...

Nowy zakres to raczej konkurs ofert - a tam mogą być inne odpowiedzi. Ale oczywiście nigdy nic nie wiadomo. Tak jak pisze Paweł - pytanie czy odpowiedź "nie spełniam w dniu złożenia oferty" wraz z dołączonym oświadczeniem że te warunki będziesz spełniać od 1 stycznia dyskwalifikuje ofertę.

staram się to wszystko zweryfikować bo podobno jak wpiszę w ankietach że nie spełniam to z automatu mnie to dyskwalifikuje i do oświadczeń nawet nie dojdą....


I jeszcze z innej strony: czy nie spełniasz w dniu złożenia oferty kryteriów skoro masz już zagwarantowanego lekarza od 1 stycznia? Masz zapewnionego lekarza, który zobowiązuje się pracować u Ciebie od 1 stycznia. Wykazujesz jego harmonogram - a więc już dziś spełniasz wymagania :)

właśnie o taką interpretację mi chdziło  ;) za bardzo chciałem kombinować...znajomy mówił że można jeszcze zatrudnić i dać bezpłatny urlop  :D. z tym że w umowie o pracę trzeba zawrzeć jakiś paragraf bo co w przypadku kiedy nie wygramy konkursu i nie podpiszemy umowy? rozwiązać ją....
Pozdrawiam

Piotr

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #83 dnia: Października 20, 2011, 13:52:45 pm »
Nie musisz dziś zatrudniać i dawać urlopu. Możesz dziś podpisać umowę a dzień rozpoczęcia pracy to 01.01.2012.
Jedynie tak jak piszesz należy zabezpieczyć się na wypadek gdybyś nie dostał kontraktu. W umowie o pracę to ciężko będzie z tym zabezpieczeniem...
Chyba że to będzie umowa cywilno-prawna. Tutaj jest dowolność przy tworzeniu umowy.

A znowu z drugiej strony: czy do oferty dołączasz umowę o pracę? :)

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #84 dnia: Października 20, 2011, 14:05:30 pm »
A znowu z drugiej strony: czy do oferty dołączasz umowę o pracę? :)

no tak ... zawsze są  jakieś kruczki ...umowa cywilno prawna jak najbardziej teraz podobno można wykazać nawet wolontariat ...
Pozdrawiam

Piotr

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #85 dnia: Października 20, 2011, 19:20:41 pm »
U nas ukazał się komunikat graficznie przypominający plakat informujący o sobotniej imprezie w remizie :) z którego wynika, że w przypadku indywidualnych praktyk lekarskich wprowadzamy informacje zawarte w zaświadczeniu o wpisie do rejestru indywidualnych praktyk prowadzonych przez okręgowe izby lekarskie i pielęgniarskie i podany jest przykład "INDYWIDUALNA PRAKTYKA LEKARSKA IMIĘ NAZWISKO"

Tylko że w tych wpisach jest tylko imię i nazwisko. Po co w nazwie dopisek Indywidualna Praktyka Lekarska?

Namieszali ostro i chyba sami nie panują nad tym. No bo weźmy 3 sytuacje:

- Jan Kowalski założył NZOZ i jest wpisany w EDG jako NZOZ X Jan Kowalski. W takim przypadku nasz OW podaje że mamy wpisać Jan Kowalski.

-Jan Kowalski ma Indywidualną Praktykę Lekarską i jest wpisany do EDG jako Gabinet Lekarski Jan Kowalski. W tym przypadku według K-P OW należy wpisać Indywidualna Praktyka Lekarska Jan Kowalski

-Jan Kowalski ma sklep i umowę na ZPO. W EDG jest wpisany jako Sklep Medyczny Jan Kowalski i według naszego OW należy wpisać Sklep Medyczny Jan Kowalski

Pomijam tutaj kwestie związane z wyborem rodzaju podmiotu i formy właścicielskiej a piszę tylko o nazwie. Przecież w tych 3 przypadkach nazwa powinna być taka sama i albo tylko imię i nazwisko albo nazwa wynikająca z EDG.

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #86 dnia: Października 21, 2011, 14:00:59 pm »
Nazwa może pozostać,ważne jest tylko żeby w nazwie było imię i nazwisko,czyli np.Nazwa- Gabinet stomatologiczny, imię, nazwisko ,natomiast Rodzaj podmiotu wpisujemy -Indywidualna Praktyka Lekarska,oraz Forma właścicielska wpisujemy -osoba fizyczna,to tak na moim przykładzie,pozdrawiam.

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #87 dnia: Października 24, 2011, 20:41:21 pm »
@mpi:

Ja bede sie upieral, ze w nazwie wpisujemy same imie i nazwisko bez dopisku typu "Indywidualna praktyka lekarska". W przypadku indywidualnych praktyk nazwa pozostaje taka sama jaka dotychczas figurowała w danych organu założycielskiego (czyli własnie tylko imie i nazwisko).  Zreszta zgadzałoby sie to z dzisiejszym komunikatem, ktory ukazal sie w SZOI (odnosnie uzupełniania formatki dane świadczeniodawcy w programie NFZ-KO) z ktorego wynika, ze w przypadku indywidualnych i indywidualnych specjalistycznych praktyk lekarskich w zakladce podmiot prowadzacy dzialalnosc (a uzupelniajac w SZOI nazwa pojawia sie wlasnie podczas uzupelniania danych podmiotu prowadzacego dzialalnosc) w polu Nazwa wprowadzamy imie i nazwisko osoby prowadzacej praktyke.  Przy nazwie swiadczeniodawcy jest natomiast nazwa wprowadzona we wlasciwym rejestrze (czyli np Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska Imie i Nazwisko), ale to przy edycji nie ma znaczenia

Szczerze? To wszystko juz jest  dla takich praktyk jakim jest Monia juz jest. Ustawa o działalności leczniczej ma wplyw na NZOZy, ale na gabinety stomatologiczne prowadzone na zasadzie jednoosobowej dzialalnosci gospodarczej osoby fizyczne moim zdaniem nie.
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2011, 20:54:44 pm wysłana przez Paweł »

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #88 dnia: Października 25, 2011, 11:27:08 am »
Jak się ma na zbyciu prawie pięćset złociszy to można się doszkolić  http://www.inwestycjawkadry.info.pl/szkolenie-nowa_ustawa_o_dzialalnosci_leczniczej_kontrola_podmiotu_leczniczego,sz,217635.html
 A tak poważnie, to ja nie wiem jaki typ podmiotu wpisać, nie wspominając o adresach, bo każdy miał inaczej. NZOZ ma adres osoby fizycznej i nie wiem teraz czy zmieniać, czy zostawiać.

Offline slawbor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Pomógł? 0
  • W-MONFZ
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #89 dnia: Października 25, 2011, 22:36:16 pm »
Czy Grzegorz0101 mógłby podzielić się treścią komunikatu umieszczonego na SZOI i "zdradzić" tajemnicę jakiego WO NFZ to dotyczy, bo w W-M nie było takiej informacji?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 51
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]