collapse

Reklama


Autor Wątek: Poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży  (Przeczytany 9219 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karington

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 115
  • Pomógł? 2
  • WIELKOPOLSKI ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI NFZ
Poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży
« dnia: Września 20, 2011, 18:06:24 pm »
Witam serdecznie,

Mam takie zapytanie mianowicie, chciałbym od nowego roku zakontraktować w NFZ poradnie zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży. Problem w tym, że ciężko mi znaleźć lekarza specjalistę psychiatrę dzieci i młodzieży (jest bardzo mało takich specjalistów), czy taki lekarz jest koniecznie wymagany na tym zakresie, czy wystarczy zwykły psychiatra?

Miałbym jeszcze prośbę, jeśli znalazłaby się osoba na forum, która prowadzi taki zakres to, czy mógłbym prosić o jakiś kontakt w celu porozmawiania i wyjaśnienia kilku rzeczy?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam :)

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży
« Odpowiedź #1 dnia: Września 20, 2011, 20:26:45 pm »
Witam serdecznie,

Mam takie zapytanie mianowicie, chciałbym od nowego roku zakontraktować w NFZ poradnie zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży. Problem w tym, że ciężko mi znaleźć lekarza specjalistę psychiatrę dzieci i młodzieży (jest bardzo mało takich specjalistów), czy taki lekarz jest koniecznie wymagany na tym zakresie, czy wystarczy zwykły psychiatra?

Miałbym jeszcze prośbę, jeśli znalazłaby się osoba na forum, która prowadzi taki zakres to, czy mógłbym prosić o jakiś kontakt w celu porozmawiania i wyjaśnienia kilku rzeczy?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam :)

Po pierwsze proponuję się zapoznać z koszykiem świadczeń gwarantowanych z PSY http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=q491&ms=383&ml=pl&mi=383&mx=0&mt=&my=767&ma=017484 a w szczególności zał. nr 6 oraz z projektem zarządzenia PSY http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=3&dzialnr=17&artnr=4556&b=1, niestety muszę Cię karington zmartwić, lekarz specjalista psychiatra dzieci i młodzieży jest wymagany ba żeby tylko On ;)
« Ostatnia zmiana: Września 20, 2011, 20:58:05 pm wysłana przez maciek777 »
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline karington

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 115
  • Pomógł? 2
  • WIELKOPOLSKI ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI NFZ
Odp: Poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży
« Odpowiedź #2 dnia: Września 20, 2011, 23:09:02 pm »
Wielkie dzięki maciek777,

Trochę mi rozjaśniłeś, bardzo dziękuję za wrzucenie linków zaraz sobie wszystko dogłębnie poczytam.
Po wstępnym obejrzeniu tego nowego projektu odnośnie PSY widzę już, że w warunkach wymaganych zmieniły się wymagane czasy pracy lekarzy. Jak myślisz maciek777 przejdzie ten nowy projekt?

Z tego co tu widzę to nie piszę nigdzie, że konieczne jest zatrudnienie lekarze specjalistę psychiatrii dzieci i młodzieży, jak mogę Cię prosić to zerknij na te wymagania:
""1) lekarz specjalista psychiatrii dla dzieci i młodzieży lub specjalista psychiatra zatrudniony w równoważniku nie mniej niż 0,5 wymiaru czasu pracy lub
2) lekarz specjalista psychiatrii dla dzieci i młodzieży lub specjalista psychiatra zatrudniony w równoważniku pełnego wymiaru czasu pracy**** "
 Czyli z tego co tu piszę może być zwykły psychiatra, zgadza się?

A przy okazji jeśli mogę Cię prosić to powiedz mi twoim zdaniem co się lepiej opłaci zakontraktować, poradnię zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży, czy poradnia dla osób z autyzmem dziecięcym?

Z góry bardzo Ci dziękuję za pomoc i za odpowiedź
Pozdrawiam :)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży
« Odpowiedź #3 dnia: Września 20, 2011, 23:13:58 pm »
Musisz brać pod uwagę, że nie na każdą poradnię ogłaszany jest konkurs ofert.

Offline karington

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 115
  • Pomógł? 2
  • WIELKOPOLSKI ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI NFZ
Odp: Poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży
« Odpowiedź #4 dnia: Września 20, 2011, 23:27:44 pm »
Dzięki Paweł za odpowiedź,

To znaczy, że na przykład w roku 2012 NFZ może nie ogłosić konkursu na poradnię zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży, czy też poradnię dla osób z autyzmem dziecięcym?
Dobrze zrozumiałem to co napisałeś?

Z tego co już wiem to WLKP NFZ nie ogłosi w nowym roku konkursu na PORADNIĘ PSYCHOLOGICZNĄ. A to by akurat stykło :)

Kurcze czytam to nowe rozporządzenie MZ do którego to link podał mi maciek777 a głównie ten załącznik nr 6 (PSYCHIATRIA DZIECIĘCA) i tam pisze coś takiego:

Świadczenia psychiatryczne
ambulatoryjne dla dzieci i
młodzieży

WYMAGANIA:
Porada lekarska diagnostyczna -
1. Personel:
1) lekarz specjalista w dziedzinie
psychiatrii dzieci i młodzieży lub
psychiatrii dziecięcej ? równoważnik
nie mniej niż 1/4 etatu;
2) lekarz specjalista w dziedzinie
psychiatrii dzieci i młodzieży lub
psychiatrii dziecięcej lub lekarz,
który posiada specjalizację I stopnia w
dziedzinie psychiatrii dzieci i
młodzieży lub psychiatrii dziecięcej,
lub lekarz w trakcie specjalizacji w
dziedzinie psychiatrii dzieci i
młodzieży, lub lekarz specjalista w
dziedzinie psychiatrii.
 
Jak mam to rozumieć?
To znaczy, że potrzebuję dwóch lekarzy gdzie jeden musi mieć specjalizację psychiatryczną dzieci i młodzieży a drugi może być zwykły psychiatra?
Nie kumam tego kompletnie.
Mogę prosić o pomoc?

Pozdrawiam i z góry dzięki :)

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży
« Odpowiedź #5 dnia: Września 21, 2011, 07:59:05 am »
Dzięki Paweł za odpowiedź,

To znaczy, że na przykład w roku 2012 NFZ może nie ogłosić konkursu na poradnię zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży, czy też poradnię dla osób z autyzmem dziecięcym?
Dobrze zrozumiałem to co napisałeś?

Dokładnie tak


...Kurcze czytam to nowe rozporządzenie MZ do którego to link podał mi maciek777 a głównie ten załącznik nr 6 (PSYCHIATRIA DZIECIĘCA) i tam pisze coś takiego:

Świadczenia psychiatryczne ambulatoryjne dla dzieci i młodzieży

WYMAGANIA:
Porada lekarska diagnostyczna -
1. Personel:
1) lekarz specjalista w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży lub psychiatrii dziecięcej ? równoważnik nie mniej niż 1/4 etatu;
2) lekarz specjalista w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży lub psychiatrii dziecięcej lub lekarz, który posiada specjalizację I stopnia w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży lub psychiatrii dziecięcej, lub lekarz w trakcie specjalizacji w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży, lub lekarz specjalista w
dziedzinie psychiatrii.
 
Jak mam to rozumieć?
To znaczy, że potrzebuję dwóch lekarzy gdzie jeden musi mieć specjalizację psychiatryczną dzieci i młodzieży a drugi może być zwykły psychiatra?
Nie kumam tego kompletnie.
Mogę prosić o pomoc?

Pozdrawiam i z góry dzięki :)

Otóż to musisz mieć psychiatrę dzieci i młodzieży do porady diagnostycznej, no chyba że przyjdzie dziecko już zdiagnozowane tylko pytam się przez kogo? Ewentualnie z uwagi na brak specjalistów na Twoim terenie NFZ zgodzi się podpisać umowę bez powyższego lekarza ale osobiście w to wątpię, potrzebujesz również psychologa klinicznego i psychoterapeutę (no chyba, że lekarz będzie miał odpowiedni papierek do prowadzenia sesji)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Daram

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Pomógł? 0
  • Mazowiecki NFZ
Odp: Poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 28, 2011, 10:48:39 am »
Witam
jest też wymóg - lekarz udziela świadczeń w wymiarze nie mniejszym niż 3/4   czasu pracy poradni tygodniowo, zgodnie z załącznikiem nr 6 , l.p. 4, 5, kolumna 3, rozporządzenia Ministra Zdrowia o świadczeniach gwarantowanych PSY
jak to rozumieć ? - np poradnia otwarta 4 razy w tygodniu po 10 h to lekarz/lekarze powinni pracować 30h - ale czy to znaczy że czas lekarzy sumujemy (3 lekarzy przychodzi do pracy jednego dnia i są po 10h) czy też chodzi że przez 3/4 czasu harmonogramu poradni powinien być lekarz (każdy z 3 lekarzy przychodzi innego dnia na 10 h)
???

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 28, 2011, 11:10:36 am »
lekarz ma być 3/4 czasu pracy poradni tygodniowo...czyli w Twoim przypadku 7.5h....a czy to będzie lekarz 3h tygodniowo i drugi 4h tygodniowo i trzeci 0.5h tygodniowo to nie ma znaczenia....ważne żeby wszycy razem mieli nie mniej niż 3/4....
Pozdrawiam

Piotr

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 28, 2011, 11:42:38 am »
Nie 7,5h, bo poradnia ma być otwarta 40h, czyli czas pracy lekarza to 30h. Czas lekarzy oczywiście sumujemy ale fundusz nigdy nie wyrazi zgody na to, żeby wszyscy lekarze przyszli jednego dnia a w pozostałe dni nie ma żadnego lekarza.

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 28, 2011, 11:44:36 am »
Nie 7,5h, bo poradnia ma być otwarta 40h, .....

7,5h tygodniowo.....

"...lekarz udziela świadczeń w wymiarze nie mniejszym niż 3/4 czasu pracy poradni tygodniowo..."
Pozdrawiam

Piotr

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 28, 2011, 12:12:52 pm »
Nie wiem czy zauważyłeś, ale Daram napisał

jak to rozumieć ? - np poradnia otwarta 4 razy w tygodniu po 10 h to lekarz/lekarze powinni pracować 30h - ale czy to znaczy że czas lekarzy sumujemy (3 lekarzy przychodzi do pracy jednego dnia i są po 10h) czy też chodzi że przez 3/4 czasu harmonogramu poradni powinien być lekarz (każdy z 3 lekarzy przychodzi innego dnia na 10 h)
???

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 28, 2011, 12:21:23 pm »
zauważyłem....z tym że zrozumiałem że 4 razy w tygodniu po 10h tygodniowo....
Pozdrawiam

Piotr

Offline Daram

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Pomógł? 0
  • Mazowiecki NFZ
Odp: Poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 28, 2011, 14:05:38 pm »
Nie 7,5h, bo poradnia ma być otwarta 40h, czyli czas pracy lekarza to 30h. Czas lekarzy oczywiście sumujemy ale fundusz nigdy nie wyrazi zgody na to, żeby wszyscy lekarze przyszli jednego dnia a w pozostałe dni nie ma żadnego lekarza.

ja rozumiem że nie wyrazi zgody a mój przykład był skrajny - generalnie chodziło mi czy te 3/4 to chodzi o sumowanie czasu lekarzy bez względu czy się pokrywają dni i godziny, czy też w moim skrajnym przypadku należałoby liczyć tylko 10h skoro wszyscy są jednego dnia

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 28, 2011, 14:17:14 pm »
Godziny pracy lekarzy sumują się.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 95
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]