collapse

Reklama


Autor Wątek: Weryfikacja 2010 u świadczeniodawcy, który nie ma już umowy z NFZ  (Przeczytany 5624 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KaWa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Przez przypadek wszedłem na SZOI klienta, który nie ma już umowy z NFZ a tam widnieje masa błędów za 2010 rok i komunikat, że odblokowany okres do 22 lipca 2011 roku. Żadnego pisma (POCZTĄ) od NFZ nie dostał w sprawie tych błędów, że ma je poprawić czy coś.
Zastanawiam się czy mam te błędy poprawiać (o ile zdążę!)- dodam że licencja na PPS wygasła mu - rozumiem, że za jakiś czas może przyjść wezwanie do zapłaty, ale czy NFZ ma prawo to zrobić nie informując świadczeniodawcy o wystąpieniu błędów i możliwości ich poprawy?

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Weryfikacja 2010 u świadczeniodawcy, który nie ma już umowy z NFZ
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 21, 2011, 14:31:45 pm »
Informował przecież poprzez portal SZOI na który świadczeniodawca loguje się średnio raz w miesiącu i podświetlone komunikaty "powinien" przeczytać....pismo może wyszło ale nie doszło  ;) na początek bym zadzwonił do działu rozliczeń właściwego OW NFZ i się dopytał co i jak.....w ostateczności pismo do NFZ o wydłużenie terminu korekt...
Pozdrawiam

Piotr

Offline KaWa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: Weryfikacja 2010 u świadczeniodawcy, który nie ma już umowy z NFZ
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 21, 2011, 15:05:59 pm »
w MOW oszczędzają na papierze zdaje się, bo nikt nie dostał pocztą pisma. Poza tym - jak się nie ma umowy z NFZ to raczej się nikt nie loguje raz w miesiącu, nawet raz na dwa, żeby sprawdzać czy nie ma błędów.
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2011, 15:10:39 pm wysłana przez KaWa »

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Weryfikacja 2010 u świadczeniodawcy, który nie ma już umowy z NFZ
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 22, 2011, 07:40:03 am »
......który nie ma już umowy z NFZ ....

Faktycznie przeoczyłem.... ;)
Pozdrawiam

Piotr

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Weryfikacja 2010 u świadczeniodawcy, który nie ma już umowy z NFZ
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 22, 2011, 09:45:21 am »
......który nie ma już umowy z NFZ ....
[/quote]
Ja miałem trzech klientów którzy nie mają umowy z NFZ - weryfikacje 2007-2009 darowałem sobie, 2010  też. Jak nie ma umowy to sprawa jest bezprzedmiotowa.
Klient jak nie ma umowy to również nie ma konta na szoi  - jak rozliczyć płatności? :)

Ps. :) Przy rozwiązaniu umowy z NFZ powinien świadczeniodawca "pobiegać z obiegówką" po gmachu NFZ (dział merytoryczny, księgowość, monitorowanie umów....) i OK ale byłyby j..a :)
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Weryfikacja 2010 u świadczeniodawcy, który nie ma już umowy z NFZ
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 22, 2011, 09:52:52 am »
Konta na SZOI nie są kasowane, więc odpada ten argument. Zresztą jeżeli miał umowę to mają prawo zweryfikować świadczenia i zażądać zwortu kasy, więc jeżeli błędy nie będą poprawione to przyjdzie nota.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Weryfikacja 2010 u świadczeniodawcy, który nie ma już umowy z NFZ
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 22, 2011, 11:56:29 am »
Konta na SZOI nie są kasowane, więc odpada ten argument. Zresztą jeżeli miał umowę to mają prawo zweryfikować świadczenia i zażądać zwortu kasy, więc jeżeli błędy nie będą poprawione to przyjdzie nota.

Z brakiem aktualnej licencji na PPSa tez nie ma problemu bo ona tylko "blokuje" możliwość aktualizacji programu a używać można legalnie dalej.
Sposób rozliczeń roku 2010 się nie zmienił więc powinna się dać zrobić korekty na PPSie z końca 2010.

Ps.: za to w mMedice jak Ci się kończy licencja to możesz już tylko przeglądać zarejestrowane świadczenia .. nic nie wyślesz :-/

pozdrawiam

Offline KaWa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: Weryfikacja 2010 u świadczeniodawcy, który nie ma już umowy z NFZ
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 22, 2011, 14:47:24 pm »
Mi chodzi o to, czy bez oficjalnego pisma do tej przychodni w ogóle jest sens zaczynać poprawki. Jak działa NFZ! Drogą pantoflową rozsyłane są wiadomości? Oni nie wchodzą na SZOI i nic nie wiedzą o konieczności poprawiania 2010 roku - gdyby nie przypadek też bym tam nie wszedł i tego nie zobaczył!

Offline Jarasz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Pomógł? 33
  • Bydgoszcz
Odp: Weryfikacja 2010 u świadczeniodawcy, który nie ma już umowy z NFZ
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 22, 2011, 15:56:08 pm »
I tak to zostaw 8)

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Weryfikacja 2010 u świadczeniodawcy, który nie ma już umowy z NFZ
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 22, 2011, 16:16:53 pm »
Mi chodzi o to, czy bez oficjalnego pisma do tej przychodni w ogóle jest sens zaczynać poprawki. Jak działa NFZ! Drogą pantoflową rozsyłane są wiadomości? Oni nie wchodzą na SZOI i nic nie wiedzą o konieczności poprawiania 2010 roku - gdyby nie przypadek też bym tam nie wszedł i tego nie zobaczył!
Jak na razie INTERNET _SZOI nie jest dokumentem -> informacja dla formalistów z NFZ
Nieświadomi żyją dłużej.......

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 115
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]