collapse

Reklama


Autor Wątek: Weryfikacja raportów statystycznych-pytanie  (Przeczytany 8140 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rehmonia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Pomógł? 1
Weryfikacja raportów statystycznych-pytanie
« dnia: Sierpnia 08, 2011, 14:11:40 pm »
W związku z komunikatem Dział Monitorowania, Analiz i Planowania Świadczeń Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Białymstoku informuje, iż wykonywana jest weryfikacja kontrolna raportów statystycznych za okres I-VI 2011r. Przypominamy, iż zgodnie z zapisami § 23 pkt 1 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 maja 2008 roku w sprawie Ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U. Nr 81, poz. 484) "Świadczeniodawcy przysługuje prawo korygowania raportu będącego podstawą wystawienia rachunku najpóźniej w terminie 45 dni po upływie okresu rozliczeniowego."

W związku z powyższym prosimy o pobieranie raportów zwrotnych do raportów statystycznych, korygowanie występujących błędów oraz wykonywanie żądania rozliczenia. Jednocześnie przypominamy, iż termin korygowania raportów statystycznych oraz rachunków za pierwsze półrocze 2011r. w rodzajach: Ambulatoryjna opieka specjalistyczna, Leczenie stomatologiczne, Rehabilitacja lecznicza oraz Profilaktyczne programy zdrowotne upływa w dniu 16 sierpnia 2011r.

Mam pytanie, w raportach z maja , kwietnia, marca i lutego pojawiły się migające wykrzykiniki i literki" N", przegladając raport widzę że są tem błędy które poprawiałam na bieżącą z miesiąca na miesiąc. Co teraz powinnam zrobić z ty,mi raportami , ponownie je pobrac i poprawić błędy jeszcze raz???? Bardzo proszę o pomoc

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Weryfikacja raportów statystycznych-pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 08, 2011, 14:30:16 pm »
Mam pytanie, w raportach z maja , kwietnia, marca i lutego pojawiły się migające wykrzykiniki i literki" N", przegladając raport widzę że są tem błędy które poprawiałam na bieżącą z miesiąca na miesiąc. Co teraz powinnam zrobić z ty,mi raportami , ponownie je pobrac i poprawić błędy jeszcze raz???? Bardzo proszę o pomoc

gdzie przeglądasz ten raport ?
sprawdź w umowie na SZOI czy błędy dalej istnieją, jeżeli nie wgraj wszystkie zwroty - nie tylko te nowo zweryfikowane.

Offline rehmonia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Pomógł? 1
Odp: Weryfikacja raportów statystycznych-pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 08, 2011, 14:49:48 pm »
Przeglądam ten raport na SZOI, wchodzę w raporty statystyczne i kilkam dane szczegółowe i tam sa informacje o tych błędach

Offline rehmonia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Pomógł? 1
Odp: Weryfikacja raportów statystycznych-pytanie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 08, 2011, 14:52:31 pm »
Gdzie dokkładnie mam wejść aby sprawdzić czy te błędy istnieją??

Offline Manioo SE

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1011
  • Pomógł? 77
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Weryfikacja raportów statystycznych-pytanie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 08, 2011, 15:02:43 pm »
umowy ,lista umów, bieżące rozliczenie, wykaz produktów z problemami, filtr - błędy
kto przeżyje zdrowy będzie,
kto umiera zdrowy już

" Jeśli chcesz - znajdziesz sposób,
jeśli nie chcesz - znajdziesz powód "
...........................................................
Spechej pomalu. Pozdrawiam.

Offline rehmonia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Pomógł? 1
Odp: Weryfikacja raportów statystycznych-pytanie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 08, 2011, 15:26:46 pm »
Dziękuję, znalazłam i tu mam 33 pozycje z błędami dotyczące tylko raportu za kwiecień, czyli mniej błędów niz wcześniej znalazłam. Błąd dotyczy tylko 1 pacjenta : Pesel świadczeniobiorcy, któremu udzielono świadczenia nie występuje w CWU. Co powinnam teraz zrobic??
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2011, 15:55:12 pm wysłana przez rehmonia »

Offline Manioo SE

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1011
  • Pomógł? 77
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Weryfikacja raportów statystycznych-pytanie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 08, 2011, 16:00:48 pm »
sprawdzić ubezpieczenie pacjenta, jeśli ma - udowodnić to w nfz  :)

jeśli nie ma, to usunąć świadczenia, bo i tak nfz nie zapłaci;
pacjent pewnie też nie
kto przeżyje zdrowy będzie,
kto umiera zdrowy już

" Jeśli chcesz - znajdziesz sposób,
jeśli nie chcesz - znajdziesz powód "
...........................................................
Spechej pomalu. Pozdrawiam.

Offline rehmonia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Pomógł? 1
Odp: Weryfikacja raportów statystycznych-pytanie
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 08, 2011, 16:07:50 pm »
Zalóżmy ze pacjent ma ubezpieczenie muszę przedstawic opdowiednie dokumenty w NFZ , a co z raportami przy których byłu literki N i wykrzykniki pobierać te rapory czy nie powinnam brać ich pod uwagę ??
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2011, 16:11:52 pm wysłana przez rehmonia »

Offline Manioo SE

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1011
  • Pomógł? 77
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Weryfikacja raportów statystycznych-pytanie
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 08, 2011, 16:22:58 pm »
Mam pytanie, w raportach z maja , kwietnia, marca i lutego pojawiły się migające wykrzykiniki i literki" N", przegladając raport widzę że są tem błędy które poprawiałam na bieżącą z miesiąca na miesiąc. Co teraz powinnam zrobić z ty,mi raportami , ponownie je pobrac i poprawić błędy jeszcze raz???? Bardzo proszę o pomoc

odnośnie ponownej weryfikacji, to pobrać ponownie raporty zwrotne, te oznaczone jako nowe

Zalóżmy ze pacjent ma ubezpieczenie muszę przedstawic opdowiednie dokumenty w NFZ , a co z raportami przy których byłu literki N i wykrzykniki pobierać te rapory czy nie powinnam brać ich pod uwagę ??

a - pobrać ponownie raporty zwrotne, te oznaczone jako nowe


b - sprawdzić błędy

jeśli nfz ma rację  ;) i juz zapłacił, to zakwestionowane pozycje usunąć, będą korekty

jeśli my mamy rację ,błedy poprawiać i wyjaśniać z nfz
kto przeżyje zdrowy będzie,
kto umiera zdrowy już

" Jeśli chcesz - znajdziesz sposób,
jeśli nie chcesz - znajdziesz powód "
...........................................................
Spechej pomalu. Pozdrawiam.

Offline rehmonia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Pomógł? 1
Odp: Weryfikacja raportów statystycznych-pytanie
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 08, 2011, 16:42:47 pm »
W tych raportach zazanczonych jako nowe ( jest ich 10 ) wszedzie są błędy. W miesiącach :maj, kwiecień , marzec jest to 16, 20 błędów, natomiast za miesiąc styczeń jest to az 4000 błędów ( to był ten okres kiedy nie został dodany cykl i trzeba było wszystko poprawić i zostało poprawione w lutym) jeśli pobiorę te raporty i okaże sie ze trzeba robic znowu poprawki , to bedzie mnóstwo poprawiania.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9297
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Weryfikacja raportów statystycznych-pytanie
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 08, 2011, 17:03:41 pm »
Dziękuję, znalazłam i tu mam 33 pozycje z błędami dotyczące tylko raportu za kwiecień, czyli mniej błędów niz wcześniej znalazłam. Błąd dotyczy tylko 1 pacjenta : Pesel świadczeniobiorcy, któremu udzielono świadczenia nie występuje w CWU. Co powinnam teraz zrobic??

Przede wszystkim to sprawdzić czy na pewno prawidłowy PESEL jest wpisany.

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Weryfikacja raportów statystycznych-pytanie
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 09, 2011, 07:49:04 am »
W tych raportach zazanczonych jako nowe ( jest ich 10 ) wszedzie są błędy. W miesiącach :maj, kwiecień , marzec jest to 16, 20 błędów, natomiast za miesiąc styczeń jest to az 4000 błędów ( to był ten okres kiedy nie został dodany cykl i trzeba było wszystko poprawić i zostało poprawione w lutym) jeśli pobiorę te raporty i okaże sie ze trzeba robic znowu poprawki , to bedzie mnóstwo poprawiania.

jeśli błędy zostały poprawione już wcześniej to pobranie zwrotki do tego raportu nic nie zmieni i wszystko będzie ok....tak jak napisał Manioo SE wyżej: interesują Cię tylko błędy na SZOI...
Pozdrawiam

Piotr

Offline rehmonia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Pomógł? 1
Odp: Weryfikacja raportów statystycznych-pytanie
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 09, 2011, 12:57:20 pm »
Witam,
Dziękuję za pomoc, mieliście rację trzeba poprawić tylko te błędy które są na SZOI.

Offline debe

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: Weryfikacja raportów statystycznych-pytanie
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 21, 2011, 10:57:17 am »
Witajcie, mam pytanie dotyczące weryfikacji.
błąd jaki mi się pokazuje to [Błąd] Inny numer wersji dla epizodu usunięty id: , wysłana wersja to: 8 odebrana to: 4
Pozycja rozliczeniowa o Id: 156, posiada wyższy numer wersji niż wyeksportowany, aktualny: 4, wyeksportowany: 3.
co zrobić z tego typu błędem??
czy mam je jakoś zmieniać w programie i słać ponownie czy mam wysyłać wniosek z wyjaśnieniami.
Bardzo proszę o podpowiedź ;).

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 43
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3177 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3034 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]