collapse

Reklama


Autor Wątek: id sesji - w XML  (Przeczytany 3746 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
id sesji - w XML
« dnia: Września 28, 2011, 13:45:38 pm »
Witam

Tak sobie przeglądam dzisiaj XMLki które idą I fazą do NFZ i znalazłem dziwną rzecz..
Od kiedyś tam jest obowiązek wprowadzania nowego elementu sesja między innymi dla fizjoterapii (1310) - typ cykl
My to oczywiście wprowadzamy - ustalone jest, że identyfikatorem cyklu jest nr PESEL/kolejny nr cyklu - wszystkie rozliczenia przechodzą bez błędu.
Natomiast w XMLu znalazłem coś takiego
<nfz:sesja id-inst="x" typ="C" id-sesji="y"/>
gdzie y to nie jest ten nadawany przez nas nr sesji tylko prawdopodobnie kolejnie  inkrementowane cyfry (w zestawach na które patrzyłem są to np cyfry 1380, 1388, 1389 itd)
Czyżby Kamsoft samemu coś wymyślił byleby tylko raporty przechodziły, nieważne jaki bzdury tam wpisze użytkownik ?
To o czym piszę znalazłem akurat w starych raportach z czerwca bo nowe mam już tylko szyfrowane (asc) i nie wiem jak się do nich dobrać :-/

Może to ktoś potwierdzić ? Jeśli to prawda to nie ma co się męczyć z wpisywaniem czegoś sensownego w pole id sesji .. wszystko przejdzie ..

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2011, 14:31:26 pm wysłana przez PiotrSz »

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: id sesji - w XML
« Odpowiedź #1 dnia: Września 28, 2011, 14:49:28 pm »
pole ID sesji jest tylko i wyłącznie dla Ciebie i możesz tam wpisac dokładnie co tylko chcesz aplikacja sama nadaje odpowiednie numery. ID sesji ma sens żebyś wiedział (jeśli chodzi o sesje np.) kto na jakiej był i w jaki dzień....
Pozdrawiam

Piotr

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: id sesji - w XML
« Odpowiedź #2 dnia: Września 28, 2011, 15:40:09 pm »
pole ID sesji jest tylko i wyłącznie dla Ciebie i możesz tam wpisac dokładnie co tylko chcesz aplikacja sama nadaje odpowiednie numery. ID sesji ma sens żebyś wiedział (jeśli chodzi o sesje np.) kto na jakiej był i w jaki dzień....

tyle, że NFZ raczej nie tak to widział .. to jest pomysł Kamsoftu ..

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: id sesji - w XML
« Odpowiedź #3 dnia: Września 28, 2011, 16:58:37 pm »
Dlaczego nie tak to widział? W id sesji chyba chodzi o to żeby wartośc była unikalna i nic więcej.

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: id sesji - w XML
« Odpowiedź #4 dnia: Września 28, 2011, 22:10:47 pm »
Wartość unikalna to może jedno ale chodziło też o to żeby możliwa była weryfikacja np. sesji na których może być określona ilość uczestninków....bez wpisywania ID nie było takiej możliwości....
Pozdrawiam

Piotr

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 98
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]