collapse

Reklama


Autor Wątek: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?  (Przeczytany 39212 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« dnia: Października 10, 2011, 15:32:48 pm »
Witam mam dwa pytania :
Czy jeśli nic nie zmieniałem ( bo wg ustawy mam na to rok) np w nazwie mam NZOZ to czy wprowadzam tak jak było i będzie ok..?
Czy jeśli wprowadze dane i zatwierdze i np sie pomyle moge kilkakrotnie zmieniac i zatwierdzac czy jest to tylko jednorazowa operacja..?

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #1 dnia: Października 10, 2011, 15:40:00 pm »
Witam mam dwa pytania :
Czy jeśli nic nie zmieniałem ( bo wg ustawy mam na to rok) np w nazwie mam NZOZ to czy wprowadzam tak jak było i będzie ok..?
Czy jeśli wprowadze dane i zatwierdze i np sie pomyle moge kilkakrotnie zmieniac i zatwierdzac czy jest to tylko jednorazowa operacja..?

Trochę tu http://forumpps.pl/index.php?topic=525.msg26597#msg26597  i trochę tu http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=0&dzialnr=2&artnr=4619&b=1 ...
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2011, 15:43:04 pm wysłana przez maciek777 »
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #2 dnia: Października 10, 2011, 18:55:59 pm »
Ostatnio się dowiedziałem, że w sytuacji, gdy NZOZ, już jakby tylko ma to w nazwie,a tak naprawdę to indywidualna praktyka lekarska, aby nie zmieniać w rejestracji i gdzieś tam jeszcze, to aby przeszło po staremu to trzeba jako podmiot podać przedsiębiorca(działalność gospodarcza) i osoba fizyczna Tak przynajmniej twierdzą prawnicy w NFZ
Edward z Kętrzyna

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #3 dnia: Października 10, 2011, 19:27:22 pm »
Jeśli wchodze na Szoi i w Dane świadczeniodawcy oraz w zakładke edytuj to pierwsza rzecz to pojawia sie "Podmiot prowadzący działalnosc i automatycznie wskakuja dane z zakładki organ założycielski czyli u mnie wojewoda, jego nip, regon - czy ja te dane musze zmienic na inne czy zostawic jesli pojawiły sie z automatu

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #4 dnia: Października 10, 2011, 19:59:42 pm »
I jeszcze jedno co oznacza w tym komunikacie : ...oświadczenia o formie prawnej świadczeniodawcy i wpisach do właściwych rejestrów. Oświadczenie powinno uwzględniać stan na dzień złożenia oferty z uwzględnieniem przepisów przejściowych zawartych w ustawie o działalności leczniczej. jak takie oswiadczenie ma wygladac i czy wszyscy musza je skladac do oferty..?

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #5 dnia: Października 10, 2011, 20:49:45 pm »
I jeszcze jedno co oznacza w tym komunikacie : ...oświadczenia o formie prawnej świadczeniodawcy i wpisach do właściwych rejestrów. Oświadczenie powinno uwzględniać stan na dzień złożenia oferty z uwzględnieniem przepisów przejściowych zawartych w ustawie o działalności leczniczej. jak takie oswiadczenie ma wygladac i czy wszyscy musza je skladac do oferty..?

Oświadczenie stanowi załącznik nr 1 do zarządzenia 53/2011/DSOZ, a co do NZOZ-ów to znalazłem coś takiego http://www.abc.com.pl/pytanie/4162/7 i takiego http://newsletter.wolterskluwer.pl/wkp/index.html?action=showNews&idn=41700#gura jeśli oczywiście ktoś coś z tego rozumie ;)
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2011, 21:14:16 pm wysłana przez maciek777 »
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #6 dnia: Października 11, 2011, 14:25:59 pm »
W poniedziałek w Bydgoszczy ma się odbyć szkolenie i z tego co się dowiedziałem mają być na nim poruszane tematy związane z nową ustawą i tego co świadczeniodawca powinien zrobić. Ktoś się wybiera bo mi średnio pasuje termin?

Cytuj
SZKOLENIE DLA OFERENTÓW / ŚWIADCZENIODAWCÓW - KONTRAKTOWANIE ŚWIADCZEŃ NA 2012 ROK

W związku z planowanymi postępowaniami w sprawie zawarcia umów na udzielanie świadczeń zdrowotnych  od 1 stycznia 2012 roku  (konkurs ofert w rodzaju leczenie szpitalne,  aneksowanie umów wieloletnich w pozostałych rodzajach świadczeń),
Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza Oferentów i Świadczeniodawców na szkolenie w zakresach:
? Kontraktowanie świadczeń w aspekcie ustawy o działalności leczniczej
? NFZ- KO ? aplikacja do sporządzenia oferty /dokumentacji aktualizacyjnej
? Znaczenia potencjału Świadczeniodawcy w procesie kontraktowania.
 
Szkolenie odbędzie się 17 października 2011 roku o godz. 11.00
w Sali Konferencyjnej Bydgoskiego Stadionu Zawisza
- w Bydgoszczy ul. Gdańska 163



Zastępca Dyrektora ds. Medycznych
Kujawsko - Pomorskiego
Oddziału Wojewódzkiego
Narodowego Funduszu Zdrowia

Halina Milewska

Źródło: K-P OW NFZ
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #7 dnia: Października 11, 2011, 14:28:39 pm »
Jak ktoś będzie to niech później wrzuci materiały :)

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #9 dnia: Października 11, 2011, 21:14:33 pm »
Ciekawe co to teraz będzie jak nowy dyrektor się pojawi.

Może przygotujemy dla Bartosza listę pytań do ekspertów z NFZ :)
Mnie osobiście interesuje jakie kroki powinna poczynić spółka cywilna (jak wiadomo nie posiadająca osobowości prawnej), która prowadzi NZOZ.
Czy powinna coś zmieniać w rejestrze wojewody, co przekazać do NFZ, itp.
Dzisiaj w naszym oddziale nikt nic nie wiedział, a radców prawnych już nie było (spróbuję jeszcze jutro przedzwonić).
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #10 dnia: Października 11, 2011, 21:34:23 pm »
Zupełnie jak w przypadku ofert. Zamiast napisać konkretnie kto i co robi to odsyłają do przepisów. Każdy by wiedział co ma zrobić i byłby spokój a tak będzie w ch*j błędów przy tym. Jakiś poprawek, wydzwaniania do informatyków, nerwów. Po co to komu?

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #11 dnia: Października 11, 2011, 22:11:00 pm »
Na szoi wymagają aby zaktualizowac wg nowej ustawy dane swiadczeniodawcy, ale we wpisach do rejestru juz nie koniecznie skoro jest na to czas do lipca 2012...?!?

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #12 dnia: Października 11, 2011, 22:14:32 pm »
Ciekawy komunikat ukazał się na stronie Wielkopolskiego OW NFZ, może coś komuś wyjaśni:

Komunikat dla świadczeniodawców realizujących umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej oraz dla oferentów ubiegających się o zawarcie umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

W związku ze zgłaszanymi wątpliwościami w przedmiocie sposobu oznaczenia świadczeniodawcy realizującego umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej lub też oferenta ubiegającego się o zawarcie umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej wielkopolski oddział wojewódzki narodowego funduszu zdrowia informuje, iż w zakresie podnoszonych problemów zastosowanie znajdują następujące uregulowania prawne:


TREŚĆ UREGULOWAŃ PRAWNYCH

źródło: www.nfz-poznan.pl
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #13 dnia: Października 11, 2011, 22:27:04 pm »
Imię i nazwisko osoby fizycznej ? w przypadku, gdy osoba ta wykonuje działalność leczniczą jako podmiot leczniczy-przedsiębiorca zarejestrowany w rejestrze podmiotów wykonujących działalność leczniczą prowadzonym przez wojewodę lub też jako praktyka (indywidualna) lub jako osoba, która uzyskała fachowe uprawnienia do udzielania świadczeń zdrowotnych i udziela ich w ramach wykonywanej działalności gospodarczej (np. logopeda);

Czyli co, mam wpisać Imię i nazwisko osoby czy może być Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska imię nazwisko (a Nazwisko i imię być nie może?). A jak jest kilku lekarzy, którzy się tak samo nazywają? :D

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #14 dnia: Października 11, 2011, 22:50:02 pm »
Czyli co, mam wpisać Imię i nazwisko osoby czy może być Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska imię nazwisko (a Nazwisko i imię być nie może?). A jak jest kilku lekarzy, którzy się tak samo nazywają? :D

Jak dla mnie ofertę składa np.  Jan Kowalski.
Jak kilku lekarzy to będzie już grupowa praktyka, ale zależy w jakiej formie, spółki cywilnej czy partnerskiej. W każdym razie w ofertę składa spółka. Jeśli cywilne to np. Jan Kowalski, Andrzej Nowak - spółka cywilna. Jeśli partnerska to nazwa w wpisana w KRS.

Zasada jest taka że ofertę składa podmiot, który utworzył podmiot leczniczy.
Pozdrawiam
Bartosz

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 120
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]