collapse

Reklama


Autor Wątek: Import z Excela a JGP  (Przeczytany 7148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline intejag

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 0
Import z Excela a JGP
« dnia: Lipca 09, 2011, 15:01:15 pm »
Witam! Mamy wykupioną licencję na KSPPS do celów rozliczeń z NFZ. Zabiegi wpisujemy w innym programie, eksportujemy do Excela i importujemy do KSPPS. Nie korzystamy z importu ambulatoryjnego tylko z rapstat. Jak teraz ma się ten nasz import do JGP. Czy będzie można importować, a gruper sam się ustawi? Czy od razu trzeba importować wszystkie zabiegi (samemu zastosować gruper, a do KSPPS wczytać już przetworzone zabiegi)? Bo trochę bez sensu jest wczytywać "podstawowe" zabiegi razem z ICD9, a potem robić poprawianie pod KSPPS i ustawiać JGP. Nie wiem czy za bardzo nie zagmatwałam, ale jak radzicie sobie z JGP jeśli importujecie zabiegi z excela?

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Import z Excela a JGP
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 09, 2011, 21:38:19 pm »
Witam! Mamy wykupioną licencję na KSPPS do celów rozliczeń z NFZ. Zabiegi wpisujemy w innym programie, eksportujemy do Excela i importujemy do KSPPS. Nie korzystamy z importu ambulatoryjnego tylko z rapstat. Jak teraz ma się ten nasz import do JGP. Czy będzie można importować, a gruper sam się ustawi? Czy od razu trzeba importować wszystkie zabiegi (samemu zastosować gruper, a do KSPPS wczytać już przetworzone zabiegi)? Bo trochę bez sensu jest wczytywać "podstawowe" zabiegi razem z ICD9, a potem robić poprawianie pod KSPPS i ustawiać JGP. Nie wiem czy za bardzo nie zagmatwałam, ale jak radzicie sobie z JGP jeśli importujecie zabiegi z excela?

W chwili obecnej w imporcie z rapstat nie ma jeszcze zimplementowanej obsługi importu taryfy JGP
Bo w zasadzie tylko ta wartość (taryfa JGP) jest do zaimportowania .

W opisie do aktualizacji http://forumpps.pl/index.php?topic=4413.0 2011.02.3.0 czytamy:

Funkcja importu/eksportu świadczeń ambulatoryjnych rozszerzona o taryfę JGP zostanie udostępniona w wersji 2011.03.0.0 na początku sierpnia 2011r.

Grupa JGP to  , w kwestii rozliczeniowej - to samo co produkt jednostkowy posiadający własny kod produktu.

Jak sobie poradzisz zależy od Ciebie i Twojej aplikacji zewnętrznej.

W pliku importowym rapstat będziesz miał do przekazania poza kodem produktu jednostkowego
(tu będzie to grupa JGP) jeszcze dodatkowo taryfę JGP z zał.5a (Zarządzenia 26/2011/DSOZ lub lepiej Zał. 2 Zarządzenia 32/2011/DSOZ).

Przypuszczam, że do tego celu wykorzystana będzie kolumna IG - Wartość taryfy JGP
« Ostatnia zmiana: Lipca 09, 2011, 21:51:13 pm wysłana przez bart »

Offline intejag

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 0
Odp: Import z Excela a JGP
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 10, 2011, 07:44:03 am »
OK, ale czy dobrze rozumiem - mam pacjenta np. w ginekologii, zabieg W11. Razem z odpowiednimi ICD9 z JGP dochodzi mi zabieg Z20. Jak uruchomię JGP pod KSPPS to pod daną usługą W11 dochodzi mi Z20. I teraz importując (wiem, że z tej usługi będę mieć W11 i Z20) mam w pliku 2 rekordy? Jeden na W11 i drugi na Z20? A taryfa JGP ma być przy tym drugim - Z20? Bo chyba nie można zaimportować dwóch usług zapisanych w jednym rekordzie? Dwa ICD9 można, ale 2 usługi?

Edit:  Sorki, coś nagmatwałam, nie wiem skąd mi do głowy przyszły te 2 zabiegi. Rozumiem, że lekarz określa ICD9 i zgodny z tym zabieg (W lub Z), ja przy imporcie muszę tylko przypisać właściwą taryfę grupera. Zgadza się?
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2011, 07:49:23 am wysłana przez intejag »

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Import z Excela a JGP
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 10, 2011, 11:44:22 am »
Myślę że za pomocą rapstat-u już nie zaimportujesz świadczeń JPG AOS. Będziesz musiał zakupić licencję na funkcję importu świadczeń ambulatoryjnych z pliku w formacie ambulatoryjny2011. Na pewno będzie funkcja, która podczas importu świadczeń przypisywać będzie grupę na podstawie procedur ICD9. Pytanie czy czasem nie będzie potrzeby wykupienia dodatkowo licencji na grupera AOS. Licencjonowania będzie prawdopodobnie wyglądać podobnie jak to jest w wypadku JGP SZP.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline intejag

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 0
Odp: Import z Excela a JGP
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 10, 2011, 12:28:40 pm »
Na razie mam wykupioną licencję na wspomaganie rozliczeń JGP na AOS. Mam nadzieję, że to wystarczy. No cóż, trzeba będzie wybrać się jutro do "władcy" przychodni co by sięgnął do tej swojej kabzy i zezwolił na zakup licencji na import ambulatoryjnego...

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Import z Excela a JGP
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 10, 2011, 13:02:15 pm »
<..>
Edit:  Sorki, coś nagmatwałam, nie wiem skąd mi do głowy przyszły te 2 zabiegi. Rozumiem, że lekarz określa ICD9 i zgodny z tym zabieg (W lub Z), ja przy imporcie muszę tylko przypisać właściwą taryfę grupera. Zgadza się?
No trochę pogmatwałeś .. ;-)

To, co kto określa i wpisuje zależy od organizacji pracy w Twojej jednostce
Zauważ że w nowej strukturze grup masz grupy, które maja zdefiniowane wymagania jak i grupy których zakodowanie takiej zdefiniowanej grupy wymagań nie posiadają

Lekarz (o ile to on rozbił w waszej jednostce) ma podać jakie procedury wykonał, a program grupujący (gruoer) powinien wskazać/podpowiedzieć  na ich podstawie jaką grupą (lub jakimi grupami) można to
świadczenie rozliczyć. Pozostaje jeszcze podanie taryfy i gotowe.

Na spotkaniu w Katowicach Pan M.Jaworski wspomniał, że będzie możliwy import taryf.
W rapstacie jest odpowiednia kolumna w ambulatoryjnym trzeba ją dodać, co też  już uczyniono.

Ja bym tam poczekał z zakupem ambulatoryjnego (to zawsze można zrobić) bo duże
prawdopodobieństwo, że nie będzie potrzebny.
Już teraz można zobaczyć że eksportując dane, wpisane do PPS-a, do rapstatu -  eksportuje się wartość wpisanej taryfy w kolumnie IG.


Offline intejag

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 0
Odp: Import z Excela a JGP
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 10, 2011, 13:28:59 pm »
U nas procedury wpisuje lekarz, trzeba będzie tylko pomyśleć nad gruperem, bo wątpię żeby lekarzowi się samemu chciało szukać jaki zabieg może wyjść przy danych procedurach.
Testuję sobie właśnie import rapstat, i nawet jak dam w kolumnie IG wartość np. 38 to i tak importuje mi się 1. Musze na spokojnie najpierw wyeksportować, a potem porównać z importem, w których kolumnach mi się coś zmieniło. Walczę dalej :)

---

Edit: No i kicha. Wpisałam do KSSPS ręcznie odowiednie ICD9, gruper przypisął mi usługę Z20 z taryfą 38, potem wyeksportowałam ten rekord. No i niestety po zaimportowaniu tych samych danych to wszystko mi weszło z wyjątkiem taryfy JGP. Pole już jest, ale jeszcze nie wczytuje tego KSSPS. Dopiero potem dostrzegłam, że napisałeś, że będzie możliwy import taryf JGP, więc pozostaje czekać. Nic mądrzejszego teraz nie wymyślę.
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2011, 13:40:38 pm wysłana przez intejag »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Import z Excela a JGP
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 10, 2011, 15:31:15 pm »
Nie chcę nic pisać ale rapstat.xls nie jest do specjalistyki.

Offline intejag

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 0
Odp: Import z Excela a JGP
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 10, 2011, 16:28:10 pm »
Hmmm... my wczytujemy z rapstat wszystko do tej pory i jakoś większych problemów nie było. NFZ wszystko rozlicza, błędów nie ma, więc chyba do specjalistyki też do tej pory się nadawał. Być może inne było jego przeznaczenie, ale wszystko fajnie działa.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 86
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]