collapse

Reklama


Autor Wątek: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?  (Przeczytany 39210 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #30 dnia: Października 12, 2011, 11:38:00 am »
Witam
Mam pytanie odnosnie NZOZ, jesli jest to spółka cywilna założona przez dwóch lekarzy to co to będzie grupowa praktyka lekarska, czy przedsiebiorca(działalnosc gospodarcza)

To fakt źle napisałem jeśli jest wpis w rejestrze wojewody to będzie to działalność gospodarcza (rodzaj podmiotu), forma właścicielska pozostanie spółka cywilna.

Tak dane będą z działalności gospodarczej przy osobie fizycznej.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #31 dnia: Października 12, 2011, 13:07:42 pm »
W K-P NFZ nadal nikt nic nie chce powiedzieć. Na poniedziałkowym szkoleniu mają być prawnicy i ma być wszystko wyjaśnione. Mają powiedzieć co trzeba będzie zrobić "na teraz" czyli aby móc złożyć ofertę lub dokumentacje aktualizacyjną a co trzeba będzie zrobić później.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #32 dnia: Października 12, 2011, 13:16:02 pm »
Liczę na to, że ktoś pojedzie i złoży szczegółową relację :)

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #33 dnia: Października 12, 2011, 13:38:57 pm »
Dzisiaj wyczytałem na portalu komunikat:
"Komunikat w związku z koniecznością aktualizacji danych podmiotów prowadzących działalność leczniczą

Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina, że od dnia 1 lipca 2011 r. obowiązują przepisy ustawy o działalności leczniczej (Dz. U. z dnia 1 czerwca 2011 r. nr 112, poz. 654), która zastąpiła dotychczasową ustawę o zakładach opieki zdrowotnej. Przepisy nowej ustawy zmieniły definicję świadczeniodawcy i status prawny większości podmiotów udzielających świadczeń opieki zdrowotnej. Z dniem wejścia w życie ustawy niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej stały się przedsiębiorstwami podmiotów leczniczych i przestały być świadczeniodawcami uprawnionymi do samodzielnego złożenia oferty i podpisywania umów z Funduszem. W myśl nowych przepisów podmiotem właściwym do zawarcia umowy jest w tym przypadku podmiot leczniczy, czyli w szczególności:

przedsiębiorca w rozumieniu przepisów ustawy o swobodzie działalności gospodarczej,
fundacja,
stowarzyszenie,
związek wyznaniowy,
kościół lub kościelna osoba prawna.
W celu prawidłowego i skutecznego złożenia oferty i zawarcia umowy na rok 2012, konieczna jest aktualizacja danych w portalu świadczeniodawcy zgodnie z udostępnionym słownikami podmiotów prowadzących działalność leczniczą. Aktualizacja danych w portalu jest niezbędna także w przypadku umów niewygasających z końcem bieżącego roku.
Edward z Kętrzyna

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #34 dnia: Października 12, 2011, 13:46:46 pm »
Wow.

Klepiemy o tym już parę dni.

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #35 dnia: Października 12, 2011, 16:54:47 pm »
Mam kilka  pytań i proszę o konstruktywne podpowiedzi.
1.Moja firma ma nazwę Gabinet Stomatologiczny imię nazwisko,tak więc jako przedsiębiorca jestem osobą fizyczną,kto więc składa ofertę?-podmiot,czyli ja imię,nazwisko,czy podmiot leczniczy,czyli Gabinet Stomatologiczny imię,nazwisko.                                                                                                       2.Czemu ma służyć ta nowa ustawa?Czy było do tej pory coś nie tak? Czy urzędnicy MZ muszą się wykazać ilością ustaw?,tylko po to,żeby dobić robotą-informatyków,prawników,lekarzy,KOSZMAR.                                                         PS. Muszę poprzepisywać pacjentów i jadę na szkolenie. Życzę  sobie i wszystkim forumpowiczom dużo cierpliwości.                     

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #36 dnia: Października 12, 2011, 17:56:04 pm »
Tak jak myślałem, będziemy wklejać to sto razy.

ftp://ftp.nfz-poznan.pl/nfz/pliki/regulacje_prawne_dot.dzialalnosci_leczniczej.doc

Nie rozumiem tylko z czego wynika to
Moja firma ma nazwę Gabinet Stomatologiczny imię nazwisko,tak więc jako przedsiębiorca jestem osobą fizyczną

To, że firma nazywa się Gabinet Stomatologiczny to świadczy o tym, że jest się przedsiębiorcą?

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #37 dnia: Października 12, 2011, 22:15:21 pm »
Mam kilka  pytań i proszę o konstruktywne podpowiedzi.
1.Moja firma ma nazwę Gabinet Stomatologiczny imię nazwisko,tak więc jako przedsiębiorca jestem osobą fizyczną,kto więc składa ofertę?-podmiot,czyli ja imię,nazwisko,czy podmiot leczniczy,czyli Gabinet Stomatologiczny imię,nazwisko.                                                                                                       2.Czemu ma służyć ta nowa ustawa?Czy było do tej pory coś nie tak? Czy urzędnicy MZ muszą się wykazać ilością ustaw?,tylko po to,żeby dobić robotą-informatyków,prawników,lekarzy,KOSZMAR.                                                         PS. Muszę poprzepisywać pacjentów i jadę na szkolenie. Życzę  sobie i wszystkim forumpowiczom dużo cierpliwości.                   

Zapoznalem sie poki co tylko pobieznie z komunikatem, na SZOI nie wchodzilem. W zwiazku z tym z glowy optuje za:
Nazwa: Imię i nazwisko
Rodzaj podmiotu: indywidualna specjalistyczna praktyka lekarska, ew. indywidualna praktyka lekarska czy czym tam Pani jest (zakładam, ze jest wpis do indywidualnych prak w Izbach)
Forma właścicielska: jednoosobowa działalność gospodarcza

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #38 dnia: Października 12, 2011, 22:22:07 pm »
No proszę, się zrobił kącik radców prawnych ;)  :P najgorsze jest jednak to że, wiemy że nic nie wiemy :(
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Manioo SE

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1011
  • Pomógł? 77
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #39 dnia: Października 12, 2011, 22:32:55 pm »

Zapoznalem sie poki co tylko pobieznie z komunikatem, na SZOI nie wchodzilem. W zwiazku z tym z glowy optuje za:
Nazwa: Imię i nazwisko
Rodzaj podmiotu: indywidualna specjalistyczna praktyka lekarska, ew. indywidualna praktyka lekarska czy czym tam Pani jest (zakładam, ze jest wpis do indywidualnych prak w Izbach)
Forma właścicielska: jednoosobowa działalność gospodarcza

właśnie -
a po wejsciu na SZOi to wygląda trochę inaczej:
po wyborze:  Rodzaj podmiotu: * IPL
wyskakuje:  Forma właścicielska: * OSOBA FIZYCZNA

więcej opcji nie ma  :) dla IPL oczywiście
kto przeżyje zdrowy będzie,
kto umiera zdrowy już

" Jeśli chcesz - znajdziesz sposób,
jeśli nie chcesz - znajdziesz powód "
...........................................................
Spechej pomalu. Pozdrawiam.

Offline Anita

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #40 dnia: Października 13, 2011, 08:38:38 am »
Witam
Mam pytanie odnosnie NZOZ, jesli jest to spółka cywilna założona przez dwóch lekarzy to co to będzie grupowa praktyka lekarska, czy przedsiebiorca(działalnosc gospodarcza)

To fakt źle napisałem jeśli jest wpis w rejestrze wojewody to będzie to działalność gospodarcza (rodzaj podmiotu), forma właścicielska pozostanie spółka cywilna.

Tak dane będą z działalności gospodarczej przy osobie fizycznej.
Witam
Dziękuję za odpowiedzi
Więc obecnie w nazwie nie będzie już NZOZ, tylko np. Jan Kowalski, Barbara Prus Spółka Cywilna

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #41 dnia: Października 13, 2011, 08:57:01 am »
Witam
Dziękuję za odpowiedzi
Więc obecnie w nazwie nie będzie już NZOZ, tylko np. Jan Kowalski, Barbara Prus Spółka Cywilna

W tej chwili w nazwie będzie się wpisywać "organ założycielski"  który założył  "przychodnię"

Offline Anita

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #42 dnia: Października 13, 2011, 09:13:50 am »
Cytuj
W tej chwili w nazwie będzie się wpisywać "organ założycielski"  który założył  "przychodnię"

Dzięki, więc w NZOZ będą osoby które załozyły przychodnię :)+ spólka cywilna np.
A jeśli chodzi o SPZOZ, to w nazwie będzie SPZOZ, rodzaj podmiotu SPZOZ, forma wlaścicielska SPZOZ, podmiot tworzący Gmina?
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2011, 09:26:01 am wysłana przez Bartosz »

Offline marcin3112

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Pomógł? 9
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #43 dnia: Października 13, 2011, 10:27:40 am »
Obdzwoniłem NFZ, przeczytałem wątki na forum i nadal nie wiem co należy wpisać w polu "nazwa" na SZOI przy uzupełnianiu informacji o podmiocie prowadzącym działalność leczniczą w przypadku NZOZ założonego przez osobę prowadzącą indywidualną działalność gospodarczą.
Rozumiem że wybieram rodzaj podmiotu przedsiębiorca, forma właścicielska - osoba fizyczna. Ale nie wiem czy w nazwie mam wpisać samo imię i nazwisko czy też nazwę z ewidencji działalności gospodarczej. A nazwa to "Niepubliczny Zakład ..." itd. Bo chociaż formalnie nie ma NZOZ-u to  w działalności jest nazwa "NZOZ". Z tego co wyczytałem muszę wstawić tylko imię i nazwisko. Ale z kolei zostaje poruszany wcześniej problem wystawiania rachunków, które powinno się wystawiać pod nazwą firmy a nie z imienia i nazwiska. Czyli wynikałoby że ofertę do NFZ składa Jan Kowalski a rachunki wystawia "NZOZ Jan Kowalski" ? Pogubiłem się trochę, najgorsze że nawet w NFZ nie potrafią udzielić odpowiedzi.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #44 dnia: Października 13, 2011, 10:37:31 am »
Przede wszystkim to z nazwy chyba musi zniknąć "NZOZ". Ale głowy nie daję :P

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 92
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]