collapse

Reklama


Autor Wątek: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?  (Przeczytany 39276 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Moni

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Pomógł? 5
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #60 dnia: Października 17, 2011, 20:56:10 pm »
Pewnie tak, ale raczej nieświadomie bo nieplanowanie :)
Moni

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #61 dnia: Października 18, 2011, 07:53:28 am »
Byłam na szkoleniu w Bydgoszczy,niewiele z niego wyniosłam,na stronie NFZ Bydgoszcz są pliki ze szkolenia,ale kiedy próbuję je otworzyć to wyskakują jakieś hieroglify,czyli nie mogę ich otworzyć,proszę może o jakieś podpowiedzi co robić, z góry dziękuję.


Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #62 dnia: Października 18, 2011, 08:02:32 am »
Możesz pobrać ze strony Microsoft program PowerPoint Viewer, lub zainstalować sobie OpenOffice. Ten ostatni jest alternatywą dla MS Office. Otwiera oraz edytuje pliki doc, docx, xls, xlsx, ppt, pptx itd...

Swoją drogą mogliśmy się spotkać w tej Bydgoszczy. A co do nudnych szkoleń... już jakiś czas temu mówiłem że jest tam bezprzewodowy internet i laptopa można brać :) Przynajmniej sobie trochę pogaduszek na GG odbyłem w trakcie...
Natomiast co można było wynieść ze szkolenia? Wiadomo, że to co jest w prezentacjach to wszyscy wiedzą. Ja pojechałem, głównie w związku ze zmianami wynikającymi z ustawy o podmiotach leczniczych, jednak kiedy mógł być czas na zadawanie pytań powstał hałas i wszyscy zaczęli się zawijać do domu. A potem 95% uczestników narzeka na szkolenia.
Prowadzący szkolenia próbowali przekierować pytania na maile ponieważ utworzą "kompendium wiedzy" i zamieszczą na stronie. Pytanie tylko kiedy skoro już dziś mają być pierwsze dokumentacje? Ja od czwartku próbowałem dowiedzieć się co mam wpisać w polu nazwa i obiecano mi że będzie to wyjaśniane na szkoleniu.
Można było pozadawać pytania ale po co? Lepiej szybciej wrócić do domu a potem wydzwaniać do NFZ.
No coż... nie tylko prowadzący ale i również uczestnicy powinni przygotowywać się do szkoleń...
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2011, 08:17:54 am wysłana przez mpi »

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #63 dnia: Października 18, 2011, 10:16:42 am »
Gdzieś na forum któs pisał o tym że w ankietach ma nie być podobno możliwości wyboru odpowiedzi "będę spełniał od początku obowiązywania umowy"...coś na tym szkoleniu mówili o tym?
Pozdrawiam

Piotr

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #64 dnia: Października 18, 2011, 13:34:40 pm »
Nic szczegółowo o ankietach nie mówili na szkoleiu,wogóle miałam wrażenie,że dla świadczeniodawców pierwszorazowych to łatwiej byłoby nauczyć się chińskiego niż zrozumieć zasady złożenia oferty, szkolenie było raczej dla osób, które już mają z NFZ do czynienia, acha do mpi-jedyne pytania jakie miałam po szkoleniu to kwestie prawne, ale prawnik się ulotnił,nie było kogo pytać i dziękuję bardzo za podpowiedź jak otworzyć pliki,dzięki.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #65 dnia: Października 18, 2011, 13:51:57 pm »
Monia ja też miałem pytania do prawnika. Zaraz jak tylko skończyło się szkolenie "zaatakowałem" pytaniem o prawnika i zostałem poinformowany, że został pilnie wezwany do dyrekcji. Chciałem kontynuować pytania kto jest ważniejszy - dyrekcja czy całe województwo kujawsko-pomorskie, które zjechało w terminie ustalonym przecież przez NFZ.
Wiem że wczoraj byśmy nie spowodowali powrót prawnika, ale może ktoś w przyszłości by zaczął się liczyć z kilkuset osobami jadącymi czasami 100km na takie szkolenie.
Niestety po zachowaniu większości uczestników, organizatorzy czują się spełnieni w 100% po wczorajszym szkoleniu, uważają że jest wszystko ok i na pewno w przyszłości nic się nie zmieni. Dalej będzie czytanie prezentacji a pytania odsyłane "na maila".
Ja wczoraj chciałem spytać o bilans takich szkoleń: koszty i zyski.
Kosztem jest nie tylko wynajęcie sali, oddelegowanie kilku pracowników NFZ, ale i dojazd wielu osób, w niektórych przypadkach zamknięcie gabinetu itd... A zyski? Skoro na szkoleniu odbywa się czytanie prezentacji dostępnej na drugi dzień na stronie a pytania i tak mamy wysyłać na maila to jaki jest sens ponosić tylko koszty bez żadnych zysków?
Nie dane mi było zadanie tych pytań przez rumor i zamęt spowodowany wychodzeniem wszystkich użytkowników, a specjalnie usiadłem w drugim rzędzie przed stołem żeby nie krzyczeć za głośno jak je będę zadawał... :)

Offline SieKam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 1
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #66 dnia: Października 19, 2011, 11:52:28 am »
Cytuj
Gdzieś na forum któs pisał o tym że w ankietach ma nie być podobno możliwości wyboru odpowiedzi "będę spełniał od początku obowiązywania umowy"...coś na tym szkoleniu mówili o tym?

No mówili, mówili, że będzie taka opcja do wyboru.




Offline Kamil

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Pomógł? -1
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #67 dnia: Października 19, 2011, 16:49:58 pm »
Cytuj
Gdzieś na forum któs pisał o tym że w ankietach ma nie być podobno możliwości wyboru odpowiedzi "będę spełniał od początku obowiązywania umowy"...coś na tym szkoleniu mówili o tym?

No mówili, mówili, że będzie taka opcja do wyboru.

W warmińsko-mazurskim pojawiły sie pierwsze zapytania ofertowe.
Do wyboru są tylko 2 odpowiedzi:
1/ Nie spełniam warunku w dniu złożenia oferty
2/ Spełniam warunek w dniu złożenia oferty i będę go spełniał od początku obowiązywania umowy.

pozdr

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #68 dnia: Października 19, 2011, 18:51:40 pm »
No to ostro...się narobiło...ciekawe co teraz zrobią świadczeniodawcy którzy mają zamiar zatrudnić kogoś od początku 2012 roku....a w jakich zakresach tak jest w ankietachi?
Pozdrawiam

Piotr

Offline Kamil

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Pomógł? -1
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #69 dnia: Października 19, 2011, 21:02:50 pm »
Przeglądałem tylko Program profilaktyki raka szyjki macicy - etap pogłebionej diagnostyki, ale zapewne jest to regułą, a nie wyjątkiem

Offline in_di

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Pomógł? 1
  • kujawsko-pomorski OW
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #70 dnia: Października 19, 2011, 21:08:57 pm »
Taka mała łamigłówka :) Powiem tylko, że próbowałam pytać na szkoleniu jednak nie otrzymałam jednoznacznej odpowiedzi, może ktoś jest bardziej zorientowany otóż,
Jeśli świadczeniodawca jest osoba fizyczna to wówczas na szoi podczas uzupełniania danych podmiotu prowadzącego działalność wybieram adres siedziby czy adres zamieszkania osoby wynikający z rejestru?
Jeśli będzie to adres siedziby wówczas nie będzie się zgadzał z rejestrem, ale jeśli wybiorę adres zamieszkania wówczas w oświadczeniu
http://www.nfz-bydgoszcz.pl/viewattach.php/id/3ae8e4a1fb77cf4519e22cc46b668035
w danych świadczeniodawcy już nie mam pojęcia który wpisać skoro wg ustawy świadczeniodawcą jest ta osoba fizyczna?
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2011, 21:16:45 pm wysłana przez in_di »

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #71 dnia: Października 19, 2011, 21:18:44 pm »
Domyślam się, że masz indywidualną praktykę lekarską i o tym rejestrze piszesz?
Ja ostatnio aktualizowałem dane ISPL i szczerze powiedziawszy nie zwróciłem uwagi na to, że może być inny adres i podałem ten gdzie faktycznie udzielane są świadczenia.
W tamtym przypadku w ewidencji działalności gospodarczej mam 3 adresy, a nie wiem jak jest we wpisie do praktyk lekarskich.
A czy w rejestrze praktyk lekarskich nie powinny być również adresy gdzie prowadzona jest praktyka?

Offline in_di

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Pomógł? 1
  • kujawsko-pomorski OW
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #72 dnia: Października 19, 2011, 21:35:42 pm »
Mówię o rejestrze wojewody (mam nzoz ale skoro już nie istnieje taka forma więc tylko osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą jako podmiot leczniczy), więc nie wiem czy adres świadczeniodawcy mam zmienić na adres osoby fizycznej czy zostawić jak było poprzednio adres siedziby (przychodni).
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2011, 21:38:10 pm wysłana przez in_di »

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #73 dnia: Października 19, 2011, 21:39:24 pm »
Osoba fizyczna prowadzi działalność. Ja w takim przypadku wpiszę normalnie adres siedziby firmy, który we wszystkich przypadkach jakie mam jest taki sam we wpisach do wojewody i w ewidencji gospodarczej.

Jedynie co to muszę się przyjrzeć indywidualnym praktykom lekarskim bo teraz sobie uświadomiłem że tam może być inaczej....

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #74 dnia: Października 19, 2011, 21:44:34 pm »
No to ostro...się narobiło...ciekawe co teraz zrobią świadczeniodawcy którzy mają zamiar zatrudnić kogoś od początku 2012 roku....a w jakich zakresach tak jest w ankietachi?

W K-P w REH, PRO też tak jest. Będą takie odpowiedzi wszędzie, bo szablony ankiet mają z centrali.

Mówię o rejestrze wojewody (mam nzoz ale skoro już nie istnieje taka forma więc tylko osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą jako podmiot leczniczy), więc nie wiem czy adres świadczeniodawcy mam zmienić na adres osoby fizycznej czy zostawić jak było poprzednio adres siedziby (przychodni).

Adres z ewidencji działalności gospodarczej, zawsze później w razie wątpliwości NFZ  można powołać się na dokument.


Pozdrawiam
Bartosz

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 138
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]