collapse

Reklama


Autor Wątek: PPS przez sieć z wieloma bazami - proszę o sugestie  (Przeczytany 42633 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

listek1988

  • Gość
PPS przez sieć z wieloma bazami - proszę o sugestie
« dnia: Lipca 19, 2011, 13:27:59 pm »
Jestem początkujący z tym cudem jakim jest KS PPS i mam następująca sytuację w firmie. Mamy 4 stanowiska pracownicze + 1 "serwer". Na każdym ze stanowisk jest 1 do 3 PPS'ów a przy tym 1 do 3 baz danych. Z tym, z serwerm nie wiem jak do końca jest i co tam jest bo nasz jakiś pan od sewrwerów się tym zajmuje, wiem tyle że przez neta neta są wprowadzane deklaracje z placówek w innych miejscowościach ale to szczegół. zajmijmy się moimi czterema stanowiskami. Na stanowisku 1 są 2 ppsy, 2 bazy, na stanowisku 2 są 3 ppsy i 3 bazy i na stanowiskach 3 i 4 po 1 ppsie i po 1 bazie. Praca sieciowa ppsa u nas polega na tym że jakaś mądra głowa udostępniła katalogi ppsów na każdym stanowisku i porobione są skróty na pulpicie do konkretnych ppsów. Czyli otwieram ppsa z dysku komputera w sieci. Daje to efekt łatwy do wyobrażenia... Wczytywanie raportu (powiedzmy 2000-3000 pozycji) nie przez sieć zajmuje 5 minut a przez sieć ponad godzinę. Do tego wczytywanie szablonów, wpisywanie danych wszystko jest masakrą. Że już nie powie co się dzieje jak robię coś w ppsie przez sieć a inna osoba korzysta z innego ppsa na tym stanowisku. Na serwerze wg mnie jest 6 ppsów i 6 baz . Czy ktoś widział by jakieś sensowne rozwiązanie tego? Można by wszystkie bazy przenieść na serwer to jest kwestia dogadania się z panem informatykiem i panem co się serwerem zajmuje bo ja się zajmuje niby tylko sprawozdawczością.
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2011, 13:42:19 pm wysłana przez listek1988 »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: PPS przez sieć z wieloma bazami - proszę o sugestie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 19, 2011, 13:36:30 pm »
Egzaminy wstępne na kierunek nauki polityczne. Profesor rozmawia z kandydatką:
-Co pani wie o programie ekonomicznym rzadu Jarosława Kaczynskiego?
Dziewczyna milczy.
-A o polityce społecznej?
Dziewczyna milczy.
-A wie pani kto to jest Jarosław Kaczyński?
Dziewczyna milczy. Profesor pyta:
-A skad pani pochodzi?
-Z Bieszczad, panie profesorze.
Profesor podszedł do okna, wygląda na ulicę, chwilę się zastanawia i mówi do siebie:
- A może by tak wszystko rzucic w cholerę i wyjechać w te Bieszczady...


Tak mi się skojarzyło.

listek1988

  • Gość
Odp: PPS przez sieć z wieloma bazami - proszę o sugestie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 19, 2011, 13:47:19 pm »
Bieszczady rozważę, jestem przed urlopem a góry uwielbiam. Póki co jestem w pracy i wkurza mnie ten bałagan...

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: PPS przez sieć z wieloma bazami - proszę o sugestie
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 19, 2011, 14:52:03 pm »
Bieszczady rozważę, jestem przed urlopem a góry uwielbiam. Póki co jestem w pracy i wkurza mnie ten bałagan...

Może zaproś "Pana od serwera" i "Pana informatyka" na piwko i pogadajcie
- po co taka konfiguracja, po co w jednej firmie 7 oddzialnych baz pps-a,
może trzeba zamienić  na jeden konkretny serwer Oracla i 7 stanowisk,
a może pracować lokalnie na tych bazach, a tylko kopie robić na ten "serwer"

.. ot takie tam kwestie warto by poruszyć ..


   

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: PPS przez sieć z wieloma bazami - proszę o sugestie
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 19, 2011, 16:05:53 pm »
To przy kilku komputerach masz dwóch panów? Pana od serwera i pana informatyka?
Przeniesienie kilku aplikacji na serwer nie pomoże. Masz 7 programów KS-PPS. Zakładam, że nie działa to na jednej licencji tylko posiadasz odpowiednią liczbę licencji podejrzewam jednostanowiskowych.
Zacznijmy od tego co masz w tych KS-PPS. Jeśli jeden rodzaj świadczeń to bez sensu tyle programów.
Napisz jakie umowy masz, jaka duża jednostka itd... a przede wszystkim po co aż tyle KS-PPS. Nie można całości na jednym programie w wersji wielostanowiskowej?

Inna sprawa to sieć w jakiej to pracuje.

A jeśli nie dogadacie się z panami od serwera i informatykiem to mam do Was ~50km  ;)


Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: PPS przez sieć z wieloma bazami - proszę o sugestie
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 19, 2011, 16:42:18 pm »
Tylko uważajcie, bo mpi szanuje swoją pracę :P

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: PPS przez sieć z wieloma bazami - proszę o sugestie
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 19, 2011, 18:52:22 pm »
Może nie tyle pracę co rzetelność, skrupulatność, dokładność, doświadczenie itd...   :P.
No bo jak nie szanować jak dookoła widać samą fuszerkę? Chociażby w tym przypadku.
Nawet ostatnio w jednej firmie wdrożeniowcy od jednej aplikacji tak ją zainstalowali, że i tak muszę poprawiać, bo są problemy ze stacjami roboczymi. A kasę trzeba było zapłacić konkretną.
Porównując swoją pracę do innych doszedłem do wniosku, że czas najwyższy zacząć się szanować ;)

Samochwała w kącie stała...  ;D

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: PPS przez sieć z wieloma bazami - proszę o sugestie
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 20, 2011, 12:24:09 pm »
Jak można było taki burdel z PPS'ami zrobić? Massakra.
mpi polecam! Jak coś nie będzie działać jak oczekuje to nie będzie mógł zasnąć bo będzie myślał jak to zrobić aby działało :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: PPS przez sieć z wieloma bazami - proszę o sugestie
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 20, 2011, 12:46:42 pm »
Uważajcie będzie siedział całą noc i nie wyjdzie póki nie skończy :P Tak więc ktoś będzie musiał robić nockę.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: PPS przez sieć z wieloma bazami - proszę o sugestie
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 20, 2011, 15:19:46 pm »
<zawstydzony> i <rumieniec> hahaha  :)

listek1988

  • Gość
Odp: PPS przez sieć z wieloma bazami - proszę o sugestie
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 25, 2011, 14:34:13 pm »
Sorki, że po takim czasie odpisuje.

Tutaj jest wycinek sieci w mojej firmie. To co wiem i co znajduje u nas w pomieszczeniu (zaznaczone na czerwono). Cała sieć jest bardziej rozbudowana i dochodzi do nie jeszcze sporo komputerów z innych działów.



Łącznie 22 umowy w 7-miu placówkach.
To jest:  5x rehabilitacja, 5x hospicjum domowe, 1x hospicjum stacjonarne, 6x opieka długoterminowa i 5x POZ.

Wracając. Komputery 1-4 to stanowiska do pracy gdzie są te pps'y z bazami danych. Na każdym komputerze postawiony jest serwer bd na Firebird 2.0
Na przykład na stanowisku 1 znajdują się 2 bazy gdzie jedna to Płock ( REH, OD, HD) i druga bd Pułtusk (REH, OD, HD) i tak analogicznie z każdą placówką, każda ma osobnego ppsa.

Komputer oznaczony jako 5 - ten niby serwer. Tam znajduje się kolejne 5 pps'ów z bazami danych tylko dla umów POZ (5 placówek, 5 umów). Pan od serwerów wcześniej opisany udostępnia nam tylko terminal (cokolwiek to znaczy ale tak mi powiedziano) by z tym komputerem (nr 5) mogły łączyć się placówki z poza Płocka i wpisywać deklaracje pacjentów.
I jeżeli mowa by była o przeniesieniu baz danych na jeden serwer to w grę wchodził by komputer nr 5.
Co do pana informatyka niedawno z nim rozmawiając usłyszałem że on musi to wszystko przemyśleć i zaplanować żeby było dobrze... ( myśli nad tym od ponad roku...)
Komputerów się nie boje i wiem że to jest do zrobienia wszystko tylko nawet nie wiem po prostu jak się do tego zabrać, nawet nie wiem jak się ppsa z bazą danych instaluje. Posadzili mnie za biurko i zastałem co zastałem.

A i jeszcze nie dorysowałem. Do switch'a gdzie są komputery 1-4 podłączone jest podłączony dysk sieciowy i na nim to obecnie robię kopie baz danych.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2011, 15:20:56 pm wysłana przez listek1988 »

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: PPS przez sieć z wieloma bazami - proszę o sugestie
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 25, 2011, 16:54:32 pm »
Czy to jest firma, która rozlicza inne firmy - jakoś tak mi to wygląda ??

Sądząc po wielkości, ilości umów i placówek to chyba należy po prostu zainwestować
w jednego konkretnego informatyka, zaprojektować całą tę "menażerię"
pod kątem możliwości i potrzeb klientów (zdalne dostępy), wydajności i bezpieczeństwa
 ... albo zostawić tak jak jest skoro działa ..... ;-)
 
 

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: PPS przez sieć z wieloma bazami - proszę o sugestie
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 25, 2011, 21:49:15 pm »
No właśnie - albo Ty coś źle tłumaczysz, albo pracujesz w firmie rozliczającej świadczeniodawców?

listek1988

  • Gość
Odp: PPS przez sieć z wieloma bazami - proszę o sugestie
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 26, 2011, 07:36:16 am »
Oj panowie... Aż tak ciemny nie jestem. Te placówki należą do firmy w której pracuje. Z wiadomych względów nie podaje co to za firma i innych szczegółów.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: PPS przez sieć z wieloma bazami - proszę o sugestie
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 26, 2011, 07:57:44 am »
Ja się chyba domyślam jaka  ;D ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 101
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 8
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 30.

[Pokaż zapytania]