collapse

Reklama


Autor Wątek: Sposób wpisywania świadczeń w AOS  (Przeczytany 14948 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kozak_K

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 0
Sposób wpisywania świadczeń w AOS
« dnia: Lipca 12, 2011, 07:44:15 am »
Witam. Dostałem umowę z NFZ na drugie półrocze i próbuję zacząć wpisywać świadczenia i tu zonk. W umowie wszystkie świadczenia z grupy W i Z mają po jednym punkcie. Na moje pytanie Pani z NFZ odpowiedziała że tak ma być i aplikacje użytkowników mają sobie z tym radzić. OK. Poczytałem forum i mam dwa pytania.
1. Podczas wpisywania wizyty do KSPPS (bez licencji na gruper) trzeba, po wybraniu  umowy i świadczenia -np. porady specjalistycznej typu 1 (W11) w karcie produktu kontraktowego dodatkowo podać ile jest to punktów  -pole "Taryfa JGP"(tutaj 3,5)??. Czy nie można przypisać ilości punktów - które przecież są stałe - do typu świadczenia??
2. Po wysłaniu świadczenia otrzymałem zwrot z błędem nr 2040500 - "Dla produktów z katalogu JGP wymagane jest podanie wersji grupera  wg której została wyznaczona grupa" Jest takie pole w karcie produktu kontraktowego -ale nie ma tam żadnej wartości do wyboru.
Czy ja coś robię źle, czy KS jeszcze nie "umie" rozliczyć się z NFZ ??.
Pozdrawiam

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Sposób wpisywania świadczeń w AOS
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 12, 2011, 07:54:39 am »
1. Trzeba wpisać ręcznie
2. Trzeba wpisać ręcznie

Offline Kozak_K

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 0
Odp: Sposób wpisywania świadczeń w AOS
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 12, 2011, 07:59:08 am »
Dziękuję za odpowiedź.
1. A jak się ma gruper to wtedy punkty są przypisane do świadczenia?
2. Wersja grupera jest polem wyboru, ale faktycznie można wpisać tam wszystko. Nie ma znaczenia jaką cyfrę tam wpiszę?
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2011, 08:01:46 am wysłana przez Kozak_K »

Offline T

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? 2
  • Łódzki OW
Odp: Sposób wpisywania świadczeń w AOS
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 12, 2011, 09:05:50 am »
Dziękuję za odpowiedź.
2. Wersja grupera jest polem wyboru, ale faktycznie można wpisać tam wszystko. Nie ma znaczenia jaką cyfrę tam wpiszę?
Który OW NFZ ?
w KS-SOMED ten sam błąd, mimo że mam do wyboru kilka wersji grupera, z żadną nie przechodziło.
Podobno błąd po stronie NFZ.

Offline Kozak_K

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 0
Odp: Sposób wpisywania świadczeń w AOS
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 12, 2011, 09:06:57 am »
Pomorski.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Sposób wpisywania świadczeń w AOS
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 12, 2011, 09:18:35 am »
forum centrali NFZ
Robert Pawłowski (Skąd: www.eZoz.com.pl)
"Nie dziwi mnie już że systemy NFZ nie są przygotowane do zmian w przepisach ale postanowiliśmy wykonać pewien eksperyment.

Wysłaliśmy testowy zestaw świadczeń z wyznaczoną grupą AOS (celowo nie pisze tutaj o grupie JGP, ponieważ nowy system z JGP ma niewiele wspólnego a do tego w żadnym akcie prawnym nie wspomina się o czymś takim jak JGP w AOS).

Oczywiście otrzymaliśmy potwierdzenie z błędem:
2040500 Dla produktów z katalogu JGP wymagane jest podanie wersji grupera wg której została wyznaczona grupa. Zestaw świadczeń ...
Po głębokiej analizie XML'a stwierdziliśmy, że prawdopodobnie brakuje wypełnionego atrybutu nr-wersji-grupera. Uzupełniliśmy go więc wartością podobną do używanej w szpitalnictwie czyli AOS.1.0. I co, i przeszło Laughing

Oczywiście nurtowało nas kolejne pytanie: skąd mamy znać wersję grupera, skoro NFZ nawet nie wspomina o czymś takim w Zarządzeniach.
Do tego atrybut nr-wersji-grupera posiada następującą definicję:
Atrybut przekazywany w przypadku wyznaczania taryfy grupy na podstawie algorytmu grupera JGP. W danym okresie sprawozdawczym obowiązuje jedna wersja grupera wg której są wyznaczane grupy. Okres sprawozdawczy na podstawie, którego, ustalona zostaje wersja grupera wyznaczany jest w oparciu o atrybut wypis@data.

Postanowiliśmy się trochę zabawić i jako wartość wymaganego atrybutu wstawiliśmy I_HATE_NFZ.
Oczywiście zestaw świadczeń wrócił bez błędów. W związku z tym mamy dla NFZ i ich producentów następującą propozycję. Pozostawcie wersję grupera AOS na wartość którą przesłaliśmy w ostatniej przesyłce.

Nawet nie śmiem pytać, kiedy w końcu NFZ przygotuje się do zmian które sam w trybie i terminie irracjonalnym wprowadza?
"

oczywiście odpowiedzi na to z centrali czy oddziałów brak ..

pozdrawiam

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Sposób wpisywania świadczeń w AOS
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 12, 2011, 09:25:01 am »
Można w wersji grupera wpisać cokolwiek, gdyż NFZ po prostu nie podał obowiązującej wersji. Identyczna sytuacja jest w rehabilitacji.

Offline T

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? 2
  • Łódzki OW
Odp: Sposób wpisywania świadczeń w AOS
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 12, 2011, 09:31:19 am »
Można w wersji grupera wpisać cokolwiek, gdyż NFZ po prostu nie podał obowiązującej wersji. Identyczna sytuacja jest w rehabilitacji.
Tyle że w KS-SOMED mimo wybrania jakiejkolwiek wersji grupera w XML'u brak atrybutu nr-wersji-grupera, takjakby wersja grupera nie była wymagana w AOS.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Sposób wpisywania świadczeń w AOS
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 12, 2011, 09:34:00 am »
No to pewnie trzeba zgłosić się do kamsoftu.

Offline Kozak_K

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 0
Odp: Sposób wpisywania świadczeń w AOS
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 12, 2011, 09:37:56 am »

Postanowiliśmy się trochę zabawić i jako wartość wymaganego atrybutu wstawiliśmy I_HATE_NFZ.
Oczywiście zestaw świadczeń wrócił bez błędów. W związku z tym mamy dla NFZ i ich producentów następującą propozycję. Pozostawcie wersję grupera AOS na wartość którą przesłaliśmy w ostatniej przesyłce.
Dobre ;D Może zamiast HATE wpisać F..K. Wszystko jest OK do czasu gdy ktoś po stronie NFZ stwierdzi że po weryfikacji  na przykład za 6 miesięcy wstecz odrzucą świadczenia, które mają wersję grupera inną niż np ?.??

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Sposób wpisywania świadczeń w AOS
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 12, 2011, 09:46:46 am »
Nie zrobią tego.

Offline Kasia_ka_aa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? 0
Odp: Sposób wpisywania świadczeń w AOS
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 13, 2011, 08:24:14 am »
Ja nie jestem za bardzo obeznana w sferze informatyki itp., ale przyszło mi się zmierzyć z JGP w AOS. Moje pytanie brzmi, czy przykażdej wizycie pacjentki muszę ręcznie podawać Taryfę JGP i Wersję Grupera??

Offline Manjak

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Pomógł? 1
Odp: Sposób wpisywania świadczeń w AOS
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 13, 2011, 08:56:40 am »
A wiecie może gdzie wpisać wersję grupera na karcie świadczeń ambulatoryjnych (czyli tym, co uzyskujemy po wciśnięciu shift+F2)? Czy po prostu taki sposób wpisywania w obecnej sytuacji robi się bezużyteczny?

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Sposób wpisywania świadczeń w AOS
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 13, 2011, 09:47:43 am »
Moje pytanie brzmi, czy przykażdej wizycie pacjentki muszę ręcznie podawać Taryfę JGP i Wersję Grupera??
Podanie taryfy JGP jest obowiązkowe, natomiast podanie wersji grupera chyba nie jest konieczne. Bo niby skąd mamy wiedzieć jaka jest wersja grupera? Fundusz tej informacji nie podał. W bazie programu program podaje wersję grupera 5.99.1.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline T

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? 2
  • Łódzki OW
Odp: Sposób wpisywania świadczeń w AOS
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 13, 2011, 10:37:48 am »
NFZ wyłączył sprawdzanie wersji grupera.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 119
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]