collapse

Reklama


Autor Wątek: Pytanie o ankiety  (Przeczytany 7972 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cetrzy

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Pomógł? 4
  • Świętokrzyski OW
Pytanie o ankiety
« dnia: Października 10, 2011, 13:49:27 pm »
witam,
szukam potwierdzenia informacji która do mnei (narazie nieoficjalnei) dotarła. Otóz chodzi o oferty na lata następne a konkretnie o ankiety które stanowią częśc tej oferty. Do tej pory możłiwe było udzielenie jednej z trzech możłiwych odpowiedzi. tzn. "spełniam", "nie spełniam" albo tez "nie spełniam ale będe spełniał od dnia obowiązywania umowy". Odpowiedż trzecia była więc deklaracją iż określony wymagany lub tez dodatkowy warunek zostanie spełniony. Dotyczyło to więc np. sprzętu którego na dzień składania oferty fizycznie nie trzeba było posiadac czy tez personleu którego zatrudnienie deklarowało się z pierwszym dniem obowiązywania umowy. Teraz podobno nie ma juz takiej możliwości, czyli cały sprzętma byc w posiadaniu a personel musi byc zatrudniony na dzień składania oferty. Jak dla mnie to absurd, szczegolnie jeśli chodzi o personel. czy ktos słyszal czy to na 100 %pewne że tak będa wygladac ankiety????

zmiana tematu //Paweł
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2011, 13:53:32 pm wysłana przez Paweł »

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Pytanie o ankiety
« Odpowiedź #1 dnia: Października 10, 2011, 14:55:38 pm »
ja osobiście niec takiego nie słyszałem...
Pozdrawiam

Piotr

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Pytanie o ankiety
« Odpowiedź #2 dnia: Października 10, 2011, 18:33:59 pm »
Ja spodziewam się pytania w przypadku specjalistyki (mam jedną ISPL z I stopniem) czy oferent spełnia wymagania określone o ostatnim rozporządzeniu MZ.
Jeśli nie będzie odpowiedzi "nie spełniam ale będę spełniał od dnia ...." to zaznaczę że spełniam a do oferty dołączę oświadczenie, odnoszące się do tego punktu ankiety i informujące, że oferent jest w trakcie przekształcania oraz oświadczenie lekarza z II st. że będzie pracował od nowego roku w nowym podmiocie.

Offline cetrzy

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Pomógł? 4
  • Świętokrzyski OW
Odp: Pytanie o ankiety
« Odpowiedź #3 dnia: Października 11, 2011, 12:20:06 pm »
dzwoniłam dzis do centarali i niestety poitwierdziło sie to o czym wczoraj pisałam. Na dzien skąłdania ofert tzreba posiadac cały sprze i miec zatrudniony personel :ozadałam pytanie gdzie znaleźć takich pracowników  którzy w październiku zrezygnuja z dotychczasowej pracy i będa jako bezrobotni czekac spokojnie do 1 stycznia na BYĆ MOŻE podpisany kontrakt w ramach którego będą mogli pracować ??

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Pytanie o ankiety
« Odpowiedź #4 dnia: Października 11, 2011, 14:39:56 pm »
No tak tylko, że w ofercie podajesz dane, har,monogramy itp które obowiązują od 01.01.2012 , a nie podajesz zatrudnienia od października 2011.r , a chyba w ankietach nie ma takich szczegółowych pytan, no ale z interpretacja w NFZ to róznie

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Pytanie o ankiety
« Odpowiedź #5 dnia: Października 11, 2011, 14:43:03 pm »
Moim zdaniem lepiej zaznaczac ze "spełniam" w ankietach jesli mamy watpliwosci niż że "nie spełniam" bo z tej drugiej opcji moze zabraknac czasu na poprawe, wiec lepiej sie tłumaczyc jakby co z tej pierwszej i miec dobrze

Offline cetrzy

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Pomógł? 4
  • Świętokrzyski OW
Odp: Pytanie o ankiety
« Odpowiedź #6 dnia: Października 11, 2011, 15:25:16 pm »
No tak tylko, że w ofercie podajesz dane, har,monogramy itp które obowiązują od 01.01.2012 , a nie podajesz zatrudnienia od października 2011.r , a chyba w ankietach nie ma takich szczegółowych pytan, no ale z interpretacja w NFZ to róznie

harmonogramy zgadza się, podawane są z datą obowiązywania od dnia 01.01.ale jesli chodzi o sprzęt czy personel to  w ubiegłych latach w ankietach odpowiedź brzmiała   "spełniam w dniu składania oferty" albo "nie spełniam w dniu składania oferty ale będę spełniał od dnia obowiązywania umowy" - tak więc podaje się właśnie stan faktyczny jaki ma miejsce juz w dniu składania oferty czyli np. w październiku

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Pytanie o ankiety
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 04, 2011, 23:46:46 pm »
Robię ofertę uzupełniającą na STM dla NZOZ . gdzie właścicielem jest osoba fizyczna i stanęłam na tych pytaniach ankiety. :( Oferta jest na drugą jednostek organizacyjną w innym mieście, która będzie otwarta 1.stycznia. Lekarze pracują już od 1.12 w pierwszej jednostce, sprzęt zakupiony stoi. No ale jest pytanie czy przynajmniej jeden lekarz będzie pracował w poradni w sobotę 6 godzin i tu jest zagwozdka. Bo pracować będzie tam w styczniu a tu jeszcze nie. Spełniam czy nie spełniam-oto jest pytanie ???


Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Pytanie o ankiety
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 05, 2011, 00:09:57 am »
1. Skoro poczatek działalności od stycznia to dlaczego dokumentacja aktualizacyjna?
2. Jeżeli zaznaczysz w pytaniu o warunki konieczne "nie spełniam" to z automatu oferta/dokumentacja" nie przejdzie.
3. Sobota nie należy do warunków wymaganych, jest dodatkowo oceniane.

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Pytanie o ankiety
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 05, 2011, 09:23:16 am »
1. Oferta uzupełniająca- na dany obszar, czyli to normalna oferta  2012-2013. Może źle się wyraziłam początkowo.
2. Wychodzi na to , że w warunkach wymaganych trzeba wszystko zaznaczyć na " spełniam w dniu złożenia oferty i będę spełniać przez cały okres obowiązywania oferty " .  Druga opcja to  "Nie spełniam w dniu złożenia ofert" . Trzeciej już nie ma :(
3. Co do soboty to fakt- rypłam się, tam jest tylko pytanie tak lub nie.
Nadal nie jestem pewna co do tych spełniam./nie spełniam.


p.s  Już jestem po telefonie do przyjaciela w NFZ. Panie sprawdzały dokładnie i aż im kapcie pospadały ze zdziwienia, że w ankiecie do oferty konkursowej nie ma tej trzeciej odpowiedzi :)  Nie powinno tak być bo pisząc nie spełniam oferta jest od razu wyautowana,a jak napiszemy spełniam to może się zdarzyć, że napiszemy nieprawdę. Mogą wtedy wyniknąć niesnaski  przy kontroli. Ale co do meritum się zgadzają, że nikt nie ma obowiązku mieć zatrudnionego personelu i kupionego sprzętu wcześniej niż data rozpoczęcia pracy placówki.

« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2011, 09:56:50 am wysłana przez marela »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Pytanie o ankiety
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 05, 2011, 11:23:12 am »
Im kapcie spadają zawsze gdy do nich dzwonisz. Wielkie zdziwienie jakby ankietę pierwszy raz na oczy widziały.

Offline cetrzy

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Pomógł? 4
  • Świętokrzyski OW
Odp: Pytanie o ankiety
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 05, 2011, 11:50:36 am »
Ale co do meritum się zgadzają, że nikt nie ma obowiązku mieć zatrudnionego personelu i kupionego sprzętu wcześniej niż data rozpoczęcia pracy placówki.
[/quote]

w moim oddziale wymagają żeby na dzien składania oferty personel był zatrudniony a  sprzęt był kupiony. Można zawrzeć z pracownikiem umowę w której będzie wskazana data rozpoczęcia pracy najpóźniej 01.01.2012 ale umowa ma być podpisana najpóźniej w dniu składania oferty. Tak samo ze sprzętem - faktura zakupu musi być najpóźniej z dnia złozenia oferty. To skrupulatnie  sprawdzali i wymagali w trakcie kontroli. W tej sprawie zresztą (jeszcze przed ogłoszeniem u nas postepowań konkursowych) dzwoniłam do centrali, i tam uzyskałam dokładmnie taką samą odpowiedź.

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Pytanie o ankiety
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 05, 2011, 17:00:22 pm »
cetrzy- tak jak napisałam wyżej, akurat w tym przypadku lekarze już byli zatrudnieni a sprzęt kupiony. Ale jest pytanie w warunkach wymaganych -Organizacja udzielania świadczeń -
1.Czy liczba dni pracy w poradni do godziny 18 lekarza wynosi jeden dzień na każde 0,5 etatu przeliczeniowego?
2. Czy minimalna liczba dni pracy w tygodniu  lekarza w poradni wynosi w przypadku całego etatu przeliczeniowego 5 dni po 6 godzin dziennie?
3.Czy minimalny czas pracy na jednego lekarza dentystę wynosi 15 godzin w tygodniu?
- gdzie nie można jednoznacznie i prawdziwie odpowiedzieć, że się spełnia warunki w dniu składania oferty, skoro jeszcze ta poradnia nie jest czynna.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Pytanie o ankiety
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 05, 2011, 17:44:34 pm »
cetrzy- tak jak napisałam wyżej, akurat w tym przypadku lekarze już byli zatrudnieni a sprzęt kupiony. Ale jest pytanie w warunkach wymaganych -Organizacja udzielania świadczeń -
1.Czy liczba dni pracy w poradni do godziny 18 lekarza wynosi jeden dzień na każde 0,5 etatu przeliczeniowego?
2. Czy minimalna liczba dni pracy w tygodniu  lekarza w poradni wynosi w przypadku całego etatu przeliczeniowego 5 dni po 6 godzin dziennie?
3.Czy minimalny czas pracy na jednego lekarza dentystę wynosi 15 godzin w tygodniu?
- gdzie nie można jednoznacznie i prawdziwie odpowiedzieć, że się spełnia warunki w dniu składania oferty, skoro jeszcze ta poradnia nie jest czynna.

No to idąc tym tokiem rozumowania w przypadku konkursu ofert każdy nowy świadczeniodawca musiał by dać odp. nie spełniam i co nikt by nie dostał kontraktu  ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Pytanie o ankiety
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 06, 2011, 12:14:01 pm »
Dlatego właśnie brak jest tej trzeciej wersji odpowiedzi ;) żeby było zgodnie z prawdą.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 60
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]